Editörler : Pangaea
06 Aralık 2011 16:29

kpss başarıları gerçek hayattan örnekler

arkadaşlar kpss yi kazananırken hangi yollardan geçtiniz nasıl başardınız ,olmazı oldurdunuz mu? bizimle paylaşabileceğiniz zafer hikayeleriniz varsa lütfen burada paylaşalım bizlere moral olsun destek olsun,bizde sizlerin azim hikayesini okuyarak kendimize güvenelim,çok şey istemiyorumdur umarım

bir işte çalışıpta atanan ,başına sıkıntı gelipte direnen arkadaşlar ve şimdi atandığı yerde mesut mutlu olan tüm arkadaşlara sesleniyorum

,,,,murat,,,,
Daire Başkanı
06 Aralık 2011 16:50

umarım bakan 38 kişiden illaki yazan olacaktır

dilayım
Daire Başkanı
06 Aralık 2011 17:04

2002 mezunu tekstil öğretmeniyim. bizim branşlardan 3-5 kişi alınır. yüksek puan aldım mezun olduğumda 2 sene atama vermediler. sonra ben düşük puan aldım. yaş oldu 30 evlilik iş güç çocuk derken özel sektör zor geldi. 2010 da kpssye kendim hazırlandım 79 aldım. 2011 de dershaneye gittim 88 aldım. benim için grur verici birşeydi.

hem ücretli yapıyordum, hem ev hanımlığı hemde annelik.

video dersler satın aldım yemek yaparken onları açıp izliyordum. yer sileren videonun sesini açıp dinliyordum. çocuğumu sallarken ayağımda test çözüyordum. bölüm 2. oldum 1 kişi aldılar. şuan ilk sıradayım ve inşallah şubatta atanacağım. Allah emeklerimin karşılığınıu boşa çıkarmaz inşallahh

,,,,murat,,,,
Daire Başkanı
06 Aralık 2011 17:07

inşallah hocan ne güzel bir hikaye

,,,,murat,,,,
Daire Başkanı
06 Aralık 2011 17:10

Ama derslere çalışmaya devam etmen lazım. Böyle bunalım takılmakla sınavdan sonra eline geçecek hiç bir şey yok maalesef. Çalışmak ve çalışmak zorundasın. Çok çalışmak zorundasın.Ben 10 saat bir işte çalışırken(geliş gidiş 12 saat)kpss'ye hazırlandım ve oldu elhamdülillah. Hemde evli ve çocuklu iken. Ha kazanınca da ayrı sorunlar var. İnsanoğlu tatmin olmuyor maalesef. 12 saat yorucu bir işte çalışan(geliş gidiş 14 saat)bir abi tanıyorum. Eve geldiğinde elinde çay uyukluyordu. Bu da evli ve çocukludur. Aynı şekilde kpss ile memur şimdi.

Bu örnekler zekanın değil azmin, sabrın örneğidir. Sabret diyoruz ya sana, sabır sadece musibete değildir. Yaşamakta olduğun zor durumlara sabredeceksin... Derslere çalışmakta sabır işidir, ders çalışırken de sabırlı olacaksın... Yıllarca atanmayı beklerken sabırlı olacaksın...

ALINTIDIR

soniquee
Kapalı
06 Aralık 2011 17:13

bunlar birer mucize ya.ama azimle calışmak sonra tevekkül etmek sanırım basarının anahtarı.

,,,,murat,,,,
Daire Başkanı
06 Aralık 2011 17:31

....

ma0096
Şef
06 Aralık 2011 17:31

arkadaşım eşini kaybeti,dedikodulardan ve kayınvalidesinin baskılarından kaçmak için annesininde ısrarıyla,yine bizim sınıfta olan ve eşini yeni kaybetmiş biriyle evlendi,ancak dayanılmaz şekilde şiddet gördü,hem kendisi hem ailesi,önce ki eşinden kalan ev,araba,altınlar elinden alındı,çocukları da ezildi üvey baba tarafından,kocası ücretlide olsa çalışması için zorladı 3 çocuğu eve kilitleyip okulda çalışıyordu,en sonunda şubat tatilinde memleketine kaçtı dava açtı,kursa yazıldı korka korka kursa gidiyordu çünkü piskopat koca tehdit ediyordu,buna rağmen şubattan hazirana çalışmayla 9 yıl sonra atandı allah 3 çocuğunun yüzüne baktı

,,,,murat,,,,
Daire Başkanı
06 Aralık 2011 17:35

vay be inanılmaz bir hakeye sağol hocam

,,,,murat,,,,
Daire Başkanı
06 Aralık 2011 18:42

............

06 Aralık 2011 19:14

arkadaşlar ankara da everest akademi-(sahibi fırıldak ferdi)dersanesine gittim ben.bilenler bilir ferdiyi.2005 yılında ankara kızılayda yeni kurulan ve atanamayan gazi-hacettepe-ankara üniversitesi mezunlarına hitap eden ankara-kızılaya kpss yi tanıtan bi dersaneydi.

eminim ankarada kpss çalışıpta 2005-2006-2007 li yıllarda orasını bilmeyen yoktur.neyse ben de para pul yok ama daha 4.sınıfın başından azim var ve herkes lay lay lom üniversite öğrenciliği yaparkan ben olgunlar sahafçılardan aldığım kpss kitabına herkesten önce çalışıyordum ve deneme sınavlarında diğerlerinin önüne geçiyordum.fen bilgisi öğretmenliği o zamanlar 150 kişi falan alıyo durum vahim ama önce başladım ya şanslıyım.

sonra ferdi beni farketti ve dediki olum sen bedava gel hem everestin reklamını yap hem de kpss ye çalış.kabul ettim ve dersane ile çalışmalarıma hız verdim.arkadaşlar daha kpss neki derken ben yolu yarılamıştım ve daha ilk senemde 3-4 yıldır atanamayanlarla yarışıyordum.denemelerden hep 1.olarak çıktım.dersanelerin özdebirin falan ilgi odağı oldum ve gerçekten everestin de reklamını da yaptım.sonra kız kardeşim ve arkadaşım çağlar da bedava everest e geldi ve 1 yıl sonra daha ilk yılımda istediğim yere atandım.şimdi meslekte 7.yılım ve iyiki kpss yi zamanında ciddiye almışım.arkadaşlar merak etmeyin amma erken amma geç atanacaksınız ve ben gördüm ki dünyanın en güzel mesleği öğretmenlikmiş...HERKASE BAŞARILAR DİLİYORUM BU SÜREÇTE...

,,,,murat,,,,
Daire Başkanı
06 Aralık 2011 23:30

...............

07 Aralık 2011 00:26

başkasını dinleme kendininkini yaz genç adam

kimya.s zafer
Kapalı
07 Aralık 2011 01:04

çok ilginç hikayeler var.

,,,,murat,,,,
Daire Başkanı
07 Aralık 2011 01:06

pargalı ibrahim haklısın ama bize güç verebilir bu yazılar

,,,,murat,,,,
Daire Başkanı
07 Aralık 2011 14:58

.........

,,,,murat,,,,
Daire Başkanı
08 Aralık 2011 13:40

.......

,,,,murat,,,,
Daire Başkanı
09 Aralık 2011 18:32

500 kişiden kazanan yok mu?

,,,,murat,,,,
Daire Başkanı
17 Ocak 2012 00:30

..............

oxopixo
Şef
17 Ocak 2012 02:28

2009 şubatında üniversiteden mezun oldum.ardından 3 aylık yarım yamalak bir çalışmayla hazırlandım ve 81,5 aldım.o sene atama 83 te kaldı.ertesi sene ilk dönem maalesef ücretli yaptım ve ardından 2. dönem herşeyden elimi eteğimi çekip güzelce hazırlandım.sınava girdim ve güzel bir puan aldım.sonuçlar açıklanmadan askere gittim.sonuçlar açıklandı ve puanım iyiydi.atanıyordum.askerde güç bela tercih yaptım.ardından mutlu haberleri beklerken atamanın iptal olduğu haberi geldi.yıkıldım.yeniden hazırlanmak bir şey değil de askerde nasıl olacaktı bu iş.artık o bir ay boyunca her gün kıyıda köşede elimde kpss kitaplarıyla gezdim.askerliğini yapmış olanlar az çok bilir o ortamı.sağolsun komutanlar da anlayışlı davrandı.sonunda yeniden girdim ve bu sefer puanım iptal olandan daha yüksek geldi.kopyacılar aradan çıkmıştı.artık her şey oldu, garanti atandım derken 2. şok geldi.atamayı 0,7 puanla kaçırdım.neyse dedim artık kısmet sözleşmeliye...yine askerdeyken sözleşmeliye tercih yaptım ve artık herkes %100 atanırsın diyorlardı.bense her ihtimale karşı %99,999 atandım diye geçiriyordum aklımdan.ama o 0,001 lik ihtimal gerçekleşti ve 3. şok da o zaman geldi başıma.sözleşmeli alımını da 0,006 puanla kaçırdım.ben 1316.ydım.ama son alınan kişi ise 1314. kişiydi.ve bu zamana kadar her tercihimde 26 açıktı.ona rağmen yine olmadı.kafayı yemek üzereydim.ben dahil herkes bu puana nasıl olmaz diyorduk.zar zor kendimi alıştırdım ve bunda da bir hayır vardır dedim.ama bunu kabul etmem çok zaman aldı.sonra yeniden hazırlanmaya başladım ve yeni kpss ye giriyor olarak görüyordum kendimi.ama moral falan sıfırın altında.sıfır bile değil, altında...tam iyice her şeyden bezmişken haziranda atama olcak dediler.önce inanamadım ama sonra oldu çok şükür.ve şu an ilk tercihime ve kendi memleketime atandım.o kadar ki; okulum ve evim arasından sadece bir yol geçiyor.hep kendimi hakkari şırnakta hayal ederken şimdi çanakkaledeyim.geç de olsa gerçekten her şeyde bir hayır olduğunu gördüm.gerçekten her şeyde bir hayır var...sadece elinden geleni yapmak ve sabretmek gerekiyor.

17 Ocak 2012 08:18

vanda askerdeyken nöbetlerde çalıştım. fizikçiyim atanmam çok zordu ama çalışmayı hiç bırakmadım sonuçta 17 sene okumuşum. 1 yıl daha dişimi sıktım ve mutlu son :) kadrolu öğretmenim. darısı emek verip çalışan herkesin başına inşallah.

Toplam 37 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi