Editörler : afulutas
08 Aralık 2011 16:16   

cezaevi sivilmemurları neden taşıma silah alamaz mantığını bilen var mı ?

Cezaevi Katibi olarak çalışıyorum.

Diğer cezaevi personeli gibi taşıma ruhsatlı silah almak istedim alamadım.

Sebebini Bakanlığa sordum bana siz tehlikede değilsiniz görevinden ötürü zarar gören ikm var ama katip yok dediler

Ne kadar saçma bir yaklaşım yani ben tutuklu ve hükümlünün disiplin dosyalarıyla uğraşıcam, yeri gelicek tebliğini yapıcam , anketini yapıcam koğuş koğuş gezerek ifade alıcam benim can güvenliğim var ikm li arkadaşlarımın yok muş

cezaevi çalışanlarına bir tehdit geldiği zaman bu sivil memur bu resmi memur diye bir ayrım yapılıyor mu bunu da merak ediyorum daha geçen gün biri kesti önümü abi çektim adama bumudur devletin memuruna sahipliği birde bulundurma ruhsatını vergisiz alabilisin dediler buda ne kadar doğru bilmiyorum sanki saldırılar hep evde oluyor

Bu durumu yetkililerin insafına bırakıyorum adam öldürme meraklısı değilim ama caydırıcılık açısından önemli bence

08 Aralık 2011 16:40

kasimediz
Aday Memur

Aslında kimse bu konunun üzerine eğilmiyor..birlikte haraket edilerek bu sorunun çözülebileceğini düşünüyorum...

08 Aralık 2011 18:29

karaoğlann
Aday Memur

bır ıkme olarak cezaevındekı tym personelın bu ımkandan faydalanması tarafındayım adı mahkumsa soyadı yapar

12 Aralık 2011 10:54

cezaevimemuru
Aday Memur

teşekkür ederim arkadaşlar bu konuda bir gündem oluşturmamız lazım içerdeki ikm arkadaşım ne kadar tehlikedeyse katip kardeşim de okadar tehlikededir adın cezaevi memuru bitmiştir adam ayırt etmiyor birde bu konuda geçmişte dava açıldımı bilen varmı arkadaşlar ben dava açma hazırlığı içerisindeyim bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşırlarsa sevinirim

12 Aralık 2011 11:16

kasimediz
Aday Memur

cezaevimemuru kardeşim..davayı nereye açacaksın..daha öncede bu konuda girişimler oldu..kanunun değişmesi gerektiği kanısına varıldı..sanıyorum 6136 sayılı kanun...aslında ferdi değilde toplu olarak hareket etmek gerekiyor..daha öncede tek başına uğraşan arkadaşlar bir netice alamadılar..inşallah bu kez başarılı oluruz..araştıralım bilgilerimizi burada paylaşalım...

12 Aralık 2011 11:48

cezaevimemuru
Aday Memur

kasımediz kardeşim eyvallah bilgilerimizi burada paylaşırsak en azından bir yol alırız

bir avkat arkadaşıma danıştım ilk önce sen başvur red geldiği zaman dava açarız demişti. eğer geçmişte örnekleri varsa tabiki ona göre hareket edilir. birlik olursak bu işten hepimiz faydalanırız arkadaşlar

12 Aralık 2011 14:07

Reis0678
Memur

sanırım sorun bizim azınlıkta oluşumuz ve bu iş için daha önce böyle bir girişim olmamasından kaynaklanıyor hadi bakalım en azından bu konuda bize haklılık verirler Tam destek...

12 Aralık 2011 20:04

şenol_78
Memur

cezaevimemuru

bu konuyu açtığın için bende teşekkür ederim.bende cezaevinde teknisyenim.cezaevinde çalışıpta bizleri neden ayırıyorlar anlamış deilim.ben bazen ğünde 10 koğuşa girip çıkıyorum.ben silah meraklısı olan biri deilim lakin bu kurumda çalışmaya başlayınca caydırıcı olması için cezaevinde çalışan tüm personele taşıma ruhsatlı silah verilmesi tarftarıyımm.inşallah ğüzel bir kamoyu oluşturup büyüklerimizin bizlere yardımcı olmasını temenni ediyorumm.

12 Aralık 2011 21:21

cihancihangir
Kapalı

tüm cezaevi personeli bu haktan yararlanmalı, gerçekten mantığının anlaşılması güç bir durum cezaevinde çalışan herkes bir şekilde mahkumla muhatap oluyor herkes bu haktan faydalanmalı

13 Aralık 2011 11:29

cezaevimemuru
Aday Memur

Arkadaşlar bu problem ceza infaz kurumunda çalışan sivil arkadaşlarımın problemi ben bu konuyla ilgili hangi sivil memura fikir sorsam olumlu yanıt alıyorum. Ve bu işin peşini bırakmayı düşünmüyorum. Veya memurlar.netteki diğer fromlar gibi verimsiz olmasını istemiyorum. Sizde bu konuyu diğer arkadaşlarınıza açarsanız güzel bir kitle oluşur diye düşünüyorum. Ben kendi açımdan TBMM deki tüm Milletvekillerinin email lerini aldım siteden ve email atmaya başladım. Bakanlıklar ve Cumhurbaşkanlığı ve İçişleri nede yazıcam ve bunu sürekli yapıcam. Sizde sorunlarımızı bu şekilde aynı merciylere atarsanız dikkatleri üzerimize çekeriz. Reis0678 doğru söylemiş sayımız az ama yapacağımız hak arama teknikleri ile bunu gündeme taşıyabiliriz. Bu noktada basınıda unutmamak lazım emailllerle TEŞEKKÜRLER

13 Aralık 2011 11:48

Reis0678
Memur

cezaevimemuru arkadaşım bu konuda haklısın mail atmak güzel bir fikir bence Bimerede yazalım bu konuyu açıklayan bir metin oluşturalım oluşturduğumuz metni burda paylaşalımki bütün cezaevi sivil memurları mail ve bimere o metni göndersin...sen mail atmaya başladığına göre metin sende vardır onu paylaş

13 Aralık 2011 13:22

cezaevimemuru
Aday Memur

Reis

Ben tüm milletvekillerine teker teker yazıyorum. farklı farklı metinler ama genel başlık şu;

- Cezaevinin çalışma koşulları

- Sivil Memurların nasıl çalıştığı neler yaptığı

- Disiplin Soruşturmalarını yaptığı

- İfadeleri aldığı ve hükümlüler ve tutuklularla nasıl iletişime girdiği

- Dışarıda ve çevremizde yaşadığımız sorunlar

- İnsanların bize bakış açıları vb.

Birde farklı metinler olursa bence daha etkili olur herkes kendi yaşadığı problemleri paylaşır ve herkesin özümsediği emailleri alanlar tarafından daha iyi kavranır.

CUMHURBAŞKANLIĞI

TBMM

BAŞBAKANLIK

MİLLETVEKİLLERİNİN EMAİLLERİ VB.

TÜM ARKADAŞLARA DUYRULUR...

13 Aralık 2011 13:25

cezaevimemuru
Aday Memur

Arkadaşlar şuanda bile 7-8 kişiyiz bu durumu güncelimiz yapalım ve bizim gibi arkadaşlara yayalım hem burada neler yaptığımızı yazalım hemde ciddi bir araştırma içerisinde olalım Saygılar...

14 Aralık 2011 08:58

cezaevimemuru
Aday Memur

arkadaşlar dün emniyete bulundurma için başvuru yapmaya gittim bilginiz olsun bulundurma ruhsatı içinde biz memurlardan vergi alıyorlar. Ayrıntılı bilgisi olan arkadaşlar bu konuyu paylaşın ve bu iletilerimizi yayalım.

14 Aralık 2011 14:28

Tolga_cem
Aday Memur

Bulundurma ruhsatı senin ne işine yarıcak ki

Ya meskende ya da işyerinde bulundurmak üzere alıcaksın. Cezaevinde bulundurma şansın olmadığına göre iş yeri kafadan elendi. Meskende bulundurma alsan kim gelip seni meskende tehdit edecek. Seninde dediğin gibi tehditlerin çoğu dışarda oluyor. Öyle bir durumda da birini vurursan haksız konuma düşeceksin. Çünkü ruhsat taşıma değil bulundurma. Birde üstüne mahkemelik olup adam tehdit suçunu red ederse al başına belayı. O zaman Allah korusun cezaevinde katip değil mahkum olarak görev yaparsın.

O yüzden ya taşıma al ya bulundurma alıp taşımaya çevir. Banan sorarsan silahın her türlüsü zarar.

14 Aralık 2011 16:10

cezaevimemuru
Aday Memur

Tolga_cem

DOĞRU SÖYLÜYORSUN BEN DENEME YANILMA YAPMAK İSTEDİM VERGİ ALINMIYOR DİYE ONU DENEMEK İSTEDİM. AMA SANA KATILIYORUM KARDEŞİM BENDE SİLAH KULLANMA MERAKLISI DEĞİLİM BAŞA BELA SÜREKLİ YANINDA AMA.... BİR TEHTİD VE TEHLİKE ANINDA BENİM ANAM AĞLAYACAĞINA ONUN ANASI AĞLASIN DİYE DÜŞÜNÜYORUM BULUNDURMA RUHSATI İÇİNDE 748 TL ÜCRET TALEP ETTİLER ONU BELGELENDİRMEK İSTEDİM.

PASLAŞALIM ARKADAŞLAR

15 Aralık 2011 20:47

bleda000
Şef

Adliyelerde de Hakim, Savcı ve İcra Müdürleri silah taşıma ruhsatı alabiliyorlar...

Hangi mantıksa çözemedim icrada çalışan katipleri düşünen yok... Keşiflere gidiyorsun, vatandaştan yeri geliyor tehditte alıyorsun ama size taşıma ruhsatı yok bulundurma alabilirsin diyorlar...

Bizlerin başına böyle bir olay geldiğinde, karşındakine eve gelde orda tehdit et diyeceksin başka çaren yok...

Bizde adliyede bir olay oldu bunun üzerine belki taşıma ruhsatı alabilirim dedim ve İl Emniyet Müdürlüğü Silah ruhsat işlemlerine bakan büroyu aradım ve telefondaki arkadaşa katibim dediğimde size taşıma ruhsatı yok dedi akabinde adliyedeki olaydan bahsettim ve telefondaki polis memuru Emniyet Müdürlüğüne gidip İl Müdürü ile görüşürsem olabileceğini söyledi...

Yoğunluktan dolayı gidemedim ayrıca 5 yıllık taşıma ruhsatı bedeli olan 2400 küsür lira o an için ağır gelmişti...

16 Aralık 2011 10:21

cezaevimemuru
Aday Memur

o kadar para zaten verilmez kardeşim bulundurmayada para alıyorlar malesef sen tehdit almışsın kimin umrunda söylüyoruz devlet adamlarımıza adam diyor ki işini yapana kimse karışmaz. Evet zaten cezaevleride çocuk bahçeleri adamı oraya tatile göndermişler dimi. Daha dün akşam sen ..... ceza evindemisin orada şu var mı filan adam laf atıyor bende biz siviliz filan dedim adam eve kadar peşimden geldi yolu uzattım. dolandım da gittim size kimse bulaşmaz diyenlere duyrulur. silah olsa vuracakmıydım hayır ama en azından kendime güvenim olurdu veya karşı taraftaki silahı fark eder cesaret edemez di birimizin vurulması lazım bilginize :)

16 Aralık 2011 11:18

kasimediz
Aday Memur

ya öyle vurma vurulma kayıtlarda var mı? infaz koruma arkadaşlardan silahlı olaya karışan var mı araştırmak lazım..binlercesi taşıyor kaç tane olay olmuş? katipler alınca silahla adam kovalayacak halleri yok ya..güvenliktir bu..bu konuyu geniş bir çerçevede ele alalım arkadaşlar..bakın icradaki katip arkadaşlarda haklı..adliyedeki zabıt katibi arkadaşlarda..birleşirsek ses getirebiliriz..çoğunluk olarak haraket edelim...

19 Aralık 2011 19:47

şenol_78
Memur

güncell.

30 Aralık 2011 11:15

cezaevimemuru
Aday Memur

ben tbmm den tüm milletvekillerimizin emaillerini aldım ve teker teker email atıyorum arkadaşlar sizlerde bu konuda bir çalışma yapıyorsanız bilgisini paylaşın veya en azından benim yaptığımın aynısını yapabilirsiniz. tbmm başbakanlık cumhurbaşkanlığı içişleri bakanlığı gibi kurumlarada email yazabilirsiniz benden örnek isteyen arkadaşlarada sunu söylemek isteyorum basma kalıp seyler olmasın herkes kendi yaşadığı ve düşündüklerini yazsınki kanki uydurmadan bir problem görüntüsü olmasın arkadaşlar. birde bu konuyu siz takip etmez iseniz kimsi bu konuda biz bunlara hak verelim demiz bilginize

Toplam 43 mesaj

ANKET
Pedagojik Formasyon eğitiminin kaldırılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?