Editörler :
09 Aralık 2011 10:40   


Mal müdürlükleri kapanma sürecine girdi mi?

Malmüdürlüklerinin tasfiye edilmesi gündem de olabilr mi sizce..

09 Aralık 2011 10:44

erox78
Daire Başkanı

diyelim ki oldu malmüdürlüğündeki çalışan gider memurların durumu ne olacak? :D

09 Aralık 2011 10:51

erox78
Daire Başkanı

ben 2000 yılında malmüdürlüğünde çalışıyodum kapancak denmişti ozamanda. Ben tekrar eski kurumuma geçmek istiyorum hatta. Yalnız son duyumum denetmen sohbetlerinden cafede iken konuşmalarını duydum. 2013 yılına kadar kapatılması planlanıyomuş sözde. Muhasebe işleri merkezden ilden yürütülebilirmiş gibi sözler duydum ben.Kendi aralarındaki muhabbetti bu. Ayrıca mart ayında da mesailer kesilebilirmiş aynı cafede çay içtiğim yerden muhabbetlerine kulak asmayla duyduydum :D.

09 Aralık 2011 11:44

Sertan07
Şube Müdürü

2010 yılı eylül-ekim -kasım aylarında konyada kapatma için ön araştırma yapıldığı ilk etapta konyada 12 malmüdürlüğünün kapatılması, konyadaki arkadaşlardan duyduğum kadarıyla kesin kapatma ise 2014 yılı 1 ocak-31 temmuz arası malmüdürlüklerinin tamamının kapatılması, bu da antalyada yapılan seminerden duyulanlar.saygılar.

09 Aralık 2011 12:02

erox78
Daire Başkanı

ben de kim ne derse desin malmüdürlüğüne geçmek istiyorum. Bu palavraları kapanınca görelim. Milli Emlak sınavı içinde açılacak demişlerdi seminerlerde. Bu saatten sonra babanıza bile inanmayın. İşinize bakınçalışın paranızı iyi değerlendirin gelecekte neler gelecek başımıza bilinmez tek bildiğim malmüdürlüğüne geçmek istediğim gerisi Allahın işi kaderim.

09 Aralık 2011 12:15

fkurusu
Daire Başkanı

Kapanmanın tam olarak dillendirilmesi için bence öncelikle KEÖS'ün faaliyete geçmesi gerekli. KEÖS'ün aktif olarak kullanılması durumunda malmüdürlüğü muhasebe servislerine ihtiyaç kalmayacağı aşikar. SGB'yi aktif kullanan arkadaşlar bana hak vereceklerdir. SGB (Ki bana göre KBS'nin yanından bile geçemez, bir sürü sistem aksaklıkları var) üzerinden süreç başlatıp ödenek talebi gerçekleştirmek eskisinden daha kolay. Ne yazışma var ne de telefon açıp sorma. Bugüne kadar SGB üzerinden (özellikle yolluklar) istediğim tüm ödenekler 2-3 gün içinde karşılandı. Daha bir sefer telefon açıp ödenek istediğim veya sorduğum yok. Bazı aksaklıklara rağmen bu sistem iyi çalışıyor. Düşünün adam ankara merkezden ödenek işini pc başından hallediyor. KEÖS'ün faaliyete geçmesi ile de ödemeler il merkezlerinden (hatta ankara merkezden) kolaylıkla yürütülebilir. Evrak yok, imza yok, muhasebe memurunu ne yapsınlar ondan sonra..(Bu durumda bize de yol görünür o başka:)))

09 Aralık 2011 14:18

xebattt
Şube Müdürü

keös uygulaması bence de yeni muhasebe personnlerine yeni yol açaçağı kesim gibi

zaten sayıştay da artık evrak üzerinden denetim yapmayacak. tamam otopmasyona geçilecek.

peki muhasebe çalışanlar ne yapacak

09 Aralık 2011 15:19

kadirx10
Aday Memur

kapanma kesin gibide süreç acılımı olacak acısızmı

09 Aralık 2011 16:15

robroy
Genel Müdür

kapatılma konusunda, 2014 yılında herkes hemfikir...malmüdürlüklerinin kapatılmasından sonra muhasebe müdürlüklerinin sadece istatistik birimi olarak çalışacağı, harcama birimlerinin kendi işlerini kendilerinin göreceği yolunda rivayetler de yok değil....

09 Aralık 2011 18:10

kokarca-pepem
Kapalı

tabiki girdi..en fazla 3 yıl içinde kapanıcaktır malmüdürlükleri üzerindeki yük hergeçen gün azaltılarak dewam ediyor.kurumlar kendi maaşlarını faturalarını harcamalarını herşeyini artık kendileri yapar oldular malmüdürlükleride kurumların evrak kontrolleri ve evrak hamallıklarını yapıyor artık.

malmüdürlüklerinin lağvedilmesi sürecine artık girildi biraz daha zaman..

muhtemelen tekelde oldugu gibi çalışanlara kurum tercihi yaptırılcaktır yada gib'na geçişimiz sağlanacaktır benim tercihim ikincisi..

hayırlsıı bakalım

09 Aralık 2011 19:30

kemalmehmet
Şube Müdürü

üzerine beton atsınlar da tekrar canlanamasın .

10 Aralık 2011 14:45

ALFABECE
Memur

2022 de karar mekanizması sydv ye geçiyor 1 seneye kadarda yani sydv işi öğrenen kadar tüm 2022 işlemleri sydv ye devredilecek buda bir kapnma sinayli gibi gözükğyor

11 Aralık 2011 10:11

avestahakan
Kapalı

kapatılacak...

sağlık, maaş işlemlerini zaten kurumların kendileri devraldı 1-2 sene önce.

2 sene önce sivil savunma kapatılacağı zaman mal müdürlüğünden de bahsetmişlerdi.

ee tam 1 yıl sonra 2022 tamamen mal müdürlüğünden kalkacak...sydvler yapacak işi...

ne kaldı mal müdürlüğüne?

bir nevi vergi dairesi gibi, idari paraları alacaklar sadece bir de işte diğer kurumlarla olan bağı var...

bunlarda zayıf bağlar...

bence 2014 başında mal müdürlükleri kapatılır.

memurlarda il defterdarlığı bünyesine geçer...

11 Aralık 2011 10:43

khar
Şef

malmüdürlüklerin kapanacağına değilde değişiklik yapılacağını düşünüyorum sgk kurumunun bulunduğu ilçeler ve il merkezlerinde kalacağını diğer yerlerin kapanacağı fikri bende oluşmaya başladı 5018 bizi azar azar değiştiriyor bu değişimin giderek devam edeceği gözüküyor kurumların harcama yetkilisi ve gerçekleştirme görevlisi yanına muhasebe yetkiliside oluşturulması pek ala mümkün zaten muhasebe yetkililiği bir unvan değil say2000i bunu kaldrırmı bu haliyle zor ama güçlendirilmesi lazım nasılki sgk ya bildirge veriliyor süresinde verilmezse yada yanlış verilirse cezası var ıslak imzalı evrak gönderilmiyor bu muhasebat içinde mümkün kurumlarda mahalli idareler özel bütçeli idareler gibi mali hizmetler birimi oluşturulması lazım kurumların bu haliyle giderlerini mevzuata uygun göndermeleri mümkün değil buralara bizim personelin aktif edilmesi gerekli zaten maaşlar eşitlendi eski maliye farklı ödemeler yok personelin sıkıntısı psikolojik olabilir zaten bizim personel kurumlarca el üstünde tutulacaktır fakat bazı kurumların ilçe teşkilatması daha geniş meb gibi bu kadar geniş bir yapıyı sistem nasıl kaldıracak çünkü veri girişleri herkes için aynı tarihleri kapsıyor bu denli yüklenmeleri sistem çok güçlü olması lazım muhasebatın diğer yapılanması il ve büyük ilçelerde ancak veri girişinin sağlıklı olmasını sağlayıcı bir teşkilatma olabilir mümkün ama zor taraflarıda var yada gereği varmı personel zaten fazla değil bu personeli diğer kurumlara dağıtsanız bu kez yetersiz kalacaktır il e ilçeye bir tane muhasebe yetkilisi yeterken her kurumda düşününce her yer muhasebe yetkilisi her yer muhasebe personeli maliyetin daha yüksek olacağını düşünüyorum mutlaka yeni istenilen yapının maliyet analizleri yapılacaktır muhasebat ın görevi devletin muhasebesini yapmak ama kaç yıldır muhasebat muhasebe işlerinide yapıyor bunda personelin büyük fedakarlığı yatıyor sgk gibi yaptırımların kanunla düzenleneceği biraz soğuk olsada bir sistem bugün kurumları daha iyi yerde yapabilirdi şifrelerimizle 5018 veri girişi gerçekleştirme görevi sayılır dediği halde kurumların elemanlarına veri girişi sağladık hala ödemelerde tertip hataları mevcut biz düzeltiyoruz oysa 5018 e göre kanun tüzük tertip den harcama yetkilisi sorumlu

11 Aralık 2011 10:55

kemalmehmet
Şube Müdürü

Malmüdürlüklerinin işi çok azaldı diyorsunuz, ya ben malmüdürlüğünde çalışmıyorum yada ilçeden ilçeye çok fark var , anlayamadım .

Ayın 5-6 gibi kurumların mutemetleri gelir ve maaşlar için kurumlarda ki değişiklikler işlenir, maaş hesaplanır , bu işlemeler de mutlaka unutulanlar çıkar ve tekrar tekrar maaş hesaplanır , bu arada zaten say2000 sürekli çöker ve pc başında kanser olursun . Bu işlemlerle boğuşa boğuşa ayın 12 sinde maaşlar bankaya gönderilir . Ayın 15 ine kadar elinde biriken ÖEB lerini ödersin , ara ihale veya doğrudan teminle gelen ihale ödemelerinde çoğunun zaten vergi borcu vardır ve bu parayı emanetten mahsup işleriyle uğraşırsın .Ayın 15 geçtiğinde POLSAN la başlayıp diğer sendikaların artıklarını 0 larsın , sonra keseneklerve SGK lar gider , sonra ay sonuna doğru ek dersler gelir, özellikle ücrewtli öğretmenlerin kontrolunu iyi yapmalısın çünkü yanlış çıkar bunları yollarsın , sonra kendi mesailerini hesaplarsın ay sonunda, arada kbs sgb yle başka işler çıkar .

Bu arada her gün yevmiyeleri biriktirdiğin dosya bebek mezarı gibi olur , onlarıda düzenlemen gerekir ,saymanlığa göndereceklerini ayırman falan bi ton evrak işide birikir. Bu arada icraları göndermeyi söylemeyi unuttum , arada kişi borcu açarsın veya kapatırsın , yeni icra dosyası gelir . Malmüdürünün yazışmalarını wordden hazırlarsın , üst yazıları düzenlersin .

Bu işlerle uğraşırken 2022 ve yeşil kart olayı için gelenlerle boğuşursun . kurumlardan taşınırlar gelir . arada ihalelere katılırsın . Hergün yaptığın saymanlık işlerini, banka kapatma , gün sonu işlemlerini saymayı da unuttum .

Unuttuğum işlerde vardır , gerçekten malmüdürlüklerinin işi çok azalmış... Kısaca sözüm malmüdürlükleri kapanmaz, bu kadar işi yaptıracak insan zor bulurlar.

11 Aralık 2011 11:23

erox78
Daire Başkanı

Boşuna kürek çekiyosunuz. İşinize bakın çalışın. :D. Ben malmüdürlüğünün kapanacağına inanmıyorum ve kısmetse geçecem. İşin zorunda kolaylığında değilim.Evime yakın yerde çalışmak istiyorum.Trafikten yoldan yoruldum artık bünyem kaldırmıyor. Hem kapanırsa Allah kerim.Yakın yerlerde kurum seçme şansı tanınır belki.Rahat olun.Kapanacağı varsa kapanır. Kapanmasa da avucunuzu yalarsınız dedikodulara inanıp stres çekmek isteyenler inansın. :D.Hem şark görevi deniyor. Başka şeyler deniyor. Çorap kafamıza geçirilmeden bunları anlıyamayız. Kendinizi tedavi edin sallamayın üstten gelen dedikoduları. Onlara eğlence olmayalım. Kendilerine uğraşacak başka şey bulsunlar. :)

11 Aralık 2011 14:24

ALFABECE
Memur

kemalmehmet arkadaş keös i incelemeni tavsiyee ederim...

11 Aralık 2011 14:36

erox78
Daire Başkanı

milli emlakta kapanacaktı çevre ve şehir bakancılığına bağlanacaktı foss çıktı arkadaşlar inanmayın :D

11 Aralık 2011 14:38

erox78
Daire Başkanı

malmüdürlüklerinin işi çok daha ben 2b'ler malmüdürlüklerine geliyo :D. Ben severek çalışcam asli görevli olarak istiyorum gitmek

11 Aralık 2011 14:43

erox78
Daire Başkanı

inş. en kısa zamanda giderim naklen atama ile. Hem malmüdürlüklerine her türlü iş veriyolar.Bulurlar verilecek iş. :D. bulamıyolarsa oradanda seçenek sunarlar nerelere gitmek istiyorsunuz diye. Ben de nüfus müdürlüğüne geçmek isterim. ikametgahıma yakın yerler. Bunaldım trafikten.Sesten, merkezde kalmaktan.İkametgahıma çok uzak yoruluyom. Hiç iş olmasa da midem kalkıyo yollarda, trafikte çok uzakta çalışıyorum. ve ileride daha da uzaklara taşınacak. benim ikametgahımı terk etmem söz konusu deil. Yakınlaşmam lazım ailem yaşlanıyo tansiyon hastaları bana ihtiyaçları var. O nedenle ikametgahınıza yakınsanız çok şanslısınız arkadaşlar.Kıymetini bilin.

14 Aralık 2011 15:16

ALFABECE
Memur

2004 YILINDA 2022 SEKRETARYASI SYDV YE GEÇİYOR,2012 YILI OCAK AYINDA YADA ENGEÇ HAZİRAN AYINDAN KEOS DENİELN MERKEZİ ÖDEM SİSTEMİNE GEÇİLİYOR..

Toplam 51 mesaj
 
ANKET
Lojmanların, içinde oturanlara, ihalede oluşan en yüksek bedelle satılacak olmasını;