Editörler : crops35

karakutuu
Aday Memur
11 Ağustos 2015 14:47

Bende istiyrm meczup kardes::) ozelden yazdm size

karakutuu
Aday Memur
11 Ağustos 2015 14:48

Arkadaslar bu ayin 15 inden once baslamasak paramiz bi sonraki ayin 15 inde mi yatacak? Bilgisi olan arkadas var mi

tulumbacılar
Daire Başkanı
12 Ağustos 2015 17:09

Tebligati ulasan var mi?

12 Ağustos 2015 22:52

tebligat gelmedi ama ismim ekrana düştü yarın başlayacagım Allah'ın izniyle :)

13 Ağustos 2015 18:08

Bugün başladım arkadaşlar herkes çok iyi davrandı kurumun avukata karsı tutumu harika ;) ilk izlenimlerim olumlu

tulumbacılar
Daire Başkanı
13 Ağustos 2015 18:57

Hayirli olsun meslektasim. İlk gun neler yaptiniz peki?

meczuphukukcu, 9 yıl önce

Bugün başladım arkadaşlar herkes çok iyi davrandı kurumun avukata karsı tutumu harika ;) ilk izlenimlerim olumlu

13 Ağustos 2015 21:57

öğledn snra gittim ztn işte birkaç belge imzalıyrsn başladım diye snra muhasebeye gidip hesap numarası veriyorsn brkaç imza atyrsn müdür yardımcılarıyla görustm hep onlar ilglendi gezdirdi diğer personellerle tanıstrdılar her gittiğim yerde cay hitap sürekli avukat bey :) işte bir kaç odagösterdiler hngisini istyrsn hazırlayalm dediler bir tane memur verckler sen şimdi relax takıl hazine avukatları işleri yürütür yrdımcı olurz dediler fln 2-3 saat durdum cıktm :)

tulumbacılar
Daire Başkanı
13 Ağustos 2015 22:06

Nasil giyindiniz ilk gun ? Trassiz gtmezsnz siz ;)

öğledn snra gittim ztn işte birkaç belge imzalıyrsn başladım diye snra muhasebeye gidip hesap numarası veriyorsn brkaç imza atyrsn müdür yardımcılarıyla görustm hep onlar ilglendi gezdirdi diğer personellerle tanıstrdılar her gittiğim yerde cay hitap sürekli avukat bey :) işte bir kaç odagösterdiler hngisini istyrsn hazırlayalm dediler bir tane memur verckler sen şimdi relax takıl hazine avukatları işleri yürütür yrdımcı olurz dediler fln 2-3 saat durdum cıktm :)

13 Ağustos 2015 22:09

keten pantolon gömlek giydim :) 27 yıldır sakal tıraşı olmuyordum ilk defa dün oldum :) brde ruhsat fotogrfı içn olmustm :) yaz oldugu içn cok takılmıylar ya sakallı ve tişörtlü olanlarda vardı

tulumbacılar, 9 yıl önce

Nasil giyindiniz ilk gun ? Trassiz gtmezsnz siz ;)

tulumbacılar
Daire Başkanı
13 Ağustos 2015 23:18

Sakalli olan varmiydi ciddi misiniz? Sorsak mi bnde olmak istemiyorum ;)

keten pantolon gömlek giydim :) 27 yıldır sakal tıraşı olmuyordum ilk defa dün oldum :) brde ruhsat fotogrfı içn olmustm :) yaz oldugu içn cok takılmıylar ya sakallı ve tişörtlü olanlarda vardı

13 Ağustos 2015 23:36

yani vardı :) cok takılmıyrlar tbiki hacı sakalı değil ama :)

tulumbacılar, 9 yıl önce

Sakalli olan varmiydi ciddi misiniz? Sorsak mi bnde olmak istemiyorum ;)

c.a.s
Aday Memur
22 Ağustos 2015 14:46

Arkadaşlar benim tercih ettiğim ilde tercih kılavuzunda derece 7 olarak gösteriyordu ancak e-devletten aldığım maaş bordrosunda 9/1 i olarak görünüyor, acaba bir hata mı var yoksa aday memurluk sürecinde mi böyle olacak. Bilgisi olan var mi, Sizde durumlar nasıl?

lawinlove
Aday Memur
22 Ağustos 2015 15:56

Aynı soru benim de kafamı kurcalıyor

maaş bordrosunu nasıl aldınız e devletten ?

c.a.s
Aday Memur
22 Ağustos 2015 18:29

Maliye Bakanlığının hizmetleri başlığından alınıyor. Ancak yeni başlayan arkadaşların henüz görünmüyor olabilir. Muhtemelen bir ayın sonunda onlar da görebilecek.

tulumbacılar
Daire Başkanı
23 Ağustos 2015 12:39

Staj bitim belgesi sunmayi unutmayin derece yukseltiyordu sanirim

lawinlove
Aday Memur
23 Ağustos 2015 14:09

657 sayılı Kanun' un 36. maddesi (A) bendi,

a. Giriş Derece ve Kademesinde Farklılık Oluşturan Durumlar:

A/1

Avukatlık stajını açıkta iken yapanlara iki, memuriyette iken yapanlara bir kademe ilerlemesi uygulanır.

- Hukuk fakültesi mezunları 4 yıl süreli yüksek öğrenimi bitirdiklerinden 9/1 den atanırlar ancak avukatlık stajını gördüğünü belgelendirenler 9/3 den atanırlar.

- Hukuk fakültesi mezunları 4 yıl süreli yüksek öğrenimi bitirdiklerinden 9/1 den atanırlar ve memuriyetleri esnasında avukatlık stajını tamamladıklarında 9/2 ye ilerletilir.

tulumbacılar, 9 yıl önce

Staj bitim belgesi sunmayi unutmayin derece yukseltiyordu sanirim

wadaa_eren
Kapalı
26 Ağustos 2015 11:18

Olabilir
01 Eylül 2015 18:26

Arkadaşlar tedbir kararının alınması kaldırılması görevi bizim m ideğil mi çoğu ilde avukatlar yapmıyormus sordum o senin görevin değil dediler nasıl bir yol izlemeliyiz ?

hamsikuşu
Şube Müdürü
09 Kasım 2015 19:21

hakimliğe geçişte bakanlığın tutumu nasıl? muvafakat alamama gibi bir sürprizle karşılaşır mıyız ?

snm.lhn.06
Şef
09 Kasım 2015 19:24

Müşavirliğinize görüş sorabilirsiniz ;)

Arkadaşlar tedbir kararının alınması kaldırılması görevi bizim m ideğil mi çoğu ilde avukatlar yapmıyormus sordum o senin görevin değil dediler nasıl bir yol izlemeliyiz ?

Toplam 250 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi