Editörler : crops35
«8910111213141516171819»

umuda_yolculukkk
Genel Müdür
10 Nisan 2012 19:30

evet bencede çok avukat alıncak..kurum mülakat olayı hep söyleniyordu.hatta hazine av.nı kpss a ya geçirceklerdi 5 senedir var bu muhabbet ama sen kulak asma..mülakat yapan kurumlar olacaktır ama merkezi atamanın yanında lafı bile olmaz

@cıldırıcımm face'de üyeliğin varsa aramaya kpss güncel bilgiler yaz eminim işne yarayacak bi sürü grup bulacaksın..

av.elfida
Şube Müdürü
11 Nisan 2012 01:36

güncel konular için facebookda kendimin de üye olduğu KPSS soru bankası gurubunu önerebilirim.gerçekten güzel paylaşımlar yapılıyor.oradan geçmişe dönük bilgilere de ulaşabilirsin çıldıriciim.

arkadaşlar dil sınavına girecek misiniz? gerçekten gerekli mi ya?

beatrix kido
Kapalı
11 Nisan 2012 09:59

av. elfida kpss de yabancı dil çözmek tamamen tercihinize kalmış merkezi atamada dil puanı aranmıyor ben mesela avukatlık dışında da tercih yapacağm için yabancı dil sorularını çözeceğim

beatrix kido
Kapalı
11 Nisan 2012 10:01

sonunda bir dersi bitirebildim benim hala umudum var:)

11 Nisan 2012 11:48

teşekkür ettim ilgilenenlere

Hayats03
Aday Memur
11 Nisan 2012 12:52

Arkadaşlar Cumartesi sabah oturumumu yoksa cumartesi sabah ve pazarki iki oturummu kafam karıştı.

11 Nisan 2012 15:15

kurum avukatlığında merkezi atama dışında kalıp mülakatla alan kurumlardan ingilizce arayan hangileri

dedeturtul
Yasaklı
11 Nisan 2012 15:36

Kılavuzun tamamını okudum. B grubu kadrolarda mülakat yapılması mümkün değil. Ayrıca bir kuruma yerleştikten sonra, sonraki yerleştirme dönemlerinde başka kurum seçemiyorsunuz. Yani puanınız yanıyor. 2014 kpss byi beklemek zorundasınız.

dedeturtul
Yasaklı
11 Nisan 2012 15:38

4.3 B GRUBU KADROLARA ATANMA

ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın ilan edilmiş kadrolara

doğrudan atanacaklardır.

Ancak, atama için öngörülen koşullara uymayan veya gerekli belgeleri süresi içinde getiremeyen adayların

atamaları yapılmayacaktır.

İlgili Yönetmelikte yapılan değişiklik gereği; 2012-KPSS sonrası gerçekleştirilecek yerleştirme

işlemlerinde tercihleri çerçevesinde merkezî yerleştirme kılavuzlarında yer alan herhangi bir kadro

veya pozisyona yerleştirilen tüm adaylar, bu sınavın geçerlilik süresi içerisinde ÖSYM tarafından

yapılacak B Grubu Kadrolara yerleştirmelerde 2012-KPSS sonucunu yeniden kullanamayacaklardır.

(Bu düzenleme, yerleştirilen adaylardan; ataması yapılan, niteliklerinin kontrolü için ilgili kuruma hiç

başvurmayan ve başvurup niteliklerinin tutmadığı tespit edilen tüm adayları kapsamaktadır

av.elfida
Şube Müdürü
12 Nisan 2012 10:59

beatrix kido sen avukatlık dışında neler tercih etmeyi düşünüyorsun bu tercihlerin için pazar günkü oturumlara da gireceksin sanırım.Bu arada umudunu yitirme kalan zaman da az değil;)

Hayats03 B grubu kadrolarda tercih yapacaksan yani sadece sgk, hazine,karayolları,milli eğitim,sağlık,orman vs gibi kurumlarda avukatlık yapmak istiyorsan cumartesi sabah oturumuna (genel yetenek-genel kültür) girmen yeterli. dil sınavına dahi girmene gerek yok.diğer tercihler için hangi oturumlara girilmeli onu ben de tam bilmiyorum betarix kido arkadaşımıza sordum o cevaplar sanırım;)

12 Nisan 2012 12:00

kurum avukatlığında ingilizce arayan kurumlar hangisi

neden ki
Aday Memur
12 Nisan 2012 23:51

arkadaşlar ben ders çalışmaya yeni başladım ve başlarken bir deneme yapıyım deddim 85 net yaptım nasıl sizce ümit vaat eder mi sizde başlangıçta netler nasıldı

derinn85
Şef
13 Nisan 2012 09:07

günydn arkadaşlar, 2012 yerleştirmelerinde ösym takvimindeki 19-28 kasım arasınadaki yerleştirmeler merkezi ve mülakat yok değil mi?hangi kurumlara alım olduğu ne zaman açıklanır??

derinn85
Şef
13 Nisan 2012 09:11

Merkezi atamada mülakat olmadığını bir önceki sayfada öğrendim.Alımın ne kadar yapılacağı ne zaman açıklanır ki?

hakanbaskan
Memur
13 Nisan 2012 09:30

Merhaba değerli arkadaşlar konunun sıkı takipçisi olmaya geldim..Avukatlık stajının yanısıra kpss'ye çalışıyorum ve yediiklime gidiyorum..Tarih ve coğrafya konularını bitirip en geç mayıs'ın ilk haftası soru çözmeye başlamayı hedefliyorum..Hepinize başarılar

av.elfida
Şube Müdürü
13 Nisan 2012 12:04

hakanbaşkan arkadaşım hoşgeldin umarım dersane size yediiklimin kitaplarını vermiyordur.bende seti var 2011 yılının.matematik kitabında çok fazla yanlış soru var.vakit kaybı yaratıyor. diğer arkadaşlara da tavsiyem yediiklim yerine ihtiyaç konu anlatımlı setlerini alsınlar. yediiklimin diğer kitapları güzel ama matematik de böyle bir sıkıntı yaşadım.

beatrix kido
Kapalı
13 Nisan 2012 12:23

arkadaşlar kendiniz deneme yapınca puanınızı hangi siteden hesaplıyorsunuz? ben ihtiyacin sitesindeki programdan hesapladm ve hesapladığı puan pek gerçekçi gelmedi

altayhe
Aday Memur
13 Nisan 2012 14:20

Merhaba arkadaşlar. 9 yıldır Jandarmada Sözleşmeli Subay olarak çalışıyorum. Hayatımda yaptığım en büyük yanlış buydu galiba.Bu sene ayrılıyorum. Ders çalışmak da çok zor geliyor artık. Ama yapacak bir şey yok çalışacagız. Kurum Avukatlıgı için kaç net yapmam gerekiyor, kaç puan almalıyım bilen var mı? Bir de önerebileceginiz deneme seti var mı?

hakanbaskan
Memur
14 Nisan 2012 12:50

Elfida hoş bulduk =) Uyarını dikkate alacağım..Zaten matematik soru bankasını başka bir kaynaktan aldım..İyi çalışmalar

judyer :)
Şube Müdürü
14 Nisan 2012 16:07

Hoşgeldin Hakanbaskan,kolay gelsin arkadaşım...

Toplam 22713 mesaj
«8910111213141516171819»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi