Editörler : crops35
24 Aralık 2011 20:00

2012 Kpss ve kamu avukatı adayları

2012'ye girerken yeniyılda hedeflerimizi gerçekleştirmek dileğiyle.

zaytung
Aday Memur
26 Aralık 2011 04:56

yüksek puan alan arkadaşlar; kaynak konusunda tavsiyelerinizi paylaşabilir misiniz? özellikle tarih için hangi yayınevi çalışılmalı?

Glancen
Genel Müdür
26 Aralık 2011 20:48

zaytung ben yüksek puan almadım ama tarihi full yapmıştım

ihtiyaç yayınlarından çalıştım tüm derslere, 2 aylık bir çalışmayla 82 puan aldım. ihtiyaç yayınlarının kitaplarını muhakkak çalış ama çok fazla soru çözmek lazım değişik kaynaklardan. sınava 2 ay kala çalışmaya başladığım için ben fazla soru çözememiştim o yüzden sınavda zamanı verimli kullanamadım matematikte 8 boşum vardı. konuları kısa sürede bitirip bol bol değişik kaynaklardan test çözmek lazım kısacası.

zaytung
Aday Memur
27 Aralık 2011 17:35

Teşekkür ediyorum Glancen.

ladylawyer
Aday Memur
02 Ocak 2012 13:42

ben 2010 kpssye calışmadan girdim ama 2008 de datadan çalışmıştım. hem tarihi hem de anayasayı tavsiye ederim. bi de muratın testleri sınav sorularına cok yakın

ipi çekilmiş
Kapalı
21 Ocak 2012 15:04

slm arkadaslar..kurum avukatı olabilmek için temmuzdaki kpss ye girip p3 puan türünden mi tercih yapıcaz yoksa..eylüldeki bu kpss b ye mi giricez o sınav ortaöpretim ve önlisans mezunları için değil mi..yardımcı olabilirmisiniz?

messimsi
Memur
24 Ocak 2012 13:02

Arkadaşlar benim gibi hiç avukatlık yapmayıp sadece 2012 KPSS ye hazırlanan var mı aranızda? Bu arada ipi çekilmiş kurum avukatlığı için 2012 KPSS LİSANS (7 temmuzda) BU SINAVA GİRMEN GEREKİYOR..sNAV ÜNİVERSİTE MEZUNLARI İÇİN YAPILIYOR TEMMUZDAKİ..

ipi çekilmiş
Kapalı
24 Ocak 2012 17:48

saol messimsi..

av2012
Aday Memur
24 Ocak 2012 21:38

ben hem serbest avukatlık yapıyorum hem kpssye çalışıyorum..evde oturup sadece sınava çalışmanın mesleki hayatım için büyük kayıp olacağı kanaatindeyim.çünkü her gün yeni bir şey öğreniyosun.iyi de olsa kötü de olsa tecrübe tecrübedir...

namigar*
Aday Memur
25 Ocak 2012 10:35

mrb arkadaşlar. 2012 yılındaki kpss ile kurum avukatlığına başvurmayı düşünüyorum. hangi kurumlar avukat alıyor ? eşim ilçede esnaf ve ilçemizde orman işletme ile hazinenin avukatı var. benim bunlar dışında bir kuruma tayinim söz konusu olursa, eşimin yanına gelme durumum nasıl olur ? ayrıca kurum avukatlığına geçiş iki yılda bir oluyor diye duydum , bu ne kadar doğru ?

namigar*
Aday Memur
25 Ocak 2012 10:39

ben de serbest avukatlık yapıyorum , daha iki yıllık bir avukatım ve şimdi kpss ye çalışmaya başladım.kuruma geçmek istiyorum fakat benim ilçemde orman işletmenin ve hazinenin avukatı var. eşim esnaf, ben bunlar dışından bir kuruma başlarsam eşimin yanına gelebilir miyim sizce ? bir de kurumlar arası geçiş var mı ?

Anmuhakemetin
Aday Memur
25 Ocak 2012 11:56

kamuda toplam 750 avukat kadrosu tahss edilmiş durumda bunun 300 ü kullanılmıuş olsa hala 450 avukat alınacak diye biliyorum o yüzden kpss2012 ye mutlaka girin.

iliinizde illaki ilgili kurumlar avukat alımı yapacaktır ilan verildiğinde takip edersiniz

kendi ilinizi yazarsınız

başarılar kolay gelsin

namigar*
Aday Memur
25 Ocak 2012 13:08

teşekkür ederim Anmuhakemetin... bir sorum daha olucak, mayıs atamalarında 2010 ve 2011 kpss puanı mı geçerli olucak ? ben 2009 da girdim sınava ama puanım düşük olunca hiç takip etmedim atamaları...

Muhteşem ikili
Kapalı
25 Ocak 2012 23:24

2010 geçerli mayıs için

b1dost
Aday Memur
26 Ocak 2012 14:50

Çalışmalar nasıl gidiyor...

namigar*
Aday Memur
27 Ocak 2012 10:27

çalışmalar iyi gidiyor şimdilik... büyük bir şevkle çalıyorum ama aynı zamanda da hamileyim, Allah nasip ederse 3 bay sonra kızımız olucak... o yüzden şimdiden hareretli bir şekilde çalışıyorum:) inşallah iyi bir puan alırım....

kimya lal
Aday Memur
27 Ocak 2012 16:25

merhaba arkadaşlar şu an için stajyer avukatım ve kurum avukatlığı düşünmeye başladım ancak hangi kaynaktan nasıl bir strateji izleyerek başlayacağımı bilmiyorum ve bu konu hakkında bilgi sahibi değilim çevremde hazırlanan kimse de yok...Kendi başıma hazrılansam ne derece başarılı olabilirim belli bir disiplinli çalışma gerekiyor mu?atamalarda hangi puan aralığı baz alınıyor.Bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim... kolay gelsin,İyi çalışmalar..

messimsi
Memur
27 Ocak 2012 19:37

Kimya Lal arkadaşım.. Bİ KPSS LİSANS SETİ..ihtiyaç yargı yediiklim vs.. alıp çalışmaya başla.. ben de dersaneye gitmeden çalışıyorum.. ihtiyaç setini bitirip soru fln çözüyorum..bence 85 90 puan alan ilk atamada istediği yere gidebilir.. emin değilim.. kolay gelsin başarılar..

kimya lal
Aday Memur
27 Ocak 2012 19:51

messimsi çok teşekkür ederim verdiğin bilgi içn.Peki atamalar hangi aylarda oluyor belli bir zamanı var mı yoksa açık olduğunda ihtiyaç olduğunda mı atamalar gerçeklerştiriliyor.Zira stajımın bitip ruhsatı alıncaya kadar ki zaman dilimi içnde muhtemelen atamalar olur zannediyorum ...

Muhteşem ikili
Kapalı
27 Ocak 2012 21:29

arkadaşlar ben en son alımda sağlık bakanlığına atandım..kendim çalıştım 3 ay dersanyeye gitmedim 92 aldım.bu arada şunu da belirteyim askerde olduğumdan dolayı yeni atandım yoksa daha önce atanırdım.bazı arkadaşlar 92 ile atanamadın mı die soruyorlarda..

neyse kpss ihtiyaç setinden konuları okudum 3 soru bankası ( ihtiya. pegem uzman kariyer ) bitirdim.bol bol deneme ve son 10 yılın çıkmış sorularını çözdüm.son bir ay için deneme ve çıkmış sorularta yoğunlaşın.soru çözmeden önce mutlaka konuya bakın.3soru bankası bitiriyorsanız 3 tekrar yapacak şekidle..

alımlar kasım ve mayıs alımda olur.2012 puanı ile 2014 e kadar tercih yapabilirsiniz.bu sınavbı iyi değerlnedirin çünkü 2013 de bu puan türünde sınav yok.çift yıllarda olur..kolay gelsin..kafanıza ne takılırsa sorun...eskişehirden selamlar..

kimya lal
Aday Memur
28 Ocak 2012 00:30

muhteşem ikili çok teşekkür ederim aydınlatıcı oldu gerçekten...Bu puan türünde derken neyi kastettiniz onu anlaymadım k. bakmayın bu güne kadar hiç kpss konusunda bir bilgim olmadığından cahilce geliyordur size belki...

Toplam 22713 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi