Editörler : F16 Gökçen
24 Ocak 2012 11:01

Sayın *umman*;

Medeni durumumu neden merak ettiniz?

z.e.h.r.a.a
Kapalı
24 Ocak 2012 11:03

hepimizin anne babası var ki dünyaya gelmek içinde bu iki öğenin olması şart benim anne babam diye melek anlamına gelmez ihtiraslar,kıskançlıklar eğer hepimizin anne babası melek gibiyse kötüler kim kim haksızlık yapıyor kim başkalarını üzüyor hiç kimse lütfen kimse benim anne babam melektir öyle şey yapmaz diye düşünmesin kadınlar doğaları gereği daha bencil daha kıskanç varlıklar

*umman*
Daire Başkanı
24 Ocak 2012 11:06

zehra :(

Anadolu Rüzgarı bizi eleştirdiğinize göre kayınvalide yanında yaşayan çok bir mutlu gelin olduğunuz kanısına vardımda haklımıyım diye sordum

z.e.h.r.a.a
Kapalı
24 Ocak 2012 11:07

umman para biriktirecem diye yaşada dünyanın kaç bucak olduğunu gör arkadaşım annenden fikir al bu konuda sakın gözün kapalı böyle bişeye kalkışma

M A Y I S
Yasaklı
24 Ocak 2012 11:08

kayınvalide ile aynı evde yaşanır tabi neden olmasın yeterki karşılıklı anlayış olsun eğerki mecburiyet varsa da yaşamak gerek kanısındayım ama hernekadar yaşansada ev ev üstüne olmadığıda bir gerçek.bu durumda anlayış sevgi ve saygı varsa olur diyorum

z.e.h.r.a.a
Kapalı
24 Ocak 2012 11:18

ayırca ben kayınvalide yanında oturanları eleştirmiyorum oturmaya kalkanları uyarıyorum herkes çekeceği yükün altına girer

sema_25
Aday Memur
24 Ocak 2012 11:46

her zaman cici gelin olmak zorundasın ama her zaman olamassın ben çok sessiz olmasamda genelde sessizliğimi korudum bence hiç bulaşma

z.e.h.r.a.a
Kapalı
24 Ocak 2012 11:56

boşver arkadaşım başlığı açan arkadaş bide üstü kapalı hakaret etmiş duymak istediklerini değil olabilecekleri yazdık yok sevaptır tabiki olabilir parada iyi biriktirirsin dememizi bekliyordu galiba

burk86
Memur
24 Ocak 2012 12:07

erkekler için durum daha karmaşık yinede bayanlar için daha zor. erkeklere karmaşık yapan liderlik duygusu bayanlara zor gelende yapanda kabullenmek iyi analiz ettiğime inanıyorum 1 yıl kaynanam benle yağadı süper bi insan ona rağmen yanlızlığı aradık herşeyin ayrı tadı var ama onlarda yaşlı ve yardımcı olmalıyız ininın kaybedince bu düşündüklerimize pişman oluyoruz...

z.e.h.r.a.a
Kapalı
24 Ocak 2012 12:09

allah başımızdan eksik etmesin ama herkesin düzeni ayrı ayrıca o bayanında yıllarca alıştığı düzen var elin kızı gelecek bi anda kendi otoritesini kurmak isteyecek oda kabullenemez ne kadar oğlu için evet desede

*umman*
Daire Başkanı
24 Ocak 2012 13:19

ben kime hakaret etmişim zehra hiç bişey söylemedimki

24 Ocak 2012 13:22

yok

z.e.h.r.a.a
Kapalı
24 Ocak 2012 13:39

özür ben yanlış anlamışım

*umman*
Daire Başkanı
24 Ocak 2012 13:41

önemli değil zehra sorun anlaşıldı ;)

24 Ocak 2012 14:21

adamfawer çok iyi bir tespit bence eşi zamanında ezmiş ayıplanırım fikriyle yaşamış problemleri olmuş şimdi monoton bi hayatı olan bayan gitsem oğlumda 3-4 ay kalırım zihniyetiyle yaşıyor.eskiden maddi sıkıntılar gelenek görenekler beraber yaşamayı zorunlu hale getirirmiş. şimdi hele de şu aylarda çevrenize bakın memur olan hemen herkesin anne babasından en az biri yanında yahu 2-3 ay olmuş oğlun evleneli yada 1 yıl teyzem su mu çıktı evinde birkaç gün iyi sonrada yavrum şunu yer yavrum bunu içer yemeklerin rahatsız ediyor diyip bişeyi beğenmez sürekli bir müdahale telefonda senin evinde seni çekiştirir nişanlıyken kör oluyor insan para biriktirecem diye 12 ay yaşanmaz bence eskidendi o

edamerith
Aday Memur
02 Nisan 2012 12:52

arkadaşlar 1 yaşında bir oğlum var. 6-11 aylık olana kadar bakıcı ile büyüdü ama kötü davranıitan dolayı bakıcıyı gönderdim. kötü bir deneyimden sonra tekrar oğluma eziyet ettirmek ve üstüne para vermek istemediğimden baska sehirde yasayan esimin ailesini cagırdım cunku en ii onlar bakar biliyorum. kendi annemin saglık durumu uygun deil.ama simdi onlarla ena az bir yıl aynı evi paylaşma durumumuz var ve hersey batıyo. bazen karşılıklı geriliyoruz ama bozuntuya vermiyoruz. ama biliyorum ki gun gelir patlarız. onlara ayrı ev tutma fikride ekstra maliyet biraz tuzlu olacak durumum cok uygun deil. ne yapsam bilemiyorum. simdiden stresten eşime kötü davranmaya başladım hemde onların yanında. farkındayım bu yüzden de bana kıl oluyolar. ne yapsam????

herşeyin_hayırlısi
Müsteşar Yardımcısı
02 Nisan 2012 12:55

olur ama çok zor olur....

ışılay3
Başbakan Müsteşarı
02 Nisan 2012 12:58

herşeyin hayırlısı sen benimle aynı evde yaşayacaksın unutma:)

NaNü
Şef
02 Nisan 2012 13:03

bizler kalabalık ailede büyümüş insanlar olarak büyüklerimize saygıda kusur etmyiz ama oğluna aşık bir anneyle bir arada yaşanabileceğini sanmıyorum ama istisna aklı başında olgun anneler de var sözüm onlar için geçerli değil..ben de kayın valide olsam ve tek başına da kalsam oğlumu ayrı bir evde evliliğini sürdürmesini isterim insan nede olsa evladı içi yanar sen yaparsın olmaz da el kızı ona birşey dese için acır o yüzden evlatlarımın mutluluğu adına ayrı oturmayı yeğlerim

ha hastalık varsa o zaman başka insan sokaktaki kediye bile merhamet edip evine alıyor kaldı ki bir anneye muhakkak ki bakılır

ışılay3
Başbakan Müsteşarı
02 Nisan 2012 13:12

oğluna aşık bir anne!......

bakın arkadaşlar ben bir oğlan annesiyim. ve bir annenin oğluna duyduğu sevgi ile sevgilisine nişanlısına yada eşine duyduğu sevgiyi aslaaaaa kıyaslayamazsınız.Anlatamam bunu sizlere yaşamanız lazım. Onun tırnağı acısa sizin çiğeriniz sızlar. Onun başı ağrısı sizin kalbiniz sızlar. Ama bunu anne olmayan bilmez bilemez....

Bir anne oğlunu çok seviyorsa bu aşk değildir bunu ayıralım bi defa. Ben gelini cok sevmeliyim gelinim mutlu olmalıki benim oğlumu mutlu etmeliki bende mutlu olmalıyım. Oğlum mutlu olmazsa ben nasıl mutlu olurum. Benim mutlu olmam için oğlumun mutlu olması gerekmezmi. Oğlumun mutlu olması içinde eşininde mutlu olması gerekir. Bu nedenle bakın arkadaşlar kural 1 . HATTA EN ÖNEMLİ KURAL. siz siz olun kayın valide adayınızla aranızda 40 45 gibi bir yaş farkı olmasın. Yaş farkı büyüdükce sorunlarınızda o deneli buyuyor istisnalar mutlaka vardır ama kaideyi bozmuyor.

Toplam 131 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi