Editörler : Lanet
01 Ocak 2012 05:00

Aşkı (sözde) Her Şeye Rereferansı Göstermek

"aşk her şeyi afeder","birbirlerini seviyorlar","seven kadin aldatmaz" vb.yıkıcı mesajlar vermek neyin çabası

02 Ocak 2012 12:59

Aşk her şeyin referansı olamayacağı gibi bunu en çok yapan da erkeklerdir!

Seven kadın almaz diye bir şey yok ihaneti yaşasın öyle bir aldatır ki erkeğin aklı durur kadının sevğisi büyüdükçe ihanete tepkisi intikam hırsıda büyür seven kadın aldatır ama sadece ALDATILIR ise!

Aşk herşeyi affeder mi?

Hayır,onur,haysiyet aşktan çok daha üstümn değerlerdir helede sevilen sevmiyor ise asla bu değerlerden taviz verilmemelidir.

İheneti erkeğe HAK görmek AFFETMEYİDE kadına büyüklük olarak yamamak ne kadar doğru?

!!EsMeR!!!SeKeRiM!!
Müsteşar Yardımcısı
02 Ocak 2012 18:49

Sayın Herhalde,

söylemlerinizdeki ince manayı yine algılamaya çalışan ve de bu durumu kısaca şöyle özetlemek isteyen biri olarak

Gel gör beni beni aşk neyledi diyen ..Yunus Emre

Güzelliğin on para etmez bendeki bu aşk olmasa diyen Aşık Veysel

..

Aşk diyen nice diller / zatlar beyhude söylemlerde midir ? Elbette değildir! Sizin söylemelrinizdeki şekli ile " aşk herşeyi affeder" diyen de "seven kadın/erkek aldatmaz" ile ancak kendilerini kandırmaktadırlar. Kaldı ki, AŞK referans değildir bu söylemlerde -tabi bence-

ha.gul
Şef
03 Ocak 2012 00:03

benim görüşüm yorum yapan arkadaşlara katılmakla birlikte;

gerçek aşk ancak Yunus'un, Mevlana'nın dediği gibi Mevlaya olan aşktır.

İnsanların birbirlerine duyduğu ise sevgidir... insan sevdiğine zarar verebilirmi?.. elbette verebilir... cinsiyet ayrımı olmaksızın.. ama bir kadının zararı daha yıkıcı olur...

Herhalde
Genel Müdür
04 Ocak 2012 18:53

Dikkat edilirse sözde aşk demişim.Ayrıca bu çevreleri eleştirmek için bu konuyu açtım.Yani aşkı alet olarak kullanıyorlar.

_neden_
Müsteşar Yardımcısı
23 Mart 2012 16:08

Aşkı her şeye referans göstermeye en iyi örnek Elif Şafak/Aşk olsa gerek...

Aynı açıyla bir de Nietzsche Ağladığında'ya bakıyorsunuz arasında gerçek anlamda yazıldığı coğrafya misali dağlar kadar fark var.

Biri güya bizden, içimizden, biri elin inançsız adamı... Fakat biri aşk için aşk giden her yol mubahtır derken, diğeri "yazgını sev, çünkü bir zamanlar o yazgıyı tercih eden de sendin" diyor...

Amiyane tabirle; biri aşk için uç git, derken, diğeri aklını başına al ve otur oturduğun yerde diyor...

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi