Editörler : crops35
«139140141142143144145146147148149150»

Ekmekçi1
Memur
24 Eylül 2010 18:26

-"Ankarada bir araya gelelim".Gerekli toplantının ve ilgili makamlara müracaat yapılması gerektiği- konusunda

Ordu ve Tokat illeri (katılan olmazsa Karadenizi temsilen de)adına bende varım!

Gün belirleyelim,kime gidilecekse randevuları ayarlayalım.Buna Ankaradakiler yapmalı.Beklemedeyim...

legal02
Aday Memur
25 Eylül 2010 10:43

Ankara'da toplanmak bence de uygun.Beklemenin bir anlamı yok.Toplantı ayarlandığında ben de gelirim.Sn.Kragonel,Sn.Halit Pamuk.....sizler bu konuda daha aktifsiniz.(en azından ben öyle görüyorum)Haydi diye seslenin.Gidelim Ankara'ya,örgütlenmek nasıl olur hak aramak nasıl olur tüm Türkiyeye gösterelim.Mesleğimiz gereği hak aramak bizim işimiz.

akayar
Aday Memur
25 Eylül 2010 12:25

Evet arkadaşlar randevuları ben alabilirim önce kimden almalıyız.Aslında tek başıma gitmeyi bile pekçok kez düşündüm ama etkili olmamız için mesleğe yıllarını vermiş meslektaşlarla daha uygun olacağı düşüncesinde olduğum için hep erteledim..İlk kiminle görüşmemiz uygun olur herkes fikrini yazsın olgulaştıralım ne konuşacağımızı.Genel Müdürden mi başlıyoruz yoksa direk bakan yada bakanın müsteşarından mı?yoksa başbakan yardımcılarından biri mi? Haydi arkadaşlar müsait olunca yazın kimse gelmezse kendi başıma da giderim ben.Haydi yalnız bırakmayın...

akayar
Aday Memur
27 Eylül 2010 09:51

Anlaşıldı arkadaşlar, editörümüz yeni bir platformda birleşme adına hazırlık aşamasında sesiniz ondan çıkmıyor...

Hayırlısı olur inşaallah...

rüzgar mert
Aday Memur
27 Eylül 2010 15:13

Gönderdiğiniz Acele El Koyma dilekçesi için çok teşekkür ediyorum 78 avukat...İyi çalışmalar....

umutsuzkişi
Daire Başkanı
27 Eylül 2010 17:56

merhaba; ben hazine avukatlığına yeni atandım. İstanbulda göreve başlayan, liseyi hazırlık okuyan ve bunla ilgili evrakı bakanlığa gönderen ve yüksek lisansı tezli olarak yapan( 2 kademe sağlıyormuş sanırım)bir kişi ne kadar maaşla göreve başlar, tecrübeli arkadaşlardan cevap alabilirmiyim? teşekkürler şimdiden.

hazin_E
Kapalı
28 Eylül 2010 13:52

Arkadaşlar hep okuyup duruyorum. Ama son yazılanlar LÜTFEN deme ihtiyacını hissettirdi. Lütfen her fikre saygılı olalım. Ve elimizde avucumuzda ne kaldıysa kaybetmeye başladığımız bu dönemlerde biraz sinirlenmeye hakkımızın olduğunu kabul edin. Yani ne kadar uzak durmaya çalışsak da siyasetin BAHUM'da ne kadar etkili olduğunu kim inkar edebilirki? Tayinlerde böyle en azından, diğer mevzularda(hukuk müş. ataması v.s.) bilemem ama tayine bizzat şahid olduğumdan net olarak belirtiyorum. Derseniz ki yanlış bana göre değil. Çünkü bu sorun BAHUM'un falanın filanın değil zaten yönetimsel bir sorun. Her teşkilatta var. Bizim esas sorunumuz bence kişisel olaylar değil (falanın tayini,filanın ataması) tüm meslektaşlarımıza fayda sağlayack oluşumları tartışmak olmalı. Yani bakıyorsunuz başka genel müdürlüklerde "siyasetten uzak durmaya çalışmadan" yapıyorlar kulisi alıyorlar tazminat zamlarını vesaire.Bence hedefe götüren her yol mübah.Örgütlenip her yolu denemek bence tek çözüm. Sonuçta BAHUM çalışanlarının pozisyonları iyileştiğinde kazanan Devletimiz olacak. Daha hevesle çalışacağımı kendi adıma söyleyebilirim:)))

ceyhan1905
Müsteşar Yardımcısı
28 Eylül 2010 16:39

Son Seminer listesi

Yeşim AKYOL

Ömer KARAGÖZ

Semra (KILIÇ )YALÇIN

Sultan KABLAN (KARAKUŞ)

Sema TİRYAKİ (ÖZGÜL)

Ayşen ÇATALCI

Meral LEVENT(TALİ)

Vicdan DİNÇ(ÖZLÜK)

Zerrin ŞAKRAK

Yıldız ÜNAL (YORULMAZ)

Fatma Gülgün YAZGI

Canan KAPTAN

Semra KARTOĞLU

Buket DURGAL(CANBAY)

Asiye Özlem ASAN

Döne Gökçen VARLI(KİRİŞ)

Ahmet Erkan TEKİN

Selma YALÇIN(KEPÇE)

Ayşe GÖDE

Aliye Raife OCAK(ARIKAN)

Dilek ULUĞ(KARA)

Mehmet KAYABAŞ

Kutlu SEVİNÇ

İnanç GÖKÇE

Verda DEMİR

Murat AYDIN

Nergis ALTUNOK

Özge BUĞA

Ayşe Banu SAYIN

Selda YILMAZ

Erhan AKKAYA

Işıl KÖŞKER (PEKEL)

Ayşe ALAGÖZ (AYDOS)

Ramazan ALPASLAN

Cengiz AŞKAN

Cavit Ali GÜL

Zuhal TAŞPINAR

Eşref ESEN

Zekiye MUTLU

Halise DERELİ

Yadigar DEMİRYÜREK

Birsen KAVŞUT (İPEKLİ)

Murat ULUSOY

Tercan ÖZTÜRK

Türkan GÜNEY(YONTAN

Seher ÇOHADAR ŞAHİN

Hüseyin KIZILGÜL

Mehlika KAYIRAN

Nail ÖZDEMİR

Aydın ASLAN

Halil YILDIZ

Mehmet YÜKSEL

Gülşah İNCE

Gülten ÇIRALI

Ramazan CAN

Zeynel Abidin TAN

Şefik ÇELİK

Zozan ULA

Aydın ERDEM

Mustafa ATLI

Ömer TAŞKIRAN

Nazif SEZGİN

Zehra ÖZSEVEN

Semra BARLAS

Pınar BOSTANCI

Meltem ADAŞIROĞLU

Mustafa TOKÖZ

Sevgül ÖZDEMİR

Yurdanur MUTLU

Gülay BAHÇAVAN

Taner ÖZÜLKÜ

Abdulkadir GÜLLÜ

Tuba MUŞTU

Hülya GÖÇMEZ

Aykurt SANCAR

Dilek SULTANOĞLU(GÜL)

Hatice Süreyya ER

Fatih AKHAN

Zümral GÜNDOĞDU(ANLI)

Mehmet İNCEDALCI

Sedat BALKAN

Ercan GÜMÜŞ

Sema ÖZTÜRK

Ramazan DUMAN

Fatma KALYONCU

Fatma Seçil YAZICIOĞLU (EKİN)

Ayşegül CEBE

Neşe PEÇEN

Yalçın YILMAZ

Mehmet ÇELİK

Recep UĞURLU

Özgün PEKER

Mesut DEMİRBAŞ

Ayşe GÜL YILMAZ

Emine AYGÖREN

Sıtkı YILDIRIM

Şükrü NALBANT

Şerife USTA

İclal AYAZ(AYTAN)

Mehmet ÖZMEN

Zeliha AYVAT BALIM

Mustafa YILMAZ

Aynur DERE YEŞİLTEPE

Sevim OĞURLU

Gülnur ERDOĞAN

Gülten GÜNANA

Demet ESEN

Ebru SARIIŞIK

Mehmet KALSEN

Erkan SONAR

Mehmet ALTUNÇ

Melih ERTALU

Alpay ALPTEKİN

İbrahim KARPUZ

Ahmet DİŞBUDAK

Burhan AKBİBER

Emre TUNCEL

Suna ARAS(KAPLAN)

Hasan CANDAN

Işıl COŞKUN

Nilüfer BAYKAL TURAN

Zafer GÜLMÜŞ

Safiye ERTUNÇ(BUDAKÇI)

Sabriye KAYIŞ(APAYDIN)

Halit ÖZVER

Kezban AKÇINAR

Hatice SAYGINER BİLGİN

Adem SEVİLMİŞ

Özlem BAŞARAN

Ayşegül TÜREL (GÜNDOĞ)

Hasan KARAKAŞ

Metin KAZAN

Bünyamin ŞİMŞEK

Ercan SÜM

Recep DURGUN

Nihal ASLAN

Erol ÇAKIR

Sezgin YILMAZ

Serpil AYDIN (SANSAR)

Mikail TORUN

Abdullah CEVREN

Dilek (EREN) SARGIN

Melek Tansu BALKAN

Gökhan AYIK

Hacer ARGÜÇ

Duygu ÖKSÜZ (SAĞLAM)

Hikmet BEKAR

Ayfer EMİR SARIKAYA

Hüseyin GÜZELOĞLU

Z.Sima RASTGELDİ

Hacer BAYTOK

Mustafa ÇİLGİN

İlke HAZIR ERDOĞDU

Mücella AKAR

Servet TÜRKMEN

Burhanettin İSTANBULLU

Necla SOLAK

Serhat KARGIN

Fadime EKİNCİ

Zeynep BULUT

Canan HACIALİOĞLU (DEĞİRME

Muttalip YAKAR

İlker PEKER

Sakine ÖNDER

Birgül AKENGİN

Serap YALÇIN

HAZAV
Şef
28 Eylül 2010 17:12

Öncelikle şunu belirleyelim. Hakim ve Savcılar bağlı çalışan olmadıklarından ve yerine göre 1.2.3.güç olduklarından kendimizi onlarla kıyaslamak hata olur. Bizler bağlı çalışanlarız. Kime bağlıyız, Bakanlığa.Bakanlık ise Hükümete.Hazine Avukatları Derneği gibi hükümet karşıtı bir görüş sergileyerek mevcut hükümetten bir şey elde etmek mümkün müdür? Değildir. Kamu Hukukçuları Derneği'nin hükümet ve üst yönetimle çok iyi ilişkiler içinde olduklarını yapılan seminerde şahsen gördüm. Yani şuna kanaat getirdim ki, nasıl ki yargıda iki farklı akım oluştu ise yukarıdakilerde bizleri yani kamu hukukçularını farklılaştırmış olabilirler. Hazine Avukatları olarak yukarıdan negatif bir yapı olarak gözüktüğümüz kanaatindeyim. Ne zamanki bağlı olduğumuz teşkilat ve genel hükümet siyaseti ile yakınlaşma olursa bizimde durumumuzun düzelebileceği aksi halde öteki olarak kalacağımızı düşünüyorum.

yucel79
Aday Memur
28 Eylül 2010 17:40

2022 sayılı kanundan doğan yersiz ödemelerin takibi ve tahsili kamu zararlarının tahsiline ilişkin yönetmelik hükümlerine göre mi yoksa 6183 sayılı kanun hükümlerine göre mi yapılıyor acilen yanıtlarsanız sevinirim teşekkürler...

bünyamin şimşek
Aday Memur
28 Eylül 2010 22:06

sevgili dostum,bahsettiğin yönetmelik uygulanır

tarhav
Kapalı
28 Eylül 2010 22:49

Hazav üstadımın yazdıklarına destek verecek nitelikte Vakıflar Genel Müdürü örnek olarak verilebilir.Hükümete yakın güçlü biri ve Vakıflar Genel Müdürü olduktan sonra vakıflar personeli ve avukatı hatrı sayılır bi iyileştirme aldı.Konum olarak Vakıflar Genel Müdürü BAHUM Genel Müdüründen yukarıda değildir fakat iktidara her talebini kabul ettirebilmektedir.Biz hala 4353 ü değiştirmekle uğraşırken adam vakıflar yasasını değiştireli yıllar oldu.Keza geçenlerde diyanet teşkilatı mecliste haklarını aldılar.İmamların maaşı bizimkinden az değil.Kabul edilebilir gibi gözükmese de maalesef güzel ülkemin relitesi bu hükümete yakınsan hakların verilir.

tempus
Aday Memur
29 Eylül 2010 13:24

imamlar ne kadar maaş alıyor acaba!bilen var mı?

serhat318
Aday Memur
29 Eylül 2010 16:18

imam maaşları 1500 den başlar. 6-7 yıl önce en az alan gruptu ?

30 Eylül 2010 09:22

ben imam değilim ama nedne bu tıp konularda imamlar göz onune alınır.oyle denmıyor ama hani imamdan bile gibi bır kıyaslama.imnamlık kolay mı?sabah namzaındna yatsıya kadar.oyle namaz kıldırıp bıtmıyor.camıyı açıp sabah yatsıda kapatana kadar camıyle ılgılenmek zorundasın.artı 600 sayfalık kuranı kerimi oyle kru ezberle değil.usulune göre akılda tutmak.hafız olmak bunalr her yığıdır harcı değil.ve sorumlluğun bu dunyada değil ahırette.her vakit o kadar cemaatin ahıret sorumlluğu sende.buna objektıf olarak bakıldığında ınanana inanamyan herkesın saygı duyması lazım.ama tabı şu d gerçek her alanda olduğu gıbı onlarda da çürük elmalar var.az değil.yani kısacası haklarını almışlar.hakkını alamayan veya aramayan kurum yöneticileri otursun düşünsün.

hukmalı
Aday Memur
30 Eylül 2010 11:45

Merhaba arkadaşlar, her kuruma ekonomik yönden iyileştirme yapılması bizleri mutlu eder yeter ki biz Hazine Avukatlarını da unutmasınlar.Yeni atanan Hukuk Müşaviri meslektaşlarımıza başarılar diliyoruz umarız Avukatlık Hizmetleri Sınıfına tabi olan bizlere hak ettiğimize inandığım ekonomik ve kurum içi yükselmeyi de düzenler hakları içeren güzel bir düzenleme artık yapılır.Maliye Bakanlığının tüm birimlerinden görevde yükselme sınavları ile defterdar yardımcılığına kadar yükselebilmek mümkün.Bizler sadece hazine avukatıyız ve öyle kalmalıyız diye düşünmüyorum , bizler de defterdar yardımcısı olabilmeliyiz yani sınavlarda bizlerin de başvuruları kabul edilmeli ve bu yönde yasal düzenleme yapılmalı.Bizlerin de belki Defterdar -Defterdar yardımcısı olabilmesi durumunda belki bizleri daha iyi anlayabilen yönetici sayısı artar ve bizlerin ekonomik hakları için uğraşılır.Ama ne olursa olsun her birime tanınan sınavla yükselme hakkı yani Kurumda defterdar veya defterdar yardımcısı olabilme hakkı bizlere de tanınmalı...Umarım bu yönde düzenlemeler yapılır...İyi günler

halit pamuk
Kapalı
30 Eylül 2010 13:49

Merhabalar,

3 yıldır serbest avukatlıktan sonra 5 yıldır da ilk gittiğimden günden beri Hem doğuda hem batıda hiç hazine avukatı olmayan illere atanmak sureyiyle tek başıma hazine avukatlığı ve Muhakemat Müdür vekilliği yaptım.

Mesleğe başladığım ilk günden mesleği nasıl daha ileri hale getirmek için neler yapabileceğimi düşündüm.Daha 4 aylıkken 4353 değişikliği ilgili yasa tasarısını ilk metnini Genel Müdürden isteyip şimdi hukuk müşaviri olan Nur Hanım'a görüşlerimi ileten yazımı ve eleştirilerimi ilettim.

Gittim her ilde mesleğin Defterdarlık nezdinde ve Adliyede en kaliteli şekilde hizmet sunmaya çalıştım. Çünkü iyi bir örnek olmaya çalışmak, mesleğime karşı önyargıları yıkacağımı düşündüm.

Ancak, artık şunu anladım: Bu işi tek başıma yapamam, meslektaşlarımın da örgütlü mücadeleye girmesi de mümkün gözükmüyor. Bu nedenle bugün Karayollarının karayollarına geçsene teklifini kabul edip hazine avukatlığından ayrılmayı düşünüyorum. Bu yazıda bu başlık altındaki son yazım.

İyi günler, başarılar, sabırlar...

gaggı
Aday Memur
30 Eylül 2010 15:32

Halit Pamuk Kardeşime,

ayrıkmayı düşünmene gerçekten çok üzüldüm.Çünkü seninle sözümüz var bilirsin mesleğimiz için birşeyler yapmaya.. Öyle kolayını seçmeni kabul etmiyorum.Her ilden temsilciden vazgeçtim.Gönlünden gelen,mesleğinin onuru için ne yapabilirim diyen kim varsa onları davet edelim Ankara'ya.Bir araya gelelim.Madem Ankara bize yer göstermiyor,öncü olmuyor biz Bakanlığın önünde buluş sonra bir yerde görüşürüz.Örneğin 17 ekim saat 10.Bir kere bile bir araya gelmeden ,kaç kişi olduğumuzu bilmeden,birşeyler yapılıp yapılamayacağına ortak karar vermeden pes etmenive pes etmeyi kabul edemiyorum.İşte bir tarih ve adres.Artık kendi aramızda top çevirmenin anlamı yok.Lütfen birbirimizi kırmadan önerilerimizi sunalım,tartışalım.Ben varım diyen bir çok arkadaşımız vardı.İnşallah bu yazımı görürler ve desteklerler umudundayım.Küsmeyelim,kendimizi küçük görmeyelim.Bu tarihe kadar da toplantımızın anahatlarının netleşeceğini bekliyorum.

costax
Aday Memur
30 Eylül 2010 21:20

şimdiden seni tebrik ederim halit bey bence en iyisi o kurumda hak ettiğin saygı ve değeri alacağına inanıyorum, o çıkışlarım için kusura bakma, kırdığım arkadaşlardan da özür dilerim. 5 yıl 9 aydır bu meslekteyim, bu kurumda çalışmaktan memnun olduğum bir gün olmadı, o çıkışımında sebebi Bahum'dan gelen bir yazı için telefon edip tam olarak ne yapmam gerekiyor diye sormama " anlayamıyorsan yazı yaz sor" denilip, yüzüme telefonun çarpılması idi, aklıma geldikçe sinirim tepeme çıkıyordu. Ben şu anki konumuma kimseden bir şey istemeden, bir aracı sokmadan geldim, memleketine tayinin çıkmış diyebilirsiniz ama çıkarken de haberim yoktu gerçekten,

Maliye bakanlığı içinde Bahum hiç bir ilerleme gösteremez, ekonomik haklar denilse sanki aynı işi yapıyormuşuz gibi kurum içi dengeleri bozamayız diye bahaneler üretirler. İşimizi daha iyi yapmak için çalışma şartlarımız düzelmiyor, bir ışık bile göremiyorsun. Milli Emlaktan bir memur ilçeye koca bir minibüs tahsis edilerek gönderilir, Muhakemat'a gelince o minibüsün hep işi olur. Maliye'de olduğumuz sürece ne bir değerimiz olur ne de saygı görürüz.Görüşüm bu

Staj yaparken katıldığım bir keşif vardı, geçit hakkı davası idi. DSİ avukatı kendisine tahsis edilmiş bir jeep'in arka koltuğunda keşif mahalline gelmiş ve söför tarafından çantası taşınmıştı...Şimdi Bahum'a geçtiklerinde nasıllar bilemem. Ben zaten böyle bir saltanat istemem, yapamam da ama başka bir kurumda avukatın daha çok değer göreceği ve saygı bulacağı kanaatindeyim sevgiler

yldzersoy
Şef
30 Eylül 2010 22:28

Açıkcası tüm yazılanlar en sonunda aynı yere bağlanıyor gibi tüm yorumlar anlatılanlar eleştirileri ortak ve tek bir cümlede toplamaya çalışırsak : DEĞERİMİZ YOK diye düşünüyoruz değilmi..

---Maaşa yönelik haklar söz konusu olunca kimse bir şey vermez :

---biz vekalet ücretinin artmasını beklerken keşif ücretlerimiz düşer

--başka birimlerin müdürleri veya memurları( maliye veya bir başka kurum) ayrı odaları olur masa sandalye eşyaları bizimkiyle kıyaslanmaz bile..

--Bizim birimimizden başka Koskoca bir şehirde sıfır memur ile çalımanın tek bir örneği bile olmaz oysaki Şuan Artvin İlinde Muhakemat Müdürlüğünden memur emekli oluyor ve Defterdarlıktan malesef memur alamıyoruz üstelik Personelde 5 Muhasebede 8 Milli Emlakta 5 personel çalışırken

--başka kurumların avukatları orman vs.nin tüm işlerini adliyede yaptıracak memurları vardır biz ise her işe koşmak zorundayız üstelik hiçbiri bizim gibi Maaş SSK BİLDİRGESİ 5018 telefon faturası ödeme GİBİ kıldır gıcık işlerlede uğraşmak zorunda değildir.

bu örnekler çoğaltılarak devam edebilir Pki ama bunun Sebei Nedir??

açıkcası arkadaşlarım tüm eleştirilere ve kızmalara rağmen ben yinede desteği Genel Müdürlükten görüyorum en azından kırtasiyedir kurum içi ihtiyaçlardır avukat tayindir yine onlardan fayda gördüm yoksa tümüyle İlin İnsafına kalırsak halimiz gerçekten harap olurdu..

bunu geçelim gerçektende neden bize İlde değer verilmez

Oysa herkesin Can Simidi Değilmiyiz.

Defterdarı, Yardımcısı vs. iresi başları sıkışınca Hazine avukatı yetiş demezlermi..

Aklınıza gelecek envai çeşit (sağlığıdır milli eğitimidir) kurumun müdürleri aklına takılan her şeyi açıp size sormazlarmı

öte yandan hangi memur gurubu vardır ki diğer memurların sadece işyeri değil özel hayatlarında da bu kadar fayda sağlar..

kredi kartı borçlarından tutunda boşanmalarına kadar elli türlü şey için kapınızı aşındıranlar olmadımı...

gerçekten son zamanlarda bu değersizlik dutgusunu bende hissetmeye başladım

elimizden geldiğince çalışıyoruz nefes alacak vakitim yok şehre yeni atanan avukat hanımın bana ulaşması 2 haftayı buldu çünkü dava ve duruşmadan iş yerinde duramıyorum hemen her gece eve iş götürürüm hemen her gece..

siz sabahtan beri o ilçe bu ilçe koşutur yorugn argın belki saat akşam 8 de 9 da eve giderken bilmem zart dairesinin zurt müdürüne bakarsınız saat 5 te işinden çıkar üstü başı tertemiz çalışmamışmı kirlensin..

herkes Örgütlenelim diyor..

kimi örgütlenelim ama hükümet yanına yanaşalım boşa örgütlenmeyeleim diyor..

neyse hepsi bir fikir tabi saygı duyuyorum ama

öncelikle şunuda düşünüyorum..

örgütlenmenin en büyük faydası kalabalık guruplarla sesini güçlü duyurmaktır. örneğin Sendikacılığın mantığı budur Gücü sayısından gelir O yüzdendirki Bütün sendilakar üye sayılarını artırmak ister tıpkı diğer örgütlü topluluklar olan Denekler ve vakıflar gibi

Örgütlensek ne olur diye sorguluyorum hepsi hepsi 1200 tane avukat hepsini üye yapsan örgütlenmene 1200 kişi..

diğer kamu avukatlarıyla birlikte örgütlensen sayı 2500 ü anca görür kaldıki diğer kurum avukatları bırakın hazine avukatlarıyla örgütlenmeyi aldığımız keşif ücretini mesaiyi sağda solda konuşmaktan dillerinde tüy bitti bize çokta hoş gözle baktıklarını da sanmıyorum..

Hoş burada grev kırıcılı??!! falan yapmıyorum yanlış anlaşılmasın elbette örgütlenilsin birlikte çalışılsın dernek kurulsun hepsi ama hepsi bize fayda sağlarda sorunu çözermi bilmiyorum..

şimdi ilk aklıma gelen bir kaç taneyi söyleyeyim..

yusufeli 4 buçuk trilyon

arhavi 2 buçuk trilyon

borçka 2 buçuk trilyon

artvin merkez 1 trilyon

vs vs

bunlar benim bir kaç ilçedeki bir kaç dosyam sadece bu listeyi uzattıkça uzatabilirim..bir an için sadece bu davaları kazandığımızı düşünelim devletin karı kaçliradır..10 trilyon..sadece ve sadece bu dört dosya için devletin karı 10 trilyon

peki tüm memuriyet hayatında devlete 10 trilyonluk fayda sağlayacak bu şehirde kaç kişi var ve bu kişiler hangi pozisyonlarda hangi imkanlarda ve hangi maaş şartlarında yaşıyor..

bu uzun dertleşme yazısının nasıl bağlanacağını merak edenler için şöyle bağlıyorum düşünüyorum düşünüyorum düşünüyorum..

ben işin içindsen çıkamadım arkadaşlar

ben bilenler bilir (bu satırı yazarken biraz mahçup yazıyorum) bulunduğum şehirden birincilikle fakülteyi kazanmış 90 ortalamaya yakınla ankara hukuku bitirmiş kendince bir entelektüel birikim yapmaya çalışmış biriyim ama bu kadar önemli ve kritik bir iş yapılırda Neden bu kadar az değer verilir vallahi çözemiyoum..

Toplam 5618 mesaj
«139140141142143144145146147148149150»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi