Editörler : Cüneyt Barışoglu
19 Ocak 2012 12:12   


Umre görevlendirmesi için sürpriz olarak mülakat yapan Diyanete...

Mülakattan korktuğumuzdan değil de yılın bu vaktinde kışın en yoğun olarak yaşandığı yerlere mülakata çağıran bir kurum; ve ne yolluk ne harç hiç bir şey yok.Üstelik işimizden gücümüzden alıkonuluyoruz...ne haliniz varsa görün der gibi...Yollara düşüyoruz ..günlerce yollarda kar yüzünden mahsur kalanlar mı ararsınız...Ara tatile denk geldiği için otogarlarda yatıp kalkanlar mı ararsınız...Ben bu kadarını yaşamadım ama gördüğüm bu uygunsuzluğu,bu adaletsizliği ,bu düşüncesizliği burada yazmak istedim.Her şey 5 veya 10 dakika boyunca komisyon üyelerinin sorularına muhatap olmak için..Çalışanına bu kadar kıymet veren bir kurumda bulunduğum için ELHAMDÜLİLLAH!!!

Geçmiş olsun arkadaşlar...Rabbim cümlemizi muvaffak etsin.Hakkımızda hayırlı olanı nasip etsin.

19 Ocak 2012 22:22

vesa'ir
Aday Memur

Allah razı olsun kardeşim aynen yazdığınız gibi yaşadık her şeyi nasıl bir insaftır anlamadık ve de anlayamacağız galiba...

19 Ocak 2012 22:47

Prison_Break
Yasaklı

Umre için mülakat mı yapılıyor artık?geçen sene yoktu!

19 Ocak 2012 23:20

özbudak
Aday Memur

bu kurumda kadın olmak zor. erkek görevlilere böyle bir mülakat olmuyor da kadınlara bu eziyet niye reva görülüyor.üstüne üslük mülakatta 'şu okuduğun yerin manasını ver' demeleri de insanı delirtiyor. acaba müftüler bu soruya muhatap olsalar yüzde kaçı cevap verebilir.

Ayrıca umreci toplama işine de merkezden neden bir engelleme yapılmıyor anlamış değilim. sanki başkanlığın umreci bulma sıkıntısı var da. Rekabet sebebiyle şirketler bu işi ayağa düşürmüşlerdi, aynı rekabet şu anda umreci toplayan görevliler arasında yaşanıyor.Birbirlerinin umrecilerini ayartmalar v.s. bu kurumun bir ferdi olarak arkadaşların yaptıkları bu basitliklerden dolayı üzülüyorum.düzeltilmeye çalışılan din görevlisi karizmasına bu arkadaşlar da eksi yönde katkı veriyorlar.

20 Ocak 2012 00:11

meryem_gibi
Aday Memur

sınav yapmalarını gectım sınav olacagını ıkı gun once soyleyıp orda aylarca calısmısız gıbı mulkat yaptılar.umre mulkatında tecvıd soruluyor sankı yeterlılık sınavı ayrıca okudugun yerın anlamını soyle demelerı cok komık gercekten heryerı tefsır edebılsek zaten vaıze oluruz.ayrıca pasaportların falan cıkarılıp teslım edıldıkten sonra bu sınavım olmasıda farklı bır problem ...

bakalım hakkımızda hayırlısı olsun...

20 Ocak 2012 00:34

ru-mey-sa
Memur

arkadaşlar sınav olmamız sorun değilde, pasaportlarımızın bile çıkartılıp herkes gideceğimizi duyduktan sonra, sizin bir kısmınızı eleyeceğiz demeleri; işte en çok buna şaşırdım. o kadar maddi manevi yorulmamızın karşılığı bu mu? üstelik çoğunluğumuz müftüleri tarafından mbsts dan zaten yüksek puan aldığımız için gönderildik. kaç defa elemeden geçeceğiz anlamış değilim. bir de 2 gün kala söyleyip çalışma fırsatı vermeden hacla ilgili bu kadar zor soruların sorulmasını anlamış değilim.şükürler olsun ki sınavda soruları cevapladık ama söyleseler en azından 1 hafta çalışıp sınava öyle girseydik daha verimli bir sınav olacaktı diye düşünüyorum. bu arada arkadaşlar eleme olup olmayacağıyla ilgili bilgisi olan var mı? biz hiç sağlıklı bilgi alamadıkta...

20 Ocak 2012 14:12

Best13
Memur

arkadaşlar bu mülakat bayan görevliler içinmi yoksa erkek görevliler içinde varmıydı? Bizim burda erkek görevliler için birşey söylenmedi.

20 Ocak 2012 17:39

RuzeNaz
Aday Memur

evet sağlıklı bir bilgi yok..herkes gidecek gözüyle bakıyor bize.bu da ayrı bir stres kaynağı.

sadece bayanlar değil.erkek hocalar da görevlendirilecek ama mülakata çağrıldılar mı bilemiyorum.

20 Ocak 2012 21:08

kaptanefe
Memur

yok çağrılmadılar , erkekler irşat görevi yapmayacak ki.Teklifiniz yapılırken sınav yapılmadığı için ve çok itiraz edildiği için, sizi sınavla seçmek yoluna gidildi. Erkekler İ.H ve M.K MBSTS na göre yeni yönetmeliklere göre atama ve münhal kadrolara sınava girerken sizler için hiç bir nakil sınavı yok. kURAN KURSLARINDA GURUP YOK, GURUPLARDA ÇALIŞMA SÜRESİ (SENE) YOK. EEEEEE umreye gideceksiniz . Umrecileri irşad edeceksiniz. Bırakında biraz bu konuda yeterli olup olmadığınıza bakılsın. Bu hacda yapılıyordu. Artık umreye hacdan daha fazla görevli gittiğine göre bu umrede de bus eneden itibaren yapılacakmış. EEEEEE ÇOK BEL BAĞLADIĞINIZ SENDİKALAR itiraz ettiler. Bu böyle olmaz adaletli olsun dediler. Sınav çıkınca da biz bunu demedik ,SINAVSIZ SIRA YAPILSIN DEDİK diyorlar. Hayırlı olsun Camiamıza.

21 Ocak 2012 14:41

duuran
Aday Memur

@rumeysa :"üstelik çoğunluğumuz müftüleri tarafından mbsts dan zaten yüksek puan aldığımız için gönderildik. kaç defa elemeden geçeceğiz anlamış değilim."

buna kargalar bile güldü hani belki duymadıysanız duyun :)

adaletsizlik sonradan makyaj yapılsa bile adaletsizliktir bu değişmez.

21 Ocak 2012 23:45

özbudak
Aday Memur

kaptanefe saçmalama

Toplam 10 mesaj
ANKET
Arabalarda, cam filmi yasağı olmalı mı?