Editörler : asaygincihan27
01 Şubat 2012 20:20   


Yasaklı
Müdür Yardımcılarının Sorunları

Son yıllarda okullara yüklenen uygulamalar ;

1)Açık ilköğretim öğrenci iş ve işlemleri (her geçen gün öğrenci sayısı yükseliyor ,devamsızlık hariç örgün eğitimdeki öğrencinin iş ve işlemleriyle eksiği yok ,fazlası var (1 senede 3 kez diploma düzenle gibi)

2)İKS (İlköğretim Krumları Standartları ,özellikle veliyi sisteme dahil etmek idareciler için başlı başına sıkıntı )

3)ADEY...yarım gün bile devamsızlık yapana müdahale 2 ün devamsızılık yapana aşırı müdahale 12 gün devamsızılık yapana ,oldukça kalın MİT dosyası gibi bir dosya hazırlama

4)Anasınıfları isteğe bağlı iken ,zorunlu hale gelmesi ,kayıt ve diğer işlemeleri (ana okullarından farklı değil)

5)TEFBİS (ana sınıfı makbuzları dahil tüm gelir ve giderlerin sisteme girilmesi ,,sistem doğru çalıştığı zaman tabi)

6)Branş öğretmeni olan müdür yardımcılarının 6 saat zorunlu derse girmesi ötekilerinin girmememsi

7)İlk Konya'da başlanan bir uygulama Okullar hayat olsun mu ne (özü cumartesi ,pazar dahil her gün okulların akşam 21 e kadar açık tutulması bir yana ,halkın,öğrencinin okula gelmeleri için bin bir anket hazırlanması ,davet edilmesi ve proje çalışması yapılarak ,sonuçları rapor halinde iletilmeleri)

8)mesai saati dışında okullarda hizmet içi eğitim çalışmaları yapılması (akşam 22 00 ye kadar )görevli müdür yardımcısına 5 kuruş ödenmememsi (BU ESKİDENDE VARDI)

TÜM BUNLARA RAĞMEN ,OKULLARA KAÇ TANE MÜDÜR YARDIMCISI ATAMAK İÇİN ÖĞRENCİ SAYILARINDA DEĞİŞİKLİK VAR MI ? YOK

BİZLER FAZLADAN MÜDÜR YARDIMCISIDA İSTEMİYORUZ ,İSTEDİĞİMİZ HER OKULA MEMUR VERİLSİN ,VE ŞU 6 SAAT DERSE GİRME İŞİNEDE ,6 SAATE KADAR DERSE GİRİLMESİ UYGULAMASI OLSUN ..

01 Şubat 2012 20:25

hazeleye
Yasaklı

anlamadığım şu hadi bu işleri müd yrd. lığından aldık müd. yrd. sadece ders programı nöbet çizelgesi mi falan mı yapacak başka iş kalıyor mu geriye herkesin sıkıntısı var müdür desen öyle öğretmen desen öyle

01 Şubat 2012 20:28

masumvatandas
Yasaklı

Sayın hocam bunları müdür yardımcılarından alın demiyorum ..Bu saydıklarımın hiç birisi memurun görevi değil zaten ..

Tüm işleri sıralamadım ki ben

01 Şubat 2012 21:14

ve ikinci sarı kart
Müsteşar Yardımcısı

İdareci değilim ama şunu söyleyeyim: İdarecilik zor iş. Ha, işini yapmayan insan her gruptan var. Ama okulda işini yapmak isteyen bir idareci gerçekten zorlanır. Nöbet çizelgesi hazırlar, öğretmen beğenmez. Ders programı hazırlar, öğretmen beğenmez. Hiç nöbet tutmayan öğretmeni uyarır ve birden düşman gibi görülür. Öğrenciyle, veliyle vs. uğraşır. Şimdi bazı hocalarımız diyecek ki: İşleri ne? O zaman bu hocalarımıza şunu söylüyorum: Siz de öğrenciden, sistemden sızlanmayın, işiniz ne? Ben bir yıl bayağı yakın oldum idareye, yardımcı olmak için. En azından benim gördüğüm işlerinin öyle kolay olmadığıydı.

Okullarda öğretmen üzerinde baskı kuran patron kılıklı idareciler de var. Ama samimi şekilde işini yapmaya çalışanlar da var. Bu idarecilerin de işi zor.

02 Şubat 2012 19:41

_goksugüzel_
Yasaklı

İdarecilik en hafif tabiriyle ameleliktir.Bu insanlar neden idareci olmak istiyorlar anlamış değilim.Hele hele bir sınıf öğretmeninin idareci olmak istemesi akılsızlıktır.Zaten ekders ful ve yanında bi de egzersiz yap müdürden fazla maaş alırsın.

Toplam 4 mesaj
 
ANKET
Takım elbisede en çok hangi markayı beğeniyorsunuz?