Editörler : crops35
08 Şubat 2012 22:21

KBS ödeme emri modülü yardım.

Ticaret lisesinde çalışıyorum. okulumuzun kurum kodu değiştiği için KBS telefon ve internet ödemelerini yapamıyorum. saatlerdir uğraşıyorum sonunda yetkilendirme kısmından harcama yetkilisinin rolünü yanlışlıkla gerçekleştirme görevlisi olarak değiştirdim. ardından yetkim olmayan bir işlem yaptığımı ve işlemlerimin kayıt altına alındığını yazan kırmızı yazılı bir sayfa açıldı. mal müdürlüğündeki memur bana yetkilendirme kısmından sorunu çözeceğimi söylemişti ancak kurum kodu hala aynı.

KBS sisteminindeki bu yetkilendirmeyi yanlışlıkla değiştirmemin bir zararı varmı. kurum kodunu nasıl değiştirebilirim. eski kurum kodu 13.01.35.62 şimdiki ise 13.01.33.62 ancak KBS de 13.01.35.62 olarak oturum açılıyor.

Bu yetkilendirmeleri kim yönetiyor. bizim bu finansal kodlara müdahale etmemiz mümkünmü.

lütfen yardımcı olun. internette bununla ilgili hiçbir sitede açıklayıcı bir yazı bulamadım. ben bu sorunu kendi kendime nasıl çözeceğim.

anil_ts
Memur
08 Şubat 2012 22:33

Kardeş ben maliyede çalışıyorum.Sorununu maliye çözecek.Maliyeye söyle yalnış koda tanımlamışlar seni.13.01.33.62 ye tanımlasınlar kullanıcı adını.ok.

hasan09a
Daire Başkanı
08 Şubat 2012 22:36

ayrıca bu kadar uğraşmam sonucunda karşıma çıkan bu uyarı yazısı bana adeta bir tehdit gibi geldi. sanki kasıtlı olarak sistemi bozmaya çalışmışım gibi bir uyarı yazısı. neden bu tür uygulamalarda karşılaşılan bu sorunların çözümü için kılavuz yayınlanmıyor. lütfen bu konuda yardımcı olun.

hasan09a
Daire Başkanı
08 Şubat 2012 22:39

teşekkürler. ancak maliyeden bunu yetkilendirme bölümünden değiştireceğim söylenmişti. yarın tekrar gideceğim. inşallah yaptığım bu yetkilendirme rol değişikliği başımı ağrıtmaz.

anil_ts
Memur
08 Şubat 2012 22:40

korkma kardeş bişey olmaz.dolandırıcılık yapmadın ya.Boşver uyarı versin sen işine bak.unutma kod değişikliklerinde her türlü yetkilendirmeyi maliye yapıyor.yalnışlıkla seni 13.01.35.62 ye tanımlamış maliye, o yüzden o kod gözüküyor.yarın söyle düzeltsinler.

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi