Editörler : Cüneyt Barışoglu
15 Şubat 2012 21:25   


Görevli memura mukavemet

merhabalar ben küçük bir ilçede çalışan polis memuruyum meslekte yeni sayılırım. Benim soracağımın cevabı bu sayfalar içinde cevabı mutlaka vardır ama inanın okumaya vaktim yok o yüzden direk buraya yazacam.

Benim yaşadığım olayı kesinlikle yaşamış abilerim olduğu için bana ne yapmam gerektiği söyleyeceğinize inanıyorum.

Ben 1 hafta önce gece bir hırsızı kovaladım bunu yakaladım, yere yatırdım. Tam kelepçe takarken şahıs döndü ve anlıma yumruk attı benim alnım şişti ve doktordan 5 gün rapor aldım beyin cerrahına sevk etti. ben bu şahıstan şikayetçi oldum. tabi yarın sı gün hemen beyin cerrahına kati rapor için gittim. Beyin cerrahı rapora acil doktorunun vermiş olduğu 5 gün görev istratlidir ibaresini eklemedi eklermisin diye sorduğumda artık eklenmiyor dedi. ben Kati raporu da dosyasına eklettim.

şimdi sormak istedim soru benim bu işten tazminat alabilmem için şu devrede bişe yapmam gereklimi yoksa mahkemenin sonucunu mu beklemem lazım. acil doktorurun vermiş olduğu idari rapor elimde bunu mu mahkeme sonucu ile birlikte gondermem lazım. ayrıca polsan üyesiyim buraya nasıl bi yazı yazmam lazım..

küçük ilçede çalıştım için buradaki abilerin başına gelmemiş pek yardımcı olan olmadı lütfen başına gelenler ne yapmalıyım yazarsa sevinirim hayırlı akşamlar...

15 Şubat 2012 21:33

lojistikçi
Şef

Sizi darp eden şahıstan davacı oldunmu önemli olan o .Adli tahkikat başladı ise şahıs hakkında hazırlanan iddianeme , görev listen, olay tutanağı ,doktor raporu gibi evrakları hazırlayıp görev yaptığın yere 2330 sayılı nakdi tazminat kanunu gereği tazminat ödenmesi şeklinde bi dilekçe ile müracaat et. Personel şube almış olduğun geçici rapor ile seni kati rapor için adli tabibliğe gönderir raporunu aldıktan sonra mahkeme sonucunu beklersin. Mahkemenin vermiş olduğu gerekçeli karardan bi sureti alıp gönderirsen birkaç ay içinde ödeme yapılıyor.

15 Şubat 2012 21:47

labirent55
Aday Memur

Cevap için saolun fakat ben kati raporu aldım orada da belli bulguları yazdı doktor yalnız ilk acil doktorunun vermiş olduğu 5 gün raporludur ibaresini kendi raporuna yazmadı. bu yazılmıyor artık dedi ben kati raporu mukayyite verdim. mahkemenin sonucunu bekle dedi ama benim içim rahat etmedi sizde adli tabib diyorsunuz adli tabib kati raporu veren tabib değilmi. Başka bi işlem daha mı yapmam lazım acaba buarada bi karışıklık yaşıyorum.

15 Şubat 2012 23:14

traffic
Şube Müdürü

Ya bana çok ters geldi labirent kardeş yediğiniz yumruğun hesabının peşine düşmektense 5 günlük raporun tazminatına düşmeniz inanın bana (özellikle bu paylaşım sitesinde) ters geldi. belki sizin yaptığınız doğrudur onuda bilmiyorum.

15 Şubat 2012 23:20

yavuz9510
Aday Memur

başka türlü adamdan nasıl para alacaksın ki. adli raporun parasını da hüküm giyen karşılıyo. en iisi kardeş. işinin peşinden koş.

15 Şubat 2012 23:42

labirent55
Aday Memur

traffic adamı yakaladım suç üstü güzelce dersini de aldı gazdı joptu ve ayrıyeten mevcutlu olarak çıktığı mahkemece 2 farklı suctan tutuklandı napim öldüreyimmi adamı yediğim yumruğun peşine böle düşüyorum işte hayatta bırakmıcam peşini bide burası sadece konu ile ilgili tecrubesi olan varsa mutlaka yaşayan vardır belki çok araştırmadan yol gösterir diye buraya yazdım ayrıca polemiğe gerek yok yorum için saol

16 Şubat 2012 00:34

police0625
Şef

labirent55

Senin o aldım dediğin Kati rapor Lojistikçinin bahsettiği rapor değil. Adli tıp birimi olan devlet hastanesinden geçici ve kati raporyarnı götürüp bir rapor daha alacaksın bulunduğun ilin emniyet müdürlüğüne sor. Birde bir alına yumruğa 5 gün adli rapor vermezler. Sen evraklarını tamamla ama ilk önceliğin mahkemen olsun.

16 Şubat 2012 00:40

yağmur-55
Daire Başkanı

hocam inan ki çok iyi yapmışsın tazminat konusunda. peşini ırakma bu işin.. öyla adamlar varki bi kamyon sopa yese yada aylarca içerde yatsa bana mısın demiyor ama para cezası geldiğinde adama evlat acısı gibi giriyoo..

16 Şubat 2012 20:17

lojistikçi
Şef

Sen 2330 sayılı nakdi tazminat kanunundan yarralanmak istiyorum diye dilekçe verince seni adli tabibliğe gönderirler ilk raporuna istinaden iş ve gücüne mani raporu o zaman alrsın arkadaşım..

16 Şubat 2012 21:28

Travma_06
Şef

labirent kardeşim maddi tazminat sadece toplumsal olaylarda yaralananlara veriliyor iyi araştır bu arada geçmiş olsun

17 Şubat 2012 09:31

police0625
Şef

Sayın Travma_06 bu konuda yanlış bilgiye sahipsiniz. Lütfen bilginizi tekrar kontrol edin. Bu tazminat sadece toplumsal olaylarda verilmez. Bu arkadaşımız mahkemenin sonucuna göre tazminatını alır. Sadece 5 günlük doktor raporunu yanlış anlamış. Bahsettiği 5 gün istirahat. Kesinlikle müracaat etmeli.

Toplam 10 mesaj
 
ANKET
Milli piyango bileti hakkında ne düşünüyorsunuz?