Editörler : Pangaea
25 Şubat 2012 22:20

2012 kpss den önce kkö alımı olmalı...

Arkadaşlar herşey bir yana, olan oldu.

bazı başlıklara bakıyorum da 50 li puanlarla ve eski yeterliklerle mağduriyetten bahsediliyor.saygı da duyuyurum. şuna da inanalım derim, hem de hep beraber. ortada bir mağduriyet var ise kpss+güncel yeterlikle bekleyen kkö adaylarıdır O MAĞDURLAR. hem de mağduriyetin alasıdır bu.

bu nedenle diyorum ki 2012 kpss den önce mutlaka kayda değer bir sayıda kkö genel alımı yapılmalıdır.

BAKALIM KİMLER DESTEKLİYOR...

isaguji
Şef
25 Şubat 2012 22:29

hocam 2012 kpss eylülde büyük ihtimalde haziranda sözlşmeli alım olacak ..burda ..bizim sıkıntımız...alım sayısı ...1000 alıma erkeklre dahil edilirse...bize en az 600 kontenjan alınmalı...başka bir sıkıntı ise kpss puanlarının haziran alımlarında 80 aşağına inmeyecek olması...bundaki sebebpte 2011 yetrlilikte diploma olmadığından dolayı bir çok önlisans mezunu girememiştir.. onlar kpss 80 üzeri olmasına arağmen yeterlilik olmadığı için alımlara başvuru yapamamışlar...yani biizm için şuan yapılamsı gereken kontenjanların branş sıralamasına göre yani önlisans lissnas şeklinde ayırmalrı ve kontenjanın yüksek tutulması.....

25 Şubat 2012 22:43

eğer bu insanlarda zerre kadar vicdan var ise bunu yani sayıyının daha fazla olması gerektiğini dikkate alı ve uygularlar.ayrıca şu da çok komik duruyor. Fahriler için güncel yeterlik ve kpss yok direk kadro. sözleşmelilik kadrodan daha aşağı olasına karşın şartları daha ağır..Allah sizi bildiği gibi yapsın...

isaguji
Şef
25 Şubat 2012 22:47

hocam diyecek fazla söz yok aslında ...adamın varsa birilerinin kulaklarınına bir şeyler fısıldamak yetiyor..bizler BÜYÜK HARFLERLE YÜKSEK SESLE KONUŞSAK, AVAZIMIZ ÇIKTIĞI KADAR BAĞIRSAKTA KİMSE DUYMAZ...UTANMASALAR.. FAHRİLERİ MÜFTÜ YAPACAKLAR....

AK-NUR
Şube Müdürü
25 Şubat 2012 22:51

İLK DESTEK BENDEN HOCALARIM.

ilmiseren
Memur
25 Şubat 2012 23:00

ben de fahri olarak atanmaya hak kazandım ama ben 4.sınıf ilitam öğr.ve yeterliliğim 2009 2011 aynı puanda 87 aldım..kpss ye de girdim puanım78 ama bana bir türlü sıra gelmediüstelik 5 yıldır fahri olarak çalışıyorum.. sizin yaşadığınız endişeleri ben de yaşadığım için size hak veriyorum ve canı gönülden destekliyorum keşke adam akıllı bir sayıyla ve normal bir alımla alınsaydık o zaman hak edenlere sıra gelirdi neyse arkadaşın dediği gibi geçen geçti ama şimdi en azından normal bir alım yapılıp dışarda kalanlara da şans tanınmalı inş. öyle olur..

25 Şubat 2012 23:04

ilginizden dolayı herkese teşekkür ediyorum.

öyle ise gelin destek ve yardımlarınızla şu başlığı güncel tutalım.

kesinlikle kırmadan dökmeden, kimseyi de incitmeden.

meşhur olmak gibi bir niyetim de yok onu da ifade etmiş olayım. amacın herşeyi yerine koymak.

hakkınızı helal edin

isaguji
Şef
25 Şubat 2012 23:06

ilmiseren hocam işte hepsi senin gibi olsun...tamam biz buna bişe demiyoruz...umarım hakkınızda hayırlısı olur zaten sen kadroya geçmeseydin bile atanırdın ....yani emek ver gayret var.....

ayka25
Şef
26 Şubat 2012 13:28

meryemberra kardeşim seni canı gönülden destekliyorm kesinlikle 2012 kpss den önce kayda değer bir alım yapılmalı bizlerin de mağduriyyeti giderilmeli

büşah
Aday Memur
26 Şubat 2012 14:31

arkadaşlar haklısınız alım olsun olmasınada ben kendimden örnek veriyim, biz orta şeker bir ilçede 2 kadrolu 1 sözleşmeliyiz öğrenci yok zar zor hatır belasına gelen geldi, şuan sayılarımız çok az inanın o kadar kişi maaşıydı sigortasıydı ek dersiydi yazık vallahi. ben geçebilirsem mebe geçeceğim yada vaizleik din hizmetleri uzmanlığı bu böyle olmaz arkadaşlar bu vekiilere başka bir yol bulunmalıydı ve bu vekiller her ne olursa olsun yerleşecekler çünkü atanamayanlar re sen boş kadroşara yerleştirilir diyor. ve bizede vekil vereceklermiş çünkü merkez doluymuş. artık düşünün naparız. kayıt şartı olmasa bile insanlar gelmiyoki iş güç önemsemiyolar. ALLAH sonumuzu hayreylesi.

26 Şubat 2012 14:46

evet

26 Şubat 2012 18:44

arkadaşlar aynı şeyleri tekrar adiyoruz lakin işin aslı da bu . Fahri alımı arkadaşlar sıradan bir alım değildi. 1000-2000 değil dile kolay dile 7000. ne demek bu. siz enayisiniz, biz siziznle alay ettik demek.onun için;

tekrar ediyorum, zerre kadar insaf, vicdan, anlayış vs. neyse adı var ise bu insanlarda güncel yeterlik ve kpss ye dayalı genel bir alım yaparlar.tabiki bu 2012 kpss den önce olmalıdır.

26 Şubat 2012 19:00

m. ali arkadaş çok güzel bir yorum yazmış. paylaşmak istedim.kendisinden de izin almadım. bunun için de yine kendisinden özür diliyorum

Sayın Bakan,

Diyanet İşleri Başkanlığı gibi önemli bir kurumu kurumsallaşamama probleminden, siyasetin oyuncağı haline gelme derdinden kurtarmanın zamanı hala gelmedi mi? Kuran Kursu öğretici alımında, imamlık alımında, il müftülüğü atamalarında v.s. kadroya atamalarınızda bir takım kriterler getiriyorsunuz. Bu kriterleri de çiğneyen hep yine kendiniz oluyorsunuz nedense.

Bu ülkede melelerin dışında da çok daha kabiliyetli insanlar, hocalar var onları niçin kadroya atamıyorsunuz da melelerde israr ediyorsunuz? Evet kabul ediyorum belki melelerin içinde müftülük hatta reislik yapabilecek olanlar da vardır. O zaman bu kadrolara da atayın bari. Lütfen her türlü kadro alımlarında koyduğunuz kriterleri çiğnemeyin. Kriterleriniz yeterli değilse onları değiştirin. Bu işi oyuncak olmaktan çıkarın. Diğer kurumlar gibi bu kurumu da kurumsallaştırın. Aksi takdirde vebal olarak bu size yeter de artar bile. Saygılarımla...

26 Şubat 2012 11:00

Mehmet Ali Aytekin

ysfylcn
Kapalı
26 Şubat 2012 19:30

destklememek mümkün mü.

ne güzel şeyler oluyor burada böyle.

siz hiç susmayın hep konuşun. hak olarak tabi..

gül 3
Aday Memur
26 Şubat 2012 21:02

AYNEN KATILIYORUM ÜSTELİK YETERLİLİĞİ GEÇEMEYEN FAHRİLERE BİR HAK DAHA VERİLECEK GİBİ BİR SAÇMALIK DAHA OLABİLİR Mİ BU MAĞDURİYETİMİZ GİDERİLMELİ HAZİRANDA GÜZEL BİR ALIM YAPILMALI SABRIMIZI ZORLUYORLAR BU KADARDA OLMAZ ARTIK

27 Şubat 2012 23:30

kimsecikler yok burada. anlaşılan herkes kendi derdinde ve diyanetin sağ gösterip sol vurmalarına karşın ne gibi önlemler alacağını düşünüyor

imamhatipli15
Aday Memur
28 Şubat 2012 09:03

arkadaşlar sonuna kadar ben de desyekliyorum.çünkü ben de o mağdurlardan biriyim.yeter artık bize yapılan haksızlıklar....

ysfylcn
Kapalı
28 Şubat 2012 10:37

vicdan sahibi herkesi ve fahrilerin sözde mağduriyetlerinin giderilmesi için mağdur edilen herkesi bu başlığı desteklemeye davet ediyorum.

evet editör kardeş siftahı senden yapalım mı?

ysfylcn
Kapalı
29 Şubat 2012 10:57

bir de ben yapayım bakiiiiiimm nasıl oluyormuş.

GÜNCEEELLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

çok zeki
Aday Memur
29 Şubat 2012 14:08

yarım doktor candan, yarım hoca dinden, yarım kur'an kursu öğreticiside Kur'andan eder. Bakıyorum da çoğu paranın peşinde, faydalı olmanın değil...

02 Mart 2012 22:55

en önemli başlık budur ve devamlı güncel kalmalıdır.hakkımız ayan beyan yenmiştir.

Toplam 279 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi