Editörler : F16 Gökçen
12345678910111213»

mugur1247
Kapalı
10 Mart 2012 20:12

MEB'de öğretmenim. AÖF-Edebiyat 3. sınıftayım. Branş değişikliği düşünmüyorum. Edebiyata aşığım. Diplomalı bir aşık olmak istiyorum:))

ckartal
Kapalı
10 Mart 2012 22:31

bende mebde ingilizce öğretmenıyım sosyolojı 2.sınıftayım okuması keyifli bir bölum bence

selebre
Aday Memur
10 Mart 2012 22:42

Bu başlığı görünce forumda nasıl mutlu oldum anlatamam. Ben de MEB'de sınıf öğretmeniyim. bu işi çalışma hayatım boyunca yapabileceğimi düşünmek bana azap veriyor.Bu durumu sizden başka kimse anlamayacağı için buraya yazıyorum açıkça. çünkü aranızda benim gibi yaptığı işi sevemeyen kişiler var.Arkadaşlar yazdıklarınızı satır satır okudum ama kafam karıştı biraz. bazı sorularım var,ilgilenirseniz çok sevinirim:) 1.soru:AÖF 2.üniversite okumak için yapmam gereken aşamalar nelerdir?(Araştırdım netten ama tam olarak ne yapmam gerektiğini anlayamadım)

2.Soru:Sosyoloji okumayı hep istemiştim ama bu bölüm AÖF'de kaldırıldı mı kesin olarak?Yoksa sınava girerek de okunabilir mi?

Sizi izlemeye devam ediyorum,lütfen ilgilenin benimle:(

11 Mart 2012 19:21

selebre,sosyoloji kesinlikle kaldırıldı bu 1,2. si ise ben de sınıf öğretmeniyim ve kazandığımda bile bırakmayı düşündüğüm,aklımdan bile geçirmediğim bir bölümde okudum ,haklısın bu mesleği daha 25 yıl yapacağımı düşününce gerçekten ürküyorum,ayrıca AKP nin ve MEB bakanının öğretmenleri ne kadar aşağıladığı da ortada...2. üv yi okuman için artık kasımı ayını beklemen lazım,zaten duyuru yapılır ya da aöf bürosuna gidip sorabilirsin telefonla ya yüzyüze,aöf de web den açıklar ,neler yapacağını konusunda netten yönlendiriliceksin zaten 2. ünv için sayfa açılınca...ben sosoloji bölümü varken bile felsefe seçtim elbet vardır bi hayır ama galiba 2. ünv okumak genel kültürü arttırmaktan öte bi etkisi olmayacak

antalya ahmet
Kapalı
11 Mart 2012 20:18

arkadaşım sen nerden biliyorsun genel kültürden başka birşeye yaramadığını ben branşımızı değiştirebiliyoruz diye biliyorum eminmisin ???? eminsen neye dayanarak söylüyorsun.

mugur1247
Kapalı
11 Mart 2012 21:12

Açıköğretim-Sosyoloji kaldırılmadı kesinlikle. Sadece kontenjan sınırlaması geldi(15 000 kişi:)) Yani tercih yapan herkes yerleşti ancak sınavsız 2.üniversite kapsamında öğrenci almıyor. Edebiyat da aynı şekilde 8 000 kontanjan sınırlamsı var.Dolayısıyla SOsyoloj veya Edebiyat okumak isteyen arkadaşlar YGS'ye girmek zorunda. Ancak sınavsız olarak Felsefe okuyabilirsiniz.

Bu bölümleri okumak genel kültürümüzü arttırmaktan başka bir işe yaramaz demiş bir arkadaş.Böyle bir şey yok asla. Bu bölümleri bitirdiğimiz zaman dilersek Alan Değişikliği ile bu branşlara geçebiliriz. Yapmamız gereken sadece Lisans diplomamızı MEBBİS Öğrenim Bilgilerine işletmek.Böylece Alan değişikliği açıldığı zaman başvurabiliriz doğrudan.(Tabi ben alan değiştirmeyeceğim inşallah.Din Kültürü Öğretmeniyim ve Edebiyat 3. sınıftayım. Fakat yine de sevdiğimiz alanlarda okumak bence çok mükemmel bir duygu ALlah'a şükür).

göksun78
Memur
11 Mart 2012 22:20

mugur arkadaşım çok doğru söylüyor. .bu bölümleri bitirenler alan değişikliği ile bitirdiği bölüme geçiş yapabilir.çünkü aöf ile örgün fen edebiyat bölümleri denk zaten.ben de aöf edebiyat 3 teyim alan değişikliği düşünüyorum...sayfayı güncel tutarsak iyi olur arkadaşlar...........

wonderful***
Şube Müdürü
11 Mart 2012 22:54

sosyoloji 1.sınıf 2.dönem çıkmış sorularının adresini bilen var mı yardımcı olursanız sevinirim

Dokunmakalsin_(a.s)
Aday Memur
13 Mart 2012 19:39

Sayfayı güncel tutalım arkadaşlar.Bu işi daha önce gerçekleştirmiş olan bir arkadaşımız varsa bizi aydınlatırsa çok iyi olur

Dokunmakalsin_(a.s)
Aday Memur
15 Mart 2012 11:59

Maşallah sayfada güncellikten sararacak:-)Tecrübesi ve bilgisi olanları ararımıza bekliyoruz...(A.S)

dadıezel2
Memur
15 Mart 2012 17:13

Açıköğretim felsefe, edebiyat ve sosyoloji bölümlerinin ilk öğrencileri henüz 3. sınıfta olduğu için kimse deneyimlerini paylaşamıyor ne yazık ki.

Seneye mezun olduğumuzda izlediğimiz yol ve yöntemlerden haberdar ederiz alt sınıflardakileri de.

Bekleyip göreceğiz. Malum MEB'in ne yapacağı belli olmaz.

göksun78
Memur
15 Mart 2012 18:15

dadıezel mebin ne yapacağı belli olmaz derken neyi kasdediyorsun.alan değişikliği kalkarsa bilmem.alan değişikliği olursa önümüzde hiç bir engel yok alan değiştiririz.

Dokunmakalsin_(a.s)
Aday Memur
16 Mart 2012 11:06

İnşallah arkadaşlarımız hayırlısıyla bitirip yol ve yöntemleri bizlerle paylaşır.Biz de ona göre önümüzdeki eğitim öğretim döneminde kaydımızı yaparız.

baris_k7
Kapalı
19 Mart 2012 22:22

güncel tutalım...........

Dokunmakalsin_(a.s)
Aday Memur
21 Mart 2012 23:00

Güncel tutualım...

göksun78
Memur
22 Mart 2012 10:41

çalışmalar nasıl gidiyor arkadaşlar. ben çalışmaya yeni başladım....

ezgi8751
Memur
28 Mart 2012 20:01

arkadaslar sınıf öğretmeniyim acıköğretimden edebiyat okumak istiyorum tekrar ygs veya lys ye girmek zorunda mıyım? ya da ne yapmam gerek birisi acıklayabilir mi?

mradem
Memur
28 Mart 2012 20:15

sadece ygs ye gireceksiniz. Edebiyat artık kontenjanlı bölüm olduğu için ikinci üniv kapsamında okunmuyor.

ezgi8751
Memur
29 Mart 2012 00:19

peki tamam arkadasım o zman gireyim ben ygs ye. peki kac puan almam gerekir? puanlar hakkında pek de bilgim yok ama? yapacağımı umuyorum.

29 Mart 2012 00:58

ALAN DEĞİŞTİRMEK O KADAR BASİT YANİ,ÖYLE DİYORSUNUZ...benim okulda fizikçi bilmem neyci olup da sınıf öğretmenliği yapanlar var..arkadaşım sen okudun bu 4 seneyi kademene kıdemine saydıramazken hangi sebeple mebbiste girip de alan değişkliği yapacaksın,ayrıca öyle hemen alanını değiştirmezler önce bi açık olsun o alnda sonra hizmet süren ve puanını bakarlar öyle gişeden geçer gibi olmuyo bu işler,dediğim gibi e öğrenmeye gir orda okuduğun bölümün iş olanakları yazıyo hariçten gazel okumuyoz biz...

Toplam 349 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi