Editörler : F16 Gökçen
12345678910111213»

göksun78
Memur
01 Mayıs 2012 09:34

yesil arkadaşım bence sen iyi araştır,2011 alan deeğişikliği kılavuzunda genel açıklamalar kısmının 1.maddesişöyle:: mezun olduğu alanı dışında atanan(yani sizin dediğiniz mezuniyet farklı ama sınıf öğr yapan)ile başka bir alanda yüksek öğrenimini bitiren öğretmenler(yani biz aöf yibitirirsek) adaylıklarının kalkması şartıyla alan değişikliğine baş vururrrrrr..iyi arşştırın yanlış bilgi vermeyin lütfen

fındıkağası
Aday Memur
02 Mayıs 2012 11:09

atama yönetmeliğinde sizin dediğiniz aynen aşağıdaki gibidir. Edebiyat okuyan alan değişikliğine başvurabilir bence yanlış yorumluyorsunuz. Kurumiçi yeniden atama maddesi aynen şöyle...

d) Kurum içi yeniden atama: Bakanlığın eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfı öğretmen kadrolarında adaylığı kaldırıldıktan sonra bu sınıf dışındaki kadrolarda görevli olanlar ile ilköğretim müfettişi ve ilköğretim müfettiş yardımcılarından yeniden öğretmenliğe atanacaklar,

burada bahsedilen öğretmenlikten başka kadrolarda çalışanlar zaten açıkça söylenmiş...

fındıkağası
Aday Memur
02 Mayıs 2012 11:13

göksun78 hocamın haklı yeşil48 arkadaşım iyice araştır derim...

kör EBE
Genel Müdür
02 Mayıs 2012 14:20

açıköğretim felsefe eşit değill felsefe örgün ç,nküüüü örgün de 8 kredi mantık 16 kredi psikoloji 16 kredi sosyolojii şartııı varr ancakkkkk a.öğrtmde yukarıdaki krediler olmadığı için felsefe grubu öğrtmnliği yapamazsınızzz

dmldmldml
Aday Memur
02 Mayıs 2012 14:31

ah şu aöf edebiyat bi mezun vereydi de hocalar alan değiştireydi dee şu iş bi belli olaydı ya hu :D

kelebek-07
Aday Memur
08 Mayıs 2012 09:40

ya arkadaşlar bende öğretmen olup 1. sınıf aof felsefe okuyorum ve şuan bu yazıları okuduktan sonra kafam karma karışık oldu.ben bir kaç soru sormak istiyorum biz bu bölümü bitirdikten sonra rehber öğretmen olabiliyor muyuz , aldığımız diplomanın bize ne faydası var kıdem derece olarak .... veya her hangi bir faydası olacak mı...cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum ...

delidolU10
Genel Müdür
08 Mayıs 2012 13:08

Alan değişikliği sadece farklı alan mezunu olup Sınıf öğretmenliği yapanlar için geçerlidir diyen arkadaşlar yanılıyorlar. Somut göstergesi:

Mezuniyet alanı Çocuk Gelişimi olup, Okul ÖNcesi kadrosunda bulunanlar alanları uygun oldugu için Çocuk Gelişimine geçerek alan değiştirebiliyorlar.

Yine İlahiyat mezunu olup Din Kült. öğretmeni olanlar, mezuniyet alanları uygun oldugu için İmam Hatip meslek derslerine geçerek alan değiştirebiliyorlar(Tam tersi daha fazla mesela İmam Hatipte çalışıp Dİn Kült. geçenler daha fazla).

Burada temel kriter mezuniyet alanımızın branş değiştirmek istediğimiz alana uygun olması ve bulundugumuz ilçe o alanda açık olmasıdır!!!(Bundan %100 eminim çünkü verdiğim örneklerde oldugu gibi bir çok arkadaşlım var bu şekilde alan değiştiren).

Kelebek-07 Felsefe bölümünü bitirirsen Rehber Öğretmenliğine geçemezsin.Felsefe Grubu Öğretmenliğine geçebilirsin liselerde(ki açık oldukça azdır). Geçen yıl ilk atamada Felsefe-Sosyoloji mezunlarına Rehber Öğretmenliğine tayin hakkı verildi çünkü kadroların büyük bölümü boş kalmıştı ancak halihazırda çalışan Felsefe öğretmenlerine Rehber Öğretmenliğine branş değiştirme hakkı tanınmadı çünkü öyle olsa mevcut felsefe öğretmenlerinin %100 ü Rehber Öğretmenliğine geçerdi emin ol:)) Kıdem açısından 2. lisansı bitirmenin hiçbir getirisi yoktur malesef... Ben daha önce Açıköğretim İşletme lisans bitirdim hiçbir getirisi olmadı:)) Ancak genel kültürümü çok şey kattıgını düşünüyorum.

kelebek-07
Aday Memur
08 Mayıs 2012 16:30

çok teşekkür ediyorum delidolU10. Bir ara bir arkadaşım maaş ta 50-100 lira artısı olduğunu ve galiba bir derece verildiğini söylemişti bana ne kadar doğru tabi bilmiyorum...sizin dediğiniz gibi ama 2. üniversite insanların hayatına çok şey katıyor bunu ilk yıldan anladım :D belki bir umut bizi rehber öğretmen olarak atanmamızı sağlayabilirler diye düşünüyorum ki şuan yanılmıyorsam öyle bir bölüm yok .sınıf öğretmeni fazlalığı var belki bu şekilde bir değişiklik yapılır...

delidolU10
Genel Müdür
08 Mayıs 2012 18:31

Kelebek-07 dediğiniz keşke doğru olsaydı bu konuyu çok detaylı araştırdım 2. üniversitemi bitirdikten sonra ancak malesef böyle bir durum yok yani derece filan alamıyoruz. EĞer lise mezunu biri lisans veya ön lisans bir bölüm bitirse ya da Ön Lisans mezunu biri lisans tamamlasa o zaman her okudugu yıl için bir kademe alıyor.Fakat lisans mezunu biri aynı seviyedeki başka bir lisans bölümü bitirdiğinde hiçbir getirisi yok.İnşallah gelecekte olur ülkemizde her an her şey değişebiliyor malum.

Rehber öğretmenliği açıgı çok büyük gerçekten.Şu anda 18 000 açık var en fazla açık olan branş.Üniversitelerde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü ise yılda yaklaşık 1000 civarında mezun veriyor. Öyle olunca da açık kapanmıyor.Bundan dolayı geçen yıl MEB ilk ATamada açık kalan yerlere Sosyoloji-Felsefe mezunlarını da atadı fakat bu bile Rehber Öğretmenliği mezunlarının büyük tepkisini çekti, mahkemeye bile verdiler..Fakat kadrolu çalışan Felsefe Grubu Öğretmenlerine branş değişikliği hakkı verilmedi muhtemelen tamamı tercih edecekti bu fırsatı kaçırmak istemezdi hiç biri. ANcak önümüzdeki yıllarda süreç nasıl olur bilemiyoruz tabi belki Rehberlik Sertifikası vb. verebilirler Sosyoloji-Felsefe mezunlarına da. Zaten şu anda Sosyoloji-Felsefe örgün okuyanların tamamı da Rehber Öğretmenliği hakkı verilmesini umut ediyor.Çünkü Felsefe Grubu dersleri liselerde seçmeli oldugu için açık sınırlı oluyor. TAbi önümüzdeki süreçte neler olur kimse kestiremez.

kelebek-07
Aday Memur
09 Mayıs 2012 09:33

haklısınız delidolU10. Türkiye de ne olacağı pek belli olmuyor hoş ben felsefeyi sevdiğim için okuyorum ama şu bir gerçek işi olmayan ve umutlanan arkadaşlar ne olacak para tuzağı gibi duruyor o zaman AOF onlar için ki meslek sahiplerinin içinde kalan mesleklere yönelmesi için iyi bir sistem aslında.hepimiz aslında içimizde keşke şunu okusaydım şöyle yapsaydım diyerek hayıflanıyoruz kimi zaman. Hayırlısı olsun diyelim diyecek pek bir şey kalmıyor bekleyip umut edecez galiba :D

feramuz51
Aday Memur
02 Ağustos 2012 15:53

mrb. arkadaşlar bnde sınıfçıyım.sosyoloji okuyorum üsten derslerle seneye bitiyor.sağlık bakanlığının sosyolog alımları vrmış

anaksunamoon
Daire Başkanı
09 Ağustos 2012 16:05

Arkadaşlar ben mebde öğretmen değilim ancak öğretmenlik okuyorum.Bu bölümü bitirince aöfden tarih okumak istiyorum.Pedegojik formasyona sahibim zaten tarih okuduktan sonra öğretmen olarak atanamazmıyım?

denizci24
Aday Memur
10 Ağustos 2012 04:39

Herkese selamlar,başta bu sayfayı açan arkadaşa teşekkür ederek bir soru sormak istiyorum.

Meb'de kadrolu sınıf öğretmeniyim.

Bu sene 2.üniversite kapsamında sınavsız başvuru yapmak istiyorum.

1)Hangi bölümü tavsiye edersiniz?(Felsefe ya da sosyoloji düşünüyorum)

2)Başvuru basamkları nelerdir ve hangi evraklar istenir?

Bazı bilgilere ulaşsamda şu an aöf 2.üni. okuyan arkadaşların bilgisi benim için daha geçerli.

Teşekkürler...

kubilay59
Şef
10 Ağustos 2012 10:12

denizci24

sınavsız başvuru bitti.çünkü felsefe de sosyolojide artık kontenjanlı bölümler olduklarından ygs ye girip sıralamaya girmen lazım.

denizci24
Aday Memur
10 Ağustos 2012 15:48

Kubilay 59.

Aşağıdaki linkte başvuru tarihlerini vermiş.

https://www.anadolu.edu.tr/ogrenci_isleri/sinavsiz_ikinci_universite.aspx

Linkte başvurulabilecek bölümler de var.Acaba bilgi güncel değil mi?

denizci24
Aday Memur
10 Ağustos 2012 15:58

Biraz önce AÖF'yi aradım.Sınavsız geçiş bölümü temsilcisi ile konuştum ve tüm bölümlere sınavsız geçişin olduğunu belirtti...

Başvurmak isteyenler;

https://www.anadolu.edu.tr/ogrenci_isleri/sinavsiz_ikinci_universite.aspx

Bu sayfdan takip edebilirsiniz....

göksun78
Memur
12 Ağustos 2012 03:47

güncell

filiz35001002
Aday Memur
12 Ağustos 2012 20:20

arkadaşlar sosyoloji bölümünü bitirip formasyonumuzda varsa eğer dersanelerde felsefe grubu öğretmenliği yapabilirmiyiz peki? meb atamayı sormuyorum....yanıtlarsanız sevinirim

göksun78
Memur
15 Ağustos 2012 02:58

güncell

şehzade fatih
Genel Müdür
15 Ağustos 2012 14:12

edebiat okumak zor olur mu acaba

Toplam 349 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük