Editörler : "eskiyara"Pangaea

_feza
Aday Memur
15 Mart 2012 11:05

hocalarım eşi bağkurlu olanlar eş durumu isteyemiyormu?ilkdefa duydum

yedicihan74
Memur
15 Mart 2012 11:22

yok arkadaşlar öyle birşey yok...

Bağkurlular da başvurabiliyor...

Sadece 12 aylık bağkur olması yeterli geriye dönük olarak 2 yıl içinde...

Bu şekilde yüzlerce kişi başvurdu ve tayin isyetip gitti

adanaadana
Daire Başkanı
15 Mart 2012 11:54

arakadaslar lutfen ilemri kaldırılmamalıdır baslıgını takıp edın yazın destekleyın mektup eylemıne katılın...ben asker esıyım rahat degılım kımse rahat olmucak olmamalı elınden gelenı yapmalı...yoksa cok kısının canı yanacak

hffizik
Şef
17 Mart 2012 11:29

arkadaşlar http://www.kure.tv/haber/648-gunluk/gunluk-omer-dincerden-egitim-degerlendirmeleri/121-Bolum/114976/

54. dakikadan sonrasını bir dinleyin önce bankacı eşlerden bahsediyor.sonunda da eşler kamudaysa eş durumu olacak özeldekiler kabul olmayacak dedi bakan bey...

yigido5806
Daire Başkanı
17 Mart 2012 15:10

evet o yönde danıştayın kararı var eş eğer memur statüsünde çalışıyorsa eş durumundan tayin isteyebilecek

usbhub
Yasaklı
17 Mart 2012 15:13

http://www.mebpersonel.com/yer-degistirme/bakan-dincer-esi-ozel-sektorde-calisanlar-atama-isteyemez-h414.html

agoraesrak
Aday Memur
17 Mart 2012 15:48

ne olacak yani??ağustosta tayın ısteyemıyormuyuz biz?

ayşegülmüyor
Aday Memur
17 Mart 2012 16:43

ne ağustosu artık hiç isteyemiyoruz gibi

libraatlantis
Genel Müdür
17 Mart 2012 16:52

bakanın dediğine bakılırsa özeldekiler hiç başvuru yapamayacak ama belki bakan yanlış ifade etmiştir....

ing.öğr
Daire Başkanı
17 Mart 2012 16:55

bakan ne dediğinin farkında mı ? beniö eşim özel bir şirkette çalışıyor eş durumundan atamalara başvuramazsam nasıl gidecem eşim de gelemeyeceğine göre?

tırtıl_fen
Memur
17 Mart 2012 16:58

bankalarda çalışanları söyledi özel diye kanunlar bunu gerektirdi diyor tüm özeli söyleseydi şubatta özel şirket çalışanlarına da hak verilmezdi ama başvuru hakkı verildi.

libraatlantis
Genel Müdür
17 Mart 2012 16:58

bakan bankaların bağlı olduğu özel kanunla sgk yı karıştırdı heralde!!!!????

tırtıl_fen
Memur
17 Mart 2012 17:00

bankalar özel emekli sandığına bağlı sgk değil ya da sözleşmeli.

libraatlantis
Genel Müdür
17 Mart 2012 17:08

"il emrinin kalkması bizi kapsamıyor, sadece iki eşde devlette çalışıyorsa il emri olmayacak diye yorumlanmıştı durum."

o yazıdan bu yorumu çıkaran kişi küçükken akü suyu içmişttir arzu85 hocam...

İl emri herkese kalktı taaa aralıkta açıklandı zaten o malum yazıda şu deniyor diğer kurumlara yer değişitrme işlemini 31 ağustosa kadar tamamla çünkü ben il emri yapmayacam eşi öğretmeni öğretmen açığı olan yerlere gönder...

millet il emri kalktı diye kıvranırken ikiside devlette çalışanlara kalktı diyip ses çıkarmayan zevata duyrulur...

İL EMRİ İLE İLGİLİ SABİT BAŞLIK VAR ORAYA KATILIN VE DESTEK VERİN!!!!

libraatlantis
Genel Müdür
17 Mart 2012 17:10

tırtıl fen

bende öle düşünüyorum...

gerçi bakanın işi belli olmaz 657 dışını es geçmiş olabilir...İyice suyu çıktı işin...

tırtıl_fen
Memur
17 Mart 2012 17:14

hocam o durumda çok kişi daha bu durumdan zarar görür özelde çalışan avukat. doktor ,tobb.bağkur gibi sayı fazla olunca bakan dikkate alıyor öyle diyordu ya ben de buna güveniyorum.

ing.öğr
Daire Başkanı
17 Mart 2012 17:25

tırtıl-fen haklısın da şubatta il emri de vardı sonra kaldırıldı.ağustosta bakalım bizi neler bekliyor? yorumları okuyunca korktum eşim özel sektörde çalışıyor

tırtıl_fen
Memur
17 Mart 2012 17:28

hocam il emrine çare buldu kendince ücretsize ayrılın diyor yani mağduriyet yok .Ama özel sektöre ne çare bulacak eşe yeni iş mi bulacak ..

ayşegülmüyor
Aday Memur
17 Mart 2012 17:29

arkadaşlar bankacı eşlerinden dava açıp yürütmeyi durdurma kararı alanlar olmuş. E bu durumda bize böyle bişi yaparsa biz hayde hayde kazanmaz mıyız.

Ayrıca biz atandığımızda ne böyle bişey vardı, ne il emri kaldırılmıştı ne de şubat eş ataması kaldırılmıştı. Bu yeni çıkanlar eskileri nasıl bağlıyor anlamıyorum

17 Mart 2012 19:28

arkadaşlar mayısdaki yönetmeliği beklememiz lazım yönetmelik çıktığında bizim için ak gün kara gün belli olacak ama eşi özel sektörde çalışanlar için iş pek iyiye gitmiyor gibi ama şu bi gerçek değilmi benim eşim bir ilde avukat ben eşimimn yanına gidemezsem eşim avukatlık bürosunu kapatacak mı böyle saçma bişey olabilir mi yorumlarınızı bekliyorum

Toplam 122 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi