Editörler : asaygincihan27
05 Mart 2012 20:58   


Mayıs ayında yönetmelik gereği isteğe bağlı yönetici ataması var...

Arkadaşlar mayıs ayında isteğe bağlı yönetici ataması var. Dolayısıyla bundan sonraki süreçte sınava dayalı atama olmayacak. Alınan sınav puanlarının da hiçbir anlamı yok. 90 almışsın boşuna... Şunu tartışalım o zaman. Kimler isteğe bağlı atamaya başvurabiliyor? Kişisel görüşüm eskiden yöneticilik yapıp da şu an yönetici olmayanlar başvurabiliyor bana göre. Kimler başvuramıyor? Rotasyon nedeniyle daha yeni görev yerleri değiştirilenler başvuramıyor. Son görev yerinde iki yılın altında yöneticiliği olanlar başvuramıyor.Başka kimler başvurabiliyor? Kimler başvuramıyor? Cevaplarınız...

05 Mart 2012 22:05

hacettepe2
Daire Başkanı

Bu önemli.Kimlerin tam olarak başvuracağını bilen varsa ceplarsa sevinirim

05 Mart 2012 23:24

mahmutserdar
Aday Memur

şu an için yürürlükte bulunan yönetmelikte aşağıdaki gibi yapılmaktadır.

İsteğe bağlı yer değiştirme suretiyle atamalar ve diğer atamalar

MADDE 21 ? (Değişik : 09.08.2011/28020 RG) Bu madde kapsamında yapılacak atama ve yer değiştirmeler valiliklerce il genelinde her adayın bilgi sahibi olmasını sağlayacak şekilde başvuru tarihinden en az on gün önce duyurulur. Duyuruda; yöneticilikleri boş bulunan eğitim kurumlarının adları, tipleri, başvuracaklarda aranacak şartlar ve diğer hususlar belirtilir. Başvuru süresi 5 işgününden az olamaz.

(2) Eğitim kurumu yöneticileri, bulundukları eğitim kurumunda görev yaptıkları yönetim kademesinde ilgili yılın 31 Mayıs tarihi itibariyle en az 2 yıl asaleten görev yapmış olmak kaydıyla il içinde, görev yaptıkları yönetim kademesiyle aynı kademedeki eğitim kurumu yöneticiliklerine yer değiştirmek için bu Yönetmelik ekinde yer alan EK-1 Yöneticilik İstek Formu ile en fazla 25 eğitim kurumunu tercih etmek suretiyle başvuruda bulunabilirler. Daha alt veya bu Yönetmelikte aranan şartları taşımak kaydıyla daha üst kademedeki eğitim kurumu yöneticiliklerine atanacaklarda süre kaydı aranmaz.

(3) Mevcut eğitim kurumu müdürleri, daha önce bu görevi yapmış olup ayrılanlar ve 25 inci maddede yer alan ve üçüncü, dördüncü ve beşinci kademe yöneticilikte geçmiş sayılan görevlerde bulunmuş olanlar, il içinde görev yaptıkları yönetim kademesiyle aynı ya da daha alt veya bu Yönetmelikte aranan şartları taşımak kaydıyla daha üst kademedeki eğitim kurumu yöneticiliklerine atanmak için bu Yönetmelik ekinde yer alan EK-1 Yöneticilik İstek Formu ile en fazla 25 eğitim kurumunu tercih etmek suretiyle başvuruda bulunabilirler.

(4) Mevcut eğitim kurumu müdür başyardımcıları ile daha önce bu görevi yapmış olup ayrılanlar ve 25 inci maddede yer alan ve ikinci kademe yöneticilikte geçmiş sayılan görevlerde bulunmuş olanlar, il içinde müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılıklarına atanmak için bu Yönetmelik ekinde yer alan EK- 1 Yöneticilik İstek Formu ile en fazla 25 eğitim kurumunu tercih etmek suretiyle başvuruda bulunabilirler.

(5) Mevcut eğitim kurumu müdür yardımcıları, daha önce bu görevi yapmış olup ayrılanlar ve 25 inci maddede yer alan ve birinci kademe yöneticilikte geçmiş sayılan görevlerde bulunmuş olanlar, il içinde müdür yardımcılıklarına atanmak için bu Yönetmelik ekinde yer alan EK- 1 Yöneticilik İstek Formu ile en fazla 25 eğitim kurumunu tercih etmek suretiyle başvuruda bulunabilirler.

(6) Eğitim kurumu yöneticiliklerine atanmak için bu madde kapsamında başvuruda bulunan adaylarda, bu Yönetmelikte aranan şartların yanı sıra bu maddede sayılan yönetim kademelerinde asaleten görev yapmış olma şartları aranır.

(7) Bu maddenin ikinci, üçüncü, dördüncü ve beşinci fıkralarında sayılan adayların başvuruları birlikte alınır. Bunların atamaları bu Yönetmelik ekinde yer alan EK-2 Yönetici Değerlendirme Formu üzerinden yapılan değerlendirme sonucu almış oldukları puana göre tercihleri de dikkate alınarak puan üstünlüğü esasına göre yapılır. Bu madde kapsamında yapılan atamalar, atamaların yapıldığı tarihten itibaren en geç 5 işgünü içinde il millî eğitim müdürlüğünün internet sitesinde en az 5 gün süreyle yayımlanır.

06 Mart 2012 09:45

BaldursGate
Daire Başkanı

Sınav puanının neden bir anlamı yok ki? şu an tüm illerde çatır çatır sınav puanına göre atama yapılıyor. sınav puanı bu boru değil.

06 Mart 2012 12:19

sos.bilgilerciyiz
Kapalı

adam sağlık sekreteri fakat eğitimsel konularda sanırım otorite. zaten stresli olan insanları germe. Hele ki cehaletinle. :)))))) Yönetmelik yorumunuza hayran kaldım :)))))

06 Mart 2012 12:27

urkmez
Şef

İhtiyaç hasıl olduğu müddetçe sınav puanı ile atama esastır.

06 Mart 2012 17:30

erhanhocam
Kapalı

Sanırım herkes kendi çıkarına göre yorumlama yapıyor :)

07 Mart 2012 11:18

batuhanmhtp
Aday Memur

Asaleten 1 yılımı doldurdum arkadaşlar müdür yardımcılığında. Ben şimdi c tipi bir kuruma başvuru yapıp atama isteyebilirmiyim? Alanım itibariyle c tipi kurum çok atanabileceğim. Ama mesele atanıp atanamamkta...

07 Mart 2012 12:38

medical secretary 72
Şef

Arkadaşım, kişisel görüşüm; bir yıl kadrolu müdür yardımcılığı yaptığın için C tipi bir okula isteği bağlı atamada müdür olarak atama başvurusunda bulunabilirsin. İki yılını doldurmadığın için hiçbir okula müdür yardımcısı olarak gidemezsin.

07 Mart 2012 12:39

AVCI02
Kapalı

sınav puanına dayalı atamalar bir kere yapıldı. ha boşalan yerlere atamayı belki isteğe bağlı atamalarla yapabilirler( geçen yıl adanada temmuzda yapmışlardı) ama sınava dayalı atama olacaktır yine. karamsar olmayın. bir sürü boşalan okul oldu.

08 Mart 2012 10:00

itekin
Aday Memur

sözleşmeli iken yaptığımız müdür yetkililik sayılıyor mu?

08 Mart 2012 11:03

mavi0101
Şef

arkadaşlar ben geçen sene yarıyılda eş durumundan geldim şimdi görev yaptığım yerde müdür yetkili öğretmen olarak görev yapıyorum.mayıs ayına kadar 1 yıl 3 ay felan müdür yetkili olarak görevim olarcak. mayıs ayında iste bağlı yöneticilik başvurusu yapabilir miyim? yoksa bu il de 2 sene görev yapma zorunluluğu var mıdır? teşekkürler

09 Mart 2012 11:00

Karpuz_Peynir_Ekmek
Yasaklı

mavi0101 ile aynı durumdayım.birleştirilmiş sınıf okutuyorum müdür yetkiliyim.mayıs ayında 1 sene 2 ay müdür yetkiliğim olacak.

başka okullara müdür ya da müdür yardımcılığı için başvuru yapabilir miyim?

teşekkürler...

09 Mart 2012 11:20

canpare34
Aday Memur

batuhanmhtp arkadaşım..isteğe bağlı atamalarda :asil olarak 1 yıl müdürlük yapan c tipine müracaat eder..asil olarak müdür yardımcılığı yapmışsa müdür yardımcılığına müracat eder..asil müdürlük yapmamışsa müdürlüğe müracat edemez..

09 Mart 2012 12:53

sınıf1996
Aday Memur

İsteğe bağlı yer değiştirme ve diğer atamalar MAYIS ayı içinde yapılacak. Bu atamada 2 yıl bulunduğu okulda görev yapan yöneticelerin yer değiştirmeleri ile daha önce 1 yıl asaleten 1 yıl yöneticilik yapmış fakat şu anda yöneticilik görevi olmayanların başvuruları ek-2 puanına göre birlikte değerlendirilerek yapılacak. Sınav puanına göre atama bu atamaların içinde kesşnlikle yer almıyor. Çünkü bu atama şu an yönetici ve daha önce zaten yöneticilik yapmış kişileri kapsıyor. Bunun için 1 yıl asaleten müdür yardımcılığı yapanlar müdür yardımcılığına, 1 yıl asaleten müdürlük yapanlar müdür yardımcılığı, müdür başyardımcılığı ve C tipi kurum müdürlüğüne başvurabilecek. Yönetmelik gereği MAYIS ayı içinde mutlaka yapılmak zorunda. Bundan sonra rotasyona bağlı zorunlu yer değiştirmeler AĞUSTOS VE EYLÜL aylarında yapılacak.

09 Mart 2012 13:34

sinan38ada
Memur

Sınıf1996 arkadaşım,merhaba.şu an idareci olupda 2 yılını dolduranlar yer değişikliğine başvururlar,burası doğru ama önceden idarecilik yapıp ama şu an idareci olmayanlar için en az 1 yıl asalaten yöneticilik yapma şartı yok.Hiçbir yönetmelikte bu yok.Ben önceden 3 ay asaleten müd.yard.lığı yaptım ve ayrılmıştım.Ama geçen sene isteğe bağlı atamalara başvurdum.1 yıl şartı hangi yönetmelikte yazıyorsa buraya yazarsanız sevinirim.Teşekkürler.

09 Mart 2012 16:28

sınıf1996
Aday Memur

Müdür yardımcılığına başvuru için yıl şartı arandığına dair bi madde yok ama müdür başyardımcılığı ve okul müdürlüğüne başvuru için yıl şartı aranıyor Sinan hcm.

Yönetici Atama ve yerdeğiştirme yönetmeliği madde 8.

(6) Yatılı İlköğretim Bölge Okulları hariç diğer eğitim kurumlarının;

a) Müdür başyardımcılıklarına atanabilmek için en az 1 yıl,

b) (C) tipi eğitim kurumu müdürlüklerine atanabilmek için en az 1 yıl,

c) (B) tipi eğitim kurumu müdürlüklerine atanabilmek için en az 2 yıl,

ç) (A) tipi eğitim kurumu müdürlüklerine atanabilmek için en az 3 yıl,

eğitim kurumlarında asaleten yöneticilik yapmış olma şartı aranır.

09 Mart 2012 17:11

ahmetgunduz
Memur

16.09.2012 de şuan çalıştığım okulda göreve başladım.arkadaşların hiç biri müdür yetkililik istemedi.ben müd.yetk.oldum.daha önceden de 3.5 senelik müdür yetkililiğim var.bu mayıs ayında isteğe bağlı müd. yard.isteyebiliyorum ama sanırım yıl şartından dolayı müdür baş yard. ve müdürlüğe isteyemeyeceğim.yönetmelik açık dimi????

09 Mart 2012 23:05

sınıf1996
Aday Memur

Ahmet hcm müdür baş yardımcılığının yanında A tipi okul müdürlüğünüde isteyebilirsiniz. Unutmayın ki müdür yetkili öğretmenlik C tipi okul müdürlüğünden sayılıyor. Siz müdür başyardımcılığını isterken 1 alt yönetici kademesine atanmak istiyorsunuz. 3 yıl müdür yetkili öğretmenlik yapanlar istediği yönetici kademesine atanabilir.

22 Mart 2012 12:11

itekin
Aday Memur

ben 1 eylül 2011 de 6 aylık müdür yetkililik yaptım.1 mart ta yine 6 aylık uzatıldı.ben bu mayısta isteğe bağlı yönetici ataması na başvurabilir miyim? bu arada 5 aylık sözleşmeli iken müdür yetkililiğim var ama sayılıyor mu bilmiyorum?

22 Mart 2012 14:40

AVCI02
Kapalı

ATEŞTEN GÖMLEĞİ GİYMEYE HAZIRLANIN

Toplam 61 mesaj
ANKET
Sizce ülkemizin en büyük sorun nedir?