Editörler : Cüneyt Barışoglu
10 Mart 2012 18:08   


Başpolisler 2. Yerleştirme İptal mi??? Teyit Lütfen..

"EGM, mahkemelerin hukuksuz bulduğu 1. BPM yerleştirmelerine ve yürütmeyi durdurma kararına itiraz etmişti malumunuz. İşte EGM bu itirazını kazandı ve ikinci yerleştirmeler şimdi hukuksuz oldu. yani 1. yerleştirmeler geçerli olucak. balon değil.ama sormayın bişi."

Facebook grubumuza atılan ve kaynağına mesaj yazamadığımız yeni haber.

10 Mart 2012 18:45

tanbey41
Aday Memur

Konu doğruluğu önemli bir kaynaktan tarafımdan teyit edilmiştir.

10 Mart 2012 19:49

maxon1974
Aday Memur

bende duydum ama inanmak istemiyorum, hayırlısı olsun.

10 Mart 2012 20:29

başpolis16
Memur

BENDE DUYDUM AMA BURADAN SİZLERDEN.KAYNAĞI NEDİR ARKADAŞLAR.

10 Mart 2012 20:41

polisburak97
Kapalı

arkadaşlar cuma günü karar çıkmış hafta içi yazı birimlere gelebilir şeklinde resmi olmayan ancak sağlam bir kaynaktan bilgi aldım işin pisliğini çıkarttı EGM yazıklar olsun bu teşkilata Başpolisleri mağdur ettiler bir haltı becerleyemediler birde askerle kendimizi bir tutuyoruz adamlar o kadar rütbeyi hakkı ile dağıtıyor her rütbenin değeri var kimse kimseyi kıskanmıyor itaat ediyor doğruya doğru EGM nin en iyi yaptıği işin adam kayırmak sınavlarda soru dağıtmak vs. olduğu bir kez daha tescillendi hayırlı uğurlu olsun

10 Mart 2012 20:53

Kalahari45
Şef

ortalık toz duman oldu desenize...

10 Mart 2012 21:02

başpolis16
Memur

eyvah eyvah.. inşallah doğru değildir.böyle saçmalık olumu yaa.daha yeni yazı geldi.değişiklik olmayacak diye.değişiklik olursa bu değişiklikte mahkemelik olur.Allah Allah yahu.Bu yanlışlıklara neden olan her kim/kimler ise hakkımı helal etmiyorum.psikolojimiz bitti yaaa bitti bee.Eğer yalan haber ise yalan haberi çıkaran çok beddua alırlar arkadaşlar.

10 Mart 2012 21:19

asi_kurt
Aday Memur

haftasonumu çıkmış bu karar. bu teşkilat naylon hikayelerle yürüyor. cuma günü bişey ykkoen haftasonu karar verildi sanırım. gülüyorum sizde gülün. tanbey doruluk payı varsa senin adına kendime gülecem.

10 Mart 2012 21:32

ereğli83
Memur

hepimize hayırlı olsun

10 Mart 2012 21:39

CrAzY WoLF
Aday Memur

tarafıma tebliğ edilmeden hiç bir şeye inanmam. hayırlısı olsun....

10 Mart 2012 21:48

CrAzY WoLF
Aday Memur

ancak hiç bir şeyinde egm nin söylediği gibi güllük gülüstanlık olmadığını anlayacak kadar bu meslekte dirsek çürüttüm...

mevlam neylerse neyler, neylerse güzel eyler... hayırlısı bakalım.

10 Mart 2012 22:01

başpolis16
Memur

arkadaşlar az evvel aldığım bir bilgi EGM danıştaya mağdurların açtığı yürütmeyi durdurma isteminin iptaline yönelik itirazda bulunmuş.danıştay EGM lehine karar verdiği söyleniyor. Oyüzden 2.yerleştirmelerin iptal 1.yerleştirmelerin geçerli olduğu kararına vardığı bu hafta içi de yazıların birimlere ulaşması beklendiği alınan duyum bilgi.Bundan şöyle bir sonuçta çıkarabilirmiyiz bilemiyorum bütün ümitlerimi yitirmiş durumdayım:Memurluğu ibaresinide EGM iptal ettirmeyeceği şu gelişmelerden çıkardığım sonuç.Yıllarca sürecek davalar silsilesi başladı.Bize bu sıkıntıları yaşatanlara hakkımı helal etmiyorum.Ahirette iki elim iki yakalarında olacak.

10 Mart 2012 22:06

tanbey41
Aday Memur

Arkadaşlarım ben birinci yerleştirmede yerleştirilmiş, ikinci yerleştirmede başka bir ile ata emri bekleyen bir arkadaşınızım, ve bütün planlarım gideceğim il üstüne kurulu.. O yüzden merakla durumu takip ediyorum,, bu duyumu dediğim gibi facede gördüm, teyitlenmesi amacıyla buraya yazdım, kendimde bu konuda bilgisi olabilicek ardaşlara telefon ettim, onlarda bu konuyu duyduklarını söylediler. Bu konuyu en iyi ilk davayı açan arkadaşlardan öğrenebiliriz ki avukatlar vasıtası ile onlar doğru habere ulaşmışlardır. Bu haber doğruysa gerçekten bende çok üzüleceğim, ve yalansa bende çok beddua edeceğim, buraya genelde yazı yazmıyorum, önemli görmesen gene yazmazdım. Konunun hafta sonu olması gerçekte önemli değildir, çümkü EMD den bir haber yayılması mümkün değildir.

10 Mart 2012 23:07

kurtuluj
Aday Memur

egm nin bu işten sıyrılmasının tek yolu girenlerin tamamını atamak

11 Mart 2012 12:38

ses_ver
Aday Memur

ben egm ile görüştüm danıştay danışma kurulu böyle bir karar vermemiş kaldıki versede iptal kararı veremiyor ancak ilgili danıştay dairesine geri gönderip yeniden görüşülmesini sağlar.bu kararı veren daire kendi kararını bozma

yacaktır

11 Mart 2012 15:01

polistolga
Yasaklı

Evet arkadaşlar ister inanın ister inanmayın ama konu doğru ikinci yerleştirmede daha çok başpolis mağdur olmuş... danıştay üst kurulun kararı 2 yerleştirmelere yapılan itirazda emniyet lehine kesin karar verilmiş,resmi yazı bir ay içinde gelir ancak önümüzdeki hafta konuyla ilgili bi yazı yayınlanabilir.

Bu işin iptal olacağı adaletli ve ayrımsız yerleştirmeden belliydi :)))) anladınız siz onu...

11 Mart 2012 15:18

cen*bir
Şef

nereden uyduruyorsunuz bu kadar duyumu anlamak çok zor..vallahi gerçekten hakkıyla kazananlar 1. yerleştirmede de 2.sindede yerleşti.ve emn.2.yerleştirmenin yasal olduğunu ve iptalin söz konusu olmadığını yazıp yayınladı..ama hala işine gelmeyenler canlarının istediği gibi duyum uyduruyorlar..zaten yazanların çoğuda polis bile değil.işinize nasıl geliyorsa öyle yorum yapıp da milletin canını sıkmayın.hiç farketmez.2 değil 3 değil 5 kerede yerleştirseler hakkıyla kazanana hiç bişey olmayacak..panikleyip duyum uyduranlarada yazık olcak tabi..

11 Mart 2012 18:30

başpolis16
Memur

başpolisliğin cenazesi en kısa sürede kaldırılacaktır.duyan duymaya söylesin.bu konuda bizlere bu güzellikleri yaşatan yetkililere teşekürlerimi bir borç biliyor, biz belki affederiz ama Allah affetsin sizleri.

11 Mart 2012 20:24

zombican
Aday Memur

Arkadaşlar hakkıyla kazanan 1.dede2.dede yerleşti ayrıca atama yazılarını bekliyoruz. ama allah rızası için biri çıkıpta ya acele etmeyin 3 ay sonra 5 ay sonra gideceksiniz demesi bu yapılmayınca ortalık balondan geçilmiyor o yüzden derimki kimseye itibar etmeyin ve bekleyin ama EGM burda personelini ne kadar düşündüğünü gösterdi

11 Mart 2012 20:37

zombican
Aday Memur

ayrıca nedir bu başpolislik hazımsızları az kaldı hasetliklerinden çatlayacaklar buradan atıp tutmak kolay ya ne kadar zıplasalar yinede aynı yerler de sayacaklar atı alan üsküdarı geçti bunlar neyin peşinde bilemiyorum ego larını muhalefet yapmakla geçirecekler size bu yolda başarılar küçük insanlar.... çünkü sizin gibileri laftan anlamaz ki nasihat edeyim, hepimiz biriz diyeyim, beraberce büyüğüz diyeyim anlamazsınız o yüzden kaale bile almıyorum sizi aklı başında kimsede almaz zıplayın bakalım......

11 Mart 2012 20:39

başpolis16
Memur

cen*bir EGM tlf. arayıp bilgi alıp buradan paylaşırsan senin yazdıklkarına itibar edeceğim.yorumunu okuduğumda moral buluyorum.fakat gerçektende duyumlar doğru ise neyse hafta içi yavaş yavaş şekillenmeye başlar.ama 10 gün önce bizzat bu davayı takip eden arkadaşlarımızdan duymuştum. 2.yerleştirmeler iptal olabilir diyordu.EGM atama yazılarını bu çelişkilerden göndermediği söyleniyor.son gönderdiği yazı biraz moral verici.ama EGM her an her şeyi yapabilir.

Toplam 55 mesaj
 
ANKET
Taşeron personelin, işçi kadrosuna geçirilmesini;