Editörler : Cüneyt Barışoglu
12 Mart 2012 11:17   


10 nisan polis bayramına ekgösterge müjdesi istiyoruz

artık bitmeyen bir sevdamız oldu bu ekgösterge meselesi. arkadaşlar beyler abiler lütfen herkes ağırlığını bu ekgöstergemizin 3600 e çıkarılmasına versin herkes üzerine düşen görevi yapsın milletvekillerimizin mail adreslerine, bimere,cumhurbaşkanlığına mesajlar atalım bunu ailelerimizede attıralım, mardin milletvekili sayın muammer gülere mesajlar atalım biliyorsunuz istanbul valisiyken polisi seven polisi koruyan çok icraatları olmuştur.bu 10 nisan bizim için gerçekten bir bayram olsun artık özlük haklarımız verilsin sesimiz demokratik çerçevede heryerde duyurmaya çalışalım..

12 Mart 2012 11:40

Manga K.
Genel Müdür

Gerçekten 10 Nisanda böylesi önemli bir konu hakkında somut gelişmeler olursa Teşkilatımız için çok hayırlı olur diye düşünüyorum.. Bakalım 10 Nisan yaklaşıyor..

12 Mart 2012 11:45

kartall0606
Şef

sana aynen katılıyorum kardeş özellikle sayın muammer güler fikri çok güzel epostadan bir mail atmak kimseye ağır gelmez herhalde.. bu forumu takip eden arkadaşlar isteklerimizi çeşitlendiripte yorulmayalım teker teker meselelerimizi halletmeye çalışalım şu ekgösterge meselesi üzerinde duralım gereksiz yere diğer başlıklarla uğraşmayalım. bazen bizim bu çabamız boşa kürek sallamaya benziyor çünkü maalesef bazı polis arkadaşlar sorunlarımızın hangilerini önemli olduğunu bilmiyor. çoğunluğumuzun kabul ettiğine göre en öenmli üç sorunumuz var: 1)çalışma saatlerimizin fazlalığıve ekgörevler, 2)ekgöstergemizin 2200 yani çok düşük olması bunun 3600 e çıkarılma isteği, 3)emeklilik yaşımızın 55 olması gerçekten buda çok ağır bir öğretmenin 55 yaşına kadar çalışmasıyla polisin 55 yaşına kadar çalışması bir olmuyor buda en önemli sorunumuz. yani velhasıl kelam işe önce ekgösterge meselesinden başlayalım 10 nisanda bu konuda bir müjde alalım herkes biryerlere yazı yazsın uğraşsın herkes elinden geleni yapsın.. lütfen başka başlıklarla öenmli birşey olmadıkça pek uğraşmayalım saygılar

12 Mart 2012 18:01

isyan72
Kapalı

arkadaşların paylaştığı milletvekili e mail adresler ve isimleri,örnek metinler herşey var sadece her hafta sonu 30-40 tane atsak bu iş olur.

14 Mart 2012 15:59

ferdi40
Şube Müdürü

g.n.c.l

14 Mart 2012 16:53

Reis1453
Aday Memur

http://www.aktifhaber.com/mhp-polis-icin-kanun-teklifi-verdi-571417h.htm

Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, polislerin özlük haklarının iyileştirilmesi amacıyla kanun teklifi hazırladı.

TBMM Başkanlığına sunulan, ''Devlet Memurları Kanunununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi''nin 1. maddesinde, emniyet hizmetleri sınıfında görev yapan üniversite veya yüksekokul mezunu polis, başkomiser ve emniyet amirlerinin, emekli müktesebinin birinci dereceye kadar yükselebilmesi ve birinci dereceden emekli olabilmelerinin sağlanması öngörülüyor.

Teklifle, emniyet hizmetleri sınıfında çalışanların ağır çalışma şartları ve emsallerine yapılan ödemeler dikkati alınarak, emniyet hizmetleri tazminatında kademeli olarak iyileştirmeler yapılması amaçlanıyor.

Teklifte, başka sınıflarda çalışan memurlarda olduğu gibi emniyet hizmetleri sınıfındaki çalışanlara da 8. dereceye kadar ek gösterge verilmesi ve emsali çalışanlara verilen ek göstergeler dikkate alınarak, bazı unvanların ek göstergelerinin yeniden düzenlenmesi öngörülüyor.

Kanun teklifinin gerekçesinde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 15 Temmuz 2007 tarihinde bir televizyon programında, ''seçimlerden sonra ilk masaya yatırılacak konunun, polislerin özlük hakları olduğunu'' söylediği belirtildi. Aradan geçen 5 yıla rağmen, bu konuda hiçbir gelişme olmadığı ifade edilen gerekçede, şöyle denildi:

''Emniyet teşkilatında üniversite veya yüksekokul mezunu olanlar, görevdeyken birinci derecede çalışabilmekte, ancak birinci dereceden emekli olamamaktadır. Halbuki yüksekokul ve üniversite mezunu diğer memurların birinci dereceye kadar yükselerek bu dereceden emekli olabilmektedir. Dolayısıyla polislerin aleyhine açıkça bir eşitsizlik söz konusudur.''

14 Mart 2012 20:50

shenel
Genel Müdür

Ödenmesi gereken zamler bile tespit edilip ödenmedi ki,10 Nisan da -Aspirin-tedavisine hazır olun,her sene olduğu gibi.

16 Mart 2012 00:44

ferdi40
Şube Müdürü

g.n.c.l

19 Mart 2012 00:04

kartall0606
Şef

g.n.c.l

19 Mart 2012 13:58

Hartdiks
Şef

Arkadaşlar, bizim üst yöneticilerin bizim gibi ek gösterge dertleri yokki emekli olsalar bile çalışan polis memurunun aldığı kadar maaş alıyorlar bu durumda bizleri kim düşünür. Emekli ikramiyesiyle zar zor bir araba alabiliyor en azından bir daire alabilmeli diye düşünüyorum. En az üç çocuk deniyor ancak verilen çocuk yardımı zatan çok az birde 6 yaşını doldurdumu artması gerekirken yarıya düşüyor. Yani bu sistemde neresinden tutarsan elinde kalıyor. Teşkilatın sorunlarını bilerek meclise girenler bile bu güne kadar polisin sorunlarıyla ilgili bir kelam etmediler.

19 Mart 2012 16:44

Hartdiks
Şef

BURADA YAZDIKLARIMIZI BİZDEN BAŞKA DUYAN YOK. KENDİMİZ ÇALIP KENDİMİZ OYNUYORUZ. VESSALAS

20 Mart 2012 03:13

semka
Genel Müdür

10 nisanda 12-12 çalışırız muhtemelen, bayramlarda biz hep daha çok çalışırız malum...ek göstergeden önce gelen birçok sorunumuz olsa da o da bir sorun tabi. mesajlara devam

21 Mart 2012 00:51

kartall0606
Şef

10 nisan yaklaşıyor bakalım bu müjdeyi alabilecekmiyiz

21 Mart 2012 04:26

Reis1453
Aday Memur

Duyarlı olalım. Sadece Kopyalayıp göndermek 3dkmızı alır. ARKADAŞLAR BİLİYORUM HEPİNİZ YİNE 10 NİSAN YAKLAŞTI POLİSE BİR PARMAK BAL SÜRECEKLER, BUNLARIN HEPSİ HİKAYE DİYECEKSİNİZ AMA BU EK GÖSTERGE TEKLİFİ HEPİMİZ İÇİN, ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN O KADAR ÇOK ÖNEMLİKİ. GELİN BU HAFTA EŞ, DOST, AKRABA, MESLEKTAŞ NE KADAR TANIDIĞIMIZ VARSA BU TASARIYI GÖRÜŞECEK OLAN MİLLETVEKİLLERİMİZİ MAİL VE MESAJ BOMBARDIMANINA TUTALIM. NE KAYIP EDECEĞİZ Kİ? NE ZARARIMIZ OLACAK? BU KONUYA EĞİLEN, EMEK HARCAYAN DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIMIZ VAR. ONLARI YANLIZ BIRAKMAYALIM. HİÇ DEĞİLSE BU HAFTA BU KONUYU GÜNDEMDE TUTALIM. TASARI KOMİSYONLARDA ŞU AN GÖRÜŞÜLÜYOR. TASARI METİNLERİNİ YUKARIDA RESİM OLARAK PAYLAŞTIM. MERAK EDEN İNCELEYEBİLİR. HADİ DURMAYALIM. ZAMAN BİRLİK ZAMANI....

http://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/tasari_teklif_sd.onerge_bilgileri?kanunlar_sira_no=103254

=====================================================

SAYIN MİLLETVEKİLİM

İçişleri Bakanlığına bağlı olarak; Jandarma Genel Komutanlığı personelinin maaş ek göstergesi, 926 sayılı TSK Personel Kanununun Ek Gösterge cetvelinde Diğer Subaylar olarak belirtilen Yüksekokul mezunu Astsubaylar için ek gösterge 01.01.1995 tarihinden itibaren 2200?den 3600?e yükseltilmiştir.

Emniyet Teşkilatı Personelinin 657 sayılı Devlet Memurları kanununun ek gösterge cetvelinde Yüksekokul mezunu Polis Memurlarının 01.01.1994 tarihinde ek gösterge rakamları 1900 iken 01.01.1995 tarihinden itibaren 2200?e yükseltilmiştir. Polis Memuru ile Astsubaylar tahsil durumları aynı olmalarına rağmen aralarında 1400 ek gösterge farkı vardır.

Aynı görevi yapan ve sadece görev alanları farklı olan İçişleri Bakanlığına bağlı kolluk kuvvetlerine mensup iki iç güvenlik kurum personelinden Jandarma Genel Komutanlığına bağlı personelin 926 sayılı yasadaki emekliliğe esas ek göstergesinin 3600, Emniyet Teşkilatına bağlı personelin 657 sayılı Devlet memurları Kanununa tabii olup, emekliliğe esas ek göstergesinin 2200 olması sebebiyle emeklilik aylığında maaş farkı ve dolayısıyla Emniyet Personelinin ücret yönünden mağduriyet yaşaması ek göstergelerdeki bu farklılıktan kaynaklanmaktadır. Ek göstergedeki bu farklılıktan dolayı tahsil durumları aynı ve aynı işi yapan iki kurum personeli arasında emekli olduklarında ikramiye ve maaş yönünden büyük farklar olduğu görülmektedir.

Anayasanın 5. Maddesinde ?Devletin temel amaç ve görevleri; Türk milletinin bağımsızlığını ve bütünlüğünü, Cumhuriyeti ve demokrasiyi korumak, kişilerin ve toplumun refah, huzur ve mutluluğunu sağlamak; kişinin temel hak ve hürriyetlerini, sosyal hukuk devleti ve adalet ilkeleriyle bağdaşmayacak surette sınırlayan siyasal, ekonomik ve sosyal engelleri kaldırmaya, insanın maddi ve manevi varlığının gelişmesi için gerekli şartları hazırlamaya çalışmaktır.? ve Anayasanın 55. Maddesinde belirtilen ?1-Ücret emeğin karşılığıdır. 2-Devlet, çalışanların yaptıkları işe uygun adaletli bir ücret elde etmeleri ve diğer sosyal yardımlardan yararlanmaları için gerekli tedbirleri alır.? ibareli ücrette adaletin sağlanması başlığı altındaki maddeleri gereğince ?eşit işe eşit ücret ilkesi? göz önüne alınarak, aynı nitelikte iş yapan iki farklı kurum personeli arasında görevde ve emeklilikte ücret adaletsizliğinin giderilmesi çerçevesinde mağduriyetimizin giderilmesinin yasal düzenleme ile olabileceğinden, 657 sayılı yasanın 236. maddesinden sonra ek maddeye eklenmek üzere Emniyet ve Güvenlik hizmeti sınıfı adı altında, Emniyet ve Jandarma Kolluk Kuvvetlerinin görevde ve emeklilikte özlük haklarının 926 sayılı kanundaki ek göstergeye eşit hüküm konması ile sağlanabilecektir.

Ayrıca, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun ilgili hükümlerine göre; meslek yüksekokulu ve üniversite mezunu olan diğer memurların kadroları 1?e yükselebilmekte ve ek göstergeleri 3600 olduğundan çalışırken aldığı ücretle emekli olduğunda aldığı ücret arasında fazla bir düşüş olmamaktadır. Polis memurları ise, gerek meslek yüksekokulu/üniversite mezunu, gerekse de mastır/doktora yapsınlar 1.derece olsalar dahi ek göstergeleri 2200 olduğundan çalışırken aldığı ücretle,emekli olduğunda aldığı ücret arasında çok büyük farklılıklar olmaktadır bununda nedeni polis memurlarının ek göstergelerinin düşük olmasından kaynaklanmaktadır.

Askeri personel başta olmak üzere bazı devlet memurları, maaşlarıyla birlikte almış oldukları değişik kalemlerdeki görev tazminatları emeklilik mükteseplerine yansıtılırken; Polis Teşkilatı mensuplarının almış oldukları görev tazminatlarının ise emeklilik mükteseplerine hiçbir müspet etkisi bulunmamaktadır. Dolayısıyla bu konularda da Emniyet Teşkilatı mensupları aleyhine çok büyük eşitsizlikler söz konusudur.bu mağduriyetin giderilmesi için polis memurlarının çalışırken ve emekli olduğunda ek göstergelerinin 3600 olması ve mağduriyetimizin giderilmesi yasal düzenleme ile sağlanabilecektir.

Yukarıda izah edilen hak kayıplarını ortadan kaldıracak yasal düzenlemelere ihtiyaç olduğu hususunu;

Saygılarımla arz ederim.

Adres Adı Soyadı

====================================================

TASARI HAZIRLAYAN VEKİLLERİMİZ.

mehmet.sandir@tbmm.gov.tr; mustafa.kalayci@tbmm.gov.tr;tanju.ozcan@tbmm.gov.tr; oktay.vural@tbmm.gov.tr;hasanhuseyin.turkoglu@tbmm.gov.tr;abdulkerim.gok@tbmm.gov.tr

====================================================

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYON ÜYELERİ

======================================================

TOPLU OLARAK GÖNDEREBİLİRSİNİZ

====================================================

abdulkerim.gok@tbmm.gov.tr; lutfi.elvan@tbmm.gov.tr; sureyyasadi.bilgic@tbmm.gov.tr; ahmet.oksuzkaya@tbmm.gov.tr; vedat.demiroz@tbmm.gov.tr; necdet.unuvar@tbmm.gov.tr; mehmetsukru.erdinc@tbmm.gov.tr; ekrem.celebi@tbmm.gov.tr; badak@tbmm.gov.tr; menderesm.tevfik.turel@tbmm.gov.tr; huseyin.sahin@tbmm.gov.tr; mehmet.yuksel@tbmm.gov.tr; cengiz.yavilioglu@tbmm.gov.tr; salih.koca@tbmm.gov.tr; anejatkocer@tbmm.gov.tr; feramuz.ustun@tbmm.gov.tr; ahmetbaha.ogutken@tbmm.gov.tr; ahmet.arslan@tbmm.gov.tr; muzaffer.bastopcu@tbmm.gov.tr; mustafa.sahin5@tbmm.gov.tr; ugur.aydemir@tbmm.gov.tr; recaiberber@tbmm.gov.tr; aliboga@tbmm.gov.tr; ertugrul.soysal@tbmm.gov.tr; gokhan.gunaydin@tbmm.gov.tr; bulent.kusoglu@tbmm.gov.tr; halukahmet.gumus@tbmm.gov.tr; kazim.kurt@tbmm.gov.tr; muslim.sari@tbmm.gov.tr; feritmevlut.aslanoglu@tbmm.gov.tr; aydinayaydin@tbmm.gov.tr; rahmiaskin.tureli@tbmm.gov.tr;musa.cam@tbmm.gov.tr; mehmet.gunal@tbmm.gov.tr; mustafa.kalayci@tbmm.gov.tr; sumer.oral@tbmm.gov.tr; erkan.akcay@tbmm.gov.tr

===================================================

İÇİŞLERİ KOMİSYON ÜYELERİ

===================================================

muammer.guler@tbmm.gov.tr; feyzullahkiyiklik@tbmm.gov.tr;huseyin.burge@tbmm.gov.tr; gulay.samanci@tbmm.gov.tr; ali.kucukaydin@tbmm.gov.tr; cuma.icten@tbmm.gov.tr; sermin.balik@tbmm.gov.tr; ilhan.isbilen@tbmm.gov.tr; muzaffer.aslan@tbmm.gov.tr; mustafa.akis@tbmm.gov.tr; ahmettevfik.uzun@tbmm.gov.tr; a.kavaklioglu@tbmm.gov.tr; mehmet.ersoy@tbmm.gov.tr; ali.turan@tbmm.gov.tr; mehmetemin.dindar@tbmm.gov.tr; ozcan.ulupinar@tbmm.gov.tr; sirrisureyya.onder@tbmm.gov.tr; sinan.aygun@tbmm.gov.tr; namik.havutca@tbmm.gov.tr; muharrem.isik@tbmm.gov.tr; ali.serindag@tbmm.gov.tr; celal.dincer@tbmm.gov.tr; mehmetsiyam.kesimoglu@tbmm.gov.tr; enver.erdem@tbmm.gov.tr; hasanhuseyin.turkoglu@tbmm.gov.tr

=====================================================

ÖRNEK BİR BAŞKA MESAJ

=====================================================

Sayın Vekilim

Polislere yönelik 3600 Ek gösterge katsayısı düzenleme yasa teklifiniz için teşekkür ediyorum.

TBMM'de vereceğiniz destekten hiç şüphe duymuyorum. Polisin bu sorununa el attığınız için sağ olun var olun.

Adı Soyadı

22 Mart 2012 00:18

ferdi40
Şube Müdürü

g.n.c.l

23 Mart 2012 13:33

adalet için
Genel Müdür

güncel

24 Mart 2012 00:00

kartall0606
Şef

g.n.c.l

24 Mart 2012 14:00

adalet için
Genel Müdür

müjde için çalışmaya devam.taki sorunlar çözülene kadar.

25 Mart 2012 12:09

adalet için
Genel Müdür

güncel

26 Mart 2012 13:07

adalet için
Genel Müdür

güncel

27 Mart 2012 14:38

adalet için
Genel Müdür

güncel

Toplam 27 mesaj
 
ANKET
Lojmanların, içinde oturanlara, ihalede oluşan en yüksek bedelle satılacak olmasını;