Editörler : asaygincihan27
12 Mart 2012 13:13   


Yeni teftiş sistemi hayırlı olsun...

Bakanlık makamı ve malum sendikadakiler sonunda ağzındaki baklayı çıkardı. Gelecek yıldan itibaren ( eğer sistem oturmazsa 1 yıl ertelenebilir ) il denetmenlerinin; ortaöğretim ve ilköğretimin bileşerek temel öğretim olmasıyla bütün kurumları denetleyeceğini belirttiler.

Böylece az sayıdaki bakanlık müfettişinin yükü azalmış, her kurum teftiş edilmiş olacak.

Bu şartlar altında alan değiştirip ortaöğretime geçsek te bu angaryalar bizimle gelecek demektir.

Buyrun eğitim-öğretimin cenaze namazına...

12 Mart 2012 13:14

Radikal ve Sertt
Yasaklı

ne güzel işte

12 Mart 2012 13:15

cidu
Şef

hmmm :/

12 Mart 2012 13:19

anadolu_rock
Şef

Nesi güzel arkadaşım. Bütün bir yıl çalışıp didinip 1 saatte teftiş edilmek mantıklı mı?

Kaldı ki bir sınıf öğretmeni teftişçi Fizik öğretmenini, bir kimya öğretmeni teftişçi Türkçe öğretmenini, metemetik öğretmeni ingilizce öğretmenini vs vs nasıl teftiş eder.

Akla mantığa aykırı...

12 Mart 2012 13:23

masum-köylü
Şef

ben lisede olsam 2 yılda bir bakanlık müfettişleri tarafından denetleneceğime her yıl 2 defa il müfettişlerinin denetlemesini yeğlerim.

denetlemede korkacak bişey yok. yeterki iftira ve benzeri durumlar olmasın.

13 Mart 2012 12:58

anadolu_rock
Şef

Ortaöğretim kurumlarına 5 yılda bir ancak teftiş sırası geliyor. Eğer sistem değişirse ki değişecek bundan sonra her yıl 2 defa teftiş olacak.

13 Mart 2012 13:20

Türknk
Aday Memur

ne güzel azıcık da lisedekiler denetlensin.

13 Mart 2012 13:25

ALİYAS
Daire Başkanı

EĞİTİM i bakanlık müfetttişleri kurtarıyorda il eğitim denetmenlerimi mahvedecek anlayamadım

13 Mart 2012 13:28

anadolu_rock
Şef

Arkadaşlar ortaöğretimde sınav telaşı ve gelecek kaygısı zaten yeterince dert oluyor bu insanlara. Artı evrak telaşı yok müfettiş telaşı derken bu kurumlarıda zora sokmanın anlamı nedir?

17 Temmuz 2012 18:10

akarcalı
Müsteşar

--- Hayırlı olsunnnnn...

+-!

17 Temmuz 2012 18:19

hebenneka0000
Şef

neden korkuyosun ya da istemiyosun arkadaşım..müfettişten aldığın not senin garantörün olacak..müfettişin vediği notun altında sicil notu verilemeyecek müdürler tarafından.daha ne istiyosun..

17 Temmuz 2012 22:14

kuklacı33
Şube Müdürü

arkadaşlar bu formlara yazı yazarken düşünden bilmeden aklınıza ilk geleni yazıp seviyeyi düşürmeyin lütfen.

yeni teftiş sistemi falan yok. yeni teftiş sistemi daha çıkmadı bakanlık bu konuda çalıma yapıyor. yeni sistem bizim için daha iyi olcak. denetmenler sınıfları denetlemeyecekler. büyük ihtimalle böyle olacak . size fikir olsundiye bir alıntı yaptım.

Arkadaşlar müfettişlikle ilgili yeni yapılanmalar sonuca doğru gidiyor zannedersem. Bu yeni yapılanma şekillenince sınavın açılacağını sanıyorum. Haber siteleri TEFTİŞ kalkıyor diye haber yazmış ama haberlerin içeriği daha değişik.

http://www.memurlar.biz/haber/flas-mebde-denetim-kalkiyor-mu-315007.html

Resmi olmayan kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Milli Eğitim Bakanlığı teftiş sistemini yeniden yapılandırmak için harekete geçmiştir. 652 sayılı KHK ile MEB birimlerinde yapılan yapısal değişikliklere, teftiş sisteminin yeniden yapılanması ile ilgili yeni bir halkanın ekleneceği duyumları alınmaktadır. Edinilen bilgilere göre, Teftiş sistemindeki verimsizliği ortadan kaldırmak, daha anlamlı bir teftiş sistemine geçiş yapabilmek ve modern bir teftiş sistemine kavuşmak için bakanlık düzeyinde komisyon çalışması yapılmaktadır. Buna göre; MEB Denetçileri ve İl Eğitim Denetmenleri (Eğitim Müfettişleri) birleştirilerek denetim sistemi bölgeler düzeyinde yeniden yapılandırılacaktır. MEB Merkez Teşkilatının denetimi ise İç Denetim Birimi başkanlığı Denetçilerince yerine getirilecektir. Eğitim Müfettişlerinden, eğitim yöneticilerinin yetiştirilmesi ile ilgili Hizmetiçi eğitim faaliyetlerinde, Araştırma ve Geliştirme çalışmalarında, İnceleme-Soruşturma ile kurum denetimi alanlarında faydalanılacaktır. Ders denetimlerinin ise kurum müdürlüğünce yerine getirileceği, öğretmen veya kurum müdürlerinden istek gelmesi halinde Eğitim Müfettişlerinin ders denetiminde/rehberliğinde bulunacağı bir model üzerinde durulmaktadır. Aynı zamanda Eğitim Müfettiş sayılarının azaltılması, yeni atamalarda Eğitim Yönetimi ve Teftişi alanında yüksek lisans/doktora mezuniyeti şartı aranması (veya atandıktan sonra 3 yıl içinde master/doktora yapmalarının sağlanması) gibi hususlar üzerinde de çalışma yapıldığı duyumu alınmaktadır.

yalan yanlış bilgileri yazıp öğretmenlerimizin moralini bozup yanılmayalım..

17 Temmuz 2012 22:19

goldinlig
Memur

hep ilköğretim mi çekecek? biraz da lise öğretmenleri çeksin, acımızı anlasınlar. devam da zorunlu olacak, bakalım ne yapacaklar...

17 Temmuz 2012 22:56

Kemal Özkan 07
Yasaklı

okulda koçyiğit öğrenciniz ve veliniz var ise hergün denetlenirsiniz...

17 Temmuz 2012 23:13

Erdem Xoca
Aday Memur

ilginç valla.

31 Temmuz 2012 18:26

akarcalı
Müsteşar

--- Önemli.

31 Temmuz 2012 18:52

mimikri
Memur

Biraz da liseler denetlensin diyen arkadaşım!

Liselerde bakanlık müfettişleri denetleme yapar ki o müfettişler eğitim-öğretimden gayet iyi anladıklarından dolayı öğretmene kapris,ukalalık,ego tatmini gibi uygulamalar yapmazlar zaten..Tabii ki çok küçük br azınlık her meslek grun-bunda olduğu gibi bakanlık müettişlerinde de olabilir,o ayrı..Ama geneli lokum gibiler,insanı mesleğe bağlıyorlar yaklaşımlarıyla..Keşke sürekli gelseler:))) İnanılmaz motivasyon sağlıyorlar.Ama ben lisede çalışan bir öğretmen olarak ilköğretim müfettişlerinin affrası tafrasıyla uğraşmak istem,yorum.Hem beni denetleyen benden çok lşey bilmezken...

Toplam 16 mesaj
ANKET
Sizce ülkemizin en büyük sorun nedir?