Editörler :
26 Eylül 2006 19:59   


Kapalı
Beyin Fırtınası Tadında Olsa Yaşam

kuralları olan ama kuralsızlığı tanıyan fırtınada...

Osborn bu kavramı geliştirip genişltmkte iyi etmiş. iyi etmiş de.

Ama bide şu fırtınayı hayatın tümüne geliştirip enjekte eden biri çıksa...

26 Eylül 2006 20:01

" Che Guevara"
Kapalı

Yeni fikirler oluşturmak üzere, düşüncelere engel koymaksızın, önceden belirlenmiş kurallar dahilinde yapılan fikir yaratma yöntemi bu fırtına. Ve bu fırtınada fikirlerin akıldan geçenelrin akla geldiği gibi açığa çıralıp söylenmesi gerekir buda kurallar dahilindedir.Fikirler yargılanmaz ve eleştirilmez, hiç bir fikir saçma olarak değerlendirilmez, böylece kişinin tüm fikirlerini çekinmeden, aklına geldiği gibi sunması sağlanmaya çalışılır.Her fikir saygındır ve fikir üretme ortamında herkes eşittir.Disiplin vardr katılık yoktur. kurallar vardır kuralcılık yoktur.

Yargılama yapılmadığı için fikirlerin birbirini besleyeceği ve evrileceği varsayılır.Öyledirde.yargılama yoksa . Sıkılganlık, önyargılı eleştirme, baskı kurma, eleştirilme endişesi veya baskı altında ezilme gibi duygusal eğilimleri aşarak yaratıcı düşünce vardır.Pas deme hakkı bile vardır yaa:))

siz pas hakkınızı kullanmayın:)

26 Eylül 2006 20:04

" Che Guevara"
Kapalı

çözüm getirmek, karar vermek, hayal yoluyla düşünce ve fikir üretmek için kullanılan yaratıcı bi şeydir yanii bu fırtına.Güzeldir zevklidir konu ne olursa olsun özgür düşünceyle çok keyifli doyurucu hale gelir.

burdaki her başlıkta sınıflandırılmamış fırtına yaşanmıyormu nasılsa görünmüyor bilinmiyorsunuz sınır tanımıyorsunuz...

ama bi eksi beğenmediğinizi eleştirme gücü var bide bizde burda...

26 Eylül 2006 20:06

" Che Guevara"
Kapalı

ŞU tüketilen kalıplar içinde, eleştirel sanatlar içinde yaşadığımız hayatlar gözönüne alınınca biride çıksa bi değnek alsa ve yaşam fırtınası çıkarsa demeden geçilmiyor...

değneğini eline alıp gelse şu masal kahramanı ve bitmez fırtına özgürlüğünü hayata taşısa:)

26 Eylül 2006 20:10

" Che Guevara"
Kapalı

Tartışmaya dahi özgür sınırlarda beceremeyen bi yapımız vardır bizim ama hayal bu ya

oyun içinde becerdik diyelimki... neden şu hayatımız için yargıları yaşarızki...

Buda aslında biraz anlık yaşama geçenleri hissedilnleri istekleri ertelememekle bağdaştırılabilir.

kaç tanemiz yapıyoki bunu?

sınırlarla yaşamak öğretildi bize ama doğru.

26 Eylül 2006 20:13

" Che Guevara"
Kapalı

Çürütülecek harcanacak bi tane biz var ve onuda sıkıştırılmış evrelerde tüketiyoruz..Neyseee nerden nereye konu bu değildi yaa:)

sınırsız gurupla fırtına olmaz ama haydee dedik bikere:)) çorba olacaktır muhtemel sonuç.:)

26 Eylül 2006 20:24

" Che Guevara"
Kapalı

Bir Seans...

Seans sırasında ortaya atılan bir görüş: Kuşlar uçar.

"Onlar nesnelere bir kusun gözleriyle bakarlar... Her şeyi tepeden iyi bir şekilde görebilirler... Keskin bir görüşleri vardır... Bazen kanat çırpmayı bırakırlar ve aşağıya doğru süzülürler. Ama bunu zarif bir şekilde yaparlar... Çok beceriklidirler... Kaynakları ziyan etmezler... Güçlerini tutumlu şekilde kullanmaya çalışırlar... Nereye gittiklerini biliyor gibidirler... Oysa çok uzaktadır, gittikleri yer... Yolculuğa iyi hazırlanırlar... Her çeşit hava şartlarına hazırdırlar... Gittikleri yere varmayı ümit ederler... Düşmanlarını tanırlar... Bazen kendilerini güvenlik içinde bulurlar... Bazen yırtıcı hayvanlar arasında... Ama her zaman çevrelerinde bütün olup bitenlerin farkındadırlar... Bir yolunu bulup gitmeyi sürdürürler... Her gizli hava akimini kendi hizmetlerine kullanarak.. rüzgârla bozuşmadan.. ama çevreyle basarili bir is birliği sergileyerek... Uçmanın büyüsündeki asaleti daima koruyarak.. dengeyi, kontrolü, ustalığı elden bırakmadan yapabileceklerinin en iyisini yaparlar." Gördünüz mü ? Bir kusun

uçmasından nerelere geldik !

Sınırları Zorlayın.

no yorum.

yinede zorlayın.

26 Eylül 2006 20:37

" Che Guevara"
Kapalı

tek kişilik fırtınadayım üzerime esende "o"

tek kişilik olmazmış yalan:)

çokta güzel oluyomuş.

02 Ekim 2006 18:32

" Che Guevara"
Kapalı

sıradanlaştırılanlardan mısınız???????

nedir şu iyi kötü yahu? doğrusu yanlışı nedir ki bunun? biz kriterlimi yaşarız? hı

çık

çık'lamayı iyi biliriz ya uygulaamayı?

Her söylenen söz insanda tesir bırakır. Bu izler, zamanla etkisini gösterir. Bazen söze gerek de olmaz. Seyredilenler, gülünenler, eğlendirenler, konuşulanlar, sevilenler benimsenmese de itici bulunmayanlar bir gün televizyondan görünür bize bigün sokakta bigün işyerinde bi gün dosttan bigün bigün bigün diye devam eder gider... gelirler alışırız görmek aşina olunca yadırgamak rafa kalkar yoz oluruz yoz olduğumuzu bilmekten haberiszce.. Yani sıradanlaşır.yanii bizde sıradan oluruz farkına bile varmadan.

bunedemektir anormal olan, normal hale gelir. değerli olmadığından ve basitliğinden bahsederiz buna benzer çoğu şeyin ama arkadanda ee normal deriz...aşinalaşırız çünkü .... bana dokunmuyor hissimiz güçlüdür bizim milletçe yıkılmaz ayakta duran biii bana dokunmuyor kardeşim hissi önü alınamaz değerde yücee:)

soru çıkmış yola bize doğru gelir cevabı konusunda yahu hangisi doğruydu diye düşünür hale geliriz o yürünen yoz yolun içinde...hangisi? yahu peki doğruyu biliyosak niye yanlışın şakşakçısıyız?

ee hal böyle olunca dokunmayanlar bi başmışız dokunur hale gelmiş bizde o geriye yaslanıp izlediğimiz senaryoları sahneleri artık kendimiz oynamaya başlamışız başrolde kah kendimiz kah sevdiğimiz ama dokundu mu ne??? sanki biraz bana zarar verdi :))geçer geçeeeeeerr deriz belki ozmanda:) geçti gün bitti zman doldu...kazanan açıklansın artık

bunun galibi sıradanlaştırdıklarımız ve tüm sıradanlaşanlara SIARADAN OLMAYA YÜZ TUTMUŞ Bİ HALKADAN SELAM OLSUN............

...

olmadığını iddaa edenler yada yüz tuttuğunu buyursunlar...

onlar en sıradanlar aslında.

02 Ekim 2006 19:37

kantare
Yasaklı

hasta siempre comandante che guevara

şarkının hatrına selam

düşüncenin derinliklerinden

özgürlüğün kanatlarından

insan olmanın erdeminden

tüm dostlara selammmm

30 Nisan 2010 21:22

***Wise-Man***
Aday Memur

Türk insanı zaten geçim derdinde ve akşama kadar koltuğunun altına nasıl ekmek sıkıştırmanın peşinde koşarken binbir fırtına yaşıyor bir de hayatın tümüne yayarsak işimiz var galiba.

01 Mayıs 2010 13:39

ziraat_61
Memur

beyin fırtınası iddalı bir başlık , beynimde artaya çıkmayı bekleyen birsürü düşüncenin tohumları var ama onları kullanmasını bilmediğimden yada neyin yeşerteceğinden öylece kuruyup gidiyorlar beynimin nekadarını kullanıp konuşuyorum ki büyük bilim adamları bile beyinlerinin %5 ini falan kullanıyorla ben se düşünmeye bile üşenen bir toplumdan ggeliyorum ki genel toplumumuz böyle sadece sorun vardır ve onun getirdiği çözüm sırf düşünmek için birşeyleri nedenimiz yoktur yada işimize mi gelmez .sanırım bunlar benim içsel sorunlarım ama yazasım geldi işte ...

01 Ekim 2011 23:30

kuzmet
Aday Memur

vaaav suan fırtılayla dolu beynım

23 Eylül 2012 14:53

_neden_
Müsteşar Yardımcısı

Nasıl olurdu ki? Cevaplar beklentiye cevap veriyorsa, tamam. Vermiyorsa sıfır sorumluluk...

Beyin fırtınası tadında bir yaşam için carpe diem mi?..

Toplam 13 mesaj