Editörler : Pangaea

Kapalı
23 Mart 2012 11:30

Gelir testi sonuçlarıo açıklanmış

https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/

memureadayı2012
Aday Memur
23 Mart 2012 11:37

açıklanmış ama ücret yazmıyorki ne ödeneceği ile ilgili

tanerak
Kapalı
23 Mart 2012 11:39

Tescil Kapsamı: 4/a Zorunlu Sigortalılar

GSS Kapsamı: 60/a-1 kapsamında sigortalılar

Sigortalı Türü: Çalışan

Katılım Payı Muafiyet: Hayır

Sorgu Sonucu

1104 - Son bir yıl içinde 30 gün gss prim gün sayısı olmadığı için, provizyon verilememiştir.

Benim için bunları yazıyor. Birde ben 1 yıldır çalışmıyorum. daha önce kazara ücretli öğretmenlik yaptım onun için 4a kapsamında görünüyorum.

şimdi ben işsiz olarak nasıl prim ödeyecem.

Bilen birileri varsa anlatsa bize

greenleaf54
Yasaklı
23 Mart 2012 12:57

bende çıkmıyor hiçbirşey bulunamadı diyor ne saçma iş ya . gerçi şubatın 27 sinde falan başvuru yapmıştım. belki ondandır.

boscd
Kapalı
23 Mart 2012 13:16

Benimki de açıklanmamış:D Kitleyecekler sonunda 200 küsür lirayı:D

üst_düzey
Aday Memur
24 Mart 2012 00:07

öğrenciliğim bitti 25 yaşını da doldurdum ve benimkinde de böle yazıyor bu nasıl iştir anlamadım?

Tescil Kapsamı

Kapsam Dışı

Yararlandığı TC Kimlik No

17795205398

GSS Kapsamı

GSS Kapsam Dışı

Sicil No

5398001779520

Provizyon Tarihi

24.03.2012

Sigortalı Türü

Diğer

Katılım Payı Muafiyet

Hayır

Sorgu Sonucu

1106 - 60/g sigortalısı olarak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından resen tescil işleminiz yapılmıştır. Yakınlarınızdan sağlık hak sahipliğiniz yoksa gelir testi işleminiz için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvurmanız gerekmektedir.

EnginDeniz86
Memur
24 Mart 2012 02:05

Üniversite mezunuyum, 26 yaşımı bitirdim. 573 gün SSK primim var. 6 aydır işsizim. Bulunduğum ilçenin Sosyal Yardımlaşma Vakfı'na gittiğimde duvarda kocaman yazı vardı: '' Artık GSS için başvuru formu doldurmanıza gerek yok. GSS olması gereken herkesin evine postayla tebligat gönderilmiştir, tebligat eve geliş süresinden itiaren 1 ay geçerlidir. 1 ay içinde bulunduğunuz ilçenin Sosyal Yardımlaşma Vakfı'na gelir tespiti yaptırmanız gerekmektedir.''

Böyle yazıyordu. Ama martın sonu geldi, her gün posta kutumu kontrol ediyorum. Ne gelen var ne de giden. Sizce ne yapmalıyım, tekrardan gitsem mi ilçe vakfına acaba?

onurforces
Yasaklı
24 Mart 2012 17:58

ben de "60/c1 Primi Hazine Tarafından Karşılananlar(Yeşilkart)"

bir de "0000 - Müstehaktır, provizyon alabilir." yazıyor.

okiii
Genel Müdür
24 Mart 2012 18:25

Ben gelir testi yaptırdım herşeyi hallettim genede şöyle bir yazı var, nedir anlamadım adamı boşuna uğraştırıyorlar, ........

sigortalısı olarak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından resen tescil işleminiz yapılmıştır. Yakınlarınızdan sağlık hak sahipliğiniz yoksa gelir testi işleminiz için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvurmanız gerekmektedir.

enderdogan
Şef
26 Mart 2012 12:15

arkadaşlar ben gss testi yaptırmıştım fakat

" gss kapsam dışı "

yazıyor. biraz araştırdım ve böyle yazanlara 600 tl (200+200+200, yani toplamda 3 ay) ücret kesebilecekleriyle ilgili birkaç bilgi edindim. bir bilgisi olan var mı bu konuyla ilgili.

scars
Memur
26 Mart 2012 12:59

arkadaşlar gelir testi için başvuranlar gitsinler en yakın sgkdan öğrensinler ben öyle yaptım 60-g li gözüküyordum yani prim ödeyecem 35 tl her ay bu kadar basit verin kimliğinizi öğrenin bana ziraat bankasına ödeyeceksin dedi

okiii
Genel Müdür
26 Mart 2012 13:05

Scars dostum acaba en yakın sgk derken testi yaptırdığımız kaymakamlığa mı gideceğiz...

aydan86
Aday Memur
10 Haziran 2012 18:57

arkadaşlar bende ücretli öğretmenlik yaptım bu sebeple gelir testi yaptırdım . 1 ay sonra hastaneye gittim ilaç alamadım eczane eksik primden dolayı veremiyoruz dedi. Meğer 30 gun dolmalıymış. sgk ya gittim sorgulattırdım 60/g 35 lira ödemelisin ziraat bankasına dedi bende nisanda bankaya ödemeye gittim banka borcun yok dedi önce tereddüt ettim uygulamada sorun mu var diye sonra tekrar bankada sorgulattım kayıtlı değilsin dediler sonuç :

GSS Kapsamı

Tescil Kapsamı : 4/a Zorunlu Sigortalılar

60/a-1 kapsamında sigortalılar

Provizyon Tarihi : 05.06.2012

Sigortalı Türü : Çalışan

Katılım Payı Muafiyet : Hayır

Sorgu Sonucu : 0000 - Müstehaktır, provizyon alabilir.

yazıyordu.Ayrıca işten ayrıldığımızi 10 gün içinde bildirmemiz gerekiyormuş.Görevli memura durumu açıkladım borçlumuyum ödemeyi nasıl yapabilirim dedim bana sizin ödeme yapmanıza gerek yok zaten sağlık sigortanız var toplam 90 gunu aşmışsınız dedi. işten çıktığınız içinde en az 1 ay sağlıktan yararlanabiliyorsunuz dedi.İşyeri çıkış tarihini sisteme bildirdiğinde tekrar gitmek gerekiyor. Bayanlar tekrar ailesinin sigortasına da geçebilirmiş.

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi