Editörler : asaygincihan27
25 Mart 2012 10:36   


dershaneler ya kapanacak ya özel okul olacak

başkan yaptığı son açıklamada bunu söylüyor. ya kapanacak ya da okula dönüşecek. ygs kalkacak. bu kadar kısa bir sürede nasıl olacak. bu dershane binaları okul olur mu? okullaşırsa buralardaki öğretmenler eski ücretlerini alabilecek mi? dershaneler iyi öğretmen çalıştırır mı?

25 Mart 2012 11:59

nemrutdağı
Şube Müdürü

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 4+4+4 eiğtim sistemi uygulamasını canı gönülden destekliyorum. MEB'nın son 15 yılda eğitim ve öğretim adına atılmış en doğru ve tutarlı adımıdır. Sonuna kadar bu adımın arkasındayız ve destekçisiyiz.Arkadaşlar; ön yargılarımızdan uzaklaşalım ,yeni nesilleri tam donanımlı yetiştirelim.Beceri kazandırılmış çocuklarımız 4+4+4 sisteminde yetişebilir. 8 yıllık zorunlu eğitimde işsizlik oranımız sürekli yüksek olmuştur. 4+4+4 sisteminde işsizlik ortadan kalkacak,yetişmiş bir insan sayımız artacak hatta yurt dışına yetenekli , bilgi ve beceri bakımından yetişmiş insan potansiyelimiz artacaktır. 4+4+4 yeni sisteme tam destek verelim. 15 yıldır 8 yıllık kesintisiz eğitimin çocuklarımıza verdiği zararları unutmayalım. Test çözmekten başka hiç bir sosyal beceri kazandırmamış , sınav odaklı öğrenci hazırlayan 8 yıllk kesintisiz eğitimden bir an önce kurtulalım ve buna destek olalım. Saygılar.

25 Mart 2012 13:17

phobos_666
Kapalı

nemrut bos bos dayanaksız konusmussun bu cocuk nasıl tıpcı olcak hangı krıtere gore sececen bell kı orta ogretım hocasısın gelecek ek derslere bakıon meraklanma baska kulp bulurlar sana

25 Mart 2012 15:51

mustafa_hedefyok
Aday Memur

milli eğitime önem verseler ya artıkkkk

25 Mart 2012 18:54

aniceman
Daire Başkanı

yazık! tamam önemli kararlar olabilir ama öyle bir lanse ediliyor ki ülkeyi yönetecenler tarafındansanki yarın kıyamet kopacak da bu değişiklik yapılmazsa insanlık son bulacak. madem bu bu kadar onemli bir konu idi 10 yıldır adım adım sancısız geçişle yapmaya başlarsınız. madem şimdi aklınıza geldi yayarsıınız geçişin sancısız olmasını sağlarsınız. şu an her şey allakbullak, dhaası yeni döneme de düzelceğe benzemiyor!

26 Mart 2012 11:10

ÖLÇME DEĞERLENDİRME
Yasaklı

Bence Milli Eğitimde ki liseler kapatılsın.Ne işe yarıyorki öğrenci soru sorar dersaneye gidiyorsun orada sor.

26 Mart 2012 11:18

mat1999
Memur

Hani okul öncesi eğitimi çok önemliydi?..Ne oldu okul öncesine kimse doğru düzgün bi açıklama getirmiyor.Daha geçen yıl binlerce okul öncesi öğretmeninin ataması yapıldı.Ayrıca üniversitelerde okul öncesi öğretmenliği bölümleri arttıldı.Puanları birden fırladı.Bissürü yetenekli çocuk okulu bitirince hemen işe başlarız umuduyla gittiler.Dört yıl bunun eğitimini alacaklar ama okul öncesi eğitimi hakkında en ufak fikri olmayan açık öğretimi zar zor bitirip kpss'den 40 puanı bile zor alan sevgili okul öncesi öğretmenleri kadar olamayacaklar.Ne acı....

26 Mart 2012 11:26

mat1999
Memur

Dersaneler kapatılacakmışşş.....Yani işsiz sayısı artacak....Dersanelerde çalışan binlerce fen edebiyat mezunu var...bunun temizlikçisi güvenlikçisi vs....birsürü insan ne yapacaksınız bu kadar işsizi???Söylemesi kolayda insanların ekmek kapısını kapatıyorsunuz.Özel okul olduğunda çalışan fen edebiyat mezunlarından büyük bi kımı boşta kalacak çünkü formasyon eğitmleri yok...formasyon formasyon dediler formasyonsuz öğretmen olamazsınız dediler ama açık öğretim mezunu okul öncesi eğitimlerini 40-50 puanlarla atadılar..

26 Mart 2012 17:44

nemrutdağı
Şube Müdürü

Sayın Başbakanımızı ve bakanımızın uygulamasını destekliyorum.Yıllardır LGS,OKS ve SBS türü sınavlarla öğrencilerimizi en kısa sürede bir çok testleri doğru yapmaları için dersanelere ,özel okullara ve özel öğretmenlere onlarca para harcadık durduk.Hemen yarın kaldırılsın.Bizler 15 yıldır öğrencilerimizi önce arkadaşlarıyla sonra diğer okullarla arkasından ilçe ve il sıralamalarıyla Türkiyede kaçıncı oldular onu ölçerek yıllardır soru ve test çözen öğrenciler yetiştirdik.Başbakanımızı ve bakanımızın doğru adımlar attığını gördüğümüzde onlara destek olmalıyız.

27 Mart 2012 08:46

mat1999
Memur

Çocuklar dersanelere tabiki gitmeli...Anadolu,fen liseleri hariç diğer düz liseler helede meslek liselerinde çocuklar hiçbişey almıyo...30-40 kişilik sınıflar seviyeleri farklı öğrenciler birlikteler ve bu çocuklar tam anlamıyla hiçbişey öğrenmiyolar..50-60 yaşında öğretmenler konuşmakta zorlanırken 15-16 yaşındaki gençlerle nasıl iletişim kuracaklar?Onun dışında milli eğitimdeki öğretmenlerin büyük bi kısmı şu ders saati bitsinde ister öğrenci öğrensin ister öğrenmesin mantığına sahip.Dersanelere çocuklar bomboş geliyo....bunun sorumlusu sizce kim?haftanın beş günü okullarda ne yapıyosunuz anlam veremiyorum doğrusu...Dersanelerdeki öğretmenler çalışmak zorunda dersi hakkıyla anlatmak zorunda ve kendini sürekli geliştirmek zorunda bunları hakkıyla yapmazsa işinden olur...milli eğitimde çalışan arkadaşların böyle bi korkusu yok tabi..milli eğitimde öğrenci bi konuyu anlamazsa bunu vicdan konusu yapan kaç öğretmen var ki?bir elin parmak sayısını geçmez....

27 Mart 2012 09:01

dejavu_yg
Şef

dersaneleri kapatmak biraz şey ister...

hemen pis düşünmeyin

(yürek)

27 Mart 2012 12:19

ordahmet
Aday Memur

HERKES BOŞ KONUŞUYOR

----

dershaneler nasıl kalkacak? diyelim ki öss de herkese sınavsız üniversite yolu açılacak o zaman da öğrenciler "ahi evran üniversitesinde" değil de "hacettepe üniversitesine" gitmek için yarışacak ve dersaneye gidecek. ayrıca devlet kpss sınavını sırf dersaneler kapansın diye sınav yapmayacak mı?

----

ne kadar düşünce özürlümüz var içimizde.

27 Mart 2012 17:59

nasıl bi nik alsam
Şef

o zaman okullardaki kursları da kapatsınlar.. madem o kadar iyi eğitim veriliyor..

bir de okullar arası puanlamaları, en iyi okulları seçmeyi de bıraksınlar...

okulda millet bir giydiğini bir daha giymiyor kardeşim evleri var arabaları var.. nasıl??

okul kursları faaliyetler vs.. sonuç yine artış yok başarıda.. 3-5 kişiye yüksek not ver geç...

27 Mart 2012 18:10

nasıl bi nik alsam
Şef

öğretmenlerin kalitesi yetiştirlme şartları vs artarsa maaş uygun şartlar falan zaten dershanelere ihtiyaç kalmaz ki...

Toplam 13 mesaj
 
ANKET
OHAL'den rahatsızlık duyuyor musunuz?