Editörler :
26 Mart 2012 11:01   

Kapalı
Mektuplar

İlk okulda okuma yazmayı öğrendiğimde yazmıştım ilk mektubumu. Çok özlediğim amcama idi. Bana yazın oyuncak ve dondurma almasını özellikle vurguladığımı ve mektubun bu eksende dönmesini hala unutamadım.

Sonrasında da çok mektup yazdım.

Öğretmenlerime

aşklarıma

arkadaşlarıma

Sonra net çıktı, smsler mailler ve unutuldu gitti bende mektup yazma alışkanlığı

şimdi yeniden aldım kalemi kağıdı ve oturdum klavye başına

şimdi kalemle yazmayacağım

klavyeye aklımdan geçenleri dökeceğim

benden sonrasını

olmasını hayal ettiklerimi

yada özlemlerimi, söyleyemediklerimi dökeceğim sözcüklere

26 Mart 2012 11:27

EGELİ MÜHENDİS
Kapalı

İlk mektubu kendime yazacağım,

Sevgili ben sana çok kötü davrandığımın farkıdayım ama bu bir özür mektubu olmayacak üzgünüm;

İlk benliğimi keşfettiğimden beri seninle hiç anlaşamadık. Ne ben seni mutlu ettim ne de sen mutluluğu tam anlamı ile buldun.

Başarıyı mutluluk ile eşdeğer tutan ben yüzünden içinden geçenleri hiç yapamadın. Bazen ufacık bir mutluluğu bile sana çok gördüğüm farkındaydım.

Artık başbaşayız gel azıcık hesaplaşalım diyeceğim ama bakma sen bu sözüme

o sözün gelişiydi

önümüzde upuzun bir zaman var, ne de olsa araftayız artık.

Hatırlarmırsın ilk okulda ilk aşık olduğum kızı

ona bakardım gizli gizli ama hiç açılamadım. Çocukça bir aşktı zaten bu ne o bunu bildi nede bir başkası.

Sonralarıda çok kadına tutuldum. Ama ilkaşkın adı unutulsa da kendisi unutulmuyor değilmi sevgili ben.

Sana sevgili dediğim seni şaşırtmasın, en çok ta seni sevdim de bunu belli edemedim. Ne söze dökebildim ne uygulmaya.Sevdim ama işte. Aklına sakın benden başka çıkarı kalmadı diye bir düşünce gelmesin . Bilirisin ben çıkar için asla eğilmem.

Yazmaya başlayınca zorluk daha iyiçiıkıyor ortaya

aklımdaki kelimeler parmağımın ucuna gelincetıkanıp kalıyor ama mektubu burda bitireceğimi sanma...

26 Mart 2012 11:43

kırıktellisaz
Kapalı

ilk mektubumu anneannem ve dedeme yazmıştım..

yazmayı yeni öğrenmiştik ve mektup yazma ödevi verilmişti..

ödevdi ve yardımlarla yazmıştım..

yıllar sonra ikisinide kaybettiğimde evlerinin başköşedisinde bulmuştum aradan geçen 15 yıla rağmen saklamışlardı..okuma yazmaları olmamalarına rağmen arada birilerine okutturup mutlu olmuşlar..

tek mektubumdu hayatımda yazdığım oda bir ödevdi.kartlar attım ama hiç oturup uzun uzadıya bir mektup yazmadım.. kendime yazdıkalrım çoktur ama..hep acıdan kıvrandığımda yazmışımdır kendime hiç mutlu anlarımı yazmadım onları kalıcı yapmadım..okurken gülümseyeceğim yazılarım yok..

**

geleneği bozmayı yine kendime yazacağım..

**

seni sevmekten hiç vazgeçmedim biliyorsun değilmi..ara ara senden çok sevdiğimi düşündüğüm kişiler olmadı değil ama hep yine başbaşa kaldık.beni yine en iyi ben anladım..

egeli mühendisin dediği gibi ilk aşklar hiç unutulmuyor belki yaşanamadıkları kirletilemedikleri yada ne olunacağı hiç bir zaman bilinmediği için..

gizliden söylemeden sessizce sevdiğimizden değilmi.yıllar geçsede unutulmayışı bu yüzden olsa gerek..

ilk aşık olduğumu anladığımda 3.sınıftaydım nedenini bilmeden bir heyacan basardı konuşamazdım yanında o başardıkça ben daha çok çalışırdım.. o başka bir kızla otururdu tarifsiz bir üzüntü sarardı içimi meğer kıskançlıkmış..yıllar geçtikçe çoğu şeyi çocukluğumda bırakan ben kıskançlığımı yanımda taşıdım..

belki bu yüzden kaybettiklerimde oldu..

olsunn kıskanmak sevmenin bir parçasıydı bana göre hala da öyle..

en çok kendimi kıskandım belki kimbilir..

yok ben yazamıyorum mektup yine saçmaladım..annemde yok ki anne burda ne yazıyım desem..

mektubuma son verirken selam ederim bana..

kestane kebap acele cevap

bide hep bunu yazmak istemişimdir içimde kalmasın diye.

..

26 Mart 2012 11:57

EGELİ MÜHENDİS
Kapalı

Egom şişmedi

tavnda yapmadı

o zaman ben'lere devam etmemde bir mahsur yok bence. Bumektubum da sana sevgili sanal ben. Hep umursamaz, ukala, hırçın takıldın ama buraya kadarmış şimdi sende ben çöplüğünde benle başbaşa kaldın.otur artık tao uslanmaz akıllanmaz senle pardon benle az sohbet edelim.

Senle sohbeti ölesine merak etmişimdirki. Sen ben olunca nasılda değişiyorsun ya da ben sen olunca. Ben bile bazen seni tanıyamıyorum. Hırçınlığının, agresif tavırlarının bir açıklamasınıhiç yapamadım , muhtemelen sen de şimdi yapmayacaksın. Olsun vaktimiz çok ben beklerim.

Sevgili sen, bu sevgili sözünü de burda kullanmaya başladım farkındayım ama burda saygı sözcüklerini kullanmanın bana bir sakıncası olmayacak gibi bir his variçimde neyse dur konuyu dağıttırma şimdi de diyeceklerime kulak ver. Saçma sapan yazılarda içini rahattlatığının farkındayım uzun zamandır da okuyanlara yaptığın işkencenin sen farkındamısın diye soracaktım şimdi vazgeçtim. Dağıt konuyu gitsin anasını satayım, Yetmişinden sonra huymudeğişir. Bu saatten sonra sen değişsen ne faydası olurki.Bak üstteki vatandaş kestane kebap falan yazmış, yeme içme ile aran iyiydi yanılmıyorsam. Başım senin yüzünden az mı ağrıdı.Sen yinede yediğine içtiğine dikkat et, yeme demiyorum ama az ye. Tansiyon, şeker kolesterol çok geride kaldı belki ama

tamam susutum bu kadar lafazanlık yeter, son yazdıklarımda senin yazdıklarından aşağı kalmaz. Kal sağlıcakla( nasıl olacaksa:) )

26 Mart 2012 12:21

kırıktellisaz
Kapalı

sevgili anneciğimm:)

kız seni çok özledimmm en çokta su böreklerini, mantılarını..nasihatlarını, o hep gülen pozitif yüzünü senin yanında olup hayata negatif bakmak ne mümkünn babam çok şanslı biliyosun dimi..

bana bir arkadaş olduğu kadar bir çigi çektin aramıza hep bir sınır vardı ben senin annenimm dur bakalım derdin...haa bu arada evet burasıda ısındı hani telefonda konuşmuştuk ya, sözler istemiştin benden dikkatli giyinmem hususunda ben büyüdüm dememe kızdın..annelerin gözünde evlatları büyümezz öyle olsun annecikk.. çok şükür sağlığım yerinde dikkat ediyorum ama dün dondurma yedim azcık ama azcık boğazlarım ağrıyor o kadar olsun dimi..

babam nasıl yine bahçelerle uğraşıyor değilmi..eriklerime iri baksın geldiğimde koparıp koparıp yiyeceğim.. ha bide o küçük küçük elmalarımız vardı ya onları çok seviyorum..

okurken diceksin benim cici boğaz kızım..yok anne dikakt ediyorum. abur cuburu kestim cips ve kola yok artık söz verdiğim gibi..

seni çok seviyorumm öpüyorum elma yanaklarından:)

26 Mart 2012 13:25

hayal14
Şef

ben de kendime mektup yazayım,bu arada ne kadar bencilmişiz ya da ne kadar kendimizle başbaşa kalıp konuşmaktan uzakmışız onu farkettim ...

sevgili ben...

belki bu aralar mutlu musun değil misin onu sorgulamakla meşgulsün sen kendine ayıracak vaktin mi yok,sev artık kendini sev artık beni.benim ilk aşkım geldi aklıma o benden bir üst sınıftaydı,haliyle benden önce mezun oldu,onun okulda olmaması beni fena halde üzmekteydi...ve bir 23 nisan bayramıydı yanlış hatırlamıyor isem,ben de şiir okuycam o programda,gözlerim onu etrafta nasıl bir aramakta,ama yok o ortalarda...derken şiir okuma sırası bana geldi çıktım kürsüye,tam şiire başlamıştım ki başımı kaldırıp karşıma bir bakmış bulundum,gözleri gözlerimdeydi,,,offf bu nasıl bir duygu nasıl bir heyecandı Rabbim?günler geldi geçti haliyle ama yine ssöylüyorum onun yeri başkaydı,çok masumane sevmiştim ,çocuk kalbimde,ayağımda kırmızı babet ayakkabılarım,şimdi öldürseler o kırmızı ayakkabıları giymem.ama o zaman arkadaşımın var benim yok diye az ağlamamıştım,ne kadar mutlu olmuştum alındığında...ahh okul yıllarım ah...elimde olsa ta 1. sınıftan yeniden başlardım.ama benim bugünümü sindirmem lazım.herkes gitse bile hayatımdan ben bana yetebilmem lazım,nereye kadar yeteceksem artık.kendimle bile çelişiyorum.güneş o kadar sıcacık ki,karşıda karlı dağlar yeniden canlanan yeryüzü ve ben oturmuş bana mektup yazmaktayım.geçen yıl kuzenimin okulunda bi kampanya başlatılmış.herkes farklı bir okulda biriyle mektup arkadaşı olmuş karşılıklı mektuplaşmışlar.aileler tanışıp,kaynaşmış.bu uygulama o kadar hoşuma gitmişti ki,hatta o çocuklar bir gün bir araya getirilip bi etkinlik düzenlenmişti,orda okul müdürüyle damat halayı oynadığımı düşününce bir tebessüm beliriyo yüzümde...neyse sevgili ben çok uzattım kendin için yaşamayı ve hep kendin olmayı ihmal etme,esen kal şimdilik.

26 Mart 2012 13:33

EGELİ MÜHENDİS
Kapalı

Yüzünü görmek nasip olmadı, büyüyeceğini, ilk adımlarını, yüzünü, ilk sözcüklerini velhasıl kelam hiç birşeyini

geleceğini bile bilmeden yazıyorum sevgili torunum bu mektubu sana

olur ya bir gün doğarsan sevgili dedenden bir mektup almış olursun...

Okumayı söktüğünde eline tutuştursunlar oku diye vasiyet edeceğim, biliyorum çok anlamsız olacak sen bu mektubu anlayana ve beni anlamana daha çok yıllar kalmış olacak ama olsun.

Bu satırları okuduğunda beni sararmış solmuş resimlerinden (eğer hala duruyor ise) görme şansın olacak. Ne kadar da çok benziyoruz değilmi sevgili torunum. Benzerliğimiz muhtemelen fiziksel olmakla da kalmyacak, ben gibi düşünen, ben gibi davranan yeni bir insan nefes alıyor olacak.

Toprak olduktan sonra bile insanın bir parçasının yaşama devam ediyor olması ne büyük mutluluk biliyormusun can ,

Sana kitaplarımı, cdlerimi kasetlerimi bırakmak isterdim, teknoloji o kadar hzılı ilerliyorki can bu antika olacak materyalleri muhafaza etmeyeceklerini düşündüğümden sevdiğim yazarların, şairlerin adını yazacağım ve sevdiğim eserlerini, bakalım dedenin zevkleri sana uyuyormu,

Gelip arada bir mezarıma dua okuman gibi bir isteğim olmayacak gençsin, hayat dolusun, ölümün anlamsız karamsarlığını bu yaşta yakıştıramam o gül yüzünü bu satırlar hoş bir tebessüm bıraksın hayat dolu bakışlarına ve beni o sıcacık bakışlarında yaşa,

Sana satırlar yazmaya devam edeceğim can

ki sen beni okumaktan sıkılana kadar...

26 Mart 2012 14:04

_anatolia
Memur

bende bişi paylaşmak istiorum ilk okul iki sanırm çok canm sıkılmştı ne olduğunu bile hatrlayamıorum... intehar mektubu yazdım hatta en sonunda kimse ölümümden sebep deildr falan yazmştım sonra sinrm geçmiş mektubuda bi yerlerde kaybettim ewin içinde abimle ablam bulmş ve bir ay boyunca dalga geçmişlerdi:) aklıma o geldi :):) başlığı görnce

26 Mart 2012 14:58

aslıheem
Memur

Torun mektubundan önce ,varsa :) çocuklara ,onların bizim gibi düşüneceği zamanlara mektup yazmak istedi benim canım.Tabi tercih meselesi.

26 Mart 2012 15:57

EGELİ MÜHENDİS
Kapalı

Sevgili paşa gönlüm

halini hatrını sormadan senden helallik almam lazım. Bu dünyada yaşarken senden fazla kimsenin hakkına girmedim ben. Yaptığım hataların, umursamazlıkların, kabalıkların tek bahanesi sen oldun. Tüm suçu sana attım. biliyorum "-iftira atma bana hakkımı ödeyemezsin" diye çok söylendin. Vicdanım şimdi şimdi sızlıyor, yada sona geldim diye sana vicdan yapıp vicdansızlığımı affetirmeye çalışıyorum.

Yiğidi öldür hakkını yeme demiş atalar, bilmem bu sözü hiç duydunmu ama sana attığım tüm iftiralara rağmen sana paşa'dan aşağı hitap'I hiç kullanmadım. Bu hafifletici bir kusur sayılmazmı acaba nezdinde.

Senden bağışlanmamı ve attığım tüm kara'ları iftiraları unutman ve beni affetmen dileği ile

27 Mart 2012 00:57

mrve91
Aday Memur

egeli mühendis ne güzel şeyler yazmışsın :)tebrk edrm...sözlerin düşşüncelerin çok güzel...MEKTUP...

27 Mart 2012 10:14

EGELİ MÜHENDİS
Kapalı

Kendime ayırdığım son kontenjanı sana verdim ey makus talihim sayende garibanlıktan bir adım ötesine yol alamadım,

yıllardır senin değişmeni beklemekle geçti ömrüm. Artık ortada ömür kalmadığına göre senin değişmeni de beklemek mantıksızlık olur, bu yüzden açacam ağzımı kapayacam gözlerimi hiç kusuruma bakma. Bir ömrün garibanlığını, bahtsızlığını başka nasıl atabilirimki?

Ömrümün tüm haksızlıkları nasıl ki senden olduysa şimdi ki serzenişlerimin tek muhatabı sen olacaksın.

Ömrümce "Annemden kız doğaydım da..." diye başlayan sözleri hiç kullanmadım seni incitmemek için,

Ya da piyangodan amorti tutturamayıp ağız dolusu bir küfürü sana savurmadım, haketmedin değil ama ben nazik ve kibar bir adam olmamın yanında bir gün değişeceğine ve bana güleceğini umut ederek tükkettim bu ömrü.

Şimdi ise görüyorsun, aşiyanda boğaza nazır bir istirahatgahta serinlemek varken sayende kuru bir ağacın altında esmeyen bir rüzgarı bekliyoruz.

Herkesin talihi ömründe bir kez olsun gülerken bana neden hiç gülmedin? merak ta etmiyor değilim hani,

ne yaptım ben sana diye düşünmeyeceğim tek bir anım da olmayacak bundan sonra

Öküz öldü ortaklık bitti artık, o kısa ömrümde bana göstermediğin yüzünü bu saatten sonra göstersen bile duyacağın küfürlerin şiddetinden bir gram sapma olmayacağına emin olabilirsin.

Şimdilik mektubuma son verirken rahatladım diye sevinme yine geleceğim.

27 Mart 2012 15:58

kırıktellisaz
Kapalı

sevgili göynüm,

bi kere çok sevdin biliyorum seni çok sevmek hüsranı beraberinde hızlı getirdi..neyse öyle yol geçen hanıda olmadın hep bi tedbir hep bir sınır bırak kardeşim sev biraz dimi ama..hesapla kirapla sevilir mi..

dolular taşmasın boşlar dolmasın hayat geldi geçiyor bak.yaşın kemale erdi diyolar hala ipe sapa gelir bir sevdan bile yok.. hayır ota b.ka konan bi gönülde değilsin ama..

hani bi söz vardı ya kim dedi bilmiyorum tayfun talipoğlu da olabilir şimdi yanıltmayalım insanları kimse kim söz şuydu " kalp nakli olanlar sevdalarıda devralırlar mı" devreceğin bir sevdan bile yok mutlumusun..sahibinden kullanılmamış göynüm benim:)

neyse son olarak hani dün senin için bi yazı bulmuştum elceğizlerimle yazıp masana koymuştum tekrar oku bunu göynüm..

görüşmek üzere.

benim ipe sapa gelmez göynüm..

İsteyen yanımda, istemeyen yolundadır.. Yüreklerde ünlem, akıllarda soru işaretiyim.. Anlayana çok, anlamayana az gelirim.. Benim hiçbir kaybım olmaz.. İsteyen yanımda, istemeyen yolundadır.. Dikkatimi çekmez kimse, Ben dikkat çekerim işime gelirse.. Kalbimde bikaç kişinin adı var; Kiminin altı çizili, Kiminin üstü..!!. Hoşçakal demek istersen hiç durma.. Ama bunun Merhabası da olmaz unutma..!!!

27 Mart 2012 16:18

y a r e n
Kapalı

okyanus yürekli dostum ..

Sana yıllar öncesinde gönderdiğim bir yazı ile adımın yanına eklediğin 'okyanus yürekli dostum benim 'diyen dudaklarında

dökülen dizeler bir sarmaşığın ağaca sarılması gibi sımsıcacık içimi sarmıştı..Bir rüzgar misali hayatıma girmiştin ve aynı rüzgarın

yüzümde bıraktığı sıcaklıklar tebessümlere sebebiyet vermiş bu heyecanın oluşturduğu kardeşlik duygunu başka kimsede bulamamıştım ..

Aramıza hayatın değişmez koşuşturması girerken tuzu biberi olan sahte yüzler karşısında engel olamadık aradaki mesafeleri kısaltmaya

Başka şehirlerde ,başka insnanların bahçesinde birer çiçek gibi açıp şahlanıp sonbahar olup solduk ve bir başka insanın hayatında yeniden bahar mevsimi olup çieçeklerimizi açtık .Belkide hep istediğimiz birbirimizin yüreğindeki topraklarda yeniden yeşerip açmaktı ama hayat güneşinin inanılmaz ısısı yapraklarımızı kurutup biririmizden kopardı ..

İletişim çağındayız diye söylenir dururken aylar olduki bir telefonda hal hatır soramaz olmuştuk..

Geçen gün elime geçen telefon rehberinde isminin yazılı olduğu sayfada yazmış olduğun küçük notunu gördüm.'Seni Çok seviyorum can dostum ' bu notu

okuduğumda buruk acını içerimin en derininde yaşarken geçirdiğimiz okul yıllarında çılgınlıklarımız aklıma geldi .Ne güzeldi kaçak sigara içimleri,kardan yapılan topların suratımızda ,sırtımızda patlayışı ,okul çıkışlarında her zamanki gibi eve erken gitmek yerine yolumuzu uzatıp sohbet ederek indiğimiz

yokuş,eğer mevsimlerden baharsa teyzenin bahçesindeki her zaman zehirlidir yazısı olan erik ağacından aldığımız erikler ve hırsızlık yaptık düşüncesini vicdanımızda susturmak adına uydurduğumuz 'göz hakkı'bahanesi,yaz ayında yediğimiz dondurmaların damağımızda bıraktığı tat,pişirdiğimiz çayın yüreğimizde demlenip sevgimizle süzdüğümüz ve her seferinde bana sen daha güzel yaparsın bahanesiyle kahvaltı hazırlatışların teker teker flim şeridi gibi gözlerimin önnüden akıp gidişi hem tebessüme hemde bekletilmiş

çay tadının acılığında buruk bir acıya sebbep oldu .Açtığım facebook sayfasını incelediğimde yüzünün güzelliği ile ay gibi duran karşımda okyanus yürekli dostum vardı .Sana attığım

bir mesaj ile hemen cevabını vermiş sesimi duymamı istemiştin hemen seslerimiz birbirine karışıp eskilere yolculuk yapmaya başlamamız birbirimize olan özlemimizin ne kadar dayanılmaz

boyutlara ulaştığının bir kanıtıydı .Seni çok seviyorum okyanus yürekli dostum benim Bundan sonra hep görüşmek dileğimle sevgilerimle ...

27 Mart 2012 16:59

siyah_karga
Müsteşar Yardımcısı

Mektuplar..,

teşekkürler EGELİ MÜHENDİS; bize mektupları hatırlattığın için..,

heybemdeki mektupları rüzgarın avuçlarına bıraktım...

27 Mart 2012 17:16

EGELİ MÜHENDİS
Kapalı

teşekkürler siyah karga

sevgili yalnızlığım

senin için kendimle nasıl çeliştiğimi belirterek başlayacağım mektuba,

artık kendime değil benden mektup bekleyen bir sürü dostuma mektup yazmayı kafaya koymuşken yine sen çıktın geldin!

oysa seni beklemiyordum, en azından bugün uzak dursaydın diyeceğim ama yüzsüzlüğünü iyi bildiğimden ses çıkartmayacağım.

otur da sana çay, su ikram edeyim. kahve diyeceğini duyar gibiyim ama kırk yıllık bir hatırla bana yapışır kalırsın diye bu teklifi dilimin ucuna yapıştırdım.

son gelişini hatırlıyorumda bana, ne kötü günlerdi. unuttuğumu sanma, unutmaya çalıştığım doğru ama lanet olasıca kendini unutturtmuyorki.

son seferde ne olduğunu bu mektupta sana hatırlatmayacağım, artık bir önem yok, benim uzun süreli yol arkadaşımsın, beraber yapabileceğimiz zihin egzersizlerini empoze etmem yada beni buna hazırlaman gerekli.

görüyorsun benim karamsar yanım yalnızlığım kimsecikler kalmadı yanımızda, bir sen bir de ben

Beni neden sevdiğini anlatmak istermisin? Bu karşılıksız kara sevdaya nasıl yakalandığını?

İstenmemeninin nasıl bir duygu olduğunu da iyi bilirsin, bana bunlardan bahsedermisin. Vaktimiz çok sen yavaş yavaş anlatmaya başla

Kulağım sende ben çayı koyayım karanlık çökmeden?

27 Mart 2012 18:12

berfin*meb
Kapalı

Bir çay lafı duydum. Afedersiniz ama çayı çok severim.

"Benden sonrasına mektuplar" oldukça güzel yazılmış ve ne de çok "Benden sonra mektuplar" varmış. Peki ya "Benden öncesine mektuplar" hiç yok mu ? Olamaz mı ?

Sayın syah_karga'nın söylediği gibi mektupları hatırlattığınız için ben de teşekkür ederim.

Fakat benim ne benden öncesine ne de benden sonrasına yazılacak mektubum yok. Aslında mektup çok ama mektupların uçları yanık yanık. Çünkü alıcıları yok...

29 Mart 2012 08:51

EGELİ MÜHENDİS
Kapalı

Saygıdeğer berfin hocam

Çay isteğiniz malesef müessemizce karşılanamayacaktır. Derin üzüntülerimizle bunu bildirmek zorunda kalıyoruz.

Sizde hak verirsnizki hiç bir emek harcanmadan, alın teri dökmeden (ki bu alınteri burada mürekkep vazifesi görmekte) her gelene çay ikram edecek olsak çayımızın bir değeri olmayacak. Çayı haketmeniz için öncesinde kısa ve önemsizde olsa bir mektup yazmanız yeterli.

Sizin yazacağınız mektubu semaver çayı ile beraber dört gözle beklediğimizi bildiririz.

Tutunamayanlar çay evi sakinleri adına

Egeli

29 Mart 2012 10:52

EGELİ MÜHENDİS
Kapalı

Değerli yurdum insanı

Nasılsın iyimisin

iyi olmanı Cenab- Haktan niyaz ederim. Annen baban nasıl onların da iyi olmasını temenni ederim. Konu, komşu, çoluk çocuk nasıl onlarında iyi olmasını Cenab- Haktan niyaz ederim.

Sanal alem çıktığından beri senden haber alamadığım tek anım bile kalmadı. Bu beni gülümsemekle beraber eleme gark etti ki tahmin bile edemezsin!

Her sabah aldığım maillerde, okuduğum gazetelerde boy boy resimlerini, saçmalıklarını okuyorum. Tamam bunlar komik ve saçma olsa da senin bunları yapman kanıma dokunuyor açıkçası.

Kanım deyince sakın milliyetçi, kafatasçı olduğum aklına gelmesin aksine bir insanın hergün yolda karşılaştığı, selamlaştığı bazen çay içip yemek yediği bir insanın bunları yapması zoruma giden açıkçası ...

Bunları bazan kasıtlı yaptığın düşüncesi oluşmuyor değil hani, reklamın iyisi kötüsü olmaz diye düşünüyor olabilirsin, ama kötüsü oluyor be yurdum insanı :(

Şimdilik mektubuma istemeden de olsa son verirken benden sonraki bir yaşamda çocuklarımın, atamız bunu kime yazmış demesi dışında bir isteğim de yok hani :)

Hadi kal sağlıcakla...

29 Mart 2012 11:34

!!!!yasi!!!!
Kapalı

sevgili bir karış havada aklım:)

çok düşünemedim bu mektubu yazmak için takdir edersin ki düşünmek zor oluyo bi karış havadayken..öyle karalayım dedim..seviyoruz birbirimiz biz böyle çok mutluyuz desekte bizden rahatsız olanlar var demek istedim..ki bunun suçlusu sensin benim güzel kafamı bırakıp uzaklarda takılmak istedin..geçenlerde millet konuşurken bu güzelim kulaklarım duydu seni çekiştiriyorlardı seni çekiştirip lafı bana getiriyorlardı hiç üzülmüyosun demi bu kadının aklı bir karış havada demelerine hiç bi için sızlamıyor hiç mi kendini kötü hissetmiyorsun... eskiden ne güzeldi tam olman gerekn yerdeydi.. hatırlarmısın ne kadar aklı başında derlerdi benim için ben gurulanırdım sen sevinirdin..mazide kaldı diyorsun zevk mi alıyorsun bundan milletin arkamdan konuşmasından hiç mi sevmedin beni hiç mi mutlu günlerimiz olmadı..fen lisesi sınavlarını, anadolu lisesi sınavlarını hatırla hadi onu geçtim üniversite sınavını hatırla beraberce başarmadık mı okumadık mı bi baltaya sap olmadık mı hııı sorarım sana.. şimdi bu terkediş niye..sana çok ihtiyacım var şu günlerde sende biliyosun..tez zamanda yerine dön.. canımm benim.. mektubuma son verirken hasretle öperim..

şimdilik hoşçakal üşütüyüm falan deme havalar soğuk:)

29 Mart 2012 13:18

!!!!yasi!!!!
Kapalı

cemre,

farkındaysan sevgili sayın falan demeden sadece cemre dedim.. bi sor kendine bakalım bu kız niye böyle yaptı diye..biz aramızda tartışmalara girdik yok önce havaya düşer yok suya düşer nereye düşerse o ısınır bizim tartışmalar bitmeden sen her yere düştün..düştün diyorum bizim hissettiğimiz bişey yok haberlerde duyduk ısınan bişey yok biliyomusun bilmiyorum ama hala donuyoruz daha dün kar yağdı:)

senin hakkında ileri geri konuşanlarda var kötü yola düşmüş diyolar ben bi yorumda bulunmadım ben sevmem dedikoduyu hani sen bil diye anlatıyorum bunları..düşene tekme atmak bize yakışmaz:P

hayır nereye düşeceği bilsek gelir kaldırırdık ama onuda bilmiyoruzz şaşırtmaca birisin cemre seni hiç sevmedim sahi söle bakıyım önce havaya mı suya mı düşüyosun.. benimki de soru söylemezsin tabi herkesin senden konuşması hoşuna gidiyor galiba..

seninle aramı bozmakta istemiyorum ama senin bu şaşırtmacaların kandırmacaların canımızı bil hayli sıktı cemre bizi yarı yoklda koydun doğalgaz fiyatlarından haberin vardır umarım..bir an önce düştüğün yerleri ısıtmanı temenni ederim..

şimdilik bu kadar.

görüşmek üzere başka baharlarda..

Toplam 110 mesaj

ANKET
Ekrem İmamoğlu ve İsmail Küçükkaya'nın, ortak yayın öncesinde bir otelde, görüşmesini etik buluyor musunuz?