Editörler :
13 Şubat 2014 15:56

4.rasputin
Kapalı

selam iki gözüm

çok şey yazmak için gelmiştim ama bişi yazamadan bunu yollamak zorunda kaldım,

sen yazdıklarımda değil yazıpta sildiklerimde varsın

hoş ça kal

14 Mart 2014 00:45

s0nik
Kapalı

sayfalarca yazmak istiorum..anlatacaklarım hiç bitmedi,bitmeyecek de..ama cesaretim yok..korkagın biriyim biliorum..herseyi elime yuzume bulaştırdığımı..hayatı cekilmez kılan ben..yine susuyorum...:/

30 Nisan 2014 11:14

4.rasputin
Kapalı

Oy benim garip mi garip gariban başlığım,

bu başlık deryasının içinde sus pus bir şekilde sıranın sana gelmesini, üstündeki kalın toz örtüsü yada yüzlerce başlığın kalkmasını ve tekrar ilk sıralara gelmeyi beklediğini görür gibiydim, dayanamadım geldim.

Bakma sen eski çamların bardak oldu deyişine "Biz seninle eski iki dostuz", istesek te düşman olamayız, bunu böyle bil sevgili başlığım, varsın bizden bardak çıkarmaya çalışsınlar ben kütük olsam dahi sana bunu kondurtmamki!...

Mevsim burda hazan, bildiğin soğuk, ıslak ve yalnızlık mevisimi hazan. Bahar gelmiş diye itirazada yeltenme hazan işte. radyoda bile çalmaz olan "gelmiş bahar geçmiş yazlar" şarkısı nı sen için defalarca dinlemiş oldum netten. Mevsim hazan işte sevgili başlığım yokluğun hazanı defalarca aratsada...

Hemen sitemkar sözler ile yüklenme bana, bilirsin yokluğunda öylesine garibanım, öylesine zavallı ve ölesiye çaresiz.

Mektubuma burda son vermeyeceğim elbette sevgili başlığım sadece kısa bir an kopacağım senden ama sen de iyi bilirsinki bu kopuş senden değil sadece seni benden ayıran hasretinde...

iyi bak kendine ve ben yokken sakın üşütme...

30 Nisan 2014 15:23

4.rasputin
Kapalı

Sevgili dertsiz aşım kel başım,

sıra bize geldi diye tir tir titreşmeyin bre,

Sizi kaybetmeyeceğim diye yıllarca çaba verip dert sahibi olan ben ne saçlı başa sahip olabildim ne de tuzlu bir aşı kaşıklayabildim.

Ders işler gibi sırayla konular üzerinden gitsek ne dersiniz yoldaşlarım ha,

öncelikle orta yaş krizimde kafama dert taktığım korunmasız kafam, aklını başına alaydında gül gibi sırma saçlarına sahip çıkaydın olmazmıydı, şimdi ne sen kara kara( yahu kara dediğime bakma havaalanı mübarek parlıyorsun) düşünürdün nede ben karalar bağlardım.

aş kısımını rejim dolayısıyla yazamıyoruz özür dileriz !

30 Nisan 2014 20:48

berfin*meb
Kapalı

Orhan Veli

Yalnız Seni Arıyorum-Nahit Hanım'a Mektuplar

http://www.ykykultur.com.tr/kitap/yalniz-seni-ariyorum-nahit-hanima-mektuplar

05 Aralık 2014 15:48

4.rasputin
Kapalı

Selam en huysuz, en yaratcısız, en kabiliyetsiz yazı yetilerim,

Kağıda, kaleme ve sana küseli beni terkedişinizin üzerinden aylar geçti farkındayım. İnsan yazmaya yazmaya körelirmi?

Körelirmiş...

Hatta hatta hissizleşir, duygusuzlaşır, körelirmiş. Burnunun ucunu göremezmiş. Hoş ben zaten burnumun ucunu göremiyorken bunun pek bir anlamı olmaz ya;

Geri döndüm

Sen de dönermisin

Denermisin yeniden?

09 Aralık 2014 10:31

4.rasputin
Kapalı

Sevgili Hindistan inekleri ,

hayatı yeme içme üzerine endekslenmiş genç bir gurme adayının yaşadığı en büyük düş kırıklığını yaşatan sizlerin önünde sevgi ve saygı ile eğiliyorum.

Bana daha büyük bir şok yaşatılmasının mümkün olmadığını düşündüğüm en büyük düş kırıklığım sizlersiniz.

Kasap vitrinlerinde arzı endam edeceğini yerde yol ortalarında çöreklenere rahat rahat güneşin tadını çıkaran sizlerin bu doyumsuz dokunulmazlığını ağzımın suyunu akıtarak yıllarca izlemiş bulunmaktayım.

Gençliğimin, orta yaşımın ve de geleceğimin en büyük hayali bir gün hindistana gelmek ve zat-ı alileriniz ile tanuşmak olduğunu bilmenizi isterim. bu tanışmanın gayet kanlı olacağı ve kimsenin görmediği noktlarda etinizden sütünüzden azami istifadeyi sağlamak için elimden geleni yapacağımı bilmenizi izterim.

Malumaliniz yıllarca edindiğim et bilgisi derslerinde en lezzetli etlerin hiç çalıştırılmamış, koşturulmamış mutluluk içinde yaşayan hayvan etleri olduğnu aklımın bi yerlerinde daima canlı tutmaktayım.

Durun yahu ciğerleriniz ve beyniniz hakkındaki niyetim oburluğuma kurban gitmeden esas demem noktayı atlamış bulunmaktayım.

Sizi bu günlerde sollayan hatta ecelinizle ölmenize rağmen arkanızdan rahmet okutan yeni bir adayınız çıkmış bulunmaktadır.

Gözünüz aydın

Türkiyedeki AĞAÇLAR

09 Aralık 2014 11:28

4.rasputin
Kapalı

Hindistandaki ineklere mektuplar -2-

Gezi ile tanıdık biz Türkiyedeki ağçaları, her ne kadar bazıları "mesele ağaç değil hala anlamadınmı?" deselerde biz anlamıştık ağaçları sizin seviyelerinize getirmeyi

Yurdumun hızlı çevrecileri sayesinde artık tam bir doğacı ve çevreci kesildik, Ağaçların kesilmesinden ise yatırımları, enerji projelerini, istihdamı hep çöpe attık.

yurdumun herhangi bi yerindeki bir ağaç kesilmeden hemen ayağa fırladık,

Ah inekler ah,

Hindistan size bu kadar değer vermiyo emin olun,

eğer ineklikten sıkılırsanız birgün

Gelin Türkiye de ağaç olun

saygılarımla

hayallerinde bile sizle olan rasputin

31 Aralık 2014 10:20

eda1984
Aday Memur

2014'de

Biran önce git ve tarihin tozlu raflarında yerini al...seni hiç güzel anmayacağım...sevdiklerimi aldın tek tek benden..Nolur annemi bana bırak..

Sen daha gidemeden kanser olduğunu öğrendim annemin ilk ben öğrendim..Bu öyle bir acı kii yüreğini paramparça ediyor.. Sanki hiç konuşmayıp hiç anlatmayınca değilmiş gibi geliyor.. Yüzü gülen içi kan ağlayan bir palyonçoya döndüm... Evin kapısından girmeden saatlerce ağlayıp gülerek eve girmek.. Ne zor biliyormusun sen 2014.. Her yerde bir bayram havası var bugün herkes bir kutlama peşinde..Ne zormuşş hiç bişey yapamamak elinin kolunun kalkmaması, her şeyin başı sağlık ne dolu dolu ne anlamlı cümleymiş..Ben yaşamıyorum son 1 aydır.. Ner de nasıl dolanıyorum bilmiyorum ki.. Yediğinin içtiğinin tadı bile morelin keyfin yerindeyken güzelmiş..Biran önce çek git 2014..

Son olarak 2015 ten SAĞLIK diliyorum.. Gerisi zaten geliyormuş..

31 Aralık 2018 15:38

Egeli Mühendis
Aday Memur

sevgili kalem;

Bazen bağıra çağıra küfrede küfrede söylene söylene yazmak lazım,

ne kadar oldu dargınlığımız sahi,

3 gün, 5 yıl, 10 dakika.. ne önemi var ki dediğini duyar gibiyim

iyi ki döndüm değil mi, iyi ki kalbimde hırçın duygular biriktirmişim

iyi ki aklımı sana dökecek mecalim kalmış bileklerimde

bi yere kaybolma, devrik cümlelerimi imlasız sözlerimi paylaşacağız

bazen ben küfredeceğim sen istibdat dönemi sansüründen geçireceksin

bazen sen yazmak isteyeceksin ben naif ve kibar bir ihtiyar istanbul efendisi olacağım.

İkimizde kaybolan sevdalarımızı, yaşanmamış hayallerimizi, gün yüzü görmemiş düşüncelerimizi bölüşeceğiz.

ama şimdilik bu kadar. bahçede çalınacak horozlar varken o kadar zorki sana yazabilmek için yoğunlaşmak..

birde o horozu pişirdikten sonra bu hindi bu hindi diye yemek.

40 defa dersem bence horoz olur.

haram mal ama yılbaşıda haram zaten değilmi.

afiyet olsun.

17 Temmuz 2019 11:03

Alkaid
Aday Memur

Biricik kızıma...

sen hırçın , sinirli ama bir o kadar da tatlı bir kızsın. şimdi 18 yaşındasın ve kim bilir ne kadar da güzelsindir. ...

diyerek başlayan ve derin duygular içeren hayatımda aldığım tek mektup..... Babamdan bana ... 18 yaş hediyesi olarak gelen bir mektup.... ve aynı mektup geçmişten geleceğe selamlar , kayıplar, ölümler içerir ve bir siyah beyaz fotoğraf vardır o zarfın içinde. her okuduğumda o daktilo yazılı sarı sayfayı burnumun direğini sızlar...

biliyor musun baba... benim de senden başka kimseye mektup yazasım yok... çünkü kimse senin kadar sevemez beni .. kimse....

Toplam 111 mesaj

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?