Editörler : swat3410

bilgepusat
Aday Memur
31 Mart 2012 13:01

arkadaşlar kendimizi kandırmayalım.2.şark kesin 3.bile olur çünki jandarmanın lağvedilmesiyle sınır bölgeleri yeni oluşturulacak sınır muhafaza genel müdürlüğüne devredilecek,şehirlerdeki jandarma sorumluluk alanlarıda polise kalacak.o zaman görün bakalım 2.şark mı olur yoksa 3-4 mü.

kimse kendini kandırmasın.başını devekuşu misali toprağın altına saklamasın.

ARABAM MAZOTLU
Müsteşar Yardımcısı
31 Mart 2012 13:43

son mesajda bahsedilen sınır muhafaza için ayrı bir kurum oluşturularak personel alımları yapılacak sınır bekleme polise verilmeyecek kısaca

semka
Genel Müdür
31 Mart 2012 13:49

bilgepusat biraz daha abartırsan bir sene doğu bir sene batı yapacağız diyeceksin nerdeyse.

jandarma lağvedilecek, sınır muhafaza kurulacak vs vs... bunlar şu an için düşünce aşamasında olan şeyler, öyle bir yazı yazmışsın ki sanki jandarma lağvedildi, polislerin yarısı alındı jandarma ve sınır muhafazaya dahil edildi ve bunların hepsini gördük.

yavaş yavaş değişime başlayan, çalışma şartları düzeltilmeye çalışılan bir teşkilat var ortada.

bu kadar felaket senaryosu biraz fazla kaçmış sanki...

bilgepusat
Aday Memur
31 Mart 2012 14:16

değerli arkadaşım

2014 yılında bu protokol çerçevesinde devir teslim tamamlanacak.ve jandarmanın illerde bırktıkları yer polise devredilecek.sınırdaki yerler ise sınır muhafaza müdürlüğüne devredilecek.bunları tekrarlamaya gerek yok bence.ateş olmayan yerden duman çıkmaz.

ama ben günümü yaşarım ilerde ne olacak beni ilgilendirmez derseniz size mutluluklar dilerim.

2006 yılından itibaren 1 yıllık memura şark hazırlığı geldiğinde 2.şark çıkacak diyenlere herkes gülüyordu ve olmaz böyle şey diyorlardı,ama ne oldu şimdi 2.şark çıktı.bekleyelim görelim ilerde asker gibi bir batı bir doğu tayini çıkarsa hiç şaşmam.

fatih383838
Memur
01 Nisan 2012 15:09

gümüşhane,bayburt,sivas,malatya,elazığ kaldırılmalı g.hanede : baybuytlu,erzincanlı,trabzonlu,giresunlu polis sürü ile diğer illerde aynı giden elbet bulunur.......................

01 Nisan 2012 23:35

güncel

memur.94
Memur
01 Nisan 2012 23:47

arkadaşlar bu sene benim de dahil olduğum 4 şube için 99 ve öncesi şarktan dönenlere şarka yolculuk mayıs ve haziran ayında kesinleşti. genel hizmet kadrosu için ise seneye 2000 ve öncesi şarktan dönenler için yolculuk var. Bu sene 4 şube için olmasının sebebi seneye 2.şarkın tüm personele yayılmasını kolaylaştırmak içindi.Herkes planını programını ona göre yapmasında fayda var diye düşünüyorum. eğer ben yanılıyorsam o zaman geçen sene biri balon atmıştı dersiniz fakat hazırlıksız yakalanmazsınız bizim gibi.

01 Nisan 2012 23:54

bütün personele 2,şark olacagı ne zman netleşirkiii...

anafranil
Aday Memur
02 Nisan 2012 03:52

ha yarın olmuş ha gelecek ay ha gelecek yıl.Önemli olan artık 2.şark olayına kendimizi alıştıralım ve geleceğe yönelik planlarımızı ona göre yapalım.

met_gun
Kapalı
02 Nisan 2012 17:06

ilk önce şark yüzü görmeden mesleği bitirme noktasına gelen leri göndersinler 20 yıldır aynı şehirde aynı birimde çalışarak şark ve görev kaygısı olmayan godaman dalkavuklarını göndersinler..

ahmetacar35
Kapalı
02 Nisan 2012 17:29

ikinci şark çıkmış 10 yıl önce dönenler gidecekmış çok guzel hak verdıler bıze ikinci şark hakkı :((((((((((((((

ahmetacar35
Kapalı
02 Nisan 2012 17:41

yaş vurdu emeklı olamıyorum bırde 2.şark çıktı ne dıyım ben sonra dıyorlarkı ınsan hakları uygula önce sen bana uygula ınsan haklarını ALLAH DÜŞMANIMI BİLE POLİS ETMESIN nasıl bir belaya duştuk yarabbım sen kurtar benı...

koraypol06
Memur
02 Nisan 2012 20:24

Madde 23 - (Değişik madde: 15/02/2002 - 2002/3814 S.Yön./11. md.)

Birinci bölgede hizmet süresini dolduranların atanma talebinde bulunmaları halinde, tercih formları alınmak suretiyle talepleri Genel Müdürlükçe değerlendirilir. Bu maddenin uygulanmasında personelin görev yapmakta olduğu alt bölgeler de gözönüne alınır.

Personelin, Yönetmelikte belirtilen süre kadar en az bir defa ikinci bölgede hizmet görmesi zorunludur. (BU MADDE KALDIRILMADIKÇA İKİNCİ ŞARK ZORUNLU DENİLEMEZ.)

Bu Yönetmelikte öngörülen mazeretler dahil, her ne sebeple olursa olsun ikinci bölge hizmetinden sarfınazar edilemez. Ancak, sağlık veya eş durumu sebebiyle ikinci bölgeye gidemeyeceği belgelenenler hakkında Yönetmeliğin 39 uncu maddesinin (a) ve (b) bentleri uygulanır.

osman_3842
Aday Memur
02 Nisan 2012 20:41

yok öyle bişey.. BUNLAR NABIZ YOKLUYOR. GENEL MÜDÜRLÜKTE OLUPTA 20 YILDIR ŞARKA GİTMEYENLER YADA BİR FİLMLE ŞARK GÖREVİ YAPIYORMUŞ GİBİ OLANLAR VARMIŞ.. ONLAR GİTSİN. EMEKLİLİĞİ DÜŞÜNEN ÇOK KİŞİ VAR. 2YIL SONRA EMEKLİ OLUR MAAŞ ALMAM.. KİMSENİN KAHRINI ÇEKMEM...

POLİSKAAN_63
Kapalı
03 Nisan 2012 03:28

en ihtimal vermiyorum her sene o kadar teşkilata katılan var, bu sene şarktan 4 il çıkarıldı, kiminin süresi uzatıldı, gönüllü olarak şarkta çalışacaklar, ipkalılar varken 1.sini yapana gelmez, geçici görevle hiç şarka gitmeyenler de var duyduklarımıza göre bence yetişmez direk davalık konu olur,

denizkızı
Aday Memur
03 Nisan 2012 08:56

arkadaşlar son başvuru tarihi ne zaman?

çok kararsızım ama artık hayırlısı neyse o olsun...

semka
Genel Müdür
03 Nisan 2012 09:05

şark tercileri 4 nisan itibariyle son..tercih yapacakların bilgisine...

askharfleri
Kapalı
11 Mayıs 2012 23:16

?İkinci bölgede, Bakanlıkça uygun görülen yerlerde, o yer için belirlenmiş zorunlu hizmet süresinin en az iki katı kadar kesintisiz olarak görev yapanlar, zorunlu bölge ikinci görevini tamamlamış sayılır.?

Maddesinin Danıştay tarafından eşitlik ilkesine aykırılıktan dolayı iptal edildiğini veya yürütmesinin durdurulduğu dedikodusu var bunun hakkında bilgisi olan varmı acaba ?

tostim38
Kapalı
12 Mayıs 2012 11:01

GÜNAYDIN ARKADAŞLAR

İYİ TATİLLER

police akdeniz
Şube Müdürü
12 Mayıs 2012 21:59

bağımsız mahkemelere sonuna kadar güveniyoruz;ALLAH razı olsun.

Toplam 78 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi