Editörler : F16 Gökçen

dutxuri
Genel Müdür
23 Eylül 2012 01:42

Ahh o keyifle içtiğiniz (içtiğimiz) çay hangi aşamalardan geçiyor, nasıl bir emek ve alınteriden geçiyor, kimlerin duasını kimlerin bedduasını alıyor bir bileydiniz :S :(

Muhakkak tüm ürünlerin yetiştirilmesi zordur ama çayın yetiştiği doğayı düşününce bu ikiye üçe katlanıyor.

Life is Miracle
Müsteşar
23 Eylül 2012 01:44

doğru kolay değil çay yetiştiriciliği..dağlarda,tepelerde sabahtan akşama kadar didin dur..

dutxuri
Genel Müdür
23 Eylül 2012 01:50

içmeye kıyamazdınız :)

Life is Miracle
Müsteşar
23 Eylül 2012 02:08

Evet sen onca zahmete gir topla,kurut,çay haline getir 2 bardakta kaybolsun emekleriniz:) İnsan ne yaşarsa,ne tecrübe ederse onun değerini bilir..Yaşamayan bilemez bu duyguyu..

dutxuri
Genel Müdür
23 Eylül 2012 02:13

Aynen..

Bir iki sene eveline kadar toplardım çay (şimdi iş güç yüzünden gidemiyoruz).

Sabah 6- 6.30'da başlayıp öğlen bir iki saatlik mola veren (o da satmak için:D ) sonra akşam hava karanlığına kadar toplayan, sonra da kamyon gelsin de çayları alsın diye bekleyip gece 12- 1'lerde çay sattıktan sonra o saatte bile yorgunluğumuzu alsın diye içtiğimiz çayın kıymetini dediğiniz gibi onu yaşayan bilir ;)

Life is Miracle
Müsteşar
23 Eylül 2012 02:18

ne güzel ben her zaman sevmişimdir öyle ortamları..kalabalık olacaksın sohbet,muhabbet ederk çalışacaksın ve sonrasında da sizin yapmış olduğunuz gibi çayını yudumlaya yudumlaya kafanı dinleyeceksin..Gerçekten güzel hele birde yeşilli iç içeysen deme keyfine..

dutxuri
Genel Müdür
23 Eylül 2012 02:20

Orada yaşayıp da çiftçi olsaydınız bence düşünceleriniz değişebilir bile demiyorum değişir :))) Zira genelde dışardan gelenler öyle der ;)

Life is Miracle
Müsteşar
23 Eylül 2012 02:23

evet haklısınız köy hayatı zor..yan gelip yatma yok..ama benimkisi yılda bir kaç gün olsun yeterli.:) fazla olmasın..Dediğiniz gibi kaçarım..

dutxuri
Genel Müdür
23 Eylül 2012 02:30

Şaşırmadım :))

cuma233
Aday Memur
12 Ocak 2017 21:29

Sabah çayı vardır güne mutlu başlamak için,

öğlen çayı vardır dinlenmek için,

beş çayı vardır günün kritiğini yapmak için,

akşam çayı vardır günün yorgunluğunu atmak için.

Çay ile ilgili Sözler

jerryseinfeld
Kapalı
12 Ocak 2017 21:38

"çay var mı?"

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi