Editörler : crops35
12345678910111213»

arda deniz
Memur
29 Mayıs 2012 13:44

haklısınız bende gitmeyecekleri halde tercih yapanlara hakkımı helal etmiyorum.gitmeyeceğiniz şehri yazmayın.

arda deniz
Memur
29 Mayıs 2012 14:03

gümrük bakanlığını aradım mülakatlar 31 mayısta bitecek mülakat bitim tarihinden 15 iş günü sonra sonuçlar açıklanacakmış.bu tarih 21 hazirana tekabül ediyormuş ama 21 hazirandan önce açıklayacaklarmış.

E. DÜŞÜNCELİ
Aday Memur
31 Mayıs 2012 15:24

351 Avukat alımı yapılacakmış, puanlar ziyadesiyle inecek demektir bu :)

prometea
Memur
11 Haziran 2012 20:47

mülakat sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili bir bilgisi olan var mı?

E. DÜŞÜNCELİ
Aday Memur
13 Haziran 2012 18:10

Sonuçlar açıklandı. 3 Temmuza kadar talep edilen evrakların teslimi isteniyor.

arda deniz
Memur
13 Haziran 2012 18:58

kazananlar kpss de tercih yapamayacak.

free65
Şube Müdürü
13 Haziran 2012 19:20

kazanan arkadaşlara tebrikler ve hayırlı olsun.

E. DÜŞÜNCELİ
Aday Memur
14 Haziran 2012 14:07

Kazananların tercih yapıp yapamayacağına dair bilginin kaynağı nedir? Ona göre hareket ederiz eğer yasal olarak bu mümkün değil ise.

free65
Şube Müdürü
14 Haziran 2012 14:15

@E.DUSUNCELI muhalefet mv.lerinden biri gümrük bakanına soru önergesi verdi, onun cevabına istinaden.

E. DÜŞÜNCELİ
Aday Memur
14 Haziran 2012 14:32

free65; Resmi olarak ÖSYM'ye bir yazı verilmiş durumda mı?

halil_3361
Aday Memur
14 Haziran 2012 14:51

ÖSYM'ye yazı verilip verilmediği belli değildir sanırım. ama bakanlık kazananların isimlerini vereceğiz ve tercih yapamayacaklar demişti. hatta bu hususta memurlar net. te şöyle bi haber de yapılmıştı:

'sözlü sınav komisyonundaki üyeler, sınava katılan adaylara, "sözlü sınavı kazanan adayların isimlerinin ÖSYM'ye bildirileceği ve bu adayların 2012/1 KPSS tercih işlemlerine başvurularının engelleneceğini" belirtmektedir.

Ne yazıkki hukuki olarak bu bilgi doğru değildir.

Daha önce de belirtmiş olduğumuz üzere, KPSS merkezi yerleştirilmelerinden çıkıldığı için bu tür durumlarla sıkça karşılaşılacaktır. Buradaki en büyük hatalardan birisi de alım tarihlerinin çok yakın olmasıdır. Bu konuya da memurlar.net olarak dikkat çekmiştik. Ancak, Bakanlık binlerce kişiyi sözlü sınav yaparak gibi almak saçmalığına bulaştığı için bir çözüme ulaşılamadı.

640 sayılı KHK'nın ilgili maddesi şu şekildedir:

"Personel alım usulü

Madde 38- (Ek: 8/8/2011-KHK-649/27 md.) (1) Bakanlıkça, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36 ncı maddesinin ?Ortak Hükümler? bölümünün (A) fıkrasının (11) numaralı bendinde yer alan Bakanlık kadroları dışındaki kadrolara ve sözleşmeli personel pozisyonlarına ilk defa atanacaklar; ilgili mevzuat uyarınca yapılan merkezî sınavdan yetmiş ve üzeri puan alanlar arasından, sınav komisyonlarınca yapılacak sözlü sınav sonucuna göre belirlenir."

Bu maddede, kazanan kişilerin merkezi KPSS tercih işlemlerine başvuru yapamayacağına dair bir bilgi bulunmamaktadır. KPSS Yönetmeliğinin Ek 2. maddesinde "Yapılan yerleştirme sonucu B grubuna ait herhangi bir kadroya yerleştirilip ataması yapılanlar, daha sonraki personel alımları için, yerleştirmelerine esas alınan puanla başvuruda bulunamazlar" hükmü bulunmaktadır. Bu hüküm sadece ÖSYM tarafından yapılan KPSS yerleştirmelerini kapsamaktadır. Dolaysıyla bu maddede düzenleme yapılmadığı sürece, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı kadrolarına başvuran, yerleşen veya atanan adayların, ÖSYM'nin yürüttüğü merkezi memur yerleştirmelerine başvurması engellenemez'

Benim tahminim de bu yönde: ösym nin dışında alım yaptıkları için ösym ye başvuruyu engelleyemezler diye düşünüyorum.

Bu arada gümrüğü bende kazandım ve gitmeyi düşünüyorum. kafama takılan husus gümrüğün istediği belgeler arasında şu da var: 7) Aday evli ise ve eşinin bulunduğu yere atanmak istiyorsa, eşinin 217 sayılı Devlet Personel Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye tabi bir kurumda memur olarak çalıştığına ilişkin görev yeri belgesi ile evlilik durumuna ilişkin vukuatlı nüfus kayıt örneği. benim eşim şırnak ta öğretmen ama gümrük şırnak a alıp yapmayacak. bu durumda eşimi benim atandığım yere tayin ederler mi?

E. DÜŞÜNCELİ
Aday Memur
14 Haziran 2012 17:12

Halil 3361;

Durumdan benim de durumdan çıkardığım halen tercih yapabiliyor oluşumuz. Eş durumuna ilişkin açıklamalardan anladığım kadarı ile atama yapılacak olan illerde eşi bulunanlara ilişkin söz konusu evraklar talep edilmiş. Daha önce foruma ve mükalat günü, mülakat öncesi istanbul'da evli olanların olduğu ve oraya atanmak isteyenlerin olduğu söz konusu olmuştu. Umarım istediğiniz gibi olur ama kadro açmadığı bir bölgeye atama yapması mümkün olmaz diye düşünüyorum.

18 Haziran 2012 23:33

arkadaslar gümrük bakanlığının maaşları ve iş durumu hakkında bilgi sahibi olanınız var mı? Su an bir arafta kaldık. haziran tercihlerini yapıp birilerini magdur etmek de istemiyoruz. gümrük avukatlığı ve diğer kurum avukatlıkları kıyaslayacak kadar bilgi sahibi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum. örneğin hazine avukatlığımı yoksa gümrük avukatlığı mı tercih edilmeli sorusuna ne yanıt verirdiniz .

free65
Şube Müdürü
18 Haziran 2012 23:38

tercih yapabiliyor musunuz bakan oldu mu?

18 Haziran 2012 23:47

Bilmem ben bakmadım. neden yapamayalım ki bu arada . mevzuatta tercih yapılmasına bildiğim kadarıyla engel bir durum yok.

avers18
Aday Memur
20 Haziran 2012 22:57

arkadaşlar gümrük avukatlığı ile diğerleri arasındaki fark nedir,özlük hakları maaş durumu vs.araştıran var mı?

22 Haziran 2012 03:00

Belge gönderen arkadaşlar. avukatlık ruhsatının aslını mı yolladınız onaylı sureti yetiyor mu. yarın evrakları teslim edeceğim cevap verirseniz mütesekkir olurum.

22 Haziran 2012 03:05

avers kanaatimce

teorik olarak : ticaret kanununu yürüten bakanlık olduğu için diğer kurum avukatlıklarından 3-0 öndedir bence.

haklı olup olmadığımızı yakında ögreniriz. umarım haklıyımdır. :)

anonim sirketlerde komser veya denetçilik görevi de bize verilir.bunlar benim tahminlerim. sonra yaktın bizi simsar diye beddua etmeyin. :))

ruhsat olayını da unutmayın cevap bekliyorum. :)

Glancen
Genel Müdür
22 Haziran 2012 12:01

gümrük kadrosu konusunda ruhsatlısimsarla aynı fikirdeyim, prestijli bir kadro, şehir sıkıntınız yoksa kaçırılmayacak bir kadro. Genel alımda olsaydı ilk sıraya yazacağım kadrolardan biri olurdu. Ve dışarıdan serbet avukatlara da dosya verecek Gümrük bildiğim kadarıyla. Zaten 40 avukat kadrosu Gümrük için yeterli olmaz.

Bu arada yanlış anlaşılmasın tercih muhabbeti için söylemiyorum buları. Siz zaten yine tercihlerinizi yapabiliyorsunuz. Eğer tercih yapıp genel alımda başka bir kadroya yerleşirseniz ve seçim hakkınız doğarsa Gümrük ten vazgeçme konusunda iyi düşünün derim.

avers18
Aday Memur
22 Haziran 2012 21:13

bende gümrüğü kazananlardanım.beni düşündüren sadece rotasyon durumu nereye atanacağımız henüz belli değil.evraklarını teslim eden arkadaşlar var mı?ön bilgi edinebildiniz mi?

Toplam 4498 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi