Editörler : crops35
«34567891011121314»

roza24
Kapalı
25 Haziran 2012 14:53

arkadaşlar Gümrük avukatlığında rotasyon var mı

umuda_yolculukkk
Genel Müdür
25 Haziran 2012 16:20

var

25 Haziran 2012 16:24

yazıklar olsun

halil_3361
Aday Memur
27 Haziran 2012 12:34

arkadaşlar gümrüğe atanıp da 2012/1 den tercih yapanlar var mı? benim kafam çok karıştı ya. ankara yı istiyorum vede ankara da bi çok alım var. acaba tercih yapsam mı diyorum. tercih yapıp gitmesek ne gibi sıkıntılar oluşabilir? kafamda çok değişik kurgular oluşuyor: gümrüğü kazandık, gümrük atamasında gitmeyi düşünmediğim 2 yer var. olaki bu illere atanırsam diye düşünüp 2012/1 den tercih yapayım diyorum. 2012/1 den istediğim yer gelse, bu kez de gümrüğe girmedim diye 1 yıl devlet memurluğuna geçememe gibi bir sıkıntı da olabilir mi? sonuçta gümrüğün yerleştirmesi 2012/1 den önce olacak... ayrıca benim gitmediğim kadro boşta kalacak, bu yönde de atanamayacak bir arkadaşın vebalini de almak istemiyorum :(

ne gibi tavsiyeler önerebilirsiniz? yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

hatice-127
Yasaklı
27 Haziran 2012 12:50

EK İŞ İMKANI

arkadaşlar EVDEN yapabileceğiniz bir ek iş fırsatından bahsetmek istiyorum ama sanrım burada anlatmaya kalksam baya bir uzun olur..

Ben Lorems Martketinte çalışıyorum ek iş arayan arkadaşlar www.ekiszamani.com adresinde Lorems marketing hakkında detaylı bilgi edinebilir. PERİHAN SAVAŞ yaptığı sunumda zaten işin tüm detaylarını anlatıyor.

www.ekiszamani.com

27 Haziran 2012 16:32

halil senin puan 85 civarıydı sanırım. haziran tercihlerinde nokta atışı yapabilecek puanlılardan birisin. benim puanda batı da coğu yeri getirecek düzeyde. bende bir arafta kaldım şimdi ya. gerçi ben belgeleri gönderdim. tercih yapsam da bir anlamı olmaz kanaatimce. şu kura olayı olmasaydı. her sey ne güzel olacaktı.

avers18
Aday Memur
27 Haziran 2012 17:20

arkadaşlar gümrüğü kazanmanız ve evraklarınızı teslim etmeniz merkezi yerleştirme sonucu bir yeri kazanmanızda ve atanmanızda sorun teşkil etmez.fakat gümrük avukatlığının diğerlerinden daha prestijli olduğunu söyleyebilirim.

halil_3361
Aday Memur
28 Haziran 2012 18:09

evet ruhsatlı arkadaşım puanım 85 ti. ama 2012/1 den tercih yapmamaya karar verdim. bugün gümrüğe de evrakları verdim. artık hakkımızda hayırlısı olsun...

02 Temmuz 2012 01:04

gümrüğü kazanan arkadaşlar,

tercih yapma durumunuz ne oldu...engel var mı?

02 Temmuz 2012 01:32

Engel yoktu. Ben yapmadım. Diğer arkadaşların da yaptığını sanmıyorum. Herkes zor günler geçiriyor. Yasama telaşı her yanımızı sarmış durumda. Birbirimize saygılı olmamız gerektiğini düsündüm. Tercih yaptığım zaman coğu kişi bir alt tercihine yerlesecekti. Umarım bu tercihler herkese hayırlı uğurlu olur.

prometea
Memur
04 Temmuz 2012 12:41

arkadaşlar kim nereye atanacak, yerler ne zaman açıklanacak bir bilgisi olan var mı?

halil_3361
Aday Memur
04 Temmuz 2012 14:08

prometea, ben başvuru yaparken sormuştum ama kimsenin kesin bir bilgisi yok, eş durumu olanları eşlerinin yanına atayacaklarını söylemişlerdi. onun dışında bilgisayar belirleyecek dediler. insan kaynaklarınındaki bir memur ise ilk sıraları batıya verebilirler demişti ama dediğim gibi kimsenin net bir bilgisi yok bu konuda... atamanında son evrak tesliminden itibaren 1 ay içinde olacağı hususunu da sormuştum. ona da zaten 1 ay sonraya ancak yetiştirebiliriz dediler ama eğer daha hızlı olması konusunda baskı alırsak daha hızlı da bitebilir demişlerdi...

gümrük de durum bu. bekleyip göreceğiz....

ByOzzy
Memur
04 Temmuz 2012 18:19

Arkadaşlar benim ögrendiğim kadarıyla işe başlamamız bayramdan sonra falan olurmuş. Ayrıca rotasyon avukatlarda geçerli değilmiş, atandığımız yerde uzun süre kalabilirmişiz. Bölge müdürlüklerinde müdür ve müdür yardımcısından sonra avukat geliyormuş. Vekalet ücretleri konusunda sıkıntı olmuyormus. Yaklaşık 500-600-TL aylık vekalet ücreti varmış. Bölge düzeyinde olduğu için şehirdışı yolculukları çok oluyormuş. Yetişemediğiz davalar olursa hazine avukatlarından yardım alabiliyormuşuz. Çoğunlukla da ceza davaları ağırlıkmıymış. Eksik olarak lojmanı bulunmamaktaymış.

04 Temmuz 2012 20:02

kanun atamaların kura usulü ile yapılacağını söylüyor. yüksek puan alanların batıya atanması diye bir sey kanuna aykırılık teşkil eder. memeur kanaatimce kendi fikrini beyan etmiştir.

halil_3361
Aday Memur
05 Temmuz 2012 10:53

ruhsatlı simsar bence öyleydi, memurun kafasına göre konuşur bir hali vardı zaten:)

byozzy işe başlamamızın bayramdan sonrasını bulması çok geç ya. kanunda şu madde yer alıyor:

Sınavı kazananların atamaları

MADDE 16 ? (1) Sınavı kazanan adayların atamaları, istenilen belgelerin son teslim tarihini takip eden otuz gün içerisinde bilgisayar ortamında kura usulü ile yapılır. Atamalara ilişkin liste Bakanlık kurumsal internet sitesinde ilân edilir. Ayrıca ilgililere yazılı tebligat yapılır.

yani atamamız yapıldıktan sonra hemen işe başlayamaz mıyız ki? benim bildiğim atandıktan sonra en geç 15 gün içinde işe başlamamız gerektiği... 657 DMK da yer alıyor zaten bu husus.

halil_3361
Aday Memur
05 Temmuz 2012 10:55

ve de görevlerimiz....:

Hukuk işleri şubelerinde ve servislerinde çalışan kadrolu avukatların görev, yetki ve sorumlulukları

MADDE 14- (1) Hukuk işleri şubelerinde ve servislerinde çalışan kadrolu avukatların görev ve yetkileri şunlardır:

a) Takip ettikleri dosyaları, öncelikle zamanaşımı yönünden inceleyerek gerekli önlemleri zamanında almak, gerekli bilgi ve belgeleri ilgili merkez veya taşra biriminden istemek, dava ve icra takiplerinin zamanında görevli ve yetkili merciler nezdinde açılmasını sağlamak,

b) Mahkeme kararlarını gereği yerine getirilmek üzere ivedilikle ilgili merkez ve taşra birimlerine göndermek,

c) Bakanlık aleyhine açılan ve müracaata bırakılan davaların takip edilmesinde menfaat görüldüğü takdirde Hukuk Müşavirliğine teklifte bulunmak,

ç) Görevlendirildiği dava ve icra takiplerini mevzuat hükümlerine uygun şekilde takip etmek, iş durumu, görev gereklilikleri, mesleki mazeretler ve benzeri nedenlerin gerektirdiği hallerde diğer avukatlar ile mesleki yardımlaşmada bulunmak,

d) Bölge müdürünün uygun gördüğü toplantılara hukuki yardımda bulunmak üzere katılmak,

e) Davaların takibi aşamasında tereddüt edilen konularda Hukuk Müşavirliği ile yazışmalar yapmak,

f) Yıl sonunda hazırladıkları faaliyet raporlarını Hukuk Müşavirliğine göndermek,

g) Bölge müdürü tarafından verilen benzeri görevleri yapmak.

(2) Davanın veya icra takibinin tevdi edilen kadrolu avukat tarafından sonuçlandırılması esastır. Ancak, devir zorunluluğu doğarsa, Bölge Müdürü tarafından devir gerekçesi belirtilmek suretiyle, davanın veya icra takibinin yürütülmesi veya sonuçlandırılması başka bir kadrolu avukata verilebilir.

(3) Kadrolu avukatlar, bu Yönetmelik ile kendilerine verilen görevlerin zamanında ve doğru olarak yerine getirilmesinden yetkili avukata ve görev yaptıkları taşra birim amirine karşı sorumludurlar.

(4) Yetkili avukat, hukuk işleri şubesinin veya servisinin idari yönetiminden sorumludur.

prometea
Memur
05 Temmuz 2012 14:45

bende Halil sana katılıyorum ilk ilanda ve kanun maddesinde yazan 30 gün içerisinde atamanın bilgisayar kurası ile yapılacağı yazıyor ama bayramdan sonra diyen arkadaşlarda var ve bu süre çok uzun değil mi birde eğitime tabi tutulacağımız şeklinde konuşuluyor. zira yeni ttk yürürlükte olacak ve bakanlık yeni yapılandırıldığı için davaların cezadan çok ticarete yönelik olmasını bekliyorum tabi ki benim düşüncem ama tek isteğim mümkün olan en kısa zamanda gerekli açıklamaların yapılıp bizimde önümüze bakabilmemiz. bilgi veren tüm arkadaşlara teşekkürler

ByOzzy
Memur
05 Temmuz 2012 17:23

En az hukuk davası olan kurum gümrükmüş, hatta geçen sene türkiye genelinde sadece 250 civarı hukuk davasına bakılmış.

avers18
Aday Memur
06 Temmuz 2012 23:29

arkadaşlar puanlar ne kadar düşmüş, puanların bu kadar düştüğünü görünce acaba tercih yapmalımıydım diyorum.umarım gümrükte pişman olmayız.

halil_3361
Aday Memur
09 Temmuz 2012 11:21

avers aynı şeyi bende düşündüm. inşallah pişman olmayız...

Toplam 4498 mesaj
«34567891011121314»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi