Editörler : oto-danisman-expert
30 Mart 2012 16:45

Yeni Chevrolet Aveo

Arkadaşlar yeni kasa Aveo gerek özellik, gerek fiyat bakımından inanılmaz cazip. En düşük modelinde bile hız sabitleyici, yokuş kalkış desteği ve 8 hava yastığı mevcut. Diğer standart özelliklerini saymıyorum bile. Sedan ve HB modelleri var ama özellikle sedan modeli gerçekten çok yakışıklı. Kullananlardan da olumlu duyumlar aldım. 30.000 TL'den başlıyor fiyatı. Araba alacak olan ve karar veremeyen arkadaşlara benden tavsiye. Boş Opellere, VW'lere, sırf marka diye 30-40 vereceğinize, süper donanımlı bir arabayı 32-33.000'e alabilirsiniz. Üstelik o da marka, sahipleri değişse de GM çatısı altında; Chevrolet. Dikkatli kullanırsanız, bakımlarını yaptırırsanız bence her arabayı uzun senelerce kullanabilirsiniz. Milleti büyük markalar dolandırıyor. Bu dediğimi yabana atmayın. Özellikle araba alacak olanlar gidin bir bayiye, arabayı inceleyin.

- XXL
Yasaklı
30 Mart 2012 21:19

aveo yu son bır yıldır ıncelıyorum

3-4 ay oncesıne kadar aveo 1.2 hb clasık olan modelını 20500 tl ye verıyorlardı bı ara dsundum.dedım hem sıfır araca bınmıs olurum hemde 10 yıl kullanırım.ne yalan soyleyım tıpını begenmedım.bazen dıyorum keske alsammıydı sımdı 26 ıstıyorlar aynı araca.

yenı kasasına gelınce dızelının donanımlısı neredeyse corsa,fiesta,polo fiyatı.ha ben o kadar cıkacaksam aveo alırmıyım almam gıder corsa polo alırım.ne kadar hava yastıgı donanım koyarsan koy daha oncekı kalos modelını kullanan bı kac kısıyle goruştum cok sorun cıkarrıgını soyluyor.ben her zaman yenı araca temkımlı yaklasırım.

yukarda saydıgım 3 model yıllardır yollarda ve her yenı kasasında kendını dahada bı gelıstırıyor.

alması sorun degıl ama ıkıncı elı ne olur aracın gelecegı nasıl onu suan bılen yok

emissario
Genel Müdür
31 Mart 2012 10:49

Dediklerinde haklılık payı var ama arabayı almadan 2. el piyasası ne olur diye düşünürsek bu hayattan keyif alamayız. 2. eli ne olursa olsun. En çok olacağı şu; Aveo'yu Polo'dan 5.000 TL ucuza satarsın. Millet alışmış artık 30.000 TL biriktirince hemen Corsa, Polo, Fiesta'ya koşuyor. Küçücük kutucuklara dünya para veriyorlar. Bırakın artık bu işleri. Dünyada kalite eşitlenmeye başladı. Birçok motor artık ortak kullanılıyor arabalarda. Mesela Albea 28.000 TL. O beğenmedikleri arabadan gördüm geçen gün 650.000 km yapmıştı. Aldığın arabayı satmazsın olur biter. Kimse sat diye silah dayamıyor kafaya. Satacaksan da 30'a alırsın, 5 sene sonra 22-23'e verip yenisini alırsın. Büyük markalar çok itici geliyorlar bana. 30.000 TL diyorlar. Gidiyorsun bayiye. Yok çelik jant takınca 32, arka cam otomatik olunca 33, hız sabitleyici ve ESP olunca 36 diye diye Polo çıkıyor 50 milyara. Adamlar yapmış kardeşim. 33.000'e, benim 110'luk GLX full Connect'te olmayan özellikler koymuşlar Aveo'ya. Daha neyin peşindeyiz. Polo markaymış. Yerim markasını ya... Chevrolet' de margarin markası değil herhalde...

kelikuputis
Şube Müdürü
31 Mart 2012 12:23

Uzun süre bineceksen al derim dizel yeni kasadan. Bence çok iyi araba. ÜStelik polo corsa dizel o fiyata alamazsın.

el.san.z.e.ö.
Müsteşar
31 Mart 2012 16:32

polo corsaya küçücük kutucuk diyorsunuz :)) bilmeyende sizi S-600 LONG alıyorsunuz zanneder.

övdüğünüz aracın yedek parça durumundan haberdar mısınız? araştırdınız mı?

brera-2
Müsteşar Yardımcısı
31 Mart 2012 16:33

:)

ACIDIR HASRET
Yasaklı
31 Mart 2012 16:35

yenilerini bilmem ama ben aveo lar hakkında pek iyi şeyler duymamıştım.Arabayı hiç kullanmadım fakat 2007-2008-2009 gibi modellerde güvenlik iyi değilmiş.Hatta amerikada en güvensiz 8 otomobil arasındaymış! ki fiyatları ucuz olmasıda düşündürücü..2008-2009 bir model aveo'yu 20.000TL'nin altında bulmak mümkün.

emissario
Genel Müdür
31 Mart 2012 16:36

Ben o 3 modeli kötülemedim. Sadece çok pahalı ve hak etmiyorlar dedim. Bu arada yedek parça konusunda ne varmış ? Chevrolet bir parçadan sadece 1 adet mi üretiyor ??

emissario
Genel Müdür
31 Mart 2012 16:39

2007 modellerinden bahsetmiyorum ki arkadaşım özellikle belirttim en başta ''yeni kasa'' diye... Euroncap'ten 5 yıldız alan, 8 hava yastıklı, abs,esp, cruise control, yokuş kalkış desteği, start-stop, follow me, direksiyondan kumanda, 500 litre bagaj vs olan araçtan söz ediyorum.

el.san.z.e.ö.
Müsteşar
31 Mart 2012 16:55

Bence tavsiye vermeden önce piyasayı biraz araştırın hocam.

emissario
Genel Müdür
31 Mart 2012 17:38

Araştırmadım demedim ki. Araştırmalarım sonucunda bu kadar bilgiye ulaştım zaten. İsteyen alır. Hayırlısı herkese...

- XXL
Yasaklı
01 Nisan 2012 08:37

kalkıp 2 tane fazla hava yastıği konuldu dıye poloyla corsayla kıyaslama bu aracı.kutu kadar diyorsun sen arabadan hic anlamıyosun.b sınıfı araçlar bırbırıyle aynı ölcülere sahiptır en fazla 10 cm oynar.

Almak isteyeni tutan yok alsın.ama başlık acıyorsan buradakı yorumculara saygı duy zoruna gidiyorsa açma başlık bi daha.

Ben yukarda yazacagımı yazmistım dahada eklemem.ne haliniz varsa görün

ARABAM MAZOTLU
Müsteşar Yardımcısı
01 Nisan 2012 10:08

Tabiki Opel alıcağım 1800 yılından beri otomobil üretiyorlar....

Tabiki Opel corsa alıcağım 1983 yılından beri Opel Corsa üretiyorlar....

Aveo yeni kasa ise 2012 de doğuş 2012 de ölüm olucak tıpkı önceki kasasında olduğu gibi

- XXL
Yasaklı
01 Nisan 2012 10:24

anavatanı olan amerikada üretilse orjinal chevrolet kalitesi teknolojisi ve işçiligi kullanılsa o zaman bisey diyemem.sadece adı ve amblemi şevrole o yüzden büyütmeye gerek yok.bilmem nerde üretiliyor ve gelişmemiş ve bizim gibi gelisen ülkelerde övülerek satılıyor.milletce bunlara prim vermeyelim arkadaşlar.dünyanın en büyüğü olan amerikada bile japon ve alman araçları egemendir.sevmesekte istemesekte almanlar ve japonlar araba konusunda çok iyiler.

-

keske kendi aracımız olsada ona binsek

çin araçları,dacia,tata,lada,samand bunlara bile para verıp alan halkımız kendi aracımızı zaten alır.yapılacak araçta yukarda saydıklarımdan çok daha iyi olur buna eminim.

brera-2
Müsteşar Yardımcısı
01 Nisan 2012 10:29

ya arkdaşlar tamam haklısınız corsa,polo daha iyi..

ama şöyle hayal edin bagajı olan bir araç lazım sıfır dizel istiyorsunuz .... e bu da türkiyede opel güvencesi altında eskisinin 1.5 yıldızı vardı bunu 5 yıldızı var donanımı filan fiyatına göre iyi.... bu araç alınmasında ne alınsın hocam siz söyleyin

- XXL
Yasaklı
01 Nisan 2012 10:43

bagaj mı lazım tamam dostum.bu aracın sıfırı 38 bin.bi forumcu dizel grandtour cilio almiş 40 bin tlye.5 yıldızlı ful donanımlı öve öve bitiremiyor forumda.ha ben yıldızı önemsemem az masraf ve cok yol yapıyım dersen 1.6 dizel linae derim.en az 300-400 bin km binerim başım agrımaz.

brera-2
Müsteşar Yardımcısı
01 Nisan 2012 10:53

o grand tour cu benim.... :)

bu arada ben 31 e aldım 1.5 yıl önce şimdi 39 olmuş :)

- XXL
Yasaklı
01 Nisan 2012 10:59

pardon ya ;) hakkaten sendin dimi

o zaman sen anlat arkadaşa aracının özelliklerini süren sensin ben çekiliyim:)

brera-2
Müsteşar Yardımcısı
01 Nisan 2012 11:03

:) walla hocam baz iksinin de baz modeli için söyliyem aveo nun donanımı çok daha iyi.. ama ben yine grand tour alırdım....2. eli daha iyi...

- XXL
Yasaklı
01 Nisan 2012 11:08

ben de renoyu sevmem ama ikisi arasında kalsam bende reno alırdım sonuçta çok zarar etmek istemezdim.

bahcerun
Aday Memur
01 Nisan 2012 11:18

arkadaşlar bu aveo konusuna ben de dahil olmak isterim... 2012 aveo sedan 1.3 LTZ yi bizzat bayide inceledim... araçtan ne aradığınıza ve ne beklediğinize bağlı olmakla birlikte fulunün 40.000 Tl olduğu böyle bir araca binilir gibi geldi bana... dış görünüşü önden ve yandan son derece güzel... sadece arkadan görünüşü çok klasik... accent eralara benziyor.

Toplam 74 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi