Editörler : Cüneyt Barışoglu
02 Nisan 2012 22:57   


Kuran Kursu Öğreticiliği

S.A arkadaşlar. 2010 kpss ye girmiş ve yeterliliği olan bayan arkadaşlarım bizler de sesimizi duyuralım.Belgelerimizin süresi dolmadan bizlere de imkan versinler.Hep imam ve müezzin alımı oluyor.Bizler için ne zaman alım olacak.Birlik olup sesimizi duyuralım.Yehya Hocam bu konuda sizden de destek bekliyoruz.

02 Nisan 2012 23:15

ulema56
Şef

Hocam şevkinizi kırmak istemiyorum yalnız alım olsada ciddi alım olmaycak, daha önce 200 lük bi alım olacak diye bilgi vermiştim en fazla sayı bu kadar olur. şuan tüm kurslar sınırlarını zorlayarak öğretici aldı. hemen hemen her müftülük bu konuda muzdarip çünkü ihtiyaç fazlası alım oldu. diyanetin bu konuda müftülükleri bu kadar sıkıştırabileceğini zannetmiyorm..

03 Nisan 2012 09:49

nisagül33
Aday Memur

kkö alımı olabilmesi için yeterlik + kpss + fahri olma şartı var sanki!!!!!!!!!!!!!!!!hakkaniyetli bi alım olurmu diye bekliyoruz her yer doldu diye komik rakamlarda alımdan bahsediliyor (200 gbi)ama günü yetmeyen fahrilere gelince çalışmalar devam ediyor kpss de olmasa yeterlikte olmasa önemli değil yeterki fahri ol....

03 Nisan 2012 10:45

+gülümm+
Şef

Arkadaşlar Kuran kursu öğreticisi alımı bu gidişle zor gibi...Hala günü dolmayan fahriler hakkında düzenleme geleceğine dair duyumlar var.Fahriler oldukça diyanet genel bir alım yapacağınız sanmıyorum.Allah ıslah etsin başka diyecek bir söz bulamıyorum...

03 Nisan 2012 13:00

yedibeyzam
Aday Memur

Arkadaşlar ne olursa olsun ümidimizi yitirmeyelim ve gayret gösterelim.Onlar birlik olup seslerini nasıl duyurdularsa biz de birlik olup sesimizi duyuralım.Bimeri ve diyaneti arayalım dilekçe gönderim boş durmayalım.Biz sesimiz çıkarmazsak onlar seslerini çıkarıyorlar.Desteklerinizi bekliyorum Allah yar ve yardımcımız olsun...

03 Nisan 2012 13:16

+gülümm+
Şef

mail filan göndermekle olmyor kardeşim.onlar özel olarak milletvekileriyle görüşme yaptılar yani...

ELELR UZUN OLUNCA GÖRÜŞME İMKANI OLUYOR MİLLETVEKİLLERİYLE....

03 Nisan 2012 13:59

yedibeyzam
Aday Memur

Arkadaşlar ben biraz önce akime yazdım .Siz de gönderin. Ne kadar çok olursak o kadar etkili oluruz. Onların miletvekili varsa bizimde Allahımız var.Tevekkeltü Alallah.

04 Nisan 2012 22:18

hilall...
Memur

yedibeyzam inan giden maillerin haddi hesabı yok insanlar duymak istediklerin duyup görmek istediklerini görmekte ısrar ediyorlar ne diyelim mevlam görelim neyler neylerse güzel eyler tevekkeltü alallah hasbunallahı ve nimel vekil

05 Nisan 2012 01:13

SevkiSevilesin
Müsteşar Yardımcısı

Diyanet haksız bir şekilde 7000 fahri kuran kursu öğreticisini yerleştirdi.Eminim fahri olarak alnının akıyla 5-6 sene çalışıp bu atamayı hak edenler vardır ama benim görüşüme göre bu 7000 fahri içinde en fazla 1000 tanesi alnının akıyla geçti.Diğerleri hep torpilleri sayesinde KKÖ oldu.

Nice önlisans mezunu lisans mezunu kpss ve yeterlilik puanı yüksek olanlar beklerken 2009 ve 2011 yeterliliği kazanamamış İHL mezunları atandı.Kendilerine özel bir yeterlililk yapıldı ve girenlerin hepsi kazandı(aslında kazandırıldı).Ve şimdi göreve başlayıp hak adalet anlatacaklar.

Eşimde sizin gibi mağdurlar arasında ve biz bu haksız uygulamayı gerçekleştirenlere ve bedava kadro alan kişilere hakkımızı helal etmiyoruz.Allah bu haksızlığın hesabını soracaktır elbette.

Alım konusuna gelince...Moralinizi bozmak istemem ama "Ankara Keçiören müftüsü bu hafta personeli ile yaptığı toplantıda, fahri iken başka illere atamaları yapılan personelin, kendilerine talepte bulunduğunu ve bu talebi karşılamak zorunda olduklarını belirtmektedir. Bazı kurslarda bir öğreticiye sahip olunmasına rağmen zorunlu olarak iki Kur'an Kursu Öğreticisi atanmaktadır" demiştir.Bu da demek oluyor ki şu fahriler sebebiyle bir görevlinin ihtiyacı karşıladığı yerlere ikinci görevliyi yerleştirdiler.Şimdi bu doluluk oranıyla nasıl KKÖ alımı yapsınlar..

DİYANET BİR AN ÖNCE TORPİL VE KAYIRMACILIĞIN BOY GÖSTERDİĞİ KURUM OLMAKTAN KURTULMALI,İMAJINI TAZELEMELİ,KAYBETTİĞİ HALK GÜVENİNİ KAZANMAK İÇİN ADALETİ AYAKTA TUTMALIDIR.

05 Nisan 2012 13:54

SevkiSevilesin
Müsteşar Yardımcısı

Güncel...

06 Nisan 2012 08:24

yıldız91
Müsteşar Yardımcısı

eşim hafız 10 yıldan fazladır yeterlilik belgesi var kpss ye de girdi maalesef atanamadı.hatta yaklaşık 1 yıl diyanete bağlı bir kuran kursunda belletmen olarak görev yapıp hafız okuttuğu halde ataması yapılmadı.çünkü diyanet yıllarca vakıf kuran kurslarında sigortasız ve düşük ücretle insanların sömürülmesine engel olmadığı gibi kendi görevlendirdiği halde şu an çalıştığına dair bir belge bile alabileceğimizden şüpheliyim.çünkü 2003 ve 2004 yıllarında görev yapmıştı.zaten bu fahri çalışma şartıda 2005 sonrası için geçerli idi sanırım değilmi?

11 Nisan 2012 01:41

2bluemoon
Aday Memur

Arkadaşlar bende ümidinizi kırmak istemem fakat çok ıyı tanıdıgım bırı 1 kuran kursnda fahrı çalıştırılıyor dıye gosterıldı ayrıca kpss gırmedı sadece yeterlılığı kazandı ve suan kadrolu öğretici olarak atandı bılgınıze

11 Nisan 2012 17:57

SevkiSevilesin
Müsteşar Yardımcısı

Sayın 2bluemoon

Malumu ilam etmişsiniz.Ne demeli bilmem ki.Allah ıslah etsin.

11 Nisan 2012 18:37

nurullahözdemi
Aday Memur

yıllarca düşük ücretle fedakarca fahri kkö yapanların kadroya geçirilmesine diyecek bir şeyim yok.

Ancak en büyük sorun ve haksızlıklar şunlardır;

1- Fahri KKÖ alımı tamamen müftünün insiyatifindedir.

2- Fahri KKÖ alımında her hangi bir ilana çıkılmamaktadır.

3- Fahri KKÖ alımında kriterler net değildir.

4- Tüm memurluklara KPSS ile alım yapılırken diyanet müftünün insiyatifiyle dolaylı memur almaktadır.

5- Kpss siz dolaylı alım bütün Türk halkına büyük bir haksızlıktır.

6- Diyanet yaptığı bu haksızlıkların içinde boğulacaktır.

11 Nisan 2012 19:05

mavera83
Genel Müdür

bu konuda diyanet işleri başkanının sayın görmez in sitesine ziyaretçi bölümüne yazdım

sayın başkan işine gelen mesajı yayınlıyor işine gelmeyeni yayınlamıyor kale alıp cvp bile vermıyor

kendı adıma bısey yazmadım diyanetın torpıl konusunda kokuşmuş olmasından bahsettım ama

işine gelmeyen gözünün önundekı dağı görmüyor yada sisteme gucu yetmıyor

11 Nisan 2012 23:30

SevkiSevilesin
Müsteşar Yardımcısı

Hocam yukarıda da yazdığım gibigerçekten hakedenlere ne benim ne başka bir kimsenin itirazı var.

İtirazımız müftü yakını olup sırtını dayısına dayamış haksız hukuksuz kpss siz yerleştirilen sözümona alnıaçıklaradır.

Allahım sen işiten bilensin..

12 Nisan 2012 00:36

nurullahözdemi
Aday Memur

amin

12 Nisan 2012 09:11

FatihİnTorunuu
Aday Memur

bu forum daki arkadaşlar hepiniz haklısınız şu çok gerçek benim eşim atandı fahri idi ama işin işinde gerçekten fahri alırken bir kriter yok kesinlikle ne kpss ne yeterlilik nede bilgi işine gelindiği gibi ben buna bizzat şahit oldum şöyleki bize bu yıl yer yok denildi tüm belgaler tama ama birde baktık 2005 yeterlilik almış daha sonra biraz sınavlar zorlaşınca kazanamıyan yetersiz arkadaşlar son hız devam ediyor bu konu mutlaka düzeltilmeli dir hak hukuk için

12 Nisan 2012 09:27

nur-yolcusu
Aday Memur

arkadaşlar elinde kpss ve yeterlilik olduğu halde atanamayan arkadaşlar adına facebook ta bir sayfa açtık. bu sayfa sayıyı belirleyecek ve isimleri alıp ilgili merciilere sunucaz inşaallah. hepinizi oraya bekliyorum '' DİYANET İÇİN ATAMA BEKLEYENLER''bu sayfanın adı.

not: fahri görev yapmış yada yapıyor olanlar davet yollamasın lütfen. onlar için farklı sayfalar var.

Toplam 18 mesaj
 
ANKET
Lojmanların, içinde oturanlara, ihalede oluşan en yüksek bedelle satılacak olmasını;