Editörler :
«567891011121314151617
02 Aralık 2014 22:35

ttntt123
Aday Memur

Haklisin arkadasim. Tum yorumlarinizi okudum ve hepinize oncelikle gecmis olsun. Izin verirseniz ben de meramimi arzediyim.Arkadaslar ben müh. mezunuyum. 2007de hakkimda bir dava acildi. 2012de karara baglandi. Bilisim araciligiyla dolandiriciliktan 3ay10gun verdi hakim ve HAGB uygulandi (5 yillik). Sanirim bu durumda memur olmam imkansiz. Merak ettigm benzer durumla karsilasan, lehine emsal karar olan var mi? Ya da bu durumda memur alan kurum var mi? Lutfen sorunlari degil cozumleri konusalim. Olmaz yerine nasil olabilir, baska yol nedir onu soyleyin ltfn. Cunku suana kadar yeterince olumsuz sey duydum zaten.

03 Aralık 2014 15:28

İbn i Farabi
Kapalı

Haklisin arkadasim. Tum yorumlarinizi okudum ve hepinize oncelikle gecmis olsun. Izin verirseniz ben de meramimi arzediyim.Arkadaslar ben müh. mezunuyum. 2007de hakkimda bir dava acildi. 2012de karara baglandi. Bilisim araciligiyla dolandiriciliktan 3ay10gun verdi hakim ve HAGB uygulandi (5 yillik). Sanirim bu durumda memur olmam imkansiz. Merak ettigm benzer durumla karsilasan, lehine emsal karar olan var mi? Ya da bu durumda memur alan kurum var mi? Lutfen sorunlari degil cozumleri konusalim. Olmaz yerine nasil olabilir, baska yol nedir onu soyleyin ltfn. Cunku suana kadar yeterince olumsuz sey duydum zaten.

ttntt123, 5 yıl önce - Alıntıya git

hagb normal şartlarda engel değil memurluğa / yüz kızartıcı hariç //

dolandiricilik yüz kizartici bi̇r suçtur.

emsal kararin olmasi i̇çi̇n yüz kizartici olmamasi gereki̇r.

sen gene dava aç belki̇ seni̇n ki̇ emsal dava olur.

03 Aralık 2014 17:46

shiftmn
Şef

bir polise ait emsal karar var. internette en çok paylaşılan karardır.

03 Aralık 2014 18:13

ttntt123
Aday Memur

bi link atar msnz ltfn. ya da ne olarak aratinca cikiyo. baktim ama bulamadm

04 Aralık 2014 00:46

shiftmn
Şef

polis dolandırıcılık hagb yaz gelir. ama emsal karar kesin sana da yansır anlamına gelmez.

04 Aralık 2014 01:20

ttntt123
Aday Memur

Biliyorum haklisin ama zamani geriye ceviremem. 1000 tane kapi yuzume kapali ben 1001.yi ariyorum. Bi cozum olmali. Oturmakla bulamam. Her kapiyi yokluyorum. Ins acik bi tane bulurum, buluruz.

11 Aralık 2014 01:57

yadel12
Aday Memur

mesajlara bakıyorum da ne kadar cok avukat ve avukatlık taslayanlar var bu forumda. yok HAGB yüz kızartıcıysa eliyorlarmış da normal bir suç ise elemiyorlarmış.Esekte palan bu atıflarda bulunanlarda yalan. boş boş konusup da milleti karamsarlıga sürüklemeyin. HAGB olayında suçun hiçbir onemi yoktur ve memurlugada engel değildir. CMK da Danıştay ictihatları birleştirmede de bu açıkça belirtilmiştir. lakin idare mahkemelerinin cogu bu gerçegi uygulamaktan aciz. elimde diyarbakır idareden ikm olan birinin cinsel tacizden HAGB kararı alıp da kazandıgı davanın emsali. Samsun idareden hırsızlık suçundan HAGB kararı alıp da kazandıgı davanın emsali. Hayatı tehlikeye atacak derecede bıcakla yaralamadan kazanılan Ankara idare mahkemesinin kararı gibi emsal kararlar var. Ha nomal suçtan kaybedilen davalar da var mı? tabi onlarda var. burdaki tutarsızlık idare mahkemelerinin aynı konuda farklı davranmaları. Kazanlar nasıl kazandı demiyorum ki haklılar kazanmakta. ya kaybedenler? uzun lın kısası bu ülkede heran her sey olabilir. ki hukukta boyle tutarsızlık varsa ki var bu kacınılmazdır. herkese oncelikle de bana büyük geçmiş olsun

13 Aralık 2014 23:51

shiftmn
Şef

bunları paylaşsan bizler için halen cevap hakkı olanlar kullanır demi

14 Aralık 2014 17:38

akıllı232
Genel Müdür

yadel kardeşime aynen katılıyorum anayasda ne belirtmeşse o olmalıdır a ili şu hagb geçirdi b ili eledi böle bir saçmalık olamaz yani insan bunalıma giriyor ya herkesi elersin yada herkesi kazanddırırsn...hagb genel tabirle engel değilken hukukta böle bilinçsiz hakim savcıların hayati kararları kafalarına göre değerlendirmeleri üzüntü verici...

14 Aralık 2014 17:41

akıllı232
Genel Müdür

ikm ve katipliğe hagb dolayı başvurmaktsn çekinenler benimde hagb var bende adayım basit yaralamadan 3 milyar hagb verdi başvuracam suçsuz durumdayken suçlu yaptılar bizi kamu davası bilmem ne bi şekilde bizede hagb yapıştırdılar

05 Ocak 2015 01:12

telve190740
Memur

arkadaşlar anayasa mah yeni bir kararı var hagb alan kişinin memuriyetine son verilemez diyor masumiyet karinesie göre ben bu kararı çok olumlu buluyorum

05 Ocak 2015 11:25

shiftmn
Şef

gerçek olanda budur fakat guguk devletiymişiz cumhurbaşkanı öyle diyor.

05 Ocak 2015 15:57

mübaşir88
Kapalı

Bence artık bu HAGB mevzusu kapatılmalı Adalet bakanlığı yepyeni bir sisteme geçti en son 715 ikm alımında mulakata kadar soruşturma bıtıyor. Hagb olanları mulakata gırdıgınız komısyon degerlendırıyor ona göre davranıyor dava açma hakkı kısmide olsa kalktı artık eğitim aşamasında eleme olmuyacak mulakatta elıyecekler hepımıze gecmıs olsun torpil bulamayan hagbı olan herkeze geçmiş olsun....

05 Ocak 2015 19:01

yadel12
Aday Memur

facebooktan HAGB olanlar diye yazarsanız Anayasanın HAGB ile ilgili vermiş oldugu karara ulaşırsınız arkadaşlar. ayrıca hırsızlık ve cinsel tacizden HAGB alıp da idare mahkemesinden kazanan da var. farklı daireler HAGB ye karşı farklı uygulama sergiliyor. Bu da anayasanın eşitlik ilkesine aykırı. bence bu magduriyet bir yerden döner lakin bunu görecek kadar yaşar mıyız bilmiyorum :) benim dosya danıştayda. bu aralar acıklanır diye tahmin ediyorum. olumlu olursa karar burdan yayınlıycam. olmazsa da anayasa mahkemesine gidecem. herkese geçmiş olsun

05 Ocak 2015 19:47

fven
Yasaklı

açık ve net değildir. adı üstünde hüküm yok

13 Ocak 2015 22:53

nezamanemeklioluyoz
Şef

gelir uzmanı

14 Ocak 2015 02:30

sercan92
Kapalı
Daha iki ay önce eğitimden hagb nedeni ile bi arkadaşımız okuldan atıldı yani engel değildir diye birşey söylemek doğru değil . Ama bi üst mahkemeye itiraz edip tekrar davayı kazananlarda var.
14 Ocak 2015 18:11

akıllı232
Genel Müdür

ARKADAŞLAR ARTIK GÜVENLİK SORUŞTURMASI FORMU İSTİYORLAR BOY KİLOYA GİDERKEN BAŞLATIYORLAR GÜVENLİĞİ EĞİTİME BAŞLADIKLARI GİBİ ELEDİKLERİNİ ELİYORLAR ELEMEDİKLERİ İSE SIKINTISIZ EĞİTİMLERİNİ BİTİRİYOR BU UYGULAMA YENİ BİR UYGULAMADIR AKSARAY ADLİYESİ EĞİTİME BAŞLAMADAN BIÇAKLA YARALAMADAN HAGB YİYEN ADAMI VE HIRSIZLK YAPAN ADAMI ELEMİŞ RESMİ VEB SAYFASINDAN BAKABİLİRSİNİZ DİKKAT ETTİĞİM BİR KONU VAR BIÇAKLA YARALAMA DAN HAGB YİYEN ADAMI ELEMELERİ NORMAL Mİ SİZCE BENCE BUNU YÜZ KIZARTICI GÖRMÜŞLER SONUÇTA BIÇAK SAPLAMŞ ADAM ÖLÜM TEKLİKESİ OLABİLİR HA BIÇAK HA SİLAH BİLMİYORUM BANA NORMAL GELDİ ELEMELERİ ..

15 Ocak 2015 21:50

geceadamı
Aday Memur

arkadaşlar basit yaralamadan 5 ay hapis cezası alan memurun durumu ne olur acaba ?

16 Ocak 2015 16:35

akıllı232
Genel Müdür

arkadaşlar basit yaralamadan 5 ay hapis cezası alan memurun durumu ne olur acaba ?

geceadamı, 5 yıl önce - Alıntıya git

bu ceza mahkumiyet mi yoksa hagb mi

Toplam 334 mesaj
«567891011121314151617