Editörler :
«567891011121314151617
22 Şubat 2015 17:28

shiftmn
Şef

akpli birinin çocuğu olsa şimdi bir dairede başkandı a grubu b grubu hikaye .

bu çok açık ve net artık !

23 Şubat 2015 07:10

dejawuls
Şube Müdürü

İnfaz ve Koruma memurlarıyal diğer cezaevine başvuracak personelin dikkatine !

Arkadaşlar konuyla alakalı kim nereye, kaç puanla, hangi kadroya başvuracak bilgisine ulaşmak için anket çalışması hazırladık katılmak isteyenleri bekleriz...

http://www.surveey.com/SurveyStart.aspx?lang=1&surv=8248ae489d71492481ed76b808ee024f

26 Şubat 2015 17:22

keopspiramit
Memur

hagb kararım 2013 temmuzunda verildi..fakat bugün e devletten kontrol edince,

"YUKARIDA KİMLİK BİLGİLERİ BULUNAN ŞAHSIN ADLİ SİCİL KAYDI YOKTUR.

YUKARIDA KİMLİK BİLGİLERİ BULUNAN ŞAHSIN ADLİ SİCİL ARŞİV KAYDI YOKTUR. "

sistemde bu şekilde gözüküyor? bu ne iş arkadaşlar bilen varsa beri gelsin?..e devletteki bilgileri doğru alacak olursak (pek inanmıyorum tabi) hagb kararı neden arşivde gözükmüyor?..eğerki gerçekten arşivde kayıtlıysa neden arşiv kaydı yoktur diye bir ibare çıkıyor!...nasreddin hocanın işine döndü bu olay..

27 Şubat 2015 15:01

shiftmn
Şef

çünkü mahkumiyet kararı yok

28 Şubat 2015 17:05

dejawuls
Şube Müdürü

Kim Nereye, Hangi Kadroya,Kaç Puanla Başvuracak Anketimiz Sonuçlandı ! Sonuçlara ulaşabilmek için facebook sayfamızı ziyeret ediniz. 

Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayınız lütfen....

08 Mart 2015 13:49

Beril00
Kapalı

Adamın biri acayip kumar meraklısıymış,yıllarca kumarın hertürlüsünü oynarmış.Piyango,loto totoganyan,barbut,rulet,ellibir,poker v.s.fakat hiç kazanamaz sürekli kaybedermiş.Günlerden birgün bir olaya karışıp müebbete mahkum olmuş ve ne tesadüf ki hapse düşmeden birkaç gün önce aldığ piyango biletine büyük ikramiye çıkmış ve öyle büyük bir ikramiye ki yüz aileyi kalkındıracak düzeyde....

Acaba sizler bu adamla ilgili ne düşünürsünüz?

09 Mart 2015 22:09

Beril00
Kapalı

Zaman zaman gerek gazetelerde okuruz gerekse haberlerde izleriz:Şu şu kişi şu suçtan kaldığı nezarethane'de kendini astı,intihar etti,emniyetin bilmem kaçıncı katından kendini aşağı attı,özelliklede önceki yıllarda güvenlik kameralarının yaygınlaşmadığı hatta olmadığı zamanlarda bu haberler çok daha yaygındı.

Acaba kaçımız düşünürüz bu tür hadiselerin bir intihar vakası mı yoksa intihar süsü verilmiş bir cinayet mi olduğuna? Bu tür yerler hertürlü şeyin yapılacağı kadar rahat yerler mi? Emniyete suçlu olarak getirilen bir kişinin bırakın bir pencereden kendisini aşağı atabilmesini milim kıpırdayabilmesinin dahi zordur,nezarethaneye konan bir kişinin gözaltı prosedürü gereği ayakkabı bağcığına bile el konur.

Bu tür yerlere düşen insanlar hertürlü felakete açıktır....devletin polisidir ne yapsa yeridir...

09 Mart 2015 22:40

kalecimayer
Aday Memur
Hagb arşiv kaydında görünmez çünkü ortada bi gülüm yok ama hagb kararına bakanlık ulaşabiliyor ve sorun çıkıyor en son eğitimde bi arkadaş hagb kararından atıldı. Ama üst mahkemeye götürürsen göreve geri dönme ihtimalin yüksek.
18 Mart 2015 17:59

akıllı232
Genel Müdür
arkadaşlar cte 2015 eği̇ti̇m programini vermi̇ş hi̇zmet öncesi̇ eği̇ti̇m yok 2015 yili i̇çeri̇si̇nde yani̇ en son alimda olduğu gi̇bi̇ sözleşmeli̇ alimlara döndü ve i̇şi̇n güzel tarafi sözleşmeli̇ alimlrda hgag olan adamlarin hi̇çbi̇ri̇ elenmedi̇ bu güzel haberi̇ si̇zlerle paylaşmak i̇stedi̇m en azindan aday adaylara ve hagb olupta teredüte kalanlara söylemek i̇stedi̇m eği̇ti̇mli̇ alimlarda hagb olan bazi ki̇şi̇lerde sikinti oldu eği̇ti̇msz alimlarda sikintili deği̇l bi̇lgi̇ni̇ze...

28 Mart 2015 00:18

Gül1977
Yasaklı

Hagb kararı ile ilgili sorularınız için 05055263039

30 Mart 2015 19:42

burak0102
Aday Memur
benimde 1yA±l 8 ay hagb kararA±m var 5. yA±lA±m yeni doldu memuriyet dosyamA± teslim ettim arsiv arastA±rrmasA±nA± bekliyorum avukata soruyorum rahat ol tazminat bile alA±rsA±n diyor bilginiz ve allah yardA±mcA±nA±z olsun
03 Nisan 2015 19:42

keopspiramit
Memur
benimde 1yA±l 8 ay hagb kararA±m var 5. yA±lA±m yeni doldu memuriyet dosyamA± teslim ettim arsiv arastA±rrmasA±nA± bekliyorum avukata soruyorum rahat ol tazminat bile alA±rsA±n diyor bilginiz ve allah yardA±mcA±nA±z olsun
burak0102, 5 yıl önce - Alıntıya git

açıktan atamamı??

03 Nisan 2015 21:49

shiftmn
Şef

açıktan atamamı??

keopspiramit, 5 yıl önce - Alıntıya git

katiplik açıktan atamadır.

03 Mayıs 2015 22:14

sezerutku
Aday Memur
burak0102, 5 yıl önce - Alıntıya git

ataman yapıldımı ?

18 Mayıs 2015 16:24

atanamayankatip
Aday Memur

benim 3 ay cezam var oda hagb kararı verildi 3 yıl. 2014 te hagb kararının süresi doldu memurluk için engel midir bu durum. katipliği kazandım atamam yapılır mı

08 Haziran 2015 20:16

delikadirindayısı
Aday Memur

hiç bir şey olmaz

09 Haziran 2015 10:17

neyapak
Aday Memur

benim 3 ay cezam var oda hagb kararı verildi 3 yıl. 2014 te hagb kararının süresi doldu memurluk için engel midir bu durum. katipliği kazandım atamam yapılır mı

atanamayankatip, 4 yıl önce - Alıntıya git

Değil kardeşim değil bende de hagb kararı var ama kanunen memuriyete engel değil. Kaldıki 5 ay hüküm giyip cezasını tamamladıktan sonra bile ikm olan var. Yani bi sıkıntı olmaz.

14 Temmuz 2015 19:51

kararsız3030
Kapalı

memurıyete engel degıldır ! .

ozel memurluk dıyelm bazılarına engel olabılır ..

öyle duruma geldıkkı adam 5 ay ceza almıs hakaretten hagb almıs ıcerde yatsa bıle engel olmıcak ama engel mı denılıyor ..

özel dıyebılecegımız

polıslık ,tsk , iç işleri dıs ıslerı adalet bakanlıgı vs vs

bu kurumlarda kısaca guvenlık sorusturması arsıv arastırması yapan kurumlarda

komısyonun takdırıne goree engel kı bunda bıle atananlar var ..

tsk ve polıslıkte yazar hagb lı olmamak dıye hıc bır sey olmaması lazm yanı..

madde acık secık net .. ha ozel konusallarla yonetmelık genısletılemez daraltılamaz dıyor ama

malesef hagb lı adaylar alınmıyor bunu dıle getırmek en iyisi olacaktır ..

hagb hukıkı bır sonuc dogurmaz. .

657 ye gore kastı bır suctan 1 yıl ustu ceza alan ve sayılı suclardan hırsızlık dolandırıcılık zımmet vs vsvsvs 1 gun bıle ceza alan memur olamaz bu kadar acık net ama işte bazı kurumlar almayabılıyor.

15 Temmuz 2015 09:42

Gül1977
Yasaklı

HAGB sebebiyle memurluğa alınma işleminiz güvenlik araştırmanızın olumlu sonuçlanmadığı gerekçesiyle iptal edilirse dava açarak hakkınızı arayabilirsiniz. Bu süreçte yardımcı olabiliriz.

16 Temmuz 2015 15:18

menhayilmaz
Aday Memur

Merhaba gul1977,

Avukat misiniz acaba? Oyleyse hangi sehirdesiniz? Benim yardima ihtiyacim olacak. Size mesaj qtmaya calistim ama sanirim mesaj almaya kapali durimdasiniz

Toplam 334 mesaj
«567891011121314151617

ANKET
Üniversiteye girişte, bazı bölümler için 'başarı sırası' çıtası getirilmesini;