Editörler : swat3410
«34567891011121314»

temter35
Aday Memur
15 Temmuz 2012 22:00

dediklerimi yaparsanız cok fadası dokunur ama hiç ara vermeyin.. sonra unutursunuz cekeceğiniz en fazla 1 yıllık zaman o bile fazla...sabır ve gayret...

IIIURFAxxxPOLİSxxx
Aday Memur
15 Temmuz 2012 22:30

az ve düzenli çalışın, çok teknik konulara girmeyin yüzeysel her çeşit konu yeter, biz hata ettik kitap yazmayacağız altı üstü sınava girecez strese gerek yok birde alınacak sayısının %10 nu kadar şansınız var böyle biline..., beni anladınız, anlamayan varsa sınav itirazları konularını okusun anlar sadece yüzde onluk dilim kadar şans var diğer türlü çalışmasan da olur :)

temter35
Aday Memur
15 Temmuz 2012 22:35

urfalıya katılıyorum tabi stres yok ama sınav anı farklı tabi.... 90 ıncı soruya gelince masadaki sac tellerini saymaya başlıyorsun kendi adıma tabi

IIIURFAxxxPOLİSxxx
Aday Memur
15 Temmuz 2012 23:08

samanyolu haberi izleyin zaman gazetesini okuyun 10 15 soru garanti :) tck cmk genel kültür güldüğüme bakmayın ciddiyim, kanunlar zırt pırt değişiyor,

Besiktaslı19
Yasaklı
16 Temmuz 2012 00:27

Hayırlı akşamlar arkadaşlar, Allah bu sınava emek veren meslektaşlarımın emeğini zayi etmez inşallah,

Urfa polisine katılmakla birlikte, katılmadığım husus şansımızın % 10 olduğuna katılmıyorum çünkü son beş yıldır bu kursu takip ediyorum, her dönem arkadaşlarımdan kazananlar oldu ama bu yıl yok çünkü baraj 87 oldu??????

Hakkıyla kazanan arkadaşlarımın söylediği malum şahısların oranı geçen yıl için en az % 50-60, bir önceki yıl için en az % 70 dediler, bu yıl ise ben en az % 90 diyorum çünkü sınava bir hafta kala başvuru süresi uzatıldı, sebebi ise bazı adayların sınav ücretini yatıramadıkları gibi komik bir bahane, ben güneydoğunun en uç noktasında görev yapıyorum ve başvurunun 2. günü sınav ücretini yatırdım ama adamlar 2 haftada sınav ücretini yatıramamış! başvurumu yaptım fakat bazıları ücretini mi yatıramadı yoksa soruları mı erken elde edemedi bilen bilir!!!! Bu yıl kazananların % 90 ile 95'i arası??????

Kul hakkı adamı iflah etmez pişman eder, bu haksızlığa sebep olan, alan-veren-dağıtan ve göz yumanlara hakkımı helal etmiyorum, onları Yüce Allah'a havale ediyorum. Saygılarımla.

IIIURFAxxxPOLİSxxx
Aday Memur
16 Temmuz 2012 00:47

beşiktaşlı19 dostum %90 malum saftakiler geriye kalan şansına hani şu azimle mermeri delen tip olabilenler:) onlara da %10 kalıyor ve en sondan...

500 kişiden son azimli 50 kişi...kıl payı kazandılar

Besiktaslı19
Yasaklı
16 Temmuz 2012 01:07

Urfalı ben de bu yıl hakkıyla kazanan % 10 bile yoktur diyorum ve iddia ediyorum.

IIIURFAxxxPOLİSxxx
Aday Memur
16 Temmuz 2012 01:13

beşiktşalı19 DİKKAT ET

şiir güzel bölemedin ********* yaparak ayırdım bir mısrayı

Dikkat et her sözüne, sakın yalan olmasın;

Dikkat et her lokmana, sakın haram olmasın.

Cünkü yalan ile iman, bir arada durmaz,

Haram lokma yiyenin, duası kabul olmaz.

Dikkat et devlet malına sakın elin uzatma;

Çünkü onda milyonların; yetimin hakkı vardır.

Helalin az da olsa yetin, sakın ona haram katma;

Bil ki herkesin rızkı, rabbin takdiri kadardır.

Sen rızkını değil de, zenginliği ararsın;

Haram, helal demeden, her kasaya dalarsın.

Sonra da şüphe eder, fetvasını sorarsın;

Mal devletin, ben devletin, bu da haram mı dersin.

Eşref-i mahlukatsın sen, şerefine dikkat et;

Yanlış bir iş yaparsan, şerefinden olursun.

Bu ünvan, rabbin tarafından verildi sana;

Her işinde, bu ünvanı korumaya dikkat et.

Dikkat et, her vazife, sana bir emanettir

Onu hakkıyla yapmamak, emanete ihanettir.

Eğer tövbe edip de, hak yoluna dönmezse

Dünya ve ahireti, hüsrandan ibarettir.

Dikkat et kul hakkına, o hakkın affı yoktur;

Velev ki sahibinden helallık almadıkça.

Dikkat et komşu hakkına, onun vebali çoktur.

Vebalden kurtulamazsın, komşun razı olmadıkça.

Amir isen, emrindeki insanlara dikkat et;

Memur isen, görevini tam yapmaya dikkat et.

İşçi isen, çalıştığın saate dikkat et;

Esnaf isen, satışlarda dürüstlüğe dikkat et

Ey fani insanoğlu, bu sözlere dikkat et;

Ey fani insanoğlu, bu sözlere dikkat et;

Sözü benden de olsa, özü islamdandır.

Nefsini haklı görmek için, kendi kendini avutma;

Kim olursan ol musallaya geleceğin günü unutma.

Besiktaslı19
Yasaklı
16 Temmuz 2012 01:34

Güzel dostum çok güzel anlayana...

Mevki makam- para pul güzeldir, helalinden olmak kaydıyla,

Amma haketmediysen bunun tadını alamazsın, helalinden kazanılan tatlıdır acı da olsa, haram ise acıdır bal da olsa...

polllis
Şef
16 Temmuz 2012 14:45

gncl

ardapolis0606
Aday Memur
16 Temmuz 2012 16:17

oyun bitince şahta, piyonda aynı kutuya düşecek. kul hakkı yiyenler elbet birgün bu hak sizden çıkıcak, olmasada çocuklarınızdan çıkıcak bunu unutmayın. içiniz rahat olmasın sakın..

35smyrna
Aday Memur
18 Temmuz 2012 21:10

1-mehmet akdeniz konu anlatımı ve soru bankası

2-alper durmuş disiplin hukuku

3-yargı yayınları

ek olarak murat yayınları cep kıtapları al ekıp otosunda masada nobet yerınde dursun.ara ara bak..

gunde sımdıden 1 2 saat calıs..son 4 5 ay gunde 4 5 saat calıs..

ben boyle uyguluyorum...herkese tavsıye ederım..

tuana&pınar
Aday Memur
31 Ağustos 2012 15:25

arkadaşlar sınav olacak bence kimseyi dinlemeyin ve çalışın zaten önümüzde misyon var baktınız o olmadı komserlik sınavına hazır hale gelirsiniz.herkese iyi çalışmalar.

kısıkates
Şube Müdürü
31 Ağustos 2012 18:29

arkadaslar bu yıl 84 alarak yedeklere kaldım ve mahkemeliğiz.davamı seneye sınav olup olmayacagı belli olmadıgı için yürütmeyi durdurma talepli actım.mahkemede bana egm den gelecek yazıya göre bu talebiniz degerlendirilecek dediler ve egm den gelen yazı bana hala ulasmadı.egm mutlaka belirtecektir seneye sınav olup olmayacagını diye düşünüyorum.eger yürütmeyi durdurma talebim reddedilirse sınav olacak olacak demektir.gelirse paylasırım.

kısıkates
Şube Müdürü
31 Ağustos 2012 18:34

diğer konuya gelince soruların verildigi %100 %100 kesindir biraz polis olan anlar.ha ben kendimin yasadıgım olaydan dolayı eminim.en basitinden geccen yıl 500 . punı 84 bu 86 (2 puan fark var demeyin 150 kişi oynuyor 2 puanla) yani adamların bir kontenjanı 2008 öncesine bakarsanız zaten ne dediğimi anlarsınız.ayrıca egm bu sınavı neden ösy meye vermediği ortada.bunu mücadelesini cok verdik ama sonuc alamadık.

kısıkates
Şube Müdürü
31 Ağustos 2012 18:39

kaynak konusuna gelince arkadasların burada yazdıgı kaynaklar yeterli.hatta tüm kaynakları dikkate alın deris nasıl degil nerede calıstıgınızda önemli....?televizyonsuz ve bellona koltuk takımlı ve makrubeli avleri tercih ederseniz basarılı olacagınız kesindir.ha bunlar yoksa 6 aylı günde ortalama 30-40 sayfa ve son 1 ay günde 70-80 sayfa yani 6saatlik bir calısmayla ve sınav sansı yanınızda ise 85 civarı alabilirsiniz 90 nıda gecebilirsiniz ama coook sanslı olmanız lazım ve gizli cocuklarla aranızı iyi tutun.cünkü onlara emeklerinin karsılıgı bu sınavla veriliyor

kısıkates
Şube Müdürü
31 Ağustos 2012 21:26

buradaki arkadasların bazları beni tanır bunları yazmamızın sebebi bu tip olayları yazarak calısma azminizi kırmak degil.tam tersi daha cok calısınki onlardan bir kişi bile sizin calısmalarınızla kazanamaz ise en büyük basarınız o olur.

arkeo06
Kapalı
31 Ağustos 2012 23:46

Beşiktaşlı 19 arkadaşım, Ankara'ya gidecektin.Noldu bir şey oldumu???

lepiska045
Aday Memur
01 Eylül 2012 19:17

slm herkese arkadaslar neden hareketli degil bu sayfa bi bilgisi olan varmı sınavla ilgili calısıyorum ama cok kararsızım bisey bilen yazsın

gokhan622
Aday Memur
01 Eylül 2012 19:28

facede çalışma sayfası var misyona hazırlık diye çalışan oradan çalışıyor face yagınlaştıktan sonra burada organize çalışma yapılmıyor face çalışmak daha pratik tavsiye ederim herkes karışık soru paylaşıyor bol bol pratik yapmış oluyorsun.bu sene sınav olur inşallah bende geçen sene kendini yırtıp 79 da kalanlardan biriyim bu senede şansımı denemek istiyorum.sınav için bu sene gireceklere tavsiyem genel kültüre ağırlık verin bu sınavı kazanmak için genel kültürde en fazla 1 2 soru kaçırmak şart diğer sorular geçmiş yılların benzeri özgün soru çok fazla sorulmuyor . bu sene sınav açılırsa f çi embesillere inat kazanacam ben bu sınavı isterse 100 kişi alınsın .

Toplam 1155 mesaj
«34567891011121314»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi