Editörler : "eskiyara"Pangaea
05 Nisan 2012 16:33

24 Nisan liselere tatil mi?

Bugün bir öğretmen arkadaş, 2009'da Hüseyin Çelik tarafından bir yönetmelik çıkartıldığını ve o yıldan bu yana 24 Nisan'ın liselere de tatil olduğunu fakat hafta sonuna denk geldiği için de farkedilmediğinden bahsetti. Ben mevzuata baktım; öyle bir açıklama yok ama yönetmelik denince, öyle mi ki diye de merak ediyorum açıkçası.

Konuyla ilgili özlük kısmında tatildi değildi tarzında fikirleşme halinde arkadaşlar. Bir de bazı liselerin web sitelerinde iş takvimlerinde 23 24 Nisan tatil görünüyor. Bu konuyla ilgili geçerli bilgisi olan arkadaşlar bilgi verse ve yasal bir dayanak varsa onun da kaynağını gösterse çok sevinirim. Saygılarımla...

nenezure
Aday Memur
05 Nisan 2012 17:04

24 nisan okul öncesi ve ilköğretim kurumlarında tatildir. ancak ortaöğrenim ve yaygın eğitim kurumlarında tatil değildir. konu ile ilgili her ilin valiliği tarafından hazırlanıp okullara gönderilen yıllık çalışma takviminde bulabilirsiniz. iyi çalışmalar.

rast1955
Memur
05 Nisan 2012 21:27

Çalıştığınız ilin veya herhangi bir ilin valiliğinin sitesine girin ve bakın ne olduğunu görürsünüz.Böyle tatil olayları çalışma takviminde yer alır.Yönetmeliklerde değil.

hittt_man
Kapalı
06 Nisan 2012 21:09

tatilmiş...

minnesota11
Aday Memur
06 Nisan 2012 21:45

emin misiniz arkadaşlar kesin tatil mi ona göre plan yapacağım???

hokuspokus
Şube Müdürü
06 Nisan 2012 23:16

kesinlikle tatil.arkadaşınızın söylediği tamamen doğru.

E K S E L A N S
Müsteşar
07 Nisan 2012 04:32

Günaydınlar EFEM 3 yıldan bu tana TATİL...

denopses81
Müsteşar Yardımcısı
07 Nisan 2012 12:30

tatil tabikide canını sıkma planı ona göre yap..

heridigine
Memur
08 Nisan 2012 13:28

iş takvimine baktım arkadaşlar. okul öncesi ve ilköğretimlere tatil diyor. fakat yaygın eğitim ve orta öğretimlere sadece 23 nisan tatil görülüyor. okulda da tartıştık baya ama iş takvimi öyle diyor. müdür tatil değil dedi bize de. iş takvimi ne derse o

dunvebugun
Daire Başkanı
08 Nisan 2012 15:38

Bende öyle bir şey hatırlıyorum ama il mem çalışma takvimlerine göre hatta personel mebin çalışma takvimine göre tatil değil.Yani tatil değil.

özcrapack
Yasaklı
08 Nisan 2012 21:29

24 Nisan Liselere tatil değil..

Ama 20 Mayıs İlköğretimlere tatil..

Çünkü tek ilköğretim köy okulları hem 23 nisan, hem de 19 mayıs programı hazırlıyorlar..

dengem
Müsteşar Yardımcısı
08 Nisan 2012 22:17

TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....TATİL.....

m_d_e_g
Kapalı
08 Nisan 2012 22:49

Tatil değildir..

Türkçeci0505
Başbakan Müsteşarı
09 Nisan 2012 00:00

5 yıllık öğretmenim. Lisede de çalıştım, şlköğretimde de. Yazıyorum, iyi okuyun:

1. 23 Nisan İlköğretim ve liselere tatil.

2. 24 Nisan Anaokulları ve İlköğretimlere tatil. (Liselere tatil değil)

3. 19 -20 Mayıs bütün okullara (anaokulu, ilköğretim, lise) tatil.

İkna olmadıysanız ilçenizin MEM'ini arayıp sorun.

İyi geceler.

zıpzıp
Memur
10 Nisan 2012 12:10

Türkçeci0505 siz arayıp sordunuz mu?

SECRET SERVICE
Kapalı
10 Nisan 2012 13:20

olmasa şaşardım zaten, kar tatili,yağmur tatili, güneş tatili, sonra ögretmen çok çalışıyor...

hittt_man
Kapalı
10 Nisan 2012 17:29

Tatil olup olmadığını nerden öğrenebiliriz.

belemir05
Genel Müdür
10 Nisan 2012 18:31

23 nısanda gorevı olmayan ılkogretım ogretmenlerı ıl dısına cıkabılır mı

gokboruhan
Genel Müdür
13 Nisan 2012 12:49

Bu konu daha önce tartışıldı.Orta öğretim kurumları yönetmeliğinde

Resmî tatil günleri bölümünde

MADDE 14 ? (1) Hafta sonu, yarıyıl ve yaz tatili dışında okulların resmî tatil günleri şunlardır:

a) Cumhuriyet Bayramı (28 Ekim günü saat 13.00'te başlar, 29 Ekim günü tören yapılır ve akşamı sona erer).

b) Yılbaşı tatili (1 Ocak günü).

c) Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (23 Nisan günü).

ç) Emek ve Dayanışma Günü (1 Mayıs).

d) Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı (19 Mayıs günü törenden sonra başlar ve 20 Mayıs günü akşamı sona erer.).

e) Zafer Bayramı (30 Ağustos günü).

f) Ramazan Bayramı (Arife günü saat 13.00'te başlar 3,5 gündür).

g) Kurban Bayramı (Arife günü saat 13.00'te başlar 4,5 gündür).

ğ) Mahallî kurtuluş günü (1 gün).

(2) Öğleden sonra tatil olan günlerde yarım gün programı uygulanır.

denilmektedir.

Buna göre liseler sadece 23 nisan günü tatil olup 24 nisan sadece ilköğretimler için tatildir.Ayrıca bulunduğunuz illerin çalışma takvimlerine bakarsanız liselerin 24 nisanda tatil olmadıklarını görebilirsiniz.

Ayrıca 23 nisanda görevi olmayan ilköğretim öğretmeni olamaz.Raporlu ya da izinli olmayan ilköğretim öğretmeni 23 nisan törenlerine katılmak zorundadır.

Ereskigal
Kapalı
13 Nisan 2012 12:53

Biz lisede de 23 Nisan günü okulda kutlama programı yapıyoruz.

HASAN-31
Genel Müdür
13 Nisan 2012 21:24

24 Nisanda sadece ilköğretime tatil, liselere tatil değil; ancak 20 Mayıs hem ilköğretimlere hem de liselere tatildir. Kesin bilgidir.

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi