Editörler :
05 Nisan 2012 23:05   

Sevgisizlik-İletişimsizlik-İlgisizlik

insanları geçimsiz yapan=sevgisizlik

birbirine düşman eden=iletişimsizlik

güzellikten yana ne varsa yok eden soğutan =ilgisizlik

05 Nisan 2012 23:40

gülçin01
Kapalı

başlık sahibi konu süper tşkler..

06 Nisan 2012 00:48

selin_snf
Kapalı

çıkarı için sevmese de bana övgüler yağdıran ey yüzsüz,ey kişilik yoksunu insan,sana ancak acıyorum

06 Nisan 2012 01:08

ACIDIR HASRET
Yasaklı

SEVDİĞİNİ SÖYLE YALAN OLSADA..........

06 Nisan 2012 02:20

deniz.76
Kapalı

aynen öyle

06 Nisan 2012 10:08

herşeyin_hayırlısi
Müsteşar Yardımcısı

bunların sonunda insanlar savaşmaya kadar gidebiliyor,tamam bu kadar olmasında insanın sevgi vermeme,iletişimi kesme,ilgi göstermeme gibi tercih hakkıda olmalı....

10 Nisan 2012 10:16

1 Öykü
Memur

Artık insan belli bir saatten sonra sevilmekte istemiyor ki

İletişim kurmak istemiyor, ilgi göstermekte gösterilmesini istemekte istemiyor.

10 Nisan 2012 10:27

45PDR
Kapalı

Aldanma insanların samimiyetine , menfaatleri için gelirler vecde , vaad etmeseydi Allah cenneti , O ' na bile etmezlerdi..Mehmet Akif Ersoy aslında herşeyi özetliyor...Herşey çıkar ilişkisi oldğu bir zamnda sevgiden, ilgiden bahsetmek ironik...

10 Nisan 2012 11:26

II.Fatih
Kapalı

Empati oldugu an tüm sorunlar ortadan kalkar.

Aslında karşıdaki kişinin insan yani 3 gün yada 5 gün sonra olmayacağını kısaca öleceğini düşünmek bu kişiye karşı farklı bir bakış açısı kazandırıyor deneyin ve görün sadece bir gün bile olsa deneyin ve sonucu görün

10 Nisan 2012 19:19

mavigözlüm
Müsteşar Yardımcısı

İnsanları geçimsiz yapan SEVGİSİZLİKTİR.

Birbirine düşman eden İLETİŞİMSİZLİKTİR.

Güzellikten yana ne varsa yok eden İLGİSİZLİKTİR..

10 Nisan 2012 21:39

esen1402
Şube Müdürü

insanları geçimsiz yapan=hırslarımız

birbirine düşman eden=para

güzellikten yana ne varsa yok eden soğutan =doyumsuzluk...

10 Nisan 2012 22:36

II.Fatih
Kapalı

para insanın maskesini düşürür.

11 Nisan 2012 01:17

mnk_7272
Yasaklı

aslında hepimiz severiz istisnasız ....

ama sevginin türü belirtir kişiliğimizi çoğu kez farkına bile varmazsak..

ilk sevgi türü eğer sevgisidir ki çoğu kez bencil yanımızı ortaya çıkarır eğer gelirsen eğer alırsa eğer güvenirsen eğer ayarlarsan hep karşı tarafın eylem ve davranışlarının bize kattığı değere göre severiz..

ikincisi cünkü sevgisidir buda egolarımızın tatmini ve üstünlük kurma mücadelesinin göstergesidir seni seviyorum çünkü güzelsin çünkü bana iyisin cünkü geliyorsun gidyorsun yardım ediyorsun diye uzar gider...

üçüncüsü ve en önemlisi yada en olması gereken sevgiyse rağmen sevgisidir. bu çoğu kez kendimizden ödün vermemiz fedakarlık yapmamız gereken bi sevgi türüdür.. ama maalesef az rastlanır bi sevgidir.. çirkin olmana rağmen seviyorum gıcık olmana rağmen cimri olmana rağmen beni sevmemene rağmen gitmene rağmen işte asıl sevgi bu

iletişimsizlik daha ciddi anlamda kendimizle bir türlü yapamadığımız ve bu nedenle sürekli yalnızlık melakolik ve deprasyona girmemize neden olur oysa önce kendiyle konuşmalı insan kendini dinleyebilmeli ve anlayabilmeli..bu başardıktan sonrada diğer bireylere hem bu konuda yardımcı olmalı ve diğer bireylerin ona yaklaşmasına izin verebilmeli söz gelimi tüm insanlar diğerleri ile tanışmak konuşmak tartışmak ister ama nedense kimse ilk adımı atmayı denemez...arabaya bindiğimiz zaman yanımıza oturana hoşgeldin demek fena mı olur yada onun bize demesi bı manzaranın güzelliğini paylaşmak vb... yada daha can alıcı bir noktaya değinelim her kız ve erkek birbiriyle tanışmak ister ama nedense kimse cesaret edip merhaba diyemez diğerine ve diğeride ona ortam hazırlamaz çoğu kez arkadaşların bulduğu abuk subuk kişilerle tanışır yıpranırız...

ilgisizliğe gelince çoğu kez egomuza hitap etmeyen herşeye karşı duyarsız ilgisiz kalırız çünkü benmerkezci ve bencilizdir cahilizdir empatinin sadece adını biliriz dost sohbetlerinde mangalda kül bırakmayız ama yalnız kalınca aslında olmak istediğimiz kişiyi anlatmışızdır kendimizi değil çünkü aslında kendimizle barışık değilizdir... merak ediyorum kaçımız bır arkadaşımızın sırf kendi için kazandığı bir başarıyı kutlayıp ona bişeyler vermişiz...

herkese sevgiler ve saygılar size rağmen sevgisi diliyorm...

13 Nisan 2012 10:40

swager
Aday Memur

Hayat çok karmaşık birşey olsa da bazen çözüme basit mantıkla ulaşılabilir.Karşılıklılık ilkesi gibi.Kendimize nasıl davranılmasını istiyorsak muhataplarımıza öyle davranmalıyız...Gerisi laf-ı güzaf.Şöyle dürüstüm böyle ahlaklıyım falan faso fiso icaata bakmak gerek...

13 Nisan 2012 16:06

gülümse_gülümse....
Şef

Ne kadar güzel özetlenmiş.. Katılmamak elde değil

20 Nisan 2012 23:06

denizinealdandım
Memur

ne sevgiye ne ilgiye ne de iletişime ihtiyacım var

pek de normal sayılmam heralde

27 Nisan 2012 21:39

isimle ateş arasında
Kapalı

bu üçünün sonucu da yabancılık, yalnızlık.

27 Nisan 2012 23:19

esitlik
Şube Müdürü

konuyu açan kız galiba. konudan birşey anlamadım (:

28 Nisan 2012 00:37

herşeyin_hayırlısi
Müsteşar Yardımcısı

başlık sahibi evet bayan,herhalde kendi yaşamından kesitler sunmuş demek istediniz,kişisel bişey değil,facebook paylaşımlarından....

06 Mayıs 2012 21:39

özlem413
Kapalı

gerçektende öyle..

SEVGİSİZLİK..İLGİSİZLİK..İLETİŞİMSİZLİK

02 Haziran 2012 16:46

Enter SİNATRA2
Yasaklı

Özelde engellemişsin beni,.

yok öyle bir şey huzur bacı...

bir kaç arkadaş daha cevap yazdı onlara da vcevap veremedim..

Aşk olsun, ne küsmesi...

sadece bu aralar çok meşgulum.. bazı sorunlar var.

Toplam 25 mesaj

ANKET
İşçilere yönelik toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlandı. Nasıl buldunuz?