Editörler : **sude**
21 Ağustos 2012 20:49

senyoksan
Şube Müdürü

.

21 Ağustos 2012 20:58

tijo
Aday Memur

arkadaşım ben gaviscon diye bi şurup içtim geçti gitti. öyle korklacak bi şey değil reflü

21 Ağustos 2012 22:54

pesimist_38
Kapalı

bi arkadasın dediği gibi antidepresan kullandım 1 yıl rahat ettim stres olan yerlerde oluyormus . kola içmeyin bence ramazan bayramında uzak derim

21 Ağustos 2012 23:47

meby
Şef

Gaviskon iyileştirici bir ilaç değildir.

mide iyileşene kadar mide çeperini mide asitinden uzak tutan bir kimyasaldır.

ben doktor değilim birçok nedeni ve savhası olabilir.. bendeki strese dayalı sindirim sistemi bozukluğu olduğu için cipralex isimli ilacı uzun süre kullanarak reflü dahil bir çok sorunumdan kurtuldum.

psikayatriye gitmeyi gurur meselesi yaparsanız sarı kantaron veya karabaş otu hakkında internetten bir araştırma yapın

ben bunlarıda kullandım

22 Ağustos 2012 09:21

mehmet karaman
Aday Memur

10 yıldır bu rahatsızlık var endoskopi de yaptırdım, ılık süt gerçekten de işe yarıyor, ilaç kullanmamak gerçekten mantıksızlık olur, tamam para kazanmak için çalışıyor firmalar fakat ilaç ne kadar sağlam olursa firmaların kazancı ve itibarı da fazla olur. Kola baş düşman :) alkol kullanmadığım için onu bilmiyorum :) Meby arkadaşım antidepresanın yan etkilerinden bahset istersen bir de :) erkeklerde büyük oranda hasara neden olabiliyor, Ben de antidepresan kullandım mecburen bıraktım.

22 Ağustos 2012 13:05

erfur
Aday Memur

geçmişte reflüden çekmiş biri olarak hayatın lezzetini alan bir ızdırap olduğunu söyleyebilirim... Mide problemlerinden Gastrit, ülser aşamaları kolay, mide duvarına yerleşen, oraları tahriş eden i mikropları ilaçla defetmek mümkün... Ama ilerlerse rahatlama amaçlı yapılan istifralarla zorlanan mide kapağı bozulursa reflü aşaması başlıyor. mide ile yemek borusu arasındaki kapakçığın bozulması reflü... Midedeki asitin ve gazın boğazı yakması çok rahatsızlık veriyor. Ben su içtiğimde bile rahatsızlık duyuyordum. Az yemek yemeli, domates, zeytin, mercimek, kola, çekirdek gibi besinleri çok tercih etmemeli, dik yastık kullanmalı... İlaçla tedavi sağlanamıyorsa ameliyatı 2 türlü oluyor: Açık ameliyat karnı yararak yapılıyor. Kapalı ameliyat karından 5 nokta delinip, robot yardımıyla laparoskobik yapılıyor. Ben 2.'sini tercih ettim. İlk zamanlar zor olsa da sonrasında çok rahatladım. 7 senedir Allaha şükür herşeyi yiyip içebiliyorum. Allah yardımcınız olsun...

22 Ağustos 2012 13:36

Herhalde
Genel Müdür

Çok kolay; yemekle su içmemek gerek.Önceden 20-30 dk. Yemekten sonra ise 2-2.5 saat sonra su içeceksin.

22 Ağustos 2012 14:57

muhammedtosun
Şef

hülya hanım eğer içebilirsen midem kaldırır dersen benim tavsiyem sana mayen kökünün suyu. bende de bu hastalık vardı her şeyi denedim ama faydası olmadı. mayen kökü hazırlatmıştım ve hazırlattığım bu mayen kökünün suyunu içtim. şuan midemden bir sorunum yok çok şükür. benim reflüyü halletti çok şükür.

22 Ağustos 2012 21:20

kedisever
Genel Müdür

reflü konusunda bir hekime danıştınız mı? sanırım bir diyetisyen neleri yiyebileceğiniz konusunda yardımcı olabilir.

bende de reflü başlangıcı vardı. ortaokul yıllarımda bir ilaç vermişlerdi ama inanın ismini hatırlamıyorum. biraz stresli kişilerde hassas insanlarda genelde bu tarz sindirim sistemi rakhatsızlıkları çıkabiliyor. asitli yiyecek içecek tüketmemelisiniz, kola, portakal gibi gibi

yoğurt ve ayran tüketimini arttırdığımı hatırlıyorum ama bir doktora bu konuda danışmanın en iyi çözüm olacağı kanaatindeyim.

çok geçmiş olsun acil şifalar dilerim.

22 Ağustos 2012 23:35

YAGIZHAN
Aday Memur

ARKADAŞLAR REFLÜ HASTALIĞININ KESİN ÇÖZÜMÜ AMELİYATTIR. SİZLERE TAVSİYE EDECEĞİM DOKTOR İSE HACETTEPE ÜNİVERSİTESİNDE YETİŞKİN HASTANESİ GENEL CERRAHİ UZMANI BÜLENT TIRNAKSIZ'DIR. ZİRA BENİM OĞLUMDADA AYNI RAHATSIZLIK VARDI O AMELİYAT ETTİ ÇOK MEMNUNUZ. SELAMLAR

23 Ağustos 2012 00:28

staleli_19
Memur

10 gun sureyle gunde 3 tane zeytin cekirdegi ye.ac karnina olsa daha iyi olur

23 Ağustos 2012 00:56

alberkan5050
Aday Memur

Bu illetle başı dertte olan bana mesajla ulaşırsa kesin çözüm olan gerekli bilgileri veririm.Sağlıklı günler...

alberkan5050
Aday Memur

Bu illetle başı dertte olan bana mesajla ulaşırsa kesin çözüm olan gerekli bilgileri veririm.Sağlıklı günler...

alberkan5050
Aday Memur

23 Ağustos 2012 03:25

serap3436
Aday Memur

sabahları aç karnına üçer zeytin çekirdeği. uzun süre devam edebilirsiniz br zararı olmaz. çok iyi gelecek ben böyle kurtuldum

23 Ağustos 2012 11:40

filolog25
Şube Müdürü

Endoskopiye girdim bende de reflü sorunu var.Doktor sabahları ve akşamları yemeklerden en az 20 dakika önce içebileceğim pampas diye bir ilaç verdi.Ayrıca yemeklerden 5 dakika sonra gaviscon diye sıvı bir ilaç alıyorum.Senelerdir öksürürdüm hep farenjitten sanırdım ama reflüden dolayıymış.Hala öksürüğüm ara ara oluyor.Reflü yastığı aldım geçenlerde o da sert ama idare edicem artık.Bunların dışında önerileri olanlar var mı?Reflü başlangıç aşamasındaymış ameliyata gerek yok dedi doktor ama ameliyat olanlar rahat etmiş burdan okuduğuma göre.İstanbul'da bu ameliyatı yapan iyi bir doktor var mı?Bitkisel gıda önerileriniz var mı?Herkese teşekkürler şimdiden.

23 Ağustos 2012 13:27

morphi
Kapalı

filolog

başlangıçtaysa istesende ameliyat yapmazlar k.maraş ta ali ergin var

iyileştirmezse ben de bişey bilmiyom..

bi de ankarada bi doktor var ama adını unuttum..bitkiden falan medet umma asiti azaltmak falan çözüm değil

kapak düzelecek önce..tahriş giderilecek..panref ve gaviscon kullandım kırmızı olan

4 5 ay kullandım artık ihtiyaç kalmadı Allaha şükür..

23 Ağustos 2012 14:53

shaq33
Memur

öncelikle doktora gitmeni tavsiye ederim bende de var aynı rahatsızlık bana 3 tane ilaç verdi 2 hap 1 şurup 2 ay gibi bir sürede iyileştim şimdi arada midemde yanma oluyor o zamanlarda gaviscon (şurup) içiyorum çok şükür bir sorun kalmadı

23 Ağustos 2012 20:28

muri55
Şef

reflüde ilaç çözüm değildir.sadec rahatlama.olur.şikayetleri azaltır.

ben ameliyat oldum.5 yıl önce.sorusu olna varsa yardımcı olayım.

23 Ağustos 2012 21:49

filolog25
Şube Müdürü

morphi önerilerin için teşekkürler;ancak Kahramanmaraş'a nasıl gideyim ben çalışıyorum.Şu anda başlangıç seviyesinde doktor 200 ml advance gaviscon verdi bir de pampas belirttiğim gibi.Bu ilaçlar umarım ömür boyu olmaz.Sabah öğürmelerim azaldı neyseki bu ilaçlar sayesinde.Öksürüğüm de biraz daha iyi.Arkadaşlar reflüden tamamen kurtulmak mümkün mü peki ameliyatsız?Buarada benim hiçbirzaman midemde yanma olmadı.Sabahları öğürme oluyordu ve ağzım sıvı doluyordu bu şekilde anladım zaten midemde bir sorun olduğunu.Gastrit yok neyseki.İlaçları düzenli kullanıyorum inşallah düzelir.

Toplam 66 mesaj