Editörler : supporters.
«91011121314151617181920»

ihlasali
Memur
03 Nisan 2013 09:05

bu sistemle bu idarecilerle bu öğretmenlerle ancak bu kadar olur.önce idarecileri sonra öğretmenleri insani yaklaşımlar ve insan ilişkileri konusunda kursa almak gerek

since-1453
Daire Başkanı
03 Nisan 2013 13:41

Saygıdeğer hocalarım kimse kusura bakmasın ama insanlar önce ALLAHA sonra sizlere çocuklarını emanet ediyor.Bir çoğunuz ise emanete hıyanet ediyorsunuz.

Bir insan mesleğini sevmeden mutlu olamaz mutlu olmayan biri yaratıcı ve verici olamaz.Sürekli mutsuzum umutsuzum sözleriiiiii

1)falancanın maaşı bu filancanın maaşı bu o şukadar aldı bu bukadar aldı.Diğer memurun maaşı ve şartı sizin için iyiyse düz memurluğa geçin sizin tutan mı var.Torpil bulamassan girersin tekrar KPSS ye yanlışmıyım

yada özel okula geçer 3000 TL maaşı alırsınız

2)yok güneydoğuda çalışıyorum yok erzurumda çalışıyorum.Bu moralle o gencecik nesilleri nasıl eğitiyorsunuz.Sevmediğiniz bir yerde o yörenin insanına nefretle bakmadan nasıl eğitim veriyorsunuz.Yazık değil mi o çocuklara

3)Kendiizi üniverstedeki profla bir tutuyor aynıı maaşı istiyorsunuz aldığınız eğiti hiç mi kıyaslamıyorsunuz.Neden ünide kalmadanız ozamn

4)Kendinizce olan ek işlerden hiç bahsetmiyorsunuz tanıdığım öğretmenlerin birçoğu okullarında haftasonu kursları,sınavlarda gözetmenlik,özel ders gibi şekillerde para kazanıyor.

Yazdıklarım belki hoşunuza gitmiycek ama toplumun size akış açısı bu haksızlığa uğramadınız mı ?

Tabiki uğradınız.

Ek ödemelerde yapılan büyük haksızlıktı

Başbakanın yaptıkları büyük haksızlık

Ama işin kötüsü bu haksızlıkları sorgulamktansa hep para pul derdine düştünüz.Ek deme sıkandalıyla değil akedemisyenlerin maaşıyla,mühendislerin avukatların maaşıylaaaaa doktorun maaşıyla........

Gözünüzde herzamn doktor,mühendis,avukat değersiz oldu toplumun en değerli varlıkları siz oldunuzzzzzzzz

Hocalarım biraz öz eleştiri yapın lütfen hatalı olduğum birşey varsada düzeltin ama lütfen öğretmene yakışır bir uslupllaaa

fatalay
Aday Memur
03 Nisan 2013 16:08

sayın since 1453 hata olarak düşünmüyorum ama katılmadığım sizin kişisel fikirleriniz var.

1) ben de bir öğretmen olarak maaşımızın gayet yeterli olduğunu düşünüyorum ve hiçbir zaman da şikayet etmedim,bütün öğretmenler için genelleme yapmamak lazım. ha şöyle bir şey olmasını çok isterim doğudaki zor şartlarda olan öğretmenin maaşı batıdakinden daha fazla olmalı bir köy öğretmeninin maaşı ildekinden fazla olmalı ben il merkezindeyim batıdayım ama doğuda çalıştığım zamanlarda 2007li yıllarda hasta olsam acil milli eğitimden çağırsalar resmi bir işim olsa falan köylünün taksisiyle gidiyordum ve gidiş dönüş 90 tl para veriyordum taa o yıllarda. yani bize şehirdekilere herşey kolay hastane ayağının altında alışveriş desen ister migros ister kipa artık nere ucuzsa ama köydeki bir öğretmenin seçme şansı bile yok artı öğrencilerine aldığı defter kitap, kalem de cabası... yani kimse doğuda köyde durmak istemiyor maaş farkı olsa tek cazibesi o olur ve bir süre daha kalır öğretmenler de oralarda.

2.bu moralle o nesillere ne verebilirsiniz diyorsunuz ama ben öyle öğretmenler gördümki annesini eşini çocuğunu kaybedip de birkaç gün sonra okulda sınıfında öğrencileriyle dünyanın en mutlu insanı gibi ders yaptığını yani sınıf otramı çoook başkadır o atmosfer her şeyi unutturur insana. ama tabi bazı psikolojisi bozuk öğretmenler oluyor ve sınıfını da kendine benzetiyor nadir olarak.

3) kendini akademisyenle kıyaslayan milli eğitim öğretmeni varsa bu konuda kesinlikle haklısınız, bir prof ömrünün sonuna kadar okuyor yazıyor araştırıyor öğretiyor öğreniyor yani bir öğretmen kendini akademisyenle kıyaslamamalı hele maaşını hiç...

4) müdürle arasını iyi tutup girmediği derslerden egzersiz alan öğretmenlerimiz dahi var ne yazıkki fakat bütün öğretmenler için düşünülemez tabi ama tekrar ediyorum öğretmen maaşı yeterlidir ben 1800 tl maaş alıyorum ek ders yok kiramı da ödüyorum yemem içmem gezmem bunlar da var ev alamıyorum araba alamıyorum ama çok ala yaşıyorum.

92 kpss puanıyla atandım 5 yıl çok severek yaptım bu mesleği . fakat son 2 yıldır hiç sevmiyorum bu mesleği çünkü norm fazlasına çıktım 2 yılda 11 okul gezdim sürekli rapor alan öğretmenlerin yerine derse giriyorum sınıfım yok okulum yok idarecim yok planım yok programım yok bazen sabahçı bazen öğleci bazen tam gün... her gittiğim okulda onlarca öğretmenle tanışmaktan gittiğim okullarda idare tarafından işe yaramaz bir öğretmen gibi bakılmaktan (hatta öğretmen olarak bile görmüyorlar çocuk avutmaya gelmiş biri gibi algılanıyorum) bıktım artık. ama bu mesleği sevmemek bu işi iyi yapmayacağın anlamına gelmiyor bence.

amor_omnibus_idem
Genel Müdür
03 Nisan 2013 22:14

bu gün diğer branşdasıma sordum zevk alıyormusun diye( fen), benim ruhum sıkılıyor 11 yıllık öğretmenim bu arada, bırakıp da gidemyorum , mecburz çekeceğiz ama meb de altanatif üretmeli

JefferyDahmer
Yasaklı
04 Nisan 2013 00:34

Bende doktorluğu sevmiyorum, hastalar o kadar kabaki sanki bizi süper güçleri olan insanlar sanıyorlar, ve hemen hastalıklarını iyileştirmemizi bekkliyşorlar günde 150 hastadan haftada 750 kisiye bakıyorum bakıyorum çık garip insanlar valla küfür yiyoruz sesemiz çıkmıyor, çıkarınca diğer hastalarda mecbursun bakacaksın deyip galyana geliyo bende bıktım bu meslekten, boşuna okumuşuz ya hep anamın yüzünden, ben küçükken yumurtayı severdim annem de bana ha oğlum ben sana yumurtaları kırıp kırıp yediriyorum sen doktor olup bana bakcan derdi. yumurtalar sayesinde doktor oldum memnun değilim yumurta gördükçe canım sıkılıyor değisen varmı yaa ben öğretmen olmak istiyorum varsın öğrenciler dalga geçsin nasıl olsa yaz var sömestr var dayanırım valla..

japon-gülü
Kapalı
09 Nisan 2013 14:14

tanburicemil aynen benim hissettiklerimi yazmışşın bu kadar olur.

okulda geçen her saniye işkence gibi. benimsediğim hiçbir yönü yok. tıpkı bir hapishane. hayatımdan çalınan saatler. allah kurtarsın

şaase
Aday Memur
10 Nisan 2013 17:28

aynen:( bıktım valla

japon-gülü, 11 yıl önce

tanburicemil aynen benim hissettiklerimi yazmışşın bu kadar olur.

okulda geçen her saniye işkence gibi. benimsediğim hiçbir yönü yok. tıpkı bir hapishane. hayatımdan çalınan saatler. allah kurtarsın

entel88
Şube Müdürü
12 Nisan 2013 20:27

Aslında biz mesleğimizi seviyoruz da bizi yıldırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Sonunda da başardılar sanırım. Her iki öğretmenden biri aynı şeyi söylüyor. Tayin olamamak bir sıkıntı, maaş ayrı bir sıkıntı, veli ayrı bir sıkıntı hepsi bir olmuş öğretmenin üstüne üstüne geliyor. 4 yıldır doğudayım. Merakla bekliyorum tayinimin çıkacağı günü. Bu yıla kadar hiçbir şikayetim de yoktu.

Ta ki bu haftaya kadar. Hamileyim. Rahatsızlandım. Okuldan çıkıp apar topar devlet hastanesine gittim. İki tane doktor var. Biri o gün acile bakamıyormuş. Diğeri de ameliyata girmiş. Beni geri çevirdiler. Özel hastaneden başka herşeye benzeyen bir hastane daha var. Gittim bebeğimin beyninde kist çıktı. Bana burda ne olduğunu anlayamayız dediler. Memlekete gidip görünmek için 23 nisanı bekliyorum. Git gel en az 500 lira. O hiç gözümde değil. Velinin biri okul aile birliğinin istediği bağış için bana tehdit mektubu yazmış. Bugün de bir diğeri gelmiş. Gelişim raporunda çocuğun her notuna çok iyi vermişim müzik dersinin yaratıcılık notuna iyi vermişim diye ağzına geleni saydı gitti. Valla 1700 liraya yapılacak iş değil. Bıkmadım, bıktırdılar...

japon-gülü
Kapalı
12 Nisan 2013 20:56

bıktım! yetsin bitsin artık!

KardeşTr
Şube Müdürü
12 Nisan 2013 23:05

Öğretmenlik güzel meslek. Bazı arkadaşların dediği gibi maaş konusunda pek çok haksızlık yapıldığı belli. Özellikle son 10 yıl içerisinde diğer mesleklerdeki maaş artışlarına paralel öğretmenlik mesleğinde bir artış olmadı. Fakat yine de buna da şükür. Şimdi gelelim asıl meseleye çoğumuzun çocuğu var. Evde çoğumuz 1-2 çocukla uğraşırken ne denli yoruluyoruz. Şimdi bir de bizi düşünün hepsi farklı ailelerden farklı düşüncelerle gelmiş kızlı erkekli 30-40 öğrenciyi 40 dk. boyunca bir sınıfta zorla topluyorsunuz. Kimisi severek geliyor kimisi ise nerden geldim ben buraya şimdi dışarıda top peşinde koşmak vardı düşüncesinde kimisi sınıftaki bir kızı tavlamakla, kimisi bir erkeği tavlamakla meşgul kimisi de şu dersi nasıl kaynatırım derdinde. Kimi arkadaşını dürtüyor kimi bir arkadaşına kağıt atıyor vs. vs. Yani anlayacağınız Hababam sınıfının modernize edilmiş hali. Şimdi böyle bir sınıfa giriyorsun ve hiç bir yaptırımın yok. Benim asıl üzüldüğüm dersle alakasız olanların yanında dersi dinlemek için can atan azınlığın durumu. Keşke sınıfa girdiğimde azınlık da olanlar çoğunluk da olsaydı. O zaman bak bakayım yukarıda öğretmenlikten bıktım diye yazanlar olur muydu? Yada bu kadar çok olur muydu?

yaşarcık
Genel Müdür
13 Nisan 2013 10:53

ben de sevmiyorum artık.memurluğa nasıl geçebilirim:)

04 Eylül 2013 19:27

bende sevmiyorum

bakım yapamıyorum demiyorum. SEV-Mİ-YO-RUM.

Bzmkylü
Yasaklı
04 Eylül 2013 19:54

Sevmiyorum diyenlere sözüm yok, olamaz da

Ama ben öğretmenliğin gereklerini yerine getirmiyorum diyorsanız (diyen yoktur umarım) bu işi yapmayın

öğretmenlerin maddi sıkıntısı olabilir, zorlukları olabilir, yoruculuğu olabilir

ama biz sınıf kapısını kapattığımızda dertlerimizi ve sıkıntılarımızı sınıfın içine taşıyorsak bu olmaz

ögretmenceğiz
Şube Müdürü
05 Eylül 2013 16:39

sevmemek ne kelime öğretmenlikten, kendim öğretmen olduğum halde nerdeyse bütün öğretmenlerden nefreeettt ediiyoooruuuummmmmm...

20 Temmuz 2015 03:45

elimizde hiç bi yetki yok öğrenci bize küfrediyor hiçbişey yapamıyoruz tatil falan yok sürekli ders çalışıyorum evrak hazırlıyorum iki senede öğretmenlikten nefret ettim bakan bey utanır mı acaba !!

zzena
Yasaklı
20 Temmuz 2015 07:13

ben de bayılıyordum..seven var mı

oldu wala:)
Genel Müdür
20 Temmuz 2015 12:46

istifa etsen 3 ay tatil yapıp maaş verecek olan hangi meslek var söyler misin aysinciğim:)

zzena, 9 yıl önce

ben de bayılıyordum..seven var mı

nuh-barutcu
Yasaklı
20 Temmuz 2015 14:19

3 ay değil 2 ay tatil hocam

oldu wala:), 9 yıl önce

istifa etsen 3 ay tatil yapıp maaş verecek olan hangi meslek var söyler misin aysinciğim:)

nuh-barutcu
Yasaklı
20 Temmuz 2015 14:25

öğretmenliği çok çok severek tercih vermiştim ,

öss puanım tıptan sadece 10puan düşüktü ve tıp diş eczacılık dışında tüm melsekleri tercih yaparak okuyabiliyordum.

rüyalarımda bile sınıfta ders anlattığımı öğrencilerle sorular çözdüğümü görürdüm o derece yani

30700.olarak fenbilgisi öğretmenliğini ilk girişimde kazanıp severek okudum ilk yıl da 95.2 ile atandım.sanki yeniden doğmuştum mesleğimi severek yapacaktım ,ama gelin görün ki evraklar resmiyet yüzünden ilkk yıl bunaldım sonra biraz toparladım okul değiştirdim kendime geldim biraz,

meb deki politikalar öğretmenleri meslekten hemen soğutuyor.özlük haklarının kötüleşmesi ve yeni neslin tembelliği ailelerin ilgisizlikleri bunaltıyor beni

bu yüzden ygs lys girip tıp diş eczacılık okumaya karar verdim bu yıl iyi puan aldım ama yetmiyor hedeflere

bence öğretmenliği sevmiyorsanız farklı alanlara kayın çünkü çocuklara zarar vermemek gerekir ve daha faydalı olabileceğimiz alanlara geçebiliriz.

zzena
Yasaklı
20 Temmuz 2015 17:15

tatili sen 3 ay yapıyorsun heralde trollukten dolayı

Toplam 429 mesaj
«91011121314151617181920»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi