Editörler : asaygincihan27
20 Nisan 2012 18:53   


ted koleji öğretmenliği

ted kolejine başvurdum. önce yazılı sınav şimdide mülakat ve mülakat için ankaraya gitmek gerekiyo. ted koleji hakkında bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatırsa çok sevinirim.

ted koleji nasıl bi kurumdur, öğretmenden neler bekler ve öğretmene neler kazandırır??

asıl amacımız olan konu; maaş konusunda nasıldır??mesela stajyerliği kalkmamış bi branş öğretmeni, ilköğretm mat,ne kadar alır?

daha önce orada çalışan veya çalışmakta olan arkadaşlar var mı acaba beni bilgilendirebilcek??? ankaraya gitmeye değer mi??

25 Nisan 2012 22:22

pelusatugce87
Aday Memur

Benim İngilizce de çalıan arkadaşım var. Ted senden devamlı gelişmeni öğrenmeni bekler. Seminerler, projeler bitmek bilmez. Eğer üniversite de araştırmayı seven bir öğrenci olmuşsan TED e uyum sağlarsın. Maaşlarını ben de bilmiyorum ama 15 saat üzerinden 1400 gerisi ek ders diyorlar tabiki TED İSTANBUL ve TED ANKARA daha fazla. Bunlardan birinde çalışmayan arkadaşım 2. yılı 2500 alıyormuş. Tebiki bir sürü proje filan da yapıoyor. TED de ne yaparsan ek ders ücretiymiş diye duydum.

26 Nisan 2012 14:30

teacher29m
Genel Müdür

bir kere güzel olmalısın vizyon önemli veliler ultra elit sonra her gün okula şıkır şıkır saçların ışık saçarak girmelisin etek boyunun diz üstü olması evladır ders anlatırken fevkaladenin fevkinde olmalısın sonra okulunuza devlet okullarından bilumum işler için gelen ( satranç turnuvasına bilgi yarışmasına seminere vesaire vesaire ) yüksekten bakmalısın ıyygg ne kadar banalller demelisin bu arada zengin koca bulma şansın yüzde 1000 :) buda cabası

30 Nisan 2012 15:17

afyalcin
Aday Memur

teacher29 aynen katılıyorum:)

ayrıca ted e girmenin en kolay yolu ADD den ya da CHP den mini bi referans(torpil) bulmaktır.

gelişmeyi geliştirmeyi seven biriysen gençsen gezerim tozarım diyosan hiç düşünme on numara..

ama yaşlandım evlendim barklandım geceleri çıkamam alkol de alamam vb vb diyosan zati vazgeç gitsin:)

30 Nisan 2012 17:59

odtü97
Şef

Al benden o kadar.

TED kolejinde staj yapmış, TEDin yazılı sınavını iyi bir puanla geçmiş ama her nasılsa sözlü mülakatını geçememiş birisi (ha bu arada ODTÜ mezunu ve not ortalaması yüksek şeref düzeyinde biri) olarak sözlü mülakatını geçemedim.Hadi ben yetersizdim de o dönem Okulumdan da hiç kimse TED ANKARA Kolejine geçemedi nedense.

(2 tanesi TED AYDIN ve KONYA kolejlerine gitmiştio ayrı mesele.)

Eğer referansınız TEDin gözde üniversite hocalarından ise, referansınız torpilli ise,TEDE seçilirsiniz.

Ama iyi üniversite mezunu, not ortalamsı iyi , gariban bir memur çocuğu iseniz TED Ankara sizin için biraz zordur. Bu da benim edindiğim izlenim...

01 Mayıs 2012 20:49

35bp47
Memur

.....

01 Mayıs 2012 22:43

ortadogu"
Kapalı

Yıllar yıllar öncesinde ünv den bir hocamız tarafından Ankara TED Kolejine götürülmüş ve bu hanım kızımıza kefiliz denilmiştim. Daha stajyer öğretmendim mesleğe başlayalı 2 ay felan olmuştu. Bana stajyerken devletten aldığım paranın aynısını alacağımı söylediler. Şöyle bir etrafıma baktım, öğretmenlerr inanılmaz!! müstahtemler yelekli papyonlu :) alacağım para 3 kuruş, Ankarada o parayla geçinmek imkansız..Bana istifa et 2. dönem burda başla dediler. Kolayı seçtim ve Anadoludaki çalıkuşu misyonuma devam ettim. Pişmanmıyım?

Hemde nasıl. Risk almadan yaşadım diyemiyor insan...

03 Mayıs 2012 16:31

35bp47
Memur

Ortadoğu hocam neden pişmansın, kaç para veriyorlarmış ki TED ankara da.

03 Mayıs 2012 16:37

35bp47
Memur

Arkadaşlar Ankara TED alan sınavına çağırdı. İzmir'de oturuyorum. KAlkıp Ankaraya gideceğim. Boşuna gitmek istiyorum. Şu an bir işim var ve 1200 alıyorum. Bunlar yeni başlayan bir ogretmene ne kadar veriyor ? YAzılıyı ve mulakatı geçtikten sonra işe alınma ihtimalimiz yüksek mi, deneyime önem veriliyor mu , torpil donuyor mu, yardımcı olursanız sevinirim.

03 Mayıs 2012 23:55

odtü97
Şef

merak etmeyin işe alındıktan sonra size sözleşme imzalatırlar. O zaman alacağınız maaşı öğrenebilirsiniz. Ona göre işinizden ayrılıp ayrılmayacağınıza kara verirsiniz.

Orada yeni başlayan bir öğretmen devlette yeni başlayan öğretmen kadar maaş alır. Maaşınızdaki artış daha sonra kıdeminize, verimlilğinize bakar. Yaptığınız proelerden ek ders alırsınız. Ayrıca ek dersiniz yazın da kesilmez.Okul zamanı normal ders saatiniz ek dersi alırsınız. Yazın da aynı ücreti alırsınız. Eğer plan,proje falan yaparsanız extra ek ders alırsınız. ama orada sürekli kendinizi geliştirmek zorundasınız. Yoksa kapının önüne koyarlar . Başarınızı ispatladıkça maaşınız artar.

05 Mayıs 2012 10:55

FENER45
Yasaklı

Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesini 98 puan ortalamasıyla ve birincilikle bitiren genç kız, hem fakülte ve hem de Ankara Üniversitesini birincilikle bitirmişti.. Hiç ara vermeden yüksek lisansa başladı ve bu arada stajını Çankaya Üniversitesi'ndeki kolejde tamamladı.. Orada bir yıl kadar da çalıştı. Bu sırada TED Kolejine girdi. Orada 5-6 seneden beri çalışıyor ve çok memnun!..

08 Mayıs 2012 10:58

ÖLÇME DEĞERLENDİRME
Yasaklı

Ya arkadaşlar boşverin TED koleji kendini bulunmaz hint kumaşımı mı zannediyor?Yemişim TEDİNİ işim olmaz öyle komleksli kurumlarlarla.

08 Mayıs 2012 11:18

SERTDAVUL
Yasaklı

ÖLÇME DEĞERLENDİRME;

Dediğin hiç doğru değil ya, dediğini bir an için doğru kabul etsek; TED eğitimini dışladığımızda, mahallede kalarak kaybeden kişi biz oluyoruz.

Ne haber?..

İmkanlar biraz elverse oradan şaşmazdım.. Öğrencilere çok seçkin ve süperklas eğitim veriyorlar.. Lise kısmı bittiğinde çocukların İKİ YABANCI DİLİ oluyor ve hayata daha sağlam umutlarla giriyorlar. Bir de, peşinden kaliteli bir ÜNİVERSİTE olunca deme gitsin?..

08 Mayıs 2012 16:01

afyalcin
Aday Memur

sert davul pollanya mısın nesin yaw :):)belli sen onlarla oturmuş kalkmışsın aristokratlık bulaşmış:) dikkat et çıkmaz leke!

09 Mayıs 2012 09:40

SERTDAVUL
Yasaklı

AFYALÇIN; TÜRKÇE dilini bu kadar ihmal etmiş olman affedilemez! Argo ağzını terketmeye çalışmalısın! Zor değil! KONU HAKKINDA yazmayı aklet!

18 Mayıs 2012 14:34

afyalcin
Aday Memur

setrdevil çuuk mersi bacım..senin ıcın deniciiimm:)

Toplam 15 mesaj
 
ANKET
Lojmanların, içinde oturanlara, ihalede oluşan en yüksek bedelle satılacak olmasını;