Editörler : supporters.
12345678910111213»

nitrteX
Memur
16 Mayıs 2012 18:00

Arkadaşlar bu programa Yüksek Lisans not ortalamasıyla başvurulması mümkün müdür ? Mümkünse direk doktora için mi başvuruyoruz. ?

nitrteX
Memur
17 Mayıs 2012 16:51

Neyse öğrendim başvurabiliyormuşuz.

duyi
Aday Memur
17 Mayıs 2012 17:30

Hocam size yanlış bilgi verilmiş ya da siz yanlış anlamışsınız.Siz yükseklisans ortalamasını dikkat alarak bu programa başvuramazsınız sadece lisans diploması ile başvurabilirsiniz.Görevli büyük olasılıkla size şunu demek istemiştir, yükseklisans mezunu doktora için bu bursa başvurabilir diye fakat lisans ortalamasıyla.Kolaylıklar

nitrteX
Memur
17 Mayıs 2012 20:21

Hayır, klavuzda okudum. Yüksek Lisans not ortalaması ile programa başvurulabiliyor. 2012 klavuzunda açıkça belirtilmiş. Kalın harflerle yazılmış.

nitrteX
Memur
17 Mayıs 2012 20:48

İşte klavuzda yazanlar.Yüksek Lisans Not ortalaması ile direk doktoraya başvurulabiliyor.

Lisans veya yüksek lisans öğrenimi ile ilgili genel akademik not ortalaması ?dört üzerinden

2.75?, ?on üzerinden 7,00", ?yüz üzerinden 70,00" veya daha yukarı olmak

Yüksek Lisans akademik not ortalamasıyla doktora öğrenimine başvuracak adaylar için mezun

olduğu lisans alanında yüksek lisans yapmış olmak. (Okulunda belgelemesi istenecektir.)

DOKTORA ÖĞRENİMİ YAPMAK ÜZERE YÜKSEK LİSANS NOT ORTALAMASI İLE BAŞVURANLARIN HEM

LİSANS HEM de yüksek lisans mezuniyet belgesi ile akademik not ortalamalarını gösteren belgelerini

vermeleri gerekmektedir.

18 Mayıs 2012 00:21

arkadaşlar, sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışırım geçen sene kazanan ve bu süreçleri bilen birisi olarak .

18 Mayıs 2012 11:29

mırınkırın,

bir arkadasım ylsy basvurularında son ales puanı gecerli oluyor dedi, bana sacma geldi ama gene de sormak istedım, ben 3 yıl gecerliliği olan en yuksek ales puanını kullanabiliyoruz diye biliyordum.

bohemabi
Aday Memur
18 Mayıs 2012 11:47

en yüksek olanı alır.. ki başvuru yaptığınızda sizin bölümünüze göre otomatik olarak kendisi puanınızı getiriyor.manuel girmiyorsunuz...

@mırınkırın benim bir sorum olacak diyelim kazandık bursu gittik yurtdışına ama orada başarısız olduk farklı sebeplerden dolayı...bunun sonucunda ne gibi yaptırımlar oluyor.diplomasız dönülürse...

altinlimon
Kapalı
18 Mayıs 2012 14:54

alese de girdik yas siniri yukselmezse danistaya dava aciyorum arkadaslar ben kazanmasamda inadina degilmi acacagim davayi baskasina yarasin

altinlimon
Kapalı
18 Mayıs 2012 15:10

Olayi arastirdim arkadaslar surec soyle,

kilavuz aciklandiktan sonra meb e basvurup degistirmelerini taleb edecegim

cevap olumlu gelmezse yurutmeyi durdurma davasi acacagim ve eger mahkeme onaylarsa herkesin bursu durdurulacak

anayasadaki esitlik ilkesine aykiri oldugu icin eminim mahkeme yurutmeyi durduracaktir

altinlimon
Kapalı
18 Mayıs 2012 15:33

Arkadaslar hazirlikli olun eger yas siniri degismezse burs bu sene cok buyuk ihtimalle iptal olacak yurutmeyi durdurma cikcak sasirmayin insallah

Wakefielddlı
Aday Memur
18 Mayıs 2012 16:16

İlginç...

nitrteX
Memur
18 Mayıs 2012 16:54

Oldu o zaman herkes her şeye dava açsın. Birisi de çıkar derki neden başvuru alt sınırı not ortalaması için 2.00 değil de 2.75 ? Hadi diyelimki yaş sınırı 30 oldu, bu sefer 31 yaşındaki adam da mı dava açsın :))

Sen davayı aç içinde kalmasın. Böyle bir şey için kesinlikle programa zarar gelmez.

altinlimon
Kapalı
18 Mayıs 2012 17:26

zarar gelmez zaten merak etme ayrica dedigin dogru bu kriterler kime ve neye gore belirleniyor hic dusundunmu neden 31 degil de neden 27 neden 26 vya 28 degil neden 2.75 veya 2.80 degil neden neden cunku birisi kafasina gore yapmis olay basit

benim dayandigim noktalar sunlar

arastirma gorevlisi yas siniri 35

kpss memurluk sinir 35

askerlik yapma gibi sartlarda cinsiyet ayrimciligi var

bildigin gibi ya kurum ya okul adina gidyorsun ikisininde yas siniri 35

buna dayanarak insallah idari mahkemede dava acip bu seneki yurutmeyi durduracagim

altinlimon
Kapalı
18 Mayıs 2012 17:34

ayrica herkes dava acabilir hakkini arayabilir bu kavram sana garip gelebilir.

bak bu kisi dava acmasa bugun kpss de binlerce kisi hala magdur olacakmisti bu ylsy yas konusu birkac senelik mesele inceledim eski yazilari ama kimse ugrasmamis kimbilir kac kisi magdur oldu ama sesleri cikmiyor hepsi kaderine razi.

"İnşaat mühendisi olan H.Ç. KPSS sınavında Devlet Su işleri Genel Müdürlüğü?ne girmeye hak kazandı. Yerleştirmede esas alınan KPSS ilanının koşullar bölümünde ?27 yaşından gün almamış olma" şartı koşulmuştu. Sınav sonrası 27 yaşından gün alan H.Ç. bu nedenle kazandığı göreve atanmadı.

KPSS?yi kazandığı halde ataması yapılmayan H.Ç?nin açtığı dava Ankara 7. İdare Mahkemesi tarafından reddedildi. Davanın temyiz incelemesini yapan Danıştay 12. Dairesi, emsal bir karara imza attı. Daire, kanun, tüzük ve yönetmelik yerine sınav kılavuzunda getirilen yaş koşulunu taşımayanların atanmasının yanlış olduğuna karar veren ve davayı reddeden idare mahkemesi kararını bozdu."

nitrteX
Memur
18 Mayıs 2012 18:28

altinlimon

Kaç doğumlusun bilmiyorum ama tam zamanlı bir master programı yapıp 1 yılda bitirebilirsen 1983 ve sonraki doğumlular master yapmış olmak kaydıyla kabul ediliyorlar. Klavuzda okumuştum.

altinlimon
Kapalı
18 Mayıs 2012 19:05

mastere ihtiyacım yok bu yıl yas 84 olcak ve kılavuz bayan veya askerliği yapmamış masterli erkek diyor tam komedi bir de bayanlara yemek yapmayı bilme erkeklere sunnet sartı eklenmeli tam bir abide

18 Mayıs 2012 20:52

arkadaşlar son ales diye bişy yok hangisi yüksekse otomatik osym onu seçiyor kısaca , diplomasız dönersen sana harcanan paralarını hepsini senden yada 2 kefilinden alırlar ,dava olayına gelirse açmak bişeyi değiştirmez malesef belli kurallar konmuş ve öle ilerliyor yaş konusu da öle toptan cvp veriyorum kusura bakmayın bol sanslr

21 Mayıs 2012 19:26

@maldyna,yarım dönem uzatma hakkın var burslu ,yarım dönem de burssuz olarak uzatabilirsin masterı fakat doktorana başlayamıyorsun ozamanda uzatınca tabi kurum adına gitmeyi düşünüyorsan doktora yok tabi açıklayıcı olmuştur umarım

maldeynea
Aday Memur
22 Mayıs 2012 09:03

@mırınkırın çok sağol...

Toplam 285 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi