Editörler : oto-danisman-expert

el.san.z.e.ö.
Müsteşar
04 Mayıs 2012 18:04

..... marka çok arıza verir demek yanlış. Adam gibi sürdükten ve baktıktan sonra sadece alman yada japon değil birçok markanın aracı binde bir arıza verir. ama sen arabaya eşşeğe biner gibi hor binersen zamanla sen arabanın eşeği olursun..

real madrid
Kapalı
04 Mayıs 2012 18:48

küçük arabada vw polo'yu tavsiye ederim...

kavram9
Daire Başkanı
04 Mayıs 2012 18:58

Arkadaşlar yorumlarınız gerçekten çok aydınlatıcı teşekkür ederim hepinize

Özellikle kullandığınız bu arabalardan eksik ve artı yönlerine değinirseniz bu modellerden alacak olan arkadaşlara bir öneri olmuş olur

Arkadaşlar bende toyota kullanıyorum ve de gerçekten memnunum.Ama şu son japonyoda olan NÜKLEER PATLAMADAN SONRA yeni toyotalarda ve arabalara parça alımlarında RADYOSYON tehlikesi olduğundan bahsediyorlar buna ne diyorsunuz

toyotanın bir çoğu zannedersem hala japonyada üretiliyor ve bu radyosyon hemen geçip gitmiyor sonuçta japonyadaki malzemelerden kullanılıyor vb..

Bu radyosyon olayının arabalara yansıma olayı ve toyotaların üretim yerleri nereler bu durumlar nedir?

Bir de bazı arkadaşlar WOSVOGEN o paraya göre değmez içi donanımı vb göre değmez felan denmiş nedir bu durum kullanan arkadaşlar ne diyor bu durumlara

selamlar..............

'Battal Gazi
Müsteşar
04 Mayıs 2012 19:18

Sağlamlık olarak WV ve opel diğerlerine fark atar.

ELTORADO
Aday Memur
04 Mayıs 2012 19:23

arkadaşlar sıfır arac alacak olan gelecek yılı beklesin...Toyotanın BMW den aldıgı 1.6 dizel 115 hp 280 tork corollalar yeni kasa olarak cıkacak.Yani BMW konforu Toyota kalitesiyle birleşiyor.....TADINDAN YENMEZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM. ek olarak honda da 1.6 dizel cıkarıyor.300 tork ve 120 hp bu araclar piyasayı siler süpürür.CİVİC VE COROLLA SÖYLEMEDİ DEME GERİSİ CEBİNİ YAKAR WALLA iyi akşamlar.

esitlik
Şube Müdürü
04 Mayıs 2012 19:26

honda ve nissan, konu başlığında sayılan markalardan daha iyi.

- XXL
Yasaklı
04 Mayıs 2012 19:28

kalite kalıteyle birleşiyorda en az 65 bın lıra olur ıkısınınde dızelı nasıl alıp kullanalım?

bızde bılıyoz kalıteyıde para nerde kucuk ıllerde neredyse bı ev parasını gıdıpte nasıl arabaya bağlar bı ınsan

kreatif_
Kapalı
04 Mayıs 2012 20:06

1988 model renault 12 tx ile başladı maceram; sonra Toros ile devam etti.Opel Vectra,Toyota XEİ,Astra derken tesadüf eseri bir VW Golf aldım..nolduysa aşırı bir bağlılık oldu arabaya:) beni bağlayan ne oldu onu da tam olarak bilmiyorum:)) sonuç olarak: en iyi araba kullandığınızdır...

ank1111
Kapalı
04 Mayıs 2012 20:17

En iyisinin hangisi olduğunu herkes biliyor.

göker tam35
Daire Başkanı
04 Mayıs 2012 21:12

en iyisi wolkwagen

ama:

8 valflik boralara bile ikinci elde 20bin tl isteniyor.

o fiyata gider 2004-2005 mondeo alırım.

fiyatta önemli wolkswagen iyi iyi ama ikinci elde çok pahalı

04 Mayıs 2012 21:53

bütün iyi markaların çin'de fabrikası var.Özellikle 2005 sonrası araçlar için söylüyorum.Yani toyotalar o eski toyata değil vw ile ford,opel için de geçerli bunlar.Artık bunların büyük bölümü çin malı.İsteyen inanmasın.Bilirkişiden bu sözler...

kubisabiinan
Kapalı
04 Mayıs 2012 22:03

ben toyota,opel ve wv kullandım toyota sorusun standart bir araba. opelden illet ettim iyi araba ama sorunu oldugu zaman baş edemezsiniz memur için diyorum. wv bora 2000 model 16 çelik jant . abi araba yolda varım diyor 120 den sonra yapışıyor tabi fikrim hayalım tabi 3 yıl sonra dizel jetta başka da arabaya binmem. Ama yakıyor.

04 Mayıs 2012 22:51

vay be :)) daha hala polo bora mondeo vs diğenler var tuhaf doğrusu hatta QuasQai diyenler var hemde 90.000 e arkadas git 60.bin ver 2.0 cc 160 hp 2010 insignia al ne diyelim herkesin düşüncesi kendine; bende 2009 1.6 turbo 180 hp var hala kredi ödüyoruz ama değer Allah herkese nasip etsin ondan yakısıklı araba yok bu dünyada... for ever insignia...

sardunyasw
Memur
04 Mayıs 2012 23:09

Tabiki TOYOTA.Ben listedeki araçların bir çoğuna bindim ama Toyota gibisini görmedim.Adamlar en eski arabalarına bile 114 beygir koymuşlar.Şuan bu güce çıkamamış markalar var.Toyotanın yol tutuşu çok güzel.Sağlam kafa sağlam Motorda olur unutmayın.

SERA25
Aday Memur
04 Mayıs 2012 23:25

toyotanın otomatik vitesini tavsiye eden var mı?? ya da otomatik viteste en yisi hangisi?

04 Mayıs 2012 23:30

Toyota Auris tavsiye ederim size...

04 Mayıs 2012 23:56

ayrıca bu toyota merakı nedir ya ? 2012 model corollada bile fuul oldugu halde navigasyon yok bu sadece basit bi örnek bakın insignia standart donanım navigasyon var üstelik tahmini 15 e 18 cm flan capında birde espri olsun diye yazım bari insigniada el freni yok malüm küçük bi düğme yeterli aynı zamanda şık neyse bitiremiycem ben kullananlar bilir ayrıca toyota hiç ucuz değil mesela 2012 1.4 corollaya 60.bin hayattta verilmez bana göre neyse toyotacı arkadaslar da biraz anlatsın bakalım belki bilmediğimiz avantajlarını anlatırlar saglıcakla

starliner20
Memur
05 Mayıs 2012 00:23

elazıglı-23 dostum haklısın insignia harika bi araç bencede 20 yasındayım yeni memur oldum adalet bakanlıgına teknisyen olarak bakalım ilerde pederinde desteği birazda banka kredisiyle bende bi insignia alcam ins allah nasip ederse yanlız corolla insignia karşılastırması adaletsiz olmuş avensis insignia olsa olur bak o ama yinede aşık olmusum ben opel insigniaya bir gün aşkıma kavusurum ins

cihan64
Memur
05 Mayıs 2012 01:46

1.2 tsi modelini kullanan birisi olarak şunları söyleyebilirim. 1.2 motor kesinlikle eski kasa 1.6 jettadan daha güçlü ve atik. gaza basmanızla hızlanması bir oluyor. araç yüksek hızlarda resmen yola yapışıyor. yağ gibi akıyor yolda. arabanın çalıştığını anlamak çok zor çünkü çok sessiz. araç çok erken vites istiyor. 2000 devirde yükseltme uyarısı yapıyor. ama 6 vites olması yakıt tasarrufu açısından çok önemli. öyleki 140 km ile giderken daha 3000 devire bile gelmiyorsunuz. şehir içinde araç 7.5 lt. civarı yakıyor ki gayet iyi dizele yakın değerlerde. uzun yolda rahatlıkla 5 lt civarı yakıyor araç. en güzel yanı turbo motorun çok seri olması. yeterki gaza basın araba uçuşa her zaman hazır. üstelik 175 olan maksimum torkunu 1500-4000 devir aralığında vermesi çok iyi ki benzinli rakiplerinin hiç birisi bu tork değerine ulaşamıyor. bagaj hacmi 510 litre oldukça geniş. bunların yanında yeni kasası güzelliği ve dikkat çekiciliği ile rakiplerinin hepsine fark atıyor. 42000 tl civarına alınabilecek en iyi araba.

es esli yasar
Aday Memur
05 Mayıs 2012 03:01

otomatik vites konusunda sanayide kime sorarsanız sorun yüzde 99u honda yı tavsiye eder benim 2009 model honda city es model aracım var sehir içi 8.5 9 lt civarı şehirler arası 5 lt civarı yakıyor 506 lt bagajı 100 beygirlik motoru rampada dahada iyi hissediyonuz ayanızın altındaki gücü f1 sanzımana geçince uzun yolda biraz makasa başlayınca insanın sıkıntısını geçiriyor. son olarak söz konusu otomatik vites olunca hoooondddaaaaaaa....

Toplam 211 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi