Editörler : crops35

30 Nisan 2012 21:48

Kamu Avukatlarından 5 Mektup Eylemi

Değerli Dava Arkadaşlarım;

Bu haklı davamıza esas olmak üzere sizleri 5 mektup eylemine davet ediyorum. Kısaca Cumhurbaşkanı, Başbakan, Maliye Bakanı, Adalet Bakanı, Ekonomi Bakanlarına hitaben mektup yazmanızı ve bunu ilgili bakanlık adresine ptt yahut kargo aracılıgıyla göndermenizi istiyorum. Ben ilk 5 mektubu gönderdim. Sizlerden de destek bekliyorum. Hayırlara vesile ola.

hkah08
Aday Memur
01 Mayıs 2012 19:09

Bende destekliyorum. Derdimizi direkt devlet büyüklerine iletebilirsek daha yararlı olabilir. Bu zamanda Başbakanın ve maliye bakanın yapmak istediği herşey olur. Önemli olan durumumuzu onlara ve diğer bürokratlara izah edebilmekk

nstrdms
Memur
01 Mayıs 2012 20:39

Tamam yapalım arkadaşlar,bunu da deneyelim ne kaybederiz ki?

02 Mayıs 2012 09:25

destekliyorum ben de göndereceğim

konya desek
Kapalı
02 Mayıs 2012 12:35

Arkadaşlar Gürsel Tekin ile görüşme ayarlanmıştır. Fakat görüşme öncesi birçok baro ve meslektaşımızı yanımızda görmek için çabalıyoruz. Sizlerden de hem 5 mektup eylemimize hem de tartışmna programlarını mail yağmuruna tutmanızı istiyoruz.

Lütfen hiç bir eyleminiz boşa gitmiyor bnun bilincinde olun ve destek olmanız şart sizden sadece destek sitiyorum. Gerekirse gazete ilanı bile vericem.

safoli
Memur
02 Mayıs 2012 14:00

ben de göndereceğim

nstrdms
Memur
02 Mayıs 2012 20:21

Arkadaşlar, herkes ayrı ayrı düşünce ve taleplerini mi yazıcak yoksa ortak bir metin mi oluşturalım?Ben kendi adıma yazıp yollıycam ama bu başlık nedense pek rağbet görmemiş, neden acaba? Çok basit bişey bu yapacağımız,lütfen arkadaşlar birlik olalım artık, sayımız da az zaten..

av.ege
Memur
03 Mayıs 2012 08:23

Ben de mektubumu yazıp göndereceğim.

Konya Desterk Gürsel Tekin ile görüşme nezaman?

ahmet pars
Yasaklı
03 Mayıs 2012 09:13

konuyla alakası yok biliyorum ama arkadaslar sizden bir ricam olacak. malum ortalık dolandırıcı kaynıyo, cep telefonlarına mesaj geliyo, takımınızın formasını kazandınız hemen arayın falan diye.aynı mesaj bana da geldi, ben adamları aradım dalga gectim, kızıp kapattılar. sizden ricam adamları arayın, dalga gecin, bıktırın, kredi kartı bilgileri falan istiyorlar, kafadan sallayın, yada kartımı niye vereyim mal mısınız, kartla formanın ne alakası var deyin,agzınıza geleni sayın, hadlerini bilsinler. eger sizlere de bu sekilde mesajlar gelirse dikkatli olun. numara şu şekilde:0216 383 4343

vatandas olarak duyarlı olalım, oynanan oyunları bozalım arkadaslar. bu yazımı da herkesle paylaşmanızı rica ediyorum sizden...

konya desek
Kapalı
04 Mayıs 2012 18:29

Birçok baronun Kmau Avukatları komisyonuna mektup yazdım eylemimize destek için eline ulaşanlar var mı?

konya desek
Kapalı
05 Mayıs 2012 22:29

Başbakanlığa gelen mektup sayısı 35 arkadaşalr 1000 oldugunda gazete ilanını vericez. Söz veriyorum.

av.ege
Memur
09 Mayıs 2012 08:32

Bir mektup da benden . Dün Başbakana ve maliye, ekonomi ve çalışma bakanların amektup yazdım. Yararlı olur İnşallah..

aykevüç
Aday Memur
09 Mayıs 2012 08:48

facebook twetter üzerinden milletvekillerine bakanlara trweet atmak gerek

09 Mayıs 2012 09:22

doktorlar için kanun teklifi verilmiş,astsubaylar da yasal düzenleme için başbakan talimat vermiş, biz halen bir arpa boyu yol katedemedik

09 Mayıs 2012 10:47

arkadaşlar biraz önce hem Bahum hemde bütçe kontrol de yetkilililerle görüştüm, bizim hakkımızda bir yasal düzenleme yapılması için bir çalışma yok, maille falan olmaz bu işler

09 Mayıs 2012 14:53

mektup gönderecek arkadaşlar maliye müşteşarı naci ağbal ve bahum genel müdürü selahattin inci ye gönderirlerse iyi olacak kanaatindeyim

safoli
Memur
10 Mayıs 2012 10:31

Biz 5 arkadaşla birlikte başbakana, bakanlar kurulu üyelerine ve adalet komisyonu üyelerine mektup yazdık. Islak imzalı toplam 52 mektubu postaya vereceğiz. Bu işin;her bir av.arkadaş için 52 mektup çıktısı almak, zarf temini, zarfların üstünün yazılması gibi sekreteryası bana ve diğer arkadaşıma düştü. Ama birilerinin de bunu yapmasına ihtiyaç var diyerek üstümüze düşeni yaptık. Biraz emek sarfetmek gerekiyor.

İlaydaselsu
Aday Memur
10 Mayıs 2012 16:33

Safoli arkadaş siz hangi ildensiniz

biz İstanbul Sağlık Müdürlüğü avukatları olarak mektup daha önce göndermiştik tekrar göndermek isitiyoruz. Nerelere gönderdiniz

örneği bizede gönderirmisiniz birlikte hareket etmemiz lazım

10 Mayıs 2012 17:14

Sayın Bakan,

659 sayılı Kanun Hükmünde Kararname, hukuk hizmetlerinin yürütülmesi konusunda bir Kararname olmakla birlikte, bu Kararname ile hukuk hizmetlerini yürüten avukatların değil, Maliye uzmanlarının özlük hakları iyileştirilmiş, ek göstergeleri 3600, makam tazminatları da 2000'e çıkarılmıştır. Yıllardır özlük haklarında bir iyileştirme bekleyen Kamu avukatları, iş yükünün bunca artmasına rağmen kendi görev ve sorumluluklarını belirleyen bir kararnamede uzmanlara iyileştirme yapıldığını görerek umutlarını iyice kaybetmişlerdir.

Avukatlık hizmetleri sınıfına dahil kamu avukatları, emekli olduklarında ise yaklaşık 1100-1300 TL maaş almaktadırlar. Bu durum zaten çalışırken de zor geçinen ve halen emekliliği düşünen birçok avukatın çalışmaya devam etmek zorunda kalmasına neden olmaktadır. Emekli olanlar ise emekli maaşları ile geçinemez durumdadır. Özlük haklarının yetersizliği, meslekten başkaca yükselme yollarının bulunmaması kamu avukatlarının moral ve motivasyonlarını olumsuz etkilemektedir.

Ülkemizde kamu çalışanlarının her kesiminin sorunları olmakla beraber, üzerinde hiç bir çalışma yapılmayan ve yılların birikimi ile sorunları devleşen ve kronikleşen tek kamu çalışanları kamu avukatlarıdır. Zaman zaman bazı kesimlerin hakları iyileştirilmesine rağmen, kamu avukatlarına özgü hiçbir iyileştirme yapılmamıştır.

Bu nedenle, Ak Parti İstanbul Milletvekili Bülent TURAN?ın, kamu avukatları ile ilgili yasa teklifinin hükümet tasarısı olarak meclise sunulması ve yasalaşması konusunda tüm kamu avukatları adına desteğinizi esirgememenizi bekler ve saygılar sunarım.

safoli
Memur
11 Mayıs 2012 09:05

ıstanbul

av.gül
Aday Memur
11 Mayıs 2012 10:23

bugün de 10 milletvekiline e mail attım... inşallah birileri sesimizi duyar

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler