Editörler : muhtesem32
02 Mayıs 2012 11:55   


B grubu memurluk sınavı değişecek mi?

Herkese Merhaba,

Benim sorum 2014 kpss sınavı hakkında olacak. Endüstri Mühendisiyim kpss b grubundan sınava gireceğim. 2 yıl boyunca çalışıp 2014 kpss yi kazanmak istiyorum. Fakat memurluk sınavı değişiyor, kalkacak vb. söylentileri var. Sizce bu söylentiler ne kadar doğru. Kpss B grubu memurluk sınavı 2014 e kadar kalkabilir mi yada değişebilir mi. Kpss B grubu sınavı değişecek olsa bile bu değişiklik duyurusu ne zaman yapılır. Öğretmenler için 2012 başlarında değişiklik duyurusu yapılmıştı B grubunda da 1 yıl önceden mi belli olur. Bu kısım çok önemli

Memurluk sınavında düz memur ya da mühendis memur olarak bir yerleri kazanmak istiyorum.

Diğer korkum ise 2014 sonrası için. Örneğin 2014 e kadar sınav değişmedi ve kazandım. sizce sınavdan sonra alımların usulü değişir mi. Çünkü sınav 2 yıl geçerli. Bu sürede değişiklik olabilir mi. Bazı sitelerde artık Kpss B grubu alımlarında kurumlar açıklarını duyuracak ve alımları kendileri yapacaklar diye duydum yani torpil mülakat vb. faktörler devreye giriyor ve bu da benim için dezavantaj.

Vereceğiniz cevaplar benim için çok önemlidir.

Herkese Kpss'de başarılar.

02 Mayıs 2012 15:08

invasion
Kapalı

Sinav sistemi degisir mi kalkar mi bilinmez. Bilinen tek sey bu hukumetin (tarihe not dusmek adina adini da zikredeyim AKP 'nin) kadrolasmadaki gozu donmuslugunun bu denli oldugu dusunulurse ve bircok memur aliminin merkezi atamadan cikardildigi da goz onunde bulundurulursa; dibine kadar endise etmekte serbestsin.

2014 'u bekleme diyecegim de sen zaten gec kalmissin...

Toplam 1 mesaj
 
ANKET
Milli piyango bileti hakkında ne düşünüyorsunuz?