Editörler : oto-danisman-expert
12345678910111213»

Oz genc o
Şef
28 Ekim 2012 23:03

Merhaba arkadaşlar. Alım konusunda söyleyeceğimi söyledim. Daha fazla konuşmamak daha iyi. Bazı arkaşlar alınıyor yada kabullenmek istemiyor. Uçakçılık ve türevleri konusunda eskişehirli arkadaşlarıma birkaç tavsiyede bulunmak isterim. Thy Technic sizler için mükemmel bir kurum. Sanırım tüm uçakçılar 3500tl maaşa hayır demez. Hizmet yılı 5 yıl bile olmadan 5000tl ye yaklaşan maaşa hiçmi hiç hayır demez. Ayrıca Sabiha gökçen hava limanında kurulmuş olan HABOM ve yine sabiha gökçen içerisinde kurulmuş olan Thy technic ve Pratt whitney ortaklığındaki TEC (turkısh engine center) uçak motorcular için büyük bir şans. Bunlarıda değerlendirmenizi bir arkadaşınız olarak ancak tavsiye edebilirim. Allah hepinizin gönlüne göre versin.

ucakçı
Aday Memur
29 Ekim 2012 02:52

inş. usta dediğin gibi olur..
diğer arkadasın soylediklerine gelince,verdıklerı 3500tl oyle ha diyince verilmiyor.
ilk 2-3 yıl deneyim ve tip eğitimleri + lisanslı olmaları gerekmektedir.
ilk işe başlama maası lisanssız; ort. 1500tl
gidip sorun arastırın,denemesi bedava...

sonteknisyen, 11 yıl önce

eskişehir veya ankara alım yaparsa eğer takibinde kayseride alım yapar bence.Geçtiğimiz alımlar bunu gösteriyor çünkü.Böyle olursa eğer uçakçı senin mezuniyete denk gelir kayseri büyük ihtimal.

Oz genc o
Şef
29 Ekim 2012 12:53

Evet arkadaşım dediğin doğru. Teknisyen yetiştirme programına katılanlar öyle. 1500'e ikramiyeyide eklersen thy teknikte 2000tl alınır. Evet bahsettiğim lisanslı ve uçakçı olanlar, yani sizin gibi eğitim görmüş kişiler. Dediğin gibi 2-3 yılda 3500tl alınıyor. 5-6 hadi bilemedin 7 yıl sonra maaş 4500-5000 seviyelerine ulaşıyor. Hava ikmalde bunu alman imkansız. Ayrıca hava-iş sendikasıda iyi zamlar alabiliyor.

hasanes
Aday Memur
31 Ekim 2012 00:04

Alım yapılırsa bunu nerden öğrenicez .

MAK MÜH-86
Kapalı
31 Ekim 2012 11:25

arkadaşlar ben hava ikmalde askerlik yaptım. makina muhendisiyim 2012 kpss p3 puanım 88,9 mühendis alımı olacak söylentileri var umarım makinacı alırlar bilgisi olan varmı?

Oz genc o
Şef
31 Ekim 2012 14:39

Hasanes: Alım yapılmayacak. 2014 belki. Fakat MYO mezunu alınacak artık. Her MYO mezunuda değil. Teknik bölüm bitirme ve myo dan önce lise düzeyinide aynı şekilde meslek lisesi okuma şartı aranacak. Örnek verecek olursak. Düz lise mezunu bir kişi, MYO okuyup, bu diplomayla başvuramayacak. Ama meslek lisesinde motor bölümü okumuş bir kişi, MYO dan makine veya otomotiv okuduğunda başvuru yapabilecek. Meslek deneyim bütünlüğü sağlanmış olacak.

Mak.Müh86: Evet doğru duymuşsun. 30 kadar mühendis alınacak. Şubat gibi takip et. Makina alınır evet. Ama özellikle uzay ve havacılık müh. ve uçak müh. diyebiliriz. Puanın fena değil, hakkında hayırlara vesile olsun. Unutmayın; havacılık bir yaşam tarzıdır.

sennur89
Şef
31 Ekim 2012 16:51

öz genc nasıl bu kadar emin konuşabiliyorsun

hasanes
Aday Memur
31 Ekim 2012 17:02

bende bunu çözemedim nerden bu fikirlere sahipsin anlayamıyorumm..

sennur89, 11 yıl önce

öz genc nasıl bu kadar emin konuşabiliyorsun

Oz genc o
Şef
01 Kasım 2012 11:24

Arkadaşlar biraz resmi gazete takibi yapın. Artık teknikerler, teknisyen kadrosuyla çalıştırılmayı kabul etmek şartıyla tercihler yapabiliyor. Artık tamamı ile yaygınlaşacak. Her kurum daha fazla eğitim görmüş, yeni personel ister değilmi?. Bu arada arkadaşlar; Devlet hava meydanları (DHM) 120 personel alacak. Türkiyede teknisyen ve teknikere, en fazla maaşla işbaşı yaptırtan kurum DHM dır. Ayrıca çalışma koşullarıda çok güzeldir.

bob123
Aday Memur
01 Kasım 2012 14:43

hocam seni niye insanlarin moralini bozuyosun alinmiycak diye , istanbulla gölcuk daha yeni teknisyen aliyo 150 200 arasi yeni emekli olan var son 2 ayda .

Oz genc o
Şef
02 Kasım 2012 13:34

Dostum, moral bozmak değil amacım. Eğitim çıtası yükseliyor türkiyede. Kurumlarda buna ayakta kararlı. Dünya değişiyor, türkiye değişiyor. 2012 sondu zaten liseler için. 2014 sınavı önlisans ve lisans olarak yapılacak. Sistem bunu gerektiriyor çünkü. Artık değişim zamanı. Evet dediğin ilanı biliyorum, 2012 sınavın açıklanmasına 2 hafta kala yayınlandı. Son alımlardı ve herhangi bir bölüm mezunu olmak diye bir koşulu vardı. Puanı yüksekten aşşağı, bölüm farkı olmadan sıraladılar. Buda mantıklı geldi bana. Puanı yüksek olan girdi. Örnek verecek olursak; elektrik bölümü mezunu biri, metalcilerin tercih yaptığı kısımdan sınava girdi. İşi, işte öğretmetme mantığıda güzel. Nasıl olsa aldıkları askerliğini yapmamış 18 yaşındaki çömezlerde hiçbir meslek deneyimi olmadan işbaşı yaptı. Hiç değilse elektrik-elektronik-bilgisayar gibi bölümler okumuş zeki adamlar işe alınacak

sennur89
Şef
02 Kasım 2012 16:30

oz genc insanın sadece morilini bozuyorsun alım yapılırsa ilk sana msj atcam söz. Türkiyenin eğitim çıtası yükselse ne olur üniversite mezunu simit satıyo içler acısı bi haldeyiz.

ucakçı
Aday Memur
02 Kasım 2012 19:27

yani dostum diyorsun ki,artık alımlar da önlisans ve lisans mezunlarına daha fazla agırlık verecekler dıyorsun.
bu 2014 oncesi yani 2013'teki 2-3 ve 4. alımlar ıcınde gecerlı olacak mı acaba?

Oz genc o, 11 yıl önce

Dostum, moral bozmak değil amacım. Eğitim çıtası yükseliyor türkiyede. Kurumlarda buna ayakta kararlı. Dünya değişiyor, türkiye değişiyor. 2012 sondu zaten liseler için. 2014 sınavı önlisans ve lisans olarak yapılacak. Sistem bunu gerektiriyor çünkü. Artık değişim zamanı. Evet dediğin ilanı biliyorum, 2012 sınavın açıklanmasına 2 hafta kala yayınlandı. Son alımlardı ve herhangi bir bölüm mezunu olmak diye bir koşulu vardı. Puanı yüksekten aşşağı, bölüm farkı olmadan sıraladılar. Buda mantıklı geldi bana. Puanı yüksek olan girdi. Örnek verecek olursak; elektrik bölümü mezunu biri, metalcilerin tercih yaptığı kısımdan sınava girdi. İşi, işte öğretmetme mantığıda güzel. Nasıl olsa aldıkları askerliğini yapmamış 18 yaşındaki çömezlerde hiçbir meslek deneyimi olmadan işbaşı yaptı. Hiç değilse elektrik-elektronik-bilgisayar gibi bölümler okumuş zeki adamlar işe alınacak

sennur89
Şef
04 Kasım 2012 16:25

ucakcı arkadaşım inanma oz gence tamamen uyduruyo alımlar başlasın görüşcez onunla

multicopter
Aday Memur
04 Kasım 2012 19:02

ne zaman alım yapılcak bilgisi olan varmı

sonteknisyen
Daire Başkanı
04 Kasım 2012 19:13

Mart sonu, nisan başı...

multicopter, 11 yıl önce

ne zaman alım yapılcak bilgisi olan varmı

ceyhan26
Aday Memur
04 Kasım 2012 19:39

Bu ay alım olabilir merkezi atamadan öncemi olur sonramı olur onu bilemem 15 gün içerisinde netleşir

multicopter
Aday Memur
04 Kasım 2012 23:06

@sonteknisyen

ne yaptın abi sen mart sonu nisan başı ...

o zamana kadar bir işe girip çalışmak lazım ...

zaten 3 - 4 ayda mülakat soruşturma felan sürerse bayağı uzun bir süreç ...

inş. daha erken alım yapılır

sonteknisyen
Daire Başkanı
04 Kasım 2012 23:13

Çokta bel bağlamayın.Ne kadar çok umutlanırsanız, aksi durumda o kadar çok üzülürsünüz.Bir iş bulup çalışmaya başlayın bence.Şu saatte ilan verse bile hava ikmal 6 ay sonra iş başı?Bu süre zarfında ne yapacaksınız?

Bu arada, alımların 2013'ten önce olacağını sanmıyorum...

multicopter, 11 yıl önce

@sonteknisyen

ne yaptın abi sen mart sonu nisan başı ...

o zamana kadar bir işe girip çalışmak lazım ...

zaten 3 - 4 ayda mülakat soruşturma felan sürerse bayağı uzun bir süreç ...

inş. daha erken alım yapılır

multicopter
Aday Memur
07 Kasım 2012 23:36

merhaba

19 kasımda yayınlanacak ösym tercih klavuzunda bizim bölümle alakalı birşeyler olabilirmi herhangi bir bölüme başvurup memur olarak atanabilirmiyiz?

Toplam 630 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi