Editörler :
08 Mayıs 2012 19:44   


Avivasa finansal danışman

İşin Tanımı:

AvivaSA kariyerini satış üzerine kurmayı hedefleyen ?GELECEĞİN YÖNETİCİLERİNİ? arıyor:

Üniversitelerin 4 yıllık lisans, 2 yıllık ilgili Meslek Yüksekokulu bölümlerinden mezun veya 2012 yaz döneminde mezun olacak adaylar için bir istihdam projesi başlatıyor:

İşe alımı gerçekleştirilen tüm adayları yaklaşık 1,5 ay sürecek bir eğitim ve oryantasyon programına davet ediyoruz.

Mevzuat Eğitimi

Yönetsel ve Kişisel Gelişim Eğitimleri

Satış Teknikleri Eğitimi

Oryantasyon Eğitimi

İşbaşı Eğitimi

Vaka Çalışmaları ile başlayıp, Yönetici Geliştirme Programı desteğini arkasına alarak, performansa dayalı yüksek gelir ve satış alanında kariyer hedefi ile sektörün öncü kuruluşlarından AvivaSA?da Sabancı güvencesi altında yeni bir hayata merhaba diyecek adayların başvurularını bekliyoruz.

09.05.2012 TARİHİNDE MÜLAKATA ÇAĞIRDILAR POZİSYONLA İLGİLİ BİLGİ SAHİBİ OLAN VAR MI??

08 Mayıs 2012 20:03

civanozcan
Aday Memur

yarın fındıklı-kabataşta mülakata girecek olan kimler var?

08 Mayıs 2012 23:09

yurtmandeniz
Şube Müdürü

Bildiğin sigorta sattırılan primle çalışılan bi iştir.

08 Mayıs 2012 23:25

körfezim
Şef

işin tanımı aslında sokaktaki bohçacılar gibi yalvar yakar satış yapmak.ilana bakarsanız bol bol kelime kalabalığı,sanki genel müdür alıyorlar.

09 Mayıs 2012 21:21

civanozcan
Aday Memur

aynen öyle bugündü mülakat gitmektn vazgeçtim

10 Mayıs 2012 21:03

attımkafaya
Daire Başkanı

AvivaSA çalışanı olarak sizleri bilgilendirmek istiyorum.

İlk ay eğitime alınırsınız. Servis yemek krallar gibisinizdir. Maaş olarak 650 tl yatar hesabınıza. Eğitim biter, hazinenin yaptığı sınavı geçer ve lisansı alırsanız sabit maaşınız 1.100 tl olur (brüt) net ise 880 TL. Yemek 235 TL servis vs sağlıyor şirket. Saha satışıdır. Gittiğiniz yere mümkün olduğunca altınıza araba vermeye çalışır şirket.

Bu işin tanımının kısa özeti şöyle. Şirkete ne kadar çok katılımcı çekerseniz yani ne kadar çok kar sağlarsanız size geri dönüşü ( maaş+kariyer+bonus+ hediyeler) o kadar çok olur. Bu ay mesela ipad ve iphone hediyesi var. Belirli hedefi gerçekleştirenler bu hediyeleri alacaklar. 3 4 yıl içinde de 5 bin 6 bin tl maaş alabiliyorsunuz. Bunlar abartı gibi geliyordu ama iş arkadaşınızın bu paraları aldığını görünce insan inanıyor.

Büyük önyargılarla şirkete girdim. Ama şu an çok memnunum. Devlete girip sabit yerimde kalacağıma, iyi çalışırım ve yükselirim bir müfettişin aldığı paranın 1000 1500 tl fazlasını alabilrim. Bu iş böyle bir iş. Azim işi, yılmama işi.

Hangi şirket, siz daha çalışanı olmadan sizi alıp Türkiye'nin 5 yıldızlı otelinde 3 gün konaklatır. ? Hangi şirket stajyer konumadaki çalışanına araba verir ? Hangi şirket günlük yemek ücretini 11 TL tutuyor ?

Evet iş çok ama çok zor. Çünkü çalıştığınız baz aldığını kitle İNSANLAR.

Düşünün taşının. Ben çalışan birisi olarak bunları söylüyorum. İş hakkaten zor. Saha işi, ama ofiste de 1 haftanızı geçirdiğiniz oluyor. Son olarak YÖNETİCİLER MÜKEMMEL İNSANLAR.

Kurumsalı geçtim... diyalog abi-abla-kardeş boyutunda.

Hakkınızda hayırlısı olsun. Bu işsizlik almış başını giderken, bir düşünün derim. Hakkınızda hayırlısı bol şanslar.

10 Mayıs 2012 21:06

attımkafaya
Daire Başkanı

körfezim

ben girdiğim günden beri kimseye yalvar yakar satış yapmadım. Satamadığım zaman, " siz bilirsiniz, beni zaten 1 2 ay sonra arayacaksınız" diyerek kapıdan çıkmışımdır en fazla. Bu iş senin bildiğin tencere satımı işi değil. Finansal yöneticiyiz biz. Bohçacı değiliz. Ben hayatımda o statüde olmadım o yüzden bohçacı nedir bilmem. Ama ofisime gelip bana anlatabilirsin. Bende öğrenmiş olurum.

25 Mayıs 2012 00:56

neadı
Aday Memur

başvuruda bulunup mülakat davveti alan arkadaşlar,hangi iller için başvurup nerede mülakata davet edildiniz??? birde başvuru süresinden nekadar sonra size geri dönüş oldu??

25 Mayıs 2012 01:50

a06k
Aday Memur

880 TL alıp müfettiş maaşını geçeceğim diye düşünüyorsan pek bir polyanasın. Müfettiş yardımcısı olarak girenlerin maaşı sabit kalıyor, diğer mesleklerin yükseliyor diye düşünenler baya yanılıyor. İşinde mutluysan ne mutlu sana, ama beni de aramışlardı daha mezun olmayınca haziranda arayalım o zaman demişlerdi ama maaşın bu kadar düşük olduğunu hiç bilmiyordum.

25 Mayıs 2012 08:39

indigo35
Daire Başkanı

Bu işin finansal danışmanlıkla ne ilgisi var?Bildiğin satışçı arıyorlar.Zaten ilanda 2 yıllık 4 yıllık ne olursan gel demesinden belli.

2011'de mezun olmuştum sanki başvursam çağırmayacaklar.Milleti çekmek için değişik isimler yazıyorlar.Pazarlamacı dese başvuru az olacak biliyorlar tabi.

Bir de araba olayını anlamıyorum.Arabayı veriyorlar da park parasını da veriyorlar mı?Şehir yerinde araba dert.Kendi arabamdan, trafikten bezmişim bir de şirket arabası hiç çekilmez.

28 Mayıs 2012 11:54

bsk90
Aday Memur

an itibariyle bende toplu mülakata çağırıldım, ancak yazılanları gör

ünce biraz korktum ama attımkafaya beni biraz rahatlattı, sanırım mülakat zamanına kadar biraz daha düşünmeliyim

28 Mayıs 2012 20:53

neadı
Aday Memur

bende çok kararsızımmm:(

lütfen çalışan arkadaşlar yardımcı olun

29 Mayıs 2012 23:05

westbloode
Aday Memur

mülakata giden varmı

30 Mayıs 2012 13:43

quattro7x7
Aday Memur

ben de yarin gitmeyi dusunuyorum ama hala bir kararsizlik var

30 Mayıs 2012 17:54

railman
Aday Memur

çocuklar duymasında haluk kafa buluyordu ya aynen öyle.insan kaynakları,finansal danışman,portföy,performans,oryantasyon,yönetici asistanı,parttime,fulltime,zartdı zurtdu.sadece kelime kalabalığı,ya kısaca şuna sokakta pazarda simit limon satan satıcılar gibi çalışacaksın,satarsan maaşın cebinde yoksa havanı alırsın desene be kardeşim.böyle kelimelerle kafa ütülüyorsunuz.

02 Haziran 2012 01:36

SeCciL
Aday Memur

attımkafaya nickli arkadaşım söylediklerine pek aldırmayın ancak ona kızmayın da... İlk heves, ilk gazla döktürmüş :) Sözde ofisine gitmek isteyen olur ise bi gitsin de görsün ofisini :)))

Gerek devlet memurluğundan çok daha iyi demesi, gerekse finansal yöneticiyim demesi bunun en büyük ve traji komik kanıtı..

İş % 100 satış işidir. Yaparsanız çuvalla para kazanabilirsiniz... Yöneticileriniz kesinlikle mükemmel insanlardır.... Ama bohçacıdan farkınız yoktur :))

İşsiz kalmaktan kesinlikle çok ama çok iyidir... Hızınızı alırsanız kendi evinizi de alabilirsiniz. Zaten bir noktadan sonra her satış işinde olduğu gibi performans düşüşü yaşarsınız. O ana gelmeden dünyalığınızı yapmanız gerekir :)

07 Haziran 2012 00:06

brrkbrk
Aday Memur

cumartesi calisilmiyo saniyorum ole deilmi

06 Temmuz 2012 22:49

SeCciL
Aday Memur

evet cumartesi çalışılmaz.

17 Temmuz 2012 14:21

ErdEmK78
Aday Memur

An itibariyle bende çağırdılar, mülakata giden varsa nasıl bir süreç işliyor anlatabilir mi acaba? Birde buranın sarış işi için çok ağır olduğu söyleniyor hem zor hemde eskisine göre parasıda o kadar iyi değilmiş diye duydum :S Ayrıca çalışma bilen arkadaşlar çalışma şartlarınıda yazarsa sevinirim tatil, mesai vs.

Şimdiden teşekkürler kolay gelsin herkese ..

18 Eylül 2012 18:58

dldldla
Aday Memur

Selam yarın İzmir'de Avivasa mülakatına çağrıldım,başvurup da çağrılan var mı? Fikri olanlar?

18 Eylül 2012 19:07

gzderiin
Aday Memur

beni de aradılar avivasa dan ama çok kararsızım sigortacılık konusunda. eğitimden önce mülakat mı oluyor acaba?

Toplam 52 mesaj
 
ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?