Editörler : F16 Gökçen

yalauzmusun
Aday Memur
01 Temmuz 2014 01:42

bu işi yapmak isteyen arkadaşlar Will Smith'in "Umudunu Kaybetme " filmini mutlaka izlesinler

SebastianMichaelis
Aday Memur
13 Ekim 2014 22:35

bende avivasa emeklilik tarafından mülakata çağırılıyorum. fakat çok kararsızım, ne önerirsiniz?

boncuukkk
Aday Memur
13 Ekim 2014 22:57

Ben geçen yıl girdim mülakatına, her mülakatta fix sorusu şu: bireysel emeklilik sistemi ev hanımları içinmi daha uygundur çalışanlar içinmi? 11 kişiydik iki gruba ayırdılar Münazara yaptık bizim tezimiz evhanımları için uygundur kısmıydı, biz Münazara yaparken mülakatı yapan kişi bzm Hakkımızda not alıyordu bir taraftan, ben sözü ilk alan kişi olduğum için toplu mülakatı geçip ertesi gün bölge yöneticisi ile görüştüm aynı zmnda başka bi arkadaşımda aynı gün bölge yöneticisiyle mülakat yaptı beni 1 buçuk saat mülakata tabii tuttular onu 10 dk da yolladılar ertesi günü iş teklifi yapmak için beni çağırdılar yani kabul edilmiştim fakat ben reddettim işi çünkü bölge yöneticisi şöyle söyledi gün boyu çok birbirine Zıt mevkilerde müşteri Peşinde koşulcakmış bunuda aynı zmnda Otobüsle dolmuşla yapıosun, ben zannettimki bi araç tahsis edilecek bu iş için fakat durum böyle deilmiş hadi ben kendi aracımla müşterilere gitsem ee bu seferde 1100 tl maaşla benzinimi nasıl karşılarım ? Acaib zor iş yani anlayacağınız, hııı okdr kahır çektin ordan oraya gittin birde adam senin suratına dahi bakmazsa kafana sık gitsin yani, tabii tüm bu sıkıntılara ben katlanabileck yapıda bi insanım derseniz biraz ağzınız laf yapıor bide manken olabilcek kadar görselliğe sahipseniz vala kapıolar benim tecrübem bu yöndedir, hatta beni işi reddettikten sonra tekrar aradılar neden kabul etmediniz tam aradığımız satış temsilcisi kriterlerine uygunsunuz diye, vala dedim onu boşverde insan kaynaklarına alacaksınız şimdi koşa koşa Yalın ayak geleyiim ben size fakat saha satışının içinde geçtiği tek bir cümle dahi rica ediorm kurmayınız deyip kapattım:)) umarım sizlere yardımcı olmuşumdur

Erhancan85
Aday Memur
23 Aralık 2016 14:48

Hadi bakalım konuyu hortlatalım.

Hala çağırmaya devam ediyorlar avivasa finansal danışmanlık için. Benide salı günü gelin görüşelim dediler ama gitmeyek gibiyim, buradaki yorumların çok faydası oldu. Gidip gitmemek göreceli bir kavram tabi ki, çünkü kimisi sahada olmayı sever kimisi masa başı kafa yormayı. İnsanla uğraşmak çok zor bir iştir, herkeste kaldıramaz.

boncuukkk, 10 yıl önce
Ben geçen yıl girdim mülakatına, her mülakatta fix sorusu şu: bireysel emeklilik sistemi ev hanımları içinmi daha uygundur çalışanlar içinmi? 11 kişiydik iki gruba ayırdılar Münazara yaptık bizim tezimiz evhanımları için uygundur kısmıydı, biz Münazara yaparken mülakatı yapan kişi bzm Hakkımızda not alıyordu bir taraftan, ben sözü ilk alan kişi olduğum için toplu mülakatı geçip ertesi gün bölge yöneticisi ile görüştüm aynı zmnda başka bi arkadaşımda aynı gün bölge yöneticisiyle mülakat yaptı beni 1 buçuk saat mülakata tabii tuttular onu 10 dk da yolladılar ertesi günü iş teklifi yapmak için beni çağırdılar yani kabul edilmiştim fakat ben reddettim işi çünkü bölge yöneticisi şöyle söyledi gün boyu çok birbirine Zıt mevkilerde müşteri Peşinde koşulcakmış bunuda aynı zmnda Otobüsle dolmuşla yapıosun, ben zannettimki bi araç tahsis edilecek bu iş için fakat durum böyle deilmiş hadi ben kendi aracımla müşterilere gitsem ee bu seferde 1100 tl maaşla benzinimi nasıl karşılarım ? Acaib zor iş yani anlayacağınız, hııı okdr kahır çektin ordan oraya gittin birde adam senin suratına dahi bakmazsa kafana sık gitsin yani, tabii tüm bu sıkıntılara ben katlanabileck yapıda bi insanım derseniz biraz ağzınız laf yapıor bide manken olabilcek kadar görselliğe sahipseniz vala kapıolar benim tecrübem bu yöndedir, hatta beni işi reddettikten sonra tekrar aradılar neden kabul etmediniz tam aradığımız satış temsilcisi kriterlerine uygunsunuz diye, vala dedim onu boşverde insan kaynaklarına alacaksınız şimdi koşa koşa Yalın ayak geleyiim ben size fakat saha satışının içinde geçtiği tek bir cümle dahi rica ediorm kurmayınız deyip kapattım:)) umarım sizlere yardımcı olmuşumdur

Azadanali01
Aday Memur
23 Aralık 2016 15:45

gitmeyin a dostlar, ben gittim baktim bise yok. saka bir yana, cok yipratici bir is ve girerken size verilen prim vaatleri asla dogru degil. tam tutturdum diye sevinirken yönetici gelip ama bir de su kriterin busunun da tutmasi gerekiyordu o tutmamis. didisinin didisi yani.. uzun is. en fazla asgari ücret ve ticket.. ha babam kostur dur onun bunun pesinde.. söz verenler, sözünde durmayanlar, bir daha gel yaptiricam deyip gittiginde bulamadiklarin, verdigi kart kapali cikanlar, limiti dolu olup cektiremediklerin.. hepsi bir yana, her gün kafanin dibinde bugun kac gorusme ayarladin, Yarina kac randevun var diye sana bikmadan usanmadan soru soracak olan bir yönetici.. hadi bir gün kactin ikinci gün Kactin. ya 3. gün? öyle ha deyince randevu alinamiyor alinsa da satis olmuyor. bu isi yasam felsefesi haline getirip tüm zorluklariyla kabul etmeyen abi ve ablalara bir sözüm var: gitmeyin abiler ablalar, yaziktir, en fazla 3 ay.. sonra zaten onlar sizi gönderir. ugrasmayin

belgisiz
Aday Memur
24 Aralık 2016 20:08

aman arkadaşlar aman özellikle bu avivasa aegon gibi sizi kullanmaktan başka hiçbir şey yapmayacak olan sigorta şirketlerinden uzak durun. harcayacağınız emeğe yazık. sigortacılık düşünürseniz segemin sertifikasını alın bi acenteyle ya da brokerlıkla çalışın en azından değeriniz ve elementer deneyiminiz de olur ilerde kendi acentenizi açarsınız çok da güzel para kazanırsınız. ama insan kullanmaya meyilli bu tür şirketlerden uzak durun harcatmayın kendinizi düşünen arkadaşlarınız varsa onları da uyarın.

nuglo34
Daire Başkanı
25 Aralık 2016 18:58

Yarın Aegon'a işe alıma gidiyorum. Alacaklar yani.

Fakat bilmedikleri şey benim onlardan daha akıllı olması.

Hiç görmedikleri bir konuşma yapıp çıkacam.

belgisiz, 7 yıl önce

aman arkadaşlar aman özellikle bu avivasa aegon gibi sizi kullanmaktan başka hiçbir şey yapmayacak olan sigorta şirketlerinden uzak durun. harcayacağınız emeğe yazık. sigortacılık düşünürseniz segemin sertifikasını alın bi acenteyle ya da brokerlıkla çalışın en azından değeriniz ve elementer deneyiminiz de olur ilerde kendi acentenizi açarsınız çok da güzel para kazanırsınız. ama insan kullanmaya meyilli bu tür şirketlerden uzak durun harcatmayın kendinizi düşünen arkadaşlarınız varsa onları da uyarın.

belgisiz
Aday Memur
25 Aralık 2016 19:36

aegonun yaptığı şu işe aldığı kişinin çevresini kullandıktan sonra onlara daha fazla faydalı olamayacağını düşündüğü noktada güle güle demek. sorunu çözüp elemanını kaybetmemeye çalışmak için asla uğraşmıyolar. çok kötü bir de prim sistemi var. orda emeğini boşa harcamayacak olmana sevindim allah gönlüne göre versin şansın bol olsun...

nuglo34, 7 yıl önce

Yarın Aegon'a işe alıma gidiyorum. Alacaklar yani.

Fakat bilmedikleri şey benim onlardan daha akıllı olması.

Hiç görmedikleri bir konuşma yapıp çıkacam.

nuglo34
Daire Başkanı
26 Aralık 2016 11:45

Bugün gittim.

ASgari+ prim sistemi. Günde 2 ziyaret şart. Ulaşımlar iett ile.

Müşteri bulmak linkedin vs çevre veya tavsiye ile.

Bende teklifimi sundum.

Teklifim : Çaycı ablamız kaç para alıyor ?

: 1450 tl

Çaycı olabilir miyim ? Baskı yok. Haftasonu yok. Hedef yok

:) :) :) :) Teşekkürler.

belgisiz, 7 yıl önce

aegonun yaptığı şu işe aldığı kişinin çevresini kullandıktan sonra onlara daha fazla faydalı olamayacağını düşündüğü noktada güle güle demek. sorunu çözüp elemanını kaybetmemeye çalışmak için asla uğraşmıyolar. çok kötü bir de prim sistemi var. orda emeğini boşa harcamayacak olmana sevindim allah gönlüne göre versin şansın bol olsun...

paprikari
Kapalı
26 Aralık 2016 13:24

bende geçen sene gitmiştim.çok bi şeymiş gibi yenibiriş.com anasayfasında sürekli yer alan bi ilandı dedim bi başvurayım,gittim.

içerisi lahmacun mu desem kebap mı desem ne desem bilemedim bi koku var???

neyse orda bi müddet oturduk,yalakacı çalışanlara kulak müsafiri olduk.(kendi üstlerini sürekli pofpofluyorlar...)

sonra bi masanın etrafında toplandık elips şeklinde dünya gibi kardeş bağı kurduk resmen.

en son çıktığımda ulan iyi ki bankacılık,sigortacılık falan okumadık yoksa halimiz perişandı dedim :))

belgisiz
Aday Memur
26 Aralık 2016 17:04

çok iyi yapmışsın zaten inan çaycıları finansal güvence danışmanı adı altında çalıştırdıklarından daha çok para kazanıyodur. çünkü o kadar çok kesinti yapıyolar ki ay sonu elinizde kalan kuş kadar bi şey oluyo bi de zaten hedef stresi yiyo bitiriyo insanı

nuglo34, 7 yıl önce

Bugün gittim.

ASgari+ prim sistemi. Günde 2 ziyaret şart. Ulaşımlar iett ile.

Müşteri bulmak linkedin vs çevre veya tavsiye ile.

Bende teklifimi sundum.

Teklifim : Çaycı ablamız kaç para alıyor ?

: 1450 tl

Çaycı olabilir miyim ? Baskı yok. Haftasonu yok. Hedef yok

:) :) :) :) Teşekkürler.

ozdde
Aday Memur
22 Aralık 2017 14:11

dijital mülakat için e-posta alan var mı?

Toplam 52 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi