Editörler :
28 Haziran 2018 12:35

kardo82
Aday Memur

Hemoroid yani diğer adıyla mayasıl ya da basur,beslenme şeklimizle,hareketli bir yaşam tarzımızın olup olmadığıyla,yaptığımız işle(özellikle masa başı işlerinde gün boyu oturmak suretiyle çalışmak zorunda olanlarda sık görülür),tuvalet alışkanlığıyla(dışkılama hissi geldiği zaman tutmak ve ertelemek,tuvaletimizi yaparken ıkınarak yapmak hemoroid oluşumuna sebep olur) ve daha pek çok sebeple yakından ilgilidir.

Hemoroidin de belli dereceleri vardır.1. derece,2. derece,3. derece ve 4. derece olmak üzere 4 aşaması vardır.En ileri safhası 4. derecedir.Burda ameiyattan başka çare kalmamıştır.Daha başlangıç aşamalarında ameliyata gerek kalmadan bazı yöntemlerle ve ilaçlarla sorunun önüne geçilebilmektedir.Bitkisel tedaviler,ilaçlı tedavilier,evde yapılabilecek uygulamalar ve kürler gibi hemoroide dair her şeyi bulabileceğiniz ---  sitesini ziyaret ederek kafanızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz..Link çalışmazsa adresi kopyalayıp adres çubuğuna yapıştırarak da siteye gidebilirsiniz..

28 Haziran 2018 12:36

kardo82
Aday Memur

Hemoroid yani diğer adıyla mayasıl ya da basur,beslenme şeklimizle,hareketli bir yaşam tarzımızın olup olmadığıyla,yaptığımız işle(özellikle masa başı işlerinde gün boyu oturmak suretiyle çalışmak zorunda olanlarda sık görülür),tuvalet alışkanlığıyla(dışkılama hissi geldiği zaman tutmak ve ertelemek,tuvaletimizi yaparken ıkınarak yapmak hemoroid oluşumuna sebep olur) ve daha pek çok sebeple yakından ilgilidir.

Hemoroidin de belli dereceleri vardır.1. derece,2. derece,3. derece ve 4. derece olmak üzere 4 aşaması vardır.En ileri safhası 4. derecedir.Burda ameiyattan başka çare kalmamıştır.Daha başlangıç aşamalarında ameliyata gerek kalmadan bazı yöntemlerle ve ilaçlarla sorunun önüne geçilebilmektedir.Bitkisel tedaviler,ilaçlı tedavilier,evde yapılabilecek uygulamalar ve kürler gibi hemoroide dair her şeyi bulabileceğiniz----sitesini ziyaret ederek kafanızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz..Link çalışmazsa adresi kopyalayıp adres çubuğuna yapıştırarak da siteye gidebilirsiniz..

14 Temmuz 2018 22:07

gastrit tedavisi
Aday Memur

Basur çok sıkıntılı bır hastalık.. Sonuçta oturma kalkma, devamlı olan tuvalet ihtiyacı. Kaşınması cabası. Basur için yeme içmeye çok dikkat edilmesi gerekli sabır had safda her yemeği yiyemiyorsun.

Bir yerde okuduğum ingiliz tuzu uygulaması rahatlatıcı o kısmı uygulayın edin basur için çok farklı rahatlatıcı hatta basur memesini küçültücü bir kaç uygulama var buradan bakın derim https:---i/ yazıda hemen hemen bir çok yerden farklı bilgiler vermiş. Basur için doğal olan faydalı bir çok uygulama var bir kaçı bilindik bilindik kürlerin dışında hepsi farklı uygulamalar. İstikrar şart sonuçta netice verecek bir kürü uyguluyor olacaksınız. Geçmiş olsun dileklerimle..

06 Ağustos 2018 23:26

karamemet55
Aday Memur

Ajuga chamaepitys (mayasıl otu,basur otu)İnsanlar yaşadıkları bölgelerde var olan bitkileri yıllar boyunca deneme yanılma yöntemi ile kullanmış ve günümüze kadar bu bilgileri sözlü kültür olarak taşımıştır. Yapılan birçok araştırma ile bu sözlü kültür yazılı kültüre dönüştürülmektedir. Mayasıl adı halk arasında üç hastalık için kullanılmaktadır. Birincisi ?egzama?, ikincisi ?hemoroit, basur? ,üçüncüsü ızdıraptan temizlenememe ve bulaşma ile sonradan oluşan mantar hastalığıdır . Halkımızın mayasıl tedavisi için kullandığını belirttiği ve mayasıl otu yöresel adıyla bilinen bitkinin egzama mı yoksa basur için mi ,yoksa mantar içinmi kullanıldığını anlamak oldukça zordur. Bunun sebebi, halkımızın hemoroit gibi bazı hastalıkları anlatırken utanması, hastalık adını tam olarak söyleyememesidir. Bu sebeple ?mayasıl? adı halkın derdini anlatmak için kurtarıcısı olmuştur. Bu çalışmada, Türkiye?de mayasıl otu olarak bilinen bitkilerin Achillea L., Aetheorhiza Cass., Ajuga L., Aristolochia L., Artemisia L., Cardamine L., Ceterach DC., Chelidonium L., Cichorium L., Cnicus L., Crepis L., Digitalis L., Ferulago W.Koch, Foeniculum Miller, Hypericum L., Marrubium L., Opopanax W.Koch, Plumbago L., Telephium L., Teucrium L. ve Ziziphora L. cinslerine ait olduğu belirlenmiştir. Bu 21 cinste bulunan 32 türe ait bitkilerden en iyisi başka birkaç bitki ile aktive edilmiş Ajuga chamaepitys (mayasıl otu,basur otu) BİTKİSİDİR.kimya mühendisiyim bu bitki extractlarının uzmanıyım. 05422896631

13 Ağustos 2018 15:42

alperduysak
Aday Memur

Geçmiş olsun. Doğal yöntemleri bir kenara bırakıp doktora gitmek en mantıklı çözümü bu tarz işlerde.

09 Eylül 2018 20:00

erdalerol
Aday Memur

Kesinlikle tuvalete gidip sonrasında kalkarken , memeyi içeri doğru itin. Çıkıntıyı içeri iterseniz zamanla şişlik azalıyor ve yavaş yavaş kaybboluyor. bol su için. Çorba için . yağlı yiyecekler yiyin. Kayısı tüketin ...

30 Temmuz 2019 21:40

karamemet55
Aday Memur

Ajuga chamaepitys (mayasıl otu,basur otu)İnsanlar yaşadıkları bölgelerde var olan bitkileri yıllar boyunca deneme yanılma yöntemi ile kullanmış ve günümüze kadar bu bilgileri sözlü kültür olarak taşımıştır. Yapılan birçok araştırma ile bu sözlü kültür yazılı kültüre dönüştürülmektedir. Mayasıl adı halk arasında üç hastalık için kullanılmaktadır. Birincisi ?egzama?, ikincisi ?hemoroit, basur? ,üçüncüsü ızdıraptan temizlenememe ve bulaşma ile sonradan oluşan mantar hastalığıdır . Halkımızın mayasıl tedavisi için kullandığını belirttiği ve mayasıl otu yöresel adıyla bilinen bitkinin egzama mı yoksa basur için mi ,yoksa mantar içinmi kullanıldığını anlamak oldukça zordur. Bunun sebebi, halkımızın hemoroit gibi bazı hastalıkları anlatırken utanması, hastalık adını tam olarak söyleyememesidir. Bu sebeple ?mayasıl? adı halkın derdini anlatmak için kurtarıcısı olmuştur. Bu çalışmada, Türkiye?de mayasıl otu olarak bilinen bitkilerin Achillea L., Aetheorhiza Cass., Ajuga L., Aristolochia L., Artemisia L., Cardamine L., Ceterach DC., Chelidonium L., Cichorium L., Cnicus L., Crepis L., Digitalis L., Ferulago W.Koch, Foeniculum Miller, Hypericum L., Marrubium L., Opopanax W.Koch, Plumbago L., Telephium L., Teucrium L. ve Ziziphora L. cinslerine ait olduğu belirlenmiştir. Bu 21 cinste bulunan 32 türe ait bitkilerden en iyisi başka birkaç bitki ile aktive edilmiş Ajuga chamaepitys (mayasıl otu,basur otu) BİTKİSİDİR.kimya mühendisiyim bu bitkilerin extractını çıkarıyorum.05422896631 özellikle ajuqa chamaepitys (basur otu) extractından iyi olmayan yok .otuz yıllık basurlular bile

06 Ağustos 2019 17:06

Gydm
Şef
Altın otu kesin tedavi şekli
07 Ağustos 2019 16:51

hector34
Şube Müdürü

isveç şurubunun da iyi geldiği söyleniyor

19 Eylül 2019 18:29

Maske7878
Aday Memur

Öncelikle geçmiş olsun, 5 yıldır hemoroid ve fissür acısı çeken 43 yaşında biri olarak okumanızı öneriyorum. Çok pis bir belanın içindesiniz unutmayın.

Yapacağınız ilk iş hem cerrahi operasyondan hem de laser tedavisinden uzak durmak.5 yıl önce cerrahi müdahale geçirdim 3-4 gün önce de lazeri denedim. Sakın internette laserle yada botoksla 5 dk da ağrısız vs diyenlere kanmayın. Lazer, cerrahi operasyondan daha zor( makatınıza o bölgeyi uyuşturmak için yapılan iğneler vücudumuzun en karmaşık kas sisteminin olduğu bölge ve özellikle lazer sonrası 2 gün şiddetli kasılmalar yaklaşık 1 hafta iyileşme süreci)emin olun. Lazer sonrası bana da işinize dönebilirsiniz dediler ama 2 gün yattım ve 2. gün sonuna kadarda wc ye kasılmalardan dolayı giremedim. Cerrahi operasyonda ise o günün akşamına wcye rahat girebilmiştim. İster lazer olsun ister cerrahi ameliyat yapılan işlem sonrası makatınızın bir daha önceki halinden daha kötü olacağını unutmayın. Sonuçta doku kaybı ikisinde de yaşanıyor ve bunlar sadece sizi günlük ve haftalık ya da aylık rahatlatıyor. Doğal yoldan eski halinize gelebilirseniz hayatınızın geri kalanını riske atmamış olursunuz. 5 yıl önce geçirdiğim ameliyattan sonra2 ay içinde yeniden hemoroidlerim oluştu ayın yarısı iyiysem geri kalanında hep kötüydüm.Bir şişti bir indi ve amliyata yaklaşmadım. Çevremde gülebilen insanlara hala imrenirim o derece pis bir hastalık yani.

Peki ne yapmanız gerek? Arkadaşlar öncelikle şu an wcye çıkamıyorsanız hemen eczaneye gidin 1 çocuk lavmanı( büyük boy olanı şiddetli daralmalarda girmiyor) 1 anestol pomad( ağrı kesici krem) 1 adet vazelin, baticon ve 1 antiseptik krem alın( vito vs). Wc ye oturmadan önce en az 15 dk 1 leğene 2 kapak baticon dökülmüş serine yakın ılık suda( sıcak su kesinlikle yapmayın) oturma banyosu yaparak makatınızın suyla temas etmesini ve gevşemesini sağlayın. sonra anestol pomad ile çıkış bölgenize hafif içeri olacak şekilde sürün.(zaten ameliyatı göze almışsanız da barsaklarınızı bu yolla boşaltmanızı isteyecekler). Ucu vazelinlenmiş lavmanı kendi içinize çok çok yavaş şekilde itmeye başlayın( bu işlem için bir yakınınızdan destek isteyebilirseniz süper olur) 1 dk içinde tuvaletinizi yapmak zorunda kalacaksınız. Ancak lavman işini mecbur kalmadıkça yapmayın çünkü orantısız bir çıkış olduğundan çatlaklar yapabilir ki fissürü olanlar bilir jilet çıkarmaya çalışmakla eşdeğer bir acı.Bu işlemi kesinlikle kremsiz yapmayın. Dışkılama yaparken artık ( ömrünüz boyunca bu wc de bunları yapın) tercihiniz alaturka wc olmalı ya da en azından klozet önüne yükselti koyarak dizlerinizin karnınıza yakın olmasını sağlayın. Kesinlikle ıkınmayın. Geldiği kadarını yapıp çıkın. Çünkü içerde şişen hemoroidler size dışkı hissi verip sürekli ıkınmaya itecek ve bu da daha fazla hemoroid hatta çok daha acılı olan fissür demek. Kaslarınızın yerine tekrar içeri girmesini bekleyerek daha sonra wcye çıkın. Günde 2 max 3 ( eşite yakın aralıklarla) wc ye gidin.( yaraların iyileşmesi için zaman tanıyın) Temizliğinizi yaparken artık zedelememesi için taharet musluğunu unutun.Elinizle yıkamak sureti ile temizlik yapın. Hemen akabinde yeniden banyodaki leğene oturun. 15 dk oturup çıkınca antiseptik krem ve vazelin sürün. (Dışarı çıkmış memelerin kurumaması için, kuruyunca iyileşmiyor)

Gelelim tedavi sürecine, özellikle 40 yaş üstü iseniz ve hemoroid yada fissürünüz varsa bunun eksik çalışan bir organdan kaynaklı olma ihtimali % 90. Mide, safra kesesi ya da barsaklarınızdan biri doğru çalışmıyorsa bu hastalık malesef ortaya çıkıyor. Örneğin mideniz eritmiyorsa kabızlık, safra keseniz çalışmıyorsa barsaklarınızı ve makatınızı yakan sıvılar, ya da barsaklarınızdaki bakteriler hemoroid oluşuna etkendirler. Dolayısyıla hemen bir genel cerraha ya da lazer tedavisine gitmek sizi o anlık rahatlatır belki ama kalıcı çözüm değildir. Hatta çok daha sıkıntılı bir sürecin başlangıcıdır. Yoksa genel cerrahi hemen alır ama asla sebebini sorgulamaz.Gitmeniz gereken ilk yer önce gastroentereloji uzmanıdır.

O da size( tedavi için bu kısım çok önemli hemen şu andan itibaren tedavi yönteminiz bu olsun) kırmızı eti azaltmanızı yağlı yiyeceklerden uzak durmanızı ( hatta yağlı peynir , yoğurt ) işlenmiş yiyecekleri( sucuk, salam, pastırma, fast food, paketli yiyecekler( bisküvi, çikolata) hayatınızdan çıkarmanızı , alkolü çok çok azaltmanızı( mayalı olan bira ve şarabı ya ishale ya da kabızlığa sebep olduğundan asla bir daha hayatınıza sokmamanızı), baharatlı yiyeceklerin önünden dahi geçmemenizi, posalı yiyecekleri( sebze ve bakliyat) ve suyu( elinizde devamlı pet şişe alışkanlık olsun) artırmanızı, hatta günlük koşu ya da en azından tempolu yürüyüşe geçmenizi isteyecektir.( siz yinede mutlaka gastroentereloji uzmanına gidin, kan tahlili isteyin ve sindirim durumunuza göre takviye ilaçlar yazabilir).

Yani bundan 5 yıl önce 45 gün acı çektikten sonra( ağlayarak, afedersiniz kendi dışkımı elimle çekmeye çalışacak deredece) gittiğim genel cerraha kesinlikle gitmemeli o ameliyatı olmamalıydım( lazere de gitmeyin). Hemorodim iyilleşinceye kadar çorbadan başka bişey yemeyip, kremlerle filan o hemoroidin kendi kendine kaybolmasını beklemeliydim. Gerekirse aylar boyu buna katlanmalı ama 5 yıldır yaşadığım şu işkenceye katlanmamalıydım. Çünkü ne zamana kadar böyle gideceğini hala bilmiyorum. Lazer tedavisinin uzun vadede sonuç verip vermediğini önümüzdeki ay yeniden paylaşırım. ( bu arada benim hastalığımın sebebi safra kesemin yeterli çalışmaması nedeni ile mide ve barsak florasını bozması makatta sorun oluşturuyor)

Allah kolaylık versin.

22 Eylül 2019 11:32

karamemet55
Aday Memur

Ajuga chamaepitys (mayasıl otu,basur otu)

İnsanlar yaşadıkları bölgelerde var olan bitkileri yıllar boyunca deneme

yanılma yöntemi ile kullanmış ve günümüze kadar bu bilgileri sözlü kültür

olarak taşımıştır. Yapılan birçok araştırma ile bu sözlü kültür yazılı kültüre

dönüştürülmektedir. Mayasıl adı halk arasında üç hastalık için kullanılmaktadır.

Birincisi ?egzama?, ikincisi ?hemoroit, basur? ,üçüncüsü ızdıraptan

temizlenememe ve bulaşma ile sonradan oluşan mantar hastalığıdır . Halkımızın

mayasıl tedavisi için kullandığını belirttiği ve mayasıl otu yöresel adıyla

bilinen bitkinin egzama mı yoksa basur için mi ,yoksa mantar içinmi

kullanıldığını anlamak oldukça zordur. Bunun sebebi, halkımızın hemoroit gibi

bazı hastalıkları anlatırken utanması, hastalık adını tam olarak

söyleyememesidir. Bu sebeple ?mayasıl? adı halkın derdini anlatmak için

kurtarıcısı olmuştur. Bu çalışmada, Türkiye?de mayasıl otu olarak bilinen

bitkilerin Achillea L., Aetheorhiza Cass., Ajuga L., Aristolochia L., Artemisia

L., Cardamine L., Ceterach DC., Chelidonium L., Cichorium L., Cnicus L., Crepis

L., Digitalis L., Ferulago W.Koch, Foeniculum Miller, Hypericum L., Marrubium

L., Opopanax W.Koch, Plumbago L., Telephium L., Teucrium L. ve Ziziphora L.

cinslerine ait olduğu belirlenmiştir. Bu 21 cinste bulunan 32 türe ait

bitkilerden en iyi sonucu aldığımız sıkıntılarınızı ameliyatsız son veren başka birkaç bitki ile aktive edilmiş Ajuga chamaepitys(mayasıl otu,basur otu) BİTKİSİDİR.mehmet mollaoğlu 05422896631

04 Ekim 2019 12:39

Maske7878
Aday Memur

Arkadaşlar,

Özellikle kronik hemoroid yada fissürü olanlara.( hiç bir yerde yazmıyor dua edin yeter)

Laser ameliyatını oldum. iyileşme süresi daha uzun ve malesef daralma oluştu.( 20 gün oldu)

Ancak sorunun çözümünü ameliyatlarda değil daha önce belirttiğim gibi gastroentoroloji uzmanında buldum. Mideye pankreastan gelen lipaz( yağ sindirici) amilaz ( unlu mamüller filan sindirici) bir de gastrin değerlerinizi ölçtürün. Ben de lipaz çok düşük gastrin de hiç yok( cihaz ölçememiş o derece) düşük olduğu için yağlar sindirilemiyor, mide tam boşalmıyor, ( bu aynı zamanda tehlikeli başka hastalıklara yol açıyor) bağırsaklara enzim eksikliği ile giden dışkı tam makat çıkışına uygun kıvama da gelemiyor( kabız olmasanız da bağırsak duvarına yapışıp kalıyor) Bu da wc de tam boşalamama hissi verdiği için siz zorluyorsunuz, hatta bağırsaklar da uyarı ile çalıştığı için tam boşalamayan bağırsak itmeye devam ettiği için dış memeleriniz dışarda kalıyor.

Yani 5 yıldır boşuna genel cerrah ve laser vs ile uğraşmışım ve 2 kere boşuna ameliyat olmuşum. 3 ündür sağolsun Gastronentorloji uzmanının verdiği ilaçlarla süper durumdayım( 2. günde farkı anladım) 1 acıkmayı unutmuşum 2 wc de tam rahatlamayı unutmuşum. şimdi iyi hissediyorum. HEMORoİD ve Fissür de oluşacak gibi değil çünkü o daralmaya rağmen çok rahat ve acısız wc ye çıkabiliyorum.

04 Ekim 2019 15:54

mg9384079
Aday Memur

Bir yakınımızda vardı. Kesin çözümü sülük tedavisi deniyordu. Çok araştırdık. Geçen hafta sülük takıldı makata 7 tane. Akraba çok memnun. teşekkür etti.

http://alternatifsifa.com/post/suluk-tedavisi

Toplam 93 mesaj

ANKET
Türkiye ile ABD arasında yapılan anlaşmayı nasıl buluyorsunuz?