Editörler : asaygincihan27
09 Mayıs 2012 22:34   


Kapalı
Müdür yardımcısı dersten kafasına göre öğrenci alır mı?

Öğrencilerimden ikisi ikinci dersimde sınıfta yoktu. Gittim baktım ki bizim müdür yardımcısı çocukları almış çay içiyorlar. Bana da pişkin pişkin gel çay içelim diyor. Çocuklara bi iş yaptıracakmışmış. Ben bu durumda nasıl davranabilirim.

10 Mayıs 2012 00:18

hakkaan35
Daire Başkanı

sık sık olan bir şey okullarımızda ama;

imzalı tarihli izin kağıdı iste hocam uygun bir dille,o çocukların başına sizin dersiniz süresinde bir şey gelirse,siz de yasal olarak sorumlu olursunuz..

10 Mayıs 2012 07:23

hittt_man
Kapalı

Çok sinirlendim heralde milli eğitime şikayet edicem.

10 Mayıs 2012 17:23

öğretmenmiöğretmen
Memur

boşuna şikayet etmemenizi tavsiye ederim. hem elinizde belge olmadığı için haksız olursunuz hem de idare ile aranız açılır. öğrenciyi dersten almak istediğ zaman idareden imzalı kağıt isteyin. bunu sık sık veremeyecekleri için bu olay zamanla azalır. bence idare ile konuşun, sizi dikkate almazlarsa öğrencilerin velilerini de durumdan haberdar edebilirsiniz.

10 Mayıs 2012 18:20

hittt_man
Kapalı

Bugün gittim dilekçemi verdim. Ne olacaksa oldun. Benim dersimden kimse benden izinsiz öğrenci alamaz. herhangi bir açığım yok. ben suçlu olmam çünkü kanıtım var öğrencileri yok yazdım.

10 Mayıs 2012 18:25

hittt_man
Kapalı

Adam en az 20 yıllık idareci hala bazı şeyleri ya öğrenenmemiş ya da savsaklayıp duruyor. daha çok açığı var zaten soruşturma açılırsa onları da ifade edicem.

10 Mayıs 2012 18:50

hakan_82
Kapalı

Müdür yardımcısı öğrencileri kağıt olmadan sınıftan alamaz. öğretmene imzalı kağıt göndermeniz gerekir. ancak boş yere şikayet etmeyin ettiyseniz bence şikayetinizi geri çekin. Çünkü herif hep senin açığını arar.

10 Mayıs 2012 19:52

hazeleye
Yasaklı

sanırım idarecinize gıcınığız var yoksa bu kadar basit bir olayı büyütülmemesi gerekir idareci öğrenciyi çağırır işte yaptırır görevde verir, oturur sohbette eder ,abartmaya gerek yok

10 Mayıs 2012 20:08

Ferrrie
Kapalı

Bir idareci bu kadar basit meseleler yüzünden öğretmenle kötü oluyorsa tecribesizdir. Boşver şikayet etme büyüklük sende kalsın. Sonra senin değerini bilicektir.

10 Mayıs 2012 21:11

VECiHi-HÜRKUŞ
Genel Müdür

hocam lutfen geregini yapin

ogretmen degilim ama size sonuna kadar katiliyorum

sizin gibi dusunen ogretmelerimizin sayisi arttikca egitim kalitemizde eminim ki artacaktir

saygilar

10 Mayıs 2012 22:53

Başı bozuk
Kapalı

Alamaz tabii ki! Ne münasebet! Bırakın idarecileri, hizmetliler bile bazen kendi işlerini çocuklara yaptırmak için bu tarz hareketlerde bulunuyorlar. Büyütmeye gerek yok ne demek? Bal gibi de büyütmeye hatta cıngar çıkarmaya gerek var. Onuru, gururu ya da namusu bazı şeylere indirgeyip, herşey yapılır bizim ülkemizde. Hani meslek namusu?

11 Mayıs 2012 00:17

kharby thracian
Yasaklı

o öğrencileri yoklama fişine "yok" yazsa idiniz mesajınız alınmış olacaktı..

bence inatlaşma görüntüsü verecek çıkışlardan kaçınmak gerekir..

Arkadaşların dediği gibi, sınıfınızdan ancak imzalı kağıt ile nöbetçi öğrenciyle çağırtarak öğrenci alması gerekirdi..

idarecinizin yaptığı hem saygısızlık hem de kıroluk!

11 Mayıs 2012 18:07

Ferrrie
Kapalı

Tecrübesiz ve kompleksli idarecilerin yaptığı işler bunlar.

Bu yeni idarecilerin bazıları böyle oluyor maalesef. Hele ilköğretimdekiler ....

13 Ağustos 2012 08:34

hittt_man
Kapalı

O kendisini müdür yardımcısı zanneden adama gününü gösterdim süt dökmüş kediye çevirdim resmen... :))))

13 Ağustos 2012 12:43

cankancan
Memur

hocam sonrada insanlar idarecilerim kötü diye ağlanıp duruyorlar işte bu restleşmeler yüzünden.

okulu derse girip sonra hemen eve gittiğiniz bir yer gibi düşünürseniz yaptıklarınız mantıklı, ama okul bir sosyal ortam ve ben burada mutlu olmalıyım derseniz usül yanlış.

birbirinizi süt dökmüş kediye çevirip durursunuz, bi sen onu bi o seni ;)

13 Ağustos 2012 14:58

canbaz620
Aday Memur

ben de müdür yardımcısıyım .aynı şey benim de başıma geldi.bayan arkadaş bi kapris bi kapris.öğretmenler birbiriyle uğraşırken halimize bak.hizmetli senden fazla maaş alıyor.sınıfçılar öldü.yahu işim var.aynı yerde çalışmıyormuyuz.ama ben müdür olayım.aynı tripi yapsın ...görürüm işte.o yüzden müdür olucam

14 Ağustos 2012 10:44

mustafaulkem
Genel Müdür

resmiyete bakarsanız

öğrencilerin derse girmesini engellemek,dersten mazeretsiz çıkmasına neden olmak eğitim öğretim hakkını engellemek ile eş değerdedir.Bu bir suçtur.

etik açısından bakarsanız uygun değildir.

ama realiteye bakarsanız bir çok haklılık bulabilirsiniz..

15 Ağustos 2012 09:42

kepkas
Şef

Sayın hocam öğrenciyi sınıfta tutmak sizin göreviniz değildir. Öğrenci sınıfta yoksa yok yazarsınız. İdareye de yazılı veya sözlü bilgi verirsiniz vahim durumlar olmaması için. Olmayan öğrenci ile ilgili gerekenleri idare yapar.

Böyle basit işler için idareye karşı kahraman oluyorsunuz. Veliler gelince süt dökmüş kedi gibisiniz. Ondan sonra idare arkamızda durmuyor vs vs.

17 Ağustos 2012 05:06

çetoaga
Şef

hittt man hocam ne büyük birşey başarmışsınız helal olsun size iş barışının içine etmişsiniz

1-siz o arkadaşa hocam ben dersimden öğrenci alınmasını istemiyorum dedinizde zorlamı aldı?

2-size kötü muamelemi yapıyordu

3-öğretmenler toplantısında dersten öğrenci alınmamasını dile getirdinizmi

bunların hiçbirini yapmadan böyle bir yola tevessül ettiyseniz yanlış yapmışsınız sayın hocam bunları yapmış olsaydınız en azından bir nebze haklı olurdunuz

birde şunu bilin bu idarecilik işleri kanunla yönetmelikle yürümez her zaman öyle olursa tadı kalmaz sıkar öğretmenide öğrenciyide idareyide emin olun eğitim işletme kafasıyla olmaz 30 40 yıl sizin tarzınızla hayat sürmez bir gün biri gelir size süt döktürür ananızdan emdiğiniz süt burnunuzdan gelir

17 Ağustos 2012 06:00

delibahtiyar
Daire Başkanı

m.muavini arkadaşa bu durumun uygun olmadığını söylemek daha iyi...

anlayış gösterir bence...

20 Ağustos 2012 13:02

ankakuşu08
Şube Müdürü

eski okulumuzda bu durum öğrenciler tarafından suistimal edildi idarede olmadıkları halde idaredeymiş gibi yalanlar oldu sorumluluk öğretmene ait yeni okulumda da sözel olarak öğrenciler söyleyince şurda burda şu işi yapıyor diye idareden yazılı kağıt istedim belki biraz kırgınlık oldu ama verdiler idarede okulda olması sorun değil ama idaredeyim diye yalan söylerse öğrenci yada onun arkadaşları ya da bazen nöbetçi öğrenci ile anlaşıp idareden çağırılıyormuş gibi çağırmalar çok başa gelen bir mevzu öğrencinin başına bir şey gelirse öğretmen de idare de bundan sorumlu olacak en iyisi ya sözle öğretmenlerin ya da idareceilerin birbirine haber vermesi ya da yazılı kağıt göndermeleri öğrenci bu herşeyi yapar profesyonel olmak lazım bazı şeyler bir kez olur ama çok baş ağrıtır dikkatli olmakta fayda var

Toplam 24 mesaj
 
ANKET
Taşeron personelin, işçi kadrosuna geçirilmesini;