Editörler : hopaliSafak Vaktii
16 Mayıs 2012 13:20   


aile danışmanlığının üstüne yatan sosyologlar kendinizi ne sanıyorsunuz

felsefe öğretmeni oluyorsunuz

rehber öğretmen oluyorsunuz

sosyal çalışmacı olduğunuzu iddia ediyorsunuz

sosyal hizmet uzmanıyız dersinizzzz

mübarek aldığınızz iki kredi aile sosyolojisi dersiyle aile danışmanlığı olabileceğinizi düşüyorsanızz

o dersii felsefe felsefe grubu psikoloji sosya lhizmetler pdr iletişim mezunlarıda görmüştürrrr

bu kadroları istiyorsanızz tüm sosyal bilimlerrr bu kadrola alınmalııııı hepsiii buuu kendiniziii sirkeleyinn

16 Mayıs 2012 14:13

kör EBE
Genel Müdür

n'oldu kimsenin sesi çıkmıyorrr

16 Mayıs 2012 22:05

anne-ben-memur-olcam
Kapalı

yiyin birbirinizi

17 Mayıs 2012 00:55

delidolU10
Genel Müdür

Ben sosyolog değilim ama alakasız tüm bölümlerin alınması da çok saçmadır.Mantıklı olan Sosyal Hizmet, Sosyoloji,Psikoloji ve Halkla İlişkilerdir.Diğer bölümler çok alakasız olmuş gerçekten.Adamı olan girecek yani.

17 Mayıs 2012 09:42

kör EBE
Genel Müdür

tüm sosyal bilimler mezunu alınmalııııı

20 Mayıs 2012 14:18

kör EBE
Genel Müdür

,,,,,,,,,,,,

20 Mayıs 2012 15:26

sosyolog2580
Daire Başkanı

Bence sen sosyologlara yazacağına git çözüm getirecek yere yaz. Vakıflar'Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi' alıyor.Sosyologlar da başvurma hakkında sahip. Ama malesef Sayısal bölümlerinin yüksek puan almalarından dolayı her tarafa onlar giriyor. Sorun sosyologlar değil. Sanırım sende Felsefe mezunusun. Bu konu hakkında arkadaşlarınla görüş gerekli görüşmeleri yapın. Burda sosyologlara bunları söylemekle sizi almazlar. Başarılar.

21 Mayıs 2012 16:55

anba84
Şube Müdürü

işte devletimizin kararsız tavrının istismarına uğramış birşey olamamış ama herşey olmak isteyen bir kardeşimiz. arkadaşım hak öteki üzerinden aranmaz hak kendi vasıflarını ortaya koyarsın hak talep edersin alırsın. senin sosyologlarla hiçbir işin olamaz

25 Mayıs 2012 20:37

1999felsefe
Aday Memur

güncel destek

27 Mayıs 2012 16:51

Şiraze-4001
Şube Müdürü

arkadaslar kımse ne kendısının aldıgı egıtımı onemsesın ne de baskasının egıtımını kucumsesın. asıl problem o kadrolara sosyolojı mezunu felsefe mezunu alımı vs degıl bence. asıl problem o kadrolara alınanlar alanlarında ne kadar yeterlılık gosterebılecek tum mesele bu. ben de felsefe mezunuyum ama ben sunu dıyemıyorum kendı sahsım adına, bı sosyolojı mezunundan daha iyi danısman olurum ya da bi sosyoloji mezunu benden daha iyi danısman olur, diyemem. onemlı olan kısının kendını ne kadar yetıstırdıgı,ne kadar yeterlı olabıldıgıdır. mevcut sıstem maalesef bizleri bu sekılde bir dusunceye sevk etmiyor.herkes kısa yoldan devlete nasıl kapak atarımın derdınde. ama su bir gercek ki bu sistem boyle oldukca bu zıhnıyette boyle devam edecektır.

29 Mayıs 2012 12:09

1999felsefe
Aday Memur

oyuna devam

güncel

06 Haziran 2012 17:30

pdrci_72
Aday Memur

kör ebe adlı kullanıcı şu yanlış ibareye açıklama getirmek zorundayım bu gerekliliği duydum öncelikle sosyoloji ve felsefe mezunları kadrolar boş kaldığı için rehber öğretmen oldular ve atamalarından sonra bu durum son buldu artık olamazlar. ikincisi sosyologlar aile danışmanı olamıyorlar çünkü çıkacak yasada böyle bi madde yok sadece sosyolog olarak alım olur bakanlığa. üçüncüsü aile danışmanlığını gerçekten hakkeden bölümler pdr psikoloji sosyol hizmet alanlarıdır hemşire mezunlarının alınması saçma olmuş zaten orası ayrı bir durum !

15 Haziran 2012 22:29

alwaysrock
Memur

Zihniyete bak ya.. Bu ne düşmanlıktır arkadaşım, sen o küçük gördüğün sosyologların ne kadar zor durumda olduğunu biliyor musun acaba? Devlet doğru düzgün kadro vermediği gibi adam yerine bile koymuyor. Senin gibiler yüzünden bu zihniyet hiç değişmeyecek. Sen şimdi gitsen dilekçe yazsan da şunu demezsin; sosyologlar bizim alanlarımızda yetkin olamazlar ancak x alanında çok yetkin olacaklarını düşünüyorum, o alanda sosyologlar için gerekli düzenlemeler yapılırken, kendi alanımda da şunlar yapılabilir. Yok, fikir yok. Anca saldırı var, nefret var kin var. Sen bunu diyemezsin çünkü öyle bir toplumuzki bir herkes bir diğerine nasıl çelme takarım diye düşünür, böylelikle hiç bir iş düzgün yapılmaz. Bu nasıl cahilce bir başlıktır, bu nasıl bir kin nefrettir. Böyle mi ilerleyecek toplum? Bu arada Aile danışmanlıkları için sosyologlar da ELZEMDİR. Çünkü farklı sosyal tabakalar veya kültürden gelen bireylerin aile kurmaları ya da aynı hane içerisinde bulunmalarında yaşayabilecekleri sosyal sorunların çözümünde sosyolojik kuramlar geçerlidir. O ya da bu, bu bir bütündür. Bir aileyle uğraşırken her bir branştan işinin ehli insanın görüşü alınmalıdır. Ama yok, senin gbi zihniyetler olduğu için bu ülkede birçok insan işsiz. Sorunun nasıl çözüleceğine değil, kendilerini nasıl kurtarabileceklerin düşünmekten daha ileri gitmeyen bir zihin yapısı. İnsanlıktan çıkmışsınız, yazık. Kınıyorum.

24 Haziran 2012 17:03

alen79
Şube Müdürü

sosyoloji mezunu değilim, ama yazmadan geçmek istemedim; arkadaş bu ne hiddettir böyle, adamlar eline geçse hepsini boğazlıyacak gibi bir tavırla yazmışsın. Bu insanlara gerekli istihdam olanakları sağlandı, eğitimini aldıkları alana dair hizmet verebilecekleri iş kolları yaratıldıda adamlar ellerinin tersiyle itip, yok olmaz, ben keyfime göre takılacam, istediğim bölümün işine atlarım arkadaş ...mı dediler. bir hiyerarşiden yola çıkarak değerlendirdiğimi düşünmeyin, ama bir fen edebiyat mezunu vatandaş bile bu zihniyetteyse diğer forumlarda kopan yaygaraları anlamak çokta güç değil!

lanet olsun diyorum, belkide hiç istemediğin, hiç sevmediğin ,hiç sevemeyeceğin, sırf başkasına muhtaç olmamak adına, maddi bağımsızlığını kazanmak adına bir kadroda çalışmaya başlayacaksın, bunun için bile millet birbirini aşağılıyor, o benim hakkım senin değil diyebiliyor.

19 Temmuz 2012 22:36

n.egerekvar
Şef

sen ne diyosun bee!sen sanıyomusun ki her sosyoloji mezunu aile danışmanı oldu.hey yavrum heyyy!herkes bi şekilde bi kadro almaya çalışıyo tr şartları malum.neden bencillik ediyosunki omlarda ordan nasiplenmişler ne var yani.ama şunu iyi bil ve başlığı değiştir;"arkasında dayısı olan mezunlar siz kendinizi ne sanıyosunuz!"o adam sosyoloji diil bilmemne mezunu olsaydıda yine oraya girerdi.çoğu şuan öle.sen sanıyomusunki sadece sosyoloji mezunu olmaları yetti.peeeeeeee!

21 Temmuz 2012 03:58

**SAMARA**
Müsteşar Yardımcısı

komik çok komik..olamayan alımın kavgasını kuruyorsunuz:) sadece gülüyorum acı acı.

hep böyle oluyor ortada bir pasta var herkes yeme derdinde,çekince mesleğin ehil olmayan ellerde yozlaşması değil,ekmek davası.hepimiz ekmeğimizin peşindeyiz.saydığınız özelliklere tek bizim sahip olduğumuzu iddia etmiyorum.hatta senkronize çalışmadan yanayım.ortada bir sorumlu var hepimiz biliyoruz bunun sorumlusunu da.ama nedense KÖR olmuş gözlerimiz birbirimizle uğraşıyoruz..

05 Eylül 2012 20:48

AdiNbAtsiN
Yasaklı

Kör Ebe ne oLdu? :))

4 Eylül 2012 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Aile Danışmanlığı Yönetmeliğinde yer alan 14 Madde Aile danışmanı olmak için kimlerin eğitim alabileceklerini düzenliyor. Ayrıntılar şöyle

MADDE 14 ? (1) Sosyal hizmet, psikoloji, SOSYOLOJİ, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, tıp, hemşirelik veçocuk gelişimi alanlarından birinde en az dört yıllık lisans programlarından mezun olanlar, Milli Eğitim Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu veya üniversitelerden, biri tarafından uygun görülen en az üç yüz saati teorik ve en az otuz saatisüpervizyon eşliğinde olmak üzere yüz elli saati uygulamalı toplam dört yüz elli saatlik aile danışmanlığı alanında bir eğitim programını başarıyla tamamladıktan sonra sertifika alanlar, aile danışmanı unvanı alabilir

06 Eylül 2012 13:46

buketnarin
Aday Memur

kör ebe arkadaşa katılıyorum, tüm sosyal bilimler alınmalı, özellikle insan üzerine en yoğun araştırma alanı olan felsefeye haksızlık yapılmamalı

Toplam 17 mesaj
 
ANKET
Taşeron personelin, işçi kadrosuna geçirilmesini;